REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2024.02.09 14:51 | aktualizacja: 2024.02.09 14:53

Beata Strzałka bliżej miejsca w parlamencie

Monika Pawłowska miała zostać posłem w przypadku wygaśnięcia mandatu Mariusza Kamińskiego. Okazuje się, że najprawdopodobniej będzie jednak startować w najbliższych wyborach do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Kolejna na liście do zajęcia miejsca w parlamencie jest... Beata Strzałka.
Beata Strzałka bliżej miejsca w parlamencie

7 mandatów dla PiS w okręgu nr 7 - takim rezultatem zakończyły się wybory parlamentarne, które odbyły się w połowie październik ubiegłego roku. W międzyczasie okazało się, że mandat poselski może stracić Mariusz Kamiński, startujący do Sejmu z pierwszego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości (w grudniu zapadł wyrok skazujący byłego szefa CBA i MSWiA na dwa lata pozbawienia wolności za udział w tzw. "aferze gruntowej" - przyp. red.).

Jeśli mandat Kamińskiego zostanie wygaszony miejsce w Sejmie powinna zająć kolejna osoba na liście, a tą była Monika Pawłowska. Pisaliśmy już o tym w artykule pt. Monika Pawłowska wejdzie do Sejmu?.

W bieżącym tygodniu, a dokładnie w środę 7 lutego Państwowa Komisja Wyborcza skierowała do Marszałka Sejmu RP stanowisko w sprawie wniosku o podanie informacji o kolejnych kandydatach z tej samej listy kandydatów, którzy otrzymali największą liczbę głosów. A w kolejności są to wspomniana Monika Pawłowska, a następnie Beata Strzałka i Ryszard Madziar.

Jednocześnie PKW podkreśliła, że "Nie jest to stanowisko Państwowej Komisji Wyborczej w sporze politycznym i prawnym dotyczącym wygaśnięcia mandatu posła i konieczności jego obsadzenia".

Okazuje się jednak, że była już posłanka PiS, wcześniej reprezentująca Lewicę, decyzją prezesa PiS została powołana do Zarządu Wojewódzkiego PiS, o czym zresztą sama poinformowała. - Panie Prezesie, dziękuję za zaufanie. Pracujemy dla Polski - napisała.

Teraz, jak ustalił serwis wp.pl ma startować w najbliższych wyborach samorządowych do Sejmiku Województwa Lubelskiego, a tej funkcji z miejscem w parlamencie łączyć nie można. Wcześniej zapewniała, że jeśli otrzyma propozycję objęcia mandatu posła po Mariuszu Kamińskim skorzysta z tej możliwości.

W związku z tym, że kolejna na liście jest mieszkanka Biłgoraja Beata Strzałka i to ona ma realne szanse na ponowne zajęcie miejsca w ławach na Wiejskiej.

red.
red. dodany 9 lutego 2024
 
Odsłon: 3315

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w środę, godzina 13:28 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
w sobotę, godzina 08:25 Obsza
Akcyza do zwrotu
w sobotę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
w sobotę, godzina 16:18 Biłgoraj
Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
w niedzielę, godzina 12:40 Borowiec
Ogień strawił poddasze
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
17 lutego 2024 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
w niedzielę, godzina 08:48 Goraj
Spotkanie ws. budowy światłowodu
w niedzielę, godzina 22:58 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
w sobotę, godzina 12:58 Powiat
Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców z powiatu
w czwartek, godzina 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
w czwartek, godzina 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
18 lutego 2024 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
w niedzielę, godzina 21:19 Biłgoraj
Spotkanie z twórcami filmu "Chłopaki"
w niedzielę, godzina 11:07 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
we wtorek, godzina 11:46 Region
Utrudnienia na DK nr 74. Trwa strajk rolników
w niedzielę, godzina 11:16 Kraj
Policja kontroluje
w piątek, godzina 17:42 Biłgoraj
Ogłoszono przetarg na remont zabytkowego mostu
Władze powiatu biłgorajskiego ogłosiły przetarg na roboty budowlane na zabytkowym moście w ciągu ulicy Lubelskiej w Biłgoraju.
w sobotę, godzina 12:47 Biłgoraj
"Trójka" prezentuje mocne strony
w środę, godzina 08:14 Powiat
Bez prądu w 13 miejscowościach
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika