REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2024.04.14 23:09 | aktualizacja: 2024.04.14 23:21

Spotkanie otwarte z Januszem Rosłanem

Za tydzień odbędzie się druga tura wyborów, w której podobnie jak w 2018 roku o fotel burmistrza Biłgoraja ubiegać się będą obecny włodarz Janusz Rosłan oraz przedsiębiorca i radny Rady Miejskiej Wojciech Gleń. To ostatni moment, aby przekonać do siebie wyborców. Dlatego Janusz Rosłan zaprosił mieszkańców na spotkanie otwarte.
Spotkanie otwarte z Januszem Rosłanem

Przed drugą turą wyborów Janusz Rosłan zaprosił mieszkańców na spotkanie otwarte, które odbyło się w niedzielne popołudnie 14 kwietnia na miejskim rynku.

- Dla mnie to ogromne wyróżnienie, że po 21 latach na stanowisku burmistrza otrzymałem od państwa tak duże poparcie w pierwszej turze wyborów - mówił Janusz Rosłan i dodał, że zdecydował się ubiegać o reelekcję o licznych sygnałach poparcia od mieszkańców.

Burmistrz podkreślał, że program wyborczy KWW Janusza Rosłana oparty jest na strategicznych dokumentach, takich jak strategia rozwoju miasta czy program rewitalizacji, które były przygotowywane przez kilka lat. Jak mówił Janusz Rosłan to programy, których założenia były szeroko konsultowane z mieszkańcami.

Jednym z założeń programu KWW Janusza Rosłana jest rozszerzenie oferty dla dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie kultury i sportu.

- Dochodzą do nas głosy, że takie imprezy jak dni miasta, czy inne wydarzenia, powinny przyciągać zespoły młodzieżowe, które cieszą się popularnością wśród osób w wieku od 15 do 25 lat. Ponadto wzorem ubiegłych lat chcemy zwiększać dotacje dla organizacji pozarządowych. W tym roku wzrost był znaczący, bo w porównaniu do lat ubiegłych wyniósł ponad 20% - tłumaczył Janusz Rosłan.

Kolejnym punktem programu wyborczego są remonty ulic i skwerów.

- Chcemy dokończyć budowę ulic Fredry, Gałczyńskiego, Andersena, Wańkowicza oraz dróg w Puszczy Solskiej, które od lat czekały na modernizację - wymieniał burmistrz Rosłan i dodał, że obecnie trwa rewitalizacja Skweru przy ulicy Ogrodowej, gotowa jest dokumentacja Skweru Saskiego.

Ponadto do w planach jest remont ulic Knappa i Singera oraz rewitalizacja parku Różnówka, który cechuje się bogatym drzewostanem i dużą powierzchnią. Jak mówił Janusz Rosłan władze miasta starają się o pozyskanie środków zewnętrznych na modernizację parku.

W kontekście rozwoju mieszkalnictwa burmistrz dodał, że wkrótce TBS rozpocznie budowę dwóch nowych budynków mieszkalnych. Zgodnie z założeniami jeden z nich będzie oferował możliwość nabycia własności, natomiast drugi zostanie przeznaczony na mieszkania socjalne, których przydział będzie kontrolowany przez Urząd Miasta.

W planach jest również budowa miejskiego monitoringu ze środków zewnętrznych.

- Możliwość pozyskania środków zewnętrznych pojawiła się w ramach współpracy z sąsiednimi gminami. Wszystkie samorządy otrzymają dedykowane środki - tłumaczył Janusz Roslan.

Ponadto na remont czekają ulice w osiedlach Sitarska-Kępy i Bagienna oraz ciepłownia miejska.

- Mamy nowatorski projekt, który zakłada odzysk ciepła z oczyszczalni ścieków poprzez pompy ciepła - tłumaczył burmistrz.

Na nowy plan zagospodarowania przestrzennego czeka osiedle Batorego II.

- Obecny plan został opracowany w 2002 roku. Jego koncepcja zakładała scalenie i podział całego obszaru, co wiąże się z ogromnymi wydatkami z budżetu miasta, gdyż władze muszą określić w jakim czasie zostanie wybudowana infrastruktura. Na to nie ma środków w budżecie. W związku z tym, podjęto decyzję o dokonaniu zmian, tak aby realizować to etapami - mówił Janusz Rosłan.

Podsumowując, burmistrz zaznaczył, że jego przeciwnicy z pierwszej tury wyborów opierali swoje programy wyborcze na istniejących założeniach rewitalizacji miasta. To oznacza, że te dokumenty zostały opracowane w odpowiedni sposób. Dlatego też, jeśli wyborcy podejmowali decyzję na tej podstawie, to jest przekonany, że w jego programie znajdą wspólne punkty.

Podkreślił również, że uszanuje wolę wyborców i w przypadku przegranej przekaże władzę w jak najbardziej płynny sposób. Ponadto po raz kolejny zaprosił Wojciecha Glenia do udziału w przedwyborczej debacie.

Red.
Red. dodany 14 kwietnia 2024
 
Odsłon: 3185

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
6 maja 2024 Biłgoraj
Jest nowy Zarząd Powiatu
W poniedziałek 6 maja poznaliśmy nazwisko gospodarza powiatu biłgorajskiego. Podczas pierwszej w tej kadencji sesji radni wybrali również zastępcę starosty oraz członków zarządu.
5 maja 2024 Tereszpol
Zatwierdzono cenę za wywóz i utylizację osadów z przydomowych oczyszczalni
11 maja 2024 Biłgoraj
Zarząd Powiatu podzielił się władzą
6 maja 2024 Biłgoraj
Poznaliśmy przewodniczącego Rady Miasta Biłgoraja
Do Rady Miasta Biłgoraj wybrano 21 radnych, reprezentujących trzy komitety wyborcze. Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miasta, która odbyła się w poniedziałek 6 maja, wybrano prezydium rady, czyli przewodniczącego i jego zastępców.
w czwartek, godzina 15:47 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja
w piątek, godzina 16:33 Biłgoraj
Zlot food trucków w Biłgoraju
5 maja 2024 Sokołówka
Potrójny jubileusz jednostek OSP
W niedzielę 5 maja w Sokołówce odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 100-lecia jednostek OSP Radzięcin, Sokołówka i Wola Radzięcka, połączone z obchodami Gminnego Dnia Strażaka. W święcie uczestniczyli druhowie strażacy z całej gminy Frampol, mieszkańcy oraz liczni zaproszeni goście.
w piątek, godzina 09:35 Majdan Stary
Pożar stolarni. 38 strażaków w akcji
w piątek, godzina 10:39 Biłgoraj
Policjant z biłgorajskiej jednostki wśród najlepszych
8 maja 2024 Biłgoraj
Oficjalne otwarcie nowego basenu
Za kilka godzin, dokładnie od godz. 16.00, będzie można korzystać z nowej części basenu w Biłgoraju. Uroczyste otwarcie obiektu, z udziałem władz samorządowych, zorganizowano w środę 8 maja.
w czwartek, godzina 11:15 Biłgoraj
Mieszkanka Biłgoraja otrzymuje najniższą emeryturę w kraju
w piątek, godzina 09:08 Biłgoraj
Kompletnie pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadka
6 maja 2024 Księżpol
Większość radnych nie przyszła na inauguracyjną sesję
W poniedziałek 6 maja miała się odbyć inauguracyjna sesja Rady Gminy Księżpol. Do posiedzenia jednak nie doszło. Na sesji nie pojawiła się większość radnych. To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w Polsce.
w środę, godzina 08:01 Rogale
Aneta przegrała walkę z chorobą
w środę, godzina 13:57 Biłgoraj
Potrącenie na przejściu. Piesza trafiła do szpitala
6 maja 2024 Biłgoraj
Wybrano prezydium Rady Powiatu
W poniedziałkowe przedpołudnie 6 maja odbyła się pierwsza w tej kadencji sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. W programie obrad znalazł się wybór prezydium rady, czyli przewodniczącego oraz dwóch zastępców.
we wtorek, godzina 16:50 Korczów-Majdan Nowy
Dwie kolizje w ciągu kilkudziesięciu minut
w środę, godzina 12:12 Biłgoraj
Wakat w starostwie
w czwartek, godzina 13:57 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
Jest pierwsza decyzja personalna wójta gminy Biłgoraj Dariusza Świerczyńskiego. Na stanowisko zastępy wójta powołana została Edyta Sarzyńska, wieloletni pracownik gminy Biłgoraj.
10 maja 2024 Potok Górny
Sensacyjne znalezisko z połowy 3 tysiąclecia przed naszą erą
3 maja 2024 Lubelszczyzna
Producenci ziemniaków pod lupą PIORiN. Za brak wpisu do rejestru grozi kara
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika