REKLAMA
Pełna wersja
LIPINY GÓRNE-BOROWINA
2023.09.10 15:42 | aktualizacja: 2023.09.10 15:55

100-lecie Lasów Państwowych. Uroczystości w Lipinach

W tym roku Lasy Państwowe świętują 100-lecie istnienia. Z tej okazji odbywają się uroczystości, mające na celu podkreślenie wagi wydarzenia. W niedzielę 10 września świętowano w powiecie biłgorajskim.
100-lecie Lasów Państwowych. Uroczystości w Lipinach

Uroczystość rozpoczęła się w niedzielne południe 10 września. Dokładnie o godz. 12 odprawiona została msza św.

Udział w wydarzeniu wzięli zarówno przedstawiciele nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, jak i zaproszeni goście.

W trakcie uroczystości Andrzej Borowiec, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, podkreślał, że to święto wszystkich leśników, którzy przez lata oddawali się pracy na rzecz ochrony i zrównoważonego zarządzania lasami.

Podkreślał też, że miejsce uroczystości nie zostało wybrane przypadkowo. - Pochodzimy z małych miejscowości, mimo, że obecnie pracujemy w Lublinie, czy Warszawie, ale przychodzimy do tych ludzi, którzy całe życie otaczają się lasami, którzy rozumieją gospodarkę leśną. Wiemy, że to rolnicy najlepiej wiedzą, że to co się posadziło i o co się dbało trzeba pozyskać i się podzielić ze społeczeństwem. Właśnie dlatego leśnik jest takim samy gospodarzem, tylko na innym terenie. Różnica jest też taka, że rok gospodarczy u rolnika trwa właśnie rok, w lasach to 100 lat. Teraz korzystamy z dorobku naszych poprzedników - mówił dyrektor Borowiec.

W programie wydarzenia zaplanowano m.in.: koncert sygnalistów z Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju, występy wschodzących lokalnych gwiazd, następnie odbył się koncert patriotyczny w wykonaniu gwiazdy POP Gosi Andrzejewicz. Ale to nie koniec atrakcji. Zaplanowano też występ zespołu NEWS, a na późne popołudnie koncert zespołu Taraka.

Były też pokazy wojskowe i straży pożarnej, koła gospodyń wiejskich przygotowały za to poczęstunek.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego.

Polska, pod względem powierzchni lasów jest w europejskiej czołówce. Aktualnie mamy ponad 9,2 mln ha, co odpowiada lesistości 29,6 proc.

red.
red. dodany 10 września 2023
 
Odsłon: 25103

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (1)

wolny_pl
Oceniano 9 razy  +7
W Chinach tez powinni obchodzić to święto bo duża część naszych lasów tam właśnie pojechała.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
8 maja 2024 Biłgoraj
Oficjalne otwarcie nowego basenu
Za kilka godzin, dokładnie od godz. 16.00, będzie można korzystać z nowej części basenu w Biłgoraju. Uroczyste otwarcie obiektu, z udziałem władz samorządowych, zorganizowano w środę 8 maja.
w środę, godzina 16:45 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie
11 maja 2024 Biłgoraj
Zarząd Powiatu podzielił się władzą
w środę, godzina 18:44 Biłgoraj
Ile zarobi nowy burmistrz?
W związku z objęciem z dniem 6 maja stanowiska burmistrza przez Wojciecha Glenia, podczas środowych obrad Rada Miasta zajęła się ustaleniem wysokości pensji włodarza.
w środę, godzina 11:15 Zwierzyniec
Mieszkanka powiatu potrąciła rowerzystkę
we wtorek, godzina 13:07 Korczów
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej. Jedna osoba trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 14:05 Frampol
Gradobicie i ulewa [AKTUALIZACJA]
Zgodnie z przewidywaniami synoptyków w poniedziałkowe popołudnie nad powiatem biłgorajskim przeszła burza, której towarzyszyły silne opady deszczu. W gminie Frampol spadł grad.
we wtorek, godzina 11:25 Gmina Biłgoraj
Ile zarobią radni i wójt?
w środę, godzina 17:57 Biłgoraj
Radni się podzielili
w środę, godzina 15:41 Biłgoraj
Biblioteka ma patrona. To zasłużony dla miasta prawnik, historyk i publicysta
W środę 22 maja Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju oficjalnie otrzymała imię prof. Jerzego Markiewicza. Decyzja ta była wynikiem wniosku złożonego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, który wpłynął do burmistrza Biłgoraja 7 marca 2023 roku. Uhonorowanie prof. Markiewicza jest wyrazem uznania dla jego zasług i wkładu w rozwój nauki, historii oraz społeczności lokalnej.
we wtorek, godzina 09:19 Powiat
Biłgoraj i okolice bez prądu
16 maja 2024 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja
w sobotę, godzina 09:16 Goraj
Nowy sekretarz wybrany
Zakończono procedurę wyboru kandydata na stanowisko sekretarza gminy Goraj. Kto obejmie to jedno z najważniejszych stanowisk w Urzędzie Miejskim w Goraju?
we wtorek, godzina 07:52 Biłgoraj
Z Biłgoraja do Hiszpanii
w niedzielę, godzina 21:05 Biłgoraj
Pikieta w Biłgoraju
16 maja 2024 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
Jest pierwsza decyzja personalna wójta gminy Biłgoraj Dariusza Świerczyńskiego. Na stanowisko zastępy wójta powołana została Edyta Sarzyńska, wieloletni pracownik gminy Biłgoraj.
w poniedziałek, godzina 12:36 Biłgoraj
W Biłgoraju stanie wioska indiańska
w niedzielę, godzina 10:02 Tarnogród
2 stanowiska dyrektorskie do obsadzenia
10 maja 2024 Potok Górny
Sensacyjne znalezisko z połowy 3 tysiąclecia przed naszą erą
Mieszkaniec Potoka Górnego znalazł na swoim polu, podczas plewienia plantacji malin, duży fragment siekiery krzemiennej. Z analizy wynika, że narzędzie może być datowane na pierwszą połowę 3 tysiąclecia przed naszą erą. To kolejne sensacyjne znalezisko na terenie powiatu biłgorajskiego.
w środę, godzina 08:30 Powiat
Ostrzeżenie 2. stopnia dla powiatu
w środę, godzina 08:12 Gmina Biłgoraj
Ponad 3 mln zł na gospodarkę wodno-ściekową
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika