REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2023.09.13 20:33 | aktualizacja: 2023.09.13 20:35

Inauguracja kampanii wyborczej Beaty Strzałki

Pozostał miesiąc do wyborów parlamentarnych. Kandydaci na posłów i senatorów rozpoczęli walkę o głosy wyborców. W środowe popołudnie 13 września kampanię wyborczą zainaugurowała Beata Strzałka, która ponownie ubiegać się będzie o poselski fotel z 13. miejsca z listy PiS.
Inauguracja kampanii wyborczej Beaty Strzałki

Dokładnie za 32 dni pójdziemy do urn. Wybierzemy na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. Kandydaci rozpoczęli walkę o głosy wyborców. W środowe popołudnie 13 września kampanię wyborczą zainaugurowała Beata Strzałka, która ponownie ubiegać się będzie o poselski fotel z 13. miejsca z listy PiS.

- Spotykamy się w stolicy powiatu biłgorajskiego, aby powiedzieć mieszkańcom regionu, jak ważne dla Polski są październikowe wybory. Od nich zależy czy będziemy rozwijać się tak, jak rozwijamy się do tej pory, czy będziemy podejmować samodzielne i podmiotowe decyzje, czy nadal będziemy mogli działać w interesie Polski i w interesie powiatu biłgorajskiego - mówił wicemarszałek Michał Mulawa.

W wydarzeniu uczestniczyli członkowie i sympatycy PiS, samorządowcy z powiatu biłgorajskiego, strażacy ochotnicy, członkinie kół gospodyń wiejskich, a także młodzież.

- Ponownie staję przed Państwem jako kandydat do parlamentu z list Prawa i Sprawiedliwości, kandydat Ziemi Biłgorajskiej. 4 lata temu z tego miejsca prosiłam Państwa o głosy i poparcie. Starałam się rzetelnie pracować na rzecz regionu, bo takie były założenia mojego programu - mówiła posłanka Beata Strzałka i dodała, że pracując w komisjach polityki społecznej i rodziny oraz rolnictwa miała wpływ na ustawy i programy, które były skierowane do mieszkańców Lubelszczyzny i powiatu biłgorajskiego.

- Cieszę się, że dla każdego obywatela, od tego najmniejszego do najstarszego, zostały przygotowane programy, które ułatwiają życie w płaszczyźnie społecznej i zawodowej - podkreślała Beata Strzałka. - Środki w ramach programu Maluch+, Mama 4+, czy dodatek emerytalny dla sołtysów, to tylko część wprowadzonych przez rząd programów - wymieniła posłanka.

Podczas konferencji głos zabrał przewodniczący Rady Powiatu Marian Kurzyna. - W sumie w kadencji 2019-2023 powiat zrealizował i rozpoczął zadania inwestycyjne, które będą realizowane do 2026 roku o łącznej wartości 260 mln zł, z czego na ten cel pozyskał 197 mln zł z funduszy zewnętrznych - mówił przewodniczący Kurzyna i dodał, że pozyskane fundusze zostały przeznaczone na modernizację basenu, przebudowę autodromu, czy budowę Muzeum Partyzantów Polskich w Osuchach, ale też na infrastrukturę drogową.

Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Łęcki zaznaczył, że samorząd Biłgoraja otrzymał 53 mln dofinansowania do inwestycji miejskich, które zostały przeznaczone na budowę hali sportowej przy “Jedynce", modernizację boiska przy Szkole Podstawowej nr 3, czy przebudowę i budowę ulic.

Starosta Andrzej Szarlip podkreślał, że podczas mijającej kadencji najważniejsi byli mieszkańcy i inwestycje na terenie powiatu i każdej z gmin, niezależnie z jaka opcja rządziła w samorządzie. - Na liście oddanych do użytku bądź realizowanych inwestycji jest 121 pozycji. To konkrety Beaty Strzałki - skutecznego posła Ziemi Biłgorajskiej - zaznaczył starosta i dodał, że nikt tak nie zadba o sprawy lokalne, jak poseł, którego rodzina od pokoleń mieszka w Biłgoraju.

Red.
Red. dodany 13 września 2023
 
Odsłon: 3989

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (2)

Najwyżej oceniane komentarze
Joszko
Oceniano 18 razy  +16
Do tych niebieskich tabliczek dodajcie jeszcze jedną: po 8 latach rządzenia- Państwowy Dług Publiczny wzrósł do 1241 miliardów, albo jak ktoś woli 1,241 biliona złotych.
Drakkar
Oceniano 18 razy  +16
https://demotywatory.pl/5203172/Apeluje-do-mediow-by-zamienic-wszystkie-rzad-da-na
Rząd nie ma pieniędzy.
Województwo nie ma pieniędzy.
Powiat nie ma pieniędzy.
Gmina nie ma pieniędzy.
Miasto nie ma pieniędzy.
Wszystkie te ich fundusze to nic innego jak pieniądze podatników które wyciągają na każdy możliwy sposób do budżetu bez dna.
ILE OSÓB Z POWIATU ZBIERAŁO OSTATNIO NA SWOJE LECZENIE ???
ILE OSÓB WCIĄŻ ZBIERA?
Czy oprócz "dziennikarzy"z lokalnych mediów byli tam jacyś zwolennicy po drugiej stronie zdjęć?
Wszystkie komentarze
Joszko
Oceniano 18 razy  +16
Do tych niebieskich tabliczek dodajcie jeszcze jedną: po 8 latach rządzenia- Państwowy Dług Publiczny wzrósł do 1241 miliardów, albo jak ktoś woli 1,241 biliona złotych.
Drakkar
Oceniano 18 razy  +16
https://demotywatory.pl/5203172/Apeluje-do-mediow-by-zamienic-wszystkie-rzad-da-na
Rząd nie ma pieniędzy.
Województwo nie ma pieniędzy.
Powiat nie ma pieniędzy.
Gmina nie ma pieniędzy.
Miasto nie ma pieniędzy.
Wszystkie te ich fundusze to nic innego jak pieniądze podatników które wyciągają na każdy możliwy sposób do budżetu bez dna.
ILE OSÓB Z POWIATU ZBIERAŁO OSTATNIO NA SWOJE LECZENIE ???
ILE OSÓB WCIĄŻ ZBIERA?
Czy oprócz "dziennikarzy"z lokalnych mediów byli tam jacyś zwolennicy po drugiej stronie zdjęć?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w czwartek, godzina 16:02 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
w czwartek, godzina 10:21 Biłgoraj
Miała prawie 2 promile. Twierdziła, że wypiła tylko jedno piwo
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
10 września 2023 Lipiny Górne-Borowina
100-lecie Lasów Państwowych. Uroczystości w Lipinach
W tym roku Lasy Państwowe świętują 100-lecie istnienia. Z tej okazji odbywają się uroczystości, mające na celu podkreślenie wagi wydarzenia. W niedzielę 10 września świętowano w powiecie biłgorajskim.
we wtorek, godzina 19:22 Biłgoraj
Zbiórka na sprowadzenie ciała
w środę, godzina 07:50 Lekkoatletyka
RCEZ na 3. miejscu w kraju
w czwartek, godzina 15:46 Biłgoraj
Promesy wręczone. Do powiatu trafiły miliony zł
W czwartkowe popołudnie 21 września, w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbędzie się wręczenie promes z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych edycja VI skierowana do samorządów, w których działały PGR-y.
w czwartek, godzina 10:58 Biłgoraj
Bezpłatne treningi na terenie OSiR
15 września 2023 Biłgoraj
Zmiana organizacji ruchu w Biłgoraju. Sypią się mandaty
w poniedziałek, godzina 08:31 Region
Utrudnienia na DK nr 74 za Frampolem
Kierowcy podróżujący "krajówką" za Frampolem muszą przygotować się na utrudnienia. Rozpoczęły się prace związane z budową pierwszej w regionie drogi w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.
w sobotę, godzina 09:04 Biłgoraj
Koncert przy fontannie. Zagrają młodzi muzycy z Biłgoraja
w niedzielę, godzina 08:43 Lubelszczyzna
Pociągi pojadą z Biłgoraja do Lublina - podpisano umowę na projekt linii
w poniedziałek, godzina 16:41 Powiat
Miliony na renowację kościołów w powiecie
W poniedziałek 18 września, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu biłgorajskiego oraz beneficjentów dotacji, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łącznie do naszego powiatu trafią środki w wysokości ponad 13 mln zł.
8 września 2023 Biłgoraj
11 nauczycieli odebrało awanse zawodowe
we wtorek, godzina 15:40 Biłgoraj
Marcin Daniec wystąpi w Biłgoraju [NOWY TERMIN]
w środę, godzina 16:09 Biłgoraj
"Jedynka" ma nowy sztandar
20 września to wyjątkowy dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. W związku z beatyfikacją patrona, kardynała Stefana Wyszyńskiego, tego dnia odbyła się uroczystość nadania placówce nowego sztandaru.
w środę, godzina 12:22 Wola Dereźniańska
Wielkie sprzątanie już w sobotę
w środę, godzina 09:23 Biłgoraj
Będą zbierać baterie na ulicach Biłgoraja
w niedzielę, godzina 20:54 Biłgoraj
Koncert przy fontannie przyciągnął prawdziwe tłumy
W niedzielny wieczór 17 września grupa biłgorajskich muzyków zaprosiła na nietypowe wydarzenie. Zaproponowano koncert przy fontannie na placu Wolności. "Alejki" wypełniły się publicznością.
15 września 2023 Olszanka
53-letni mężczyzna zmarł przygnieciony przez ciągnik
w czwartek, godzina 10:16 Osuchy
Dwie historyczne rocznice w Osuchach
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika