
Dystrofia mięśniowa Duchenne'a to jedna z najcięższych postaci dystrofii mięśniowej, która dotyka głównie chłopców i prowadzi do stopniowej utraty sprawności ruchowej, a w późniejszych etapach - również funkcji oddechowych. Adaś już od lat zmaga się z ograniczeniami wynikającymi z choroby. Rodzina chłopca przez długi czas korzystała z dostępnych w Polsce form leczenia: rehabilitacji, terapii sterydowej oraz opieki specjalistów.
Jak informują rodzice, Adaś został zakwalifikowany do terapii genowej prowadzonej w specjalistycznym ośrodku w Bostonie. To innowacyjne leczenie, którego celem jest zahamowanie postępu choroby. Terapia daje realną szansę na zatrzymanie zaniku mięśni, ale jej koszt przekracza możliwości finansowe rodziny.
Rodzice chłopca apelują o pomoc w zebraniu środków. Zbiórkę można wesprzeć za pośrednictwem strony internetowej: https://ww
Można dołączyć do akcji, przekazując dowolną kwotę lub udostępniając informację dalej. Każda forma wsparcia może mieć wpływ na dalsze losy chłopca.
Strażak OSP potrzebuje pomocy po wypadku. Trwa zbiórka
Roczny Oliwierek w śpiączce po upadku. Trwa zbiórka na rehabilitację