REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2024.02.20 12:26 | aktualizacja: 2024.02.20 12:36

Monika Pawłowska wraca do Sejmu

Rozwiązała się sytuacja z objęciem mandatu poselskiego po skazanym Mariuszu Kamińskim, który dostał się do parlamentu z okręgu nr 7, obejmującego m.in. powiat biłgorajski. Już wiadomo kto zajmie jego miejsce, a będzie to Monika Pawłowska, kolejna na liście była Beata Strzałka.
Monika Pawłowska wraca do Sejmu

Przypomnijmy:

Wybory parlamentarne odbyły się 15 października 2023r. Wybraliśmy swoich przedstawicieli zarówno do Sejmu, jak i Senatu. Mieszkańcy powiatu biłgorajskiego głosowali w okręgu nr 7, czyli obejmującego Lubelszczyznę. Okazało się, że do Sejmu dostało się troje przedstawicieli powiatu, czyli Małgorzata Gromadzka, Wiesław Różyński i Marcin Romanowski.

Jedno z miejsc zajął też Mariusz Kamiński, startujący z pierwszego miejsca listy PiS, który w grudniu został prawomocnie skazany. Kolejna na liście do objęcia po nim mandatu była Monika Pawłowska, która deklarowała chęć objęcia mandatu. Jednak prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił jednak o braku możliwości obsadzenia miejsc po Mariuszu Kamińskim i Macieju Wąsiku. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Monika Pawłowska wejdzie do Sejmu?. Co więcej Pawłowska została powołana d o Zarządu Wojewódzkiego PiS, mówiło się też o jej starcie w najbliższych wyborach samorządowych.

Sytuacja była o tyle ciekawa, że kolejną kandydatką do objęcia funkcji w parlamencie była mieszkanka Biłgoraja Beata Strzałka, która reprezentowała powiat w poprzedniej kadencji. Te informacje przekazaliśmy w artykule pt. Beata Strzałka bliżej miejsca w parlamencie.

Spekulacje można zakończyć, bo sama Pawłowska właśnie przekazała informację o tym, że zdecydowała się zostać posłem. Dziś, czyli 20 lutego spotkała się z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią. - Czuję się członkiem PiS, po ślubowaniu będę chciała przystąpić do klubu - mówiła w rozmowie z mediami.

Przemysław Czarnek stwierdził wprost, że nie ma takiej możliwości.

red.
red. dodany 20 lutego 2024
 
Odsłon: 2602

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w poniedziałek, godzina 00:20 Biłgoraj
Wojciech Gleń nowym burmistrzem Biłgoraja [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Są już oficjalne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych. Według informacji przekazanych przez PKW Wojciech Gleń uzyskał prawie 53% głosów. Jak głosowali mieszkańcy Biłgoraja?
11 kwietnia 2024 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
dzisiaj, 13:08 Biłgoraj
Janusz Rosłan żegna się ze stanowiskiem burmistrza i dziękuje mieszkańcom
w niedzielę, godzina 22:12 Biłgoraj
Nieoficjalne wyniki drugiej tury w Biłgoraju
W niedzielę 21 kwietnia odbyła się druga tura wyborów samorządowych. O najważniejsze stanowisko w Biłgoraju walczyli dotychczasowy burmistrz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
w środę, godzina 10:07 Józefów
Leśnicy sprzedają URSUSA 4514
w poniedziałek, godzina 10:03 Frampol
Powstaje nowa nawierzchnia na DW 835
w niedzielę, godzina 23:11 Gmina Biłgoraj
Dariusz Świerczyński wójtem gminy Biłgoraj [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Są już oficjalne wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Według danych ze wszystkich obwodów wyborczych w głosowaniu zwyciężył Dariusz Świerczyński. Jakie uzyskał poparcie?
w niedzielę, godzina 14:15 Biłgoraj
Frekwencja w drugiej turze wyborów [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 11:17 Biłgoraj
Wolne etaty w starostwie
w niedzielę, godzina 22:14 Gmina Biłgoraj
Nieoficjalne wyniki drugiej tury w gminie Biłgoraj
Mieszkańcy gminy Biłgoraj zdecydowali kto będzie zarządzać gminą przez następne 5 lat. W drugiej turze wyborów o fotel wójta ubiegali się Wojciech Dziduch i Dariusz Świerczyński.
w niedzielę, godzina 08:37 Biłgoraj
5 miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj
dzisiaj, 09:10 Biłgoraj
Trwa plebiscyt #SuperDzielnicowy. Zwycięzca zdobędzie rolę w serialu
w niedzielę, godzina 23:21 Aleksandrów
Zmiana na stanowisku wójta gminy Aleksandrów [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Poznaliśmy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych w gminie Aleksandrów. Z danych przekazanych przez PKW wynika, że wójtem został Andrzej Borowiec.
dzisiaj, 10:21 Wyścigi samochodowe
Obiecujący start sezonu w wykonaniu Karola Kręta
w niedzielę, godzina 14:04 Biłgoraj
Marsz życia i wprowadzenie relikwii bł. Rodziny Ulmów w Biłgoraju
w poniedziałek, godzina 00:04 Goraj
W Goraju bez zmian [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Według oficjalnych informacji przekazanych przez Państwową Komisję Wyborczą mieszkańcy miasta i gminy Goraj nie chcieli zmian. W drugiej turze wyborów większością głosów burmistrzem został Antoni Łukasik. Jakie poparcie uzyskał?
w sobotę, godzina 12:12 Józefów
Ofensywa inwestycyjna w Józefowie
w sobotę, godzina 16:01 Frampol
Frampol stolicą tańca towarzyskiego
10 kwietnia 2024 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
w poniedziałek, godzina 15:19 Luchów Dolny
Nieszczęśliwy wypadek podczas wycinki. Mężczyzna trafił do szpitala
dzisiaj, 08:38 Biłgoraj
To najbardziej innowacyjna szkoła w mieście
w niedzielę, godzina 22:26 Goraj
Kto burmistrzem Goraja?
W drugiej turze wyborów o fotel burmistrza Goraja ubiegali się dotychczasowy włodarz Antoni Łukasik oraz Piotr Kiełbasa. PKW podała dane z 66,66% obwodów wyborczych.
w niedzielę, godzina 10:43 Biłgoraj
Sezon rowerowy rozpoczęty [NOWE ZDJĘCIA]
w poniedziałek, godzina 10:57 Korytków Duży
Nowa łąka kwietna w gminie
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika