REKLAMA
Pełna wersja
LIPINY GÓRNE-BOROWINA
2023.09.10 15:42 | aktualizacja: 2023.09.10 15:55

100-lecie Lasów Państwowych. Uroczystości w Lipinach

W tym roku Lasy Państwowe świętują 100-lecie istnienia. Z tej okazji odbywają się uroczystości, mające na celu podkreślenie wagi wydarzenia. W niedzielę 10 września świętowano w powiecie biłgorajskim.
100-lecie Lasów Państwowych. Uroczystości w Lipinach

Uroczystość rozpoczęła się w niedzielne południe 10 września. Dokładnie o godz. 12 odprawiona została msza św.

Udział w wydarzeniu wzięli zarówno przedstawiciele nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, jak i zaproszeni goście.

W trakcie uroczystości Andrzej Borowiec, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, podkreślał, że to święto wszystkich leśników, którzy przez lata oddawali się pracy na rzecz ochrony i zrównoważonego zarządzania lasami.

Podkreślał też, że miejsce uroczystości nie zostało wybrane przypadkowo. - Pochodzimy z małych miejscowości, mimo, że obecnie pracujemy w Lublinie, czy Warszawie, ale przychodzimy do tych ludzi, którzy całe życie otaczają się lasami, którzy rozumieją gospodarkę leśną. Wiemy, że to rolnicy najlepiej wiedzą, że to co się posadziło i o co się dbało trzeba pozyskać i się podzielić ze społeczeństwem. Właśnie dlatego leśnik jest takim samy gospodarzem, tylko na innym terenie. Różnica jest też taka, że rok gospodarczy u rolnika trwa właśnie rok, w lasach to 100 lat. Teraz korzystamy z dorobku naszych poprzedników - mówił dyrektor Borowiec.

W programie wydarzenia zaplanowano m.in.: koncert sygnalistów z Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju, występy wschodzących lokalnych gwiazd, następnie odbył się koncert patriotyczny w wykonaniu gwiazdy POP Gosi Andrzejewicz. Ale to nie koniec atrakcji. Zaplanowano też występ zespołu NEWS, a na późne popołudnie koncert zespołu Taraka.

Były też pokazy wojskowe i straży pożarnej, koła gospodyń wiejskich przygotowały za to poczęstunek.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego.

Polska, pod względem powierzchni lasów jest w europejskiej czołówce. Aktualnie mamy ponad 9,2 mln ha, co odpowiada lesistości 29,6 proc.

red.
red. dodany 10 września 2023
 
Odsłon: 23574

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (1)

wolny_pl
Oceniano 9 razy  +7
W Chinach tez powinni obchodzić to święto bo duża część naszych lasów tam właśnie pojechała.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 16:49 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
w poniedziałek, godzina 16:08 Biłgoraj
Jak pozbyć się śniegu z posesji? Władze Biłgoraja mają rozwiązanie
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
dzisiaj, 08:26 Lekkoatletyka
Angelika Mach z minimum na igrzyska w Paryżu
dzisiaj, 11:08 Dereźnia
Św. Mikołaj odwiedził dzieci
w czwartek, godzina 19:37 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
w poniedziałek, godzina 15:49 Biłgoraj
Uruchomiono telefon alarmowy dla mieszkańców
w poniedziałek, godzina 11:19 Biłgoraj
Zmarł ks. kan. Józef Godzisz
22 listopada 2023 Powiat
Maszt w centrum Biłgoraja. Nie było sprzeciwu?
W centrum Biłgoraja powstaje instalacja radiokomunikacyjna BT 12925 Biłgoraj Różnówka wraz z infrastrukturą towarzyszącą wieży typu BOT-H2/54 dla operatora Towerlink Poland Sp. z o.o. Pozwolenie na budowę wydało Starostwo Powiatowe. Nie było żadnych sprzeciwów wobec wykonania inwestycji?
w poniedziałek, godzina 09:48 Rakówka
Zabawa andrzejkowa seniorów i pokaz mody
dzisiaj, 09:42 Gmina Biłgoraj
Ponad 1,3 mln zł na wymianę oświetlenia na terenie gminy Biłgoraj
dzisiaj, 09:05 Biłgoraj
Jan Pyznarski i Krzysztof Halicki wydali oświadczenie dot. biłgorajskich zapiekanek
W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się zapiekankach, którymi od lat zajadają się mieszkańcy Biłgoraja i okolic. Okazuje się, że wokół tego produktu zrobiła się niemała afera. Właśnie dlatego wydane zostało oświadczenie.
w sobotę, godzina 08:41 Józefów
Nowa atrakcja stanęła na rynku
w poniedziałek, godzina 18:14 Biłgoraj
Biuro poselskie Marcina Romanowskiego otwarte
w sobotę, godzina 10:54 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
23 listopada 2023 Józefów
Leśnicy będą mieć nowa siedzibę
dzisiaj, 07:56 Pływanie
Spartanie na podium w województwie
w piątek, godzina 08:34 Szarajówka
Znalezisko sprzed 4 tys. lat w powiecie
Tym razem do zamojskiej delegatury WUOZ Lublin trafiły znaleziska dwóch zabytków archeologicznych: siekierki krzemiennej z Szarajówki oraz fragmentu toporka kamiennego z Dereźni Solskiej. Oba zabytki archeologiczne były konsultowane z prof. dr hab. Jerzym Liberą z Instytutu Archeologii UMCS w Lublinie, w celu określenia ich chronologii, typologii i przynależności kulturowej.
w sobotę, godzina 09:03 Księżpol
Społeczność szkoły pożegnała wieloletnią dyrektor
w sobotę, godzina 11:38 Biłgoraj
Psy zginęły w pożarze
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika