REKLAMA
Pełna wersja
ALEKSANDRÓW
2022.12.12 07:50 | aktualizacja: 2022.12.01 09:49

Aleksandrowski DKK doceniony

Dyskusyjny Klub Książki "Okładka" działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie zdobył nagrodę w akcji "Każdy Cel Jest Ważny!" w 2022 roku.
Aleksandrowski DKK doceniony

Działanie zostało docenione przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Klub "Okładka" działający przy GBP w Aleksandrowie już po raz drugi został laureatem akcji "Każdy Cel Jest Ważny!" w kategorii dziecięco-młodzieżowej.

Akcja "Każdy Cel jest ważny!" była realizowana w ramach Programu DKK finansowanego ze środków Instytutu Książki. Była ona prowadzona przez WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie wspólnie z okręgiem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Lublinie. Działanie to trwało od kwietnia do października bieżącego roku. Promowała ona 17. Celów Zrównoważonego Rozwoju Agendy 2030 ONZ, które mają zostać osiągnięte przez świat do 2030 roku. Skupiają się one wokół 5 obszarów: ludzie, planeta, dobrobyt, pokój, partnerstwo (ang. 5xP : people, planet, prosperity, peace, partnership). W ramach akcji odbyło się 6 otwartych spotkań na temat jednego lub kilku wybranych celów i 1 zajęcia dla przedszkolaków. Szczegóły z realizacji akcji można znaleźć: https://www.ealeksandrow.pl/index.php?c=article&id=1211

Były to spotkania i podjęte dyskusje o wybranych książkach nawiązujących swoimi treściami do wybranych celów. Te wspólne działania tworzone przez młodzież dla młodzieży mocno zainspirowały nastolatków do większej uwagi wokół tego co dzieje się z naszą planetą Ziemią i podjęcia działań na rzecz jej ochrony. Książki też mogą pomóc nam być eko. Młodzież miała również okazję do rozwijania własnej kreatywności, spędzania fajnie czasu w gronie rówieśników, a także stania się ambasadorami życia w stylu zero waste.

GBP Aleksandrów/Red.
GBP Aleksandrów/Red. dodany 12 grudnia 2022
 
Odsłon: 1285

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
1 grudnia 2023 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
dzisiaj, 15:12 Powiat
Niebezpiecznie na drogach
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
1 grudnia 2023 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
dzisiaj, 09:04 Lubelszczyzna
Nowe radiowozy na drogach, w tym nieoznakowana kia
w piątek, godzina 08:33 Lubelszczyzna
Najgorsza sytuacja na drogach w okolicach Biłgoraja
30 listopada 2023 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
dzisiaj, 13:24 Józefów
Prawie 3 mln zł na zadania publiczne
w środę, godzina 12:35 Biłgoraj
Urząd Miasta poszukuje pracownika
2 grudnia 2023 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Wytańczyły nagrody
w sobotę, godzina 14:03 Biłgoraj
Mikołajkowe bieganie [NOWE ZDJĘCIA]
dzisiaj, 11:13 Frampol
Będą debatować o ważnej kwestii. Można dołączyć
W przyszłym tygodniu, we Frampolu odbędzie się ważne spotkanie, na które zapraszają władze gminy. Będzie ono miało wpływ na przyszłość gospodarczą tego regionu.
we wtorek, godzina 08:26 Lekkoatletyka
Angelika Mach z minimum na igrzyska w Paryżu
w sobotę, godzina 12:32 Biłgoraj
Jubileuszowy Mikołajkowy Turniej Sportowy Osób Niepełnosprawnych
we wtorek, godzina 09:05 Biłgoraj
Jan Pyznarski i Krzysztof Halicki wydali oświadczenie dot. biłgorajskich zapiekanek
W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się zapiekankach, którymi od lat zajadają się mieszkańcy Biłgoraja i okolic. Okazuje się, że wokół tego produktu zrobiła się niemała afera. Właśnie dlatego wydane zostało oświadczenie.
w piątek, godzina 17:26 Biłgoraj
Nowy pług wyruszy na ulice Biłgoraja
dzisiaj, 08:17 Tarnogród
Mikołaj zawitał do Tarnogrodu
we wtorek, godzina 15:41 Biszcza
Nowy sekretarz wybrany
Zakończyło się postępowanie konkursowe na stanowisko sekretarza w gminie Biszcza. Kto spełnił wymagane warunki i będzie pełnić funkcję - najważniejszego po wójcie - urzędnika?
w sobotę, godzina 09:08 Biłgoraj
Zrzutka po pożarze. Rodzina prosi o pomoc
w środę, godzina 13:28 Korczów
Matka osierociła czwórkę dzieci. Szkoła w Korczowie apeluje o wsparcie
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika