REKLAMA
Pełna wersja
GMINA BIŁGORAJ Inwestycje w regionie
2012.09.19 09:15 | aktualizacja: 2012.09.19 15:26

Ruszyła budowa drogi

Już wkrótce mieszkańcy Osiedla Bojary będą jeździć po nowej drodze. Ruszyła budowa o której informowaliśmy Państwa w artykule Krok w stronę budowy nowej drogi
Ruszyła budowa drogi

Droga znajduje się na osiedlu Bojary, w obrębie miasta Biłgoraj oraz w obrębie Gromady w Gminie Biłgoraj. Już wycięte zostały drzewa w miejscach kolidujących z inwestycją. - Droga będzie służyć przede wszystkim mieszkańcom osiedla, którym umożliwi dojazd do posesji, a także mieszkańcom Gromady, których połączy z ulicą Moniuszki - wyjaśnia Wiesław Różyński, wójt Gminy Biłgoraj.

Zakres inwestycji obejmuje budowę drogi gminnej o szerokości 3,5 m i długości 420 m. Na drodze położona zostanie warstwa profilująco - wzmacniająca z kruszywa kamiennego, a na to masa mineralno - bitumiczna. Wykonane zostaną także tzw. mijanki z wykorzystaniem istniejącego utwardzenia. Powstanie nowy parking oraz zjazdy indywidualne i zjazdy publiczne wzdłuż projektowanej drogi. W ramach inwestycji wybudowane zostanie również skrzyżowanie z drogą powiatową Gromada - Biłgoraj.

Całkowity koszt budowlanych wyniesie 231 tys. 429, 12 gr. Do tej sumy trzeba będzie jeszcze doliczyć koszty nadzoru budowlanego i robót dodatkowych, które mogą okazać się konieczne w trakcie realizacji inwestycji.

Red.
Red. dodany 19 września 2012
 
Odsłon: 14521

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (6)

~ gość
Oceniano 7 razy  -3
Firma solidna to i droga będzie dobrze wykonana, a podobno skarg firma jeszcze nie miała. A, że zawsze się znajdzie ktoś komu ciągle coś przeszkadza to nikt na to nic nie poradzi.
~ aishka
Oceniano 8 razy  -4
Z tego co wiem jest jeszcze lato :-)
~ bedzie nie bedzie i tak weźmie kto ma wziąść
Oceniano 8 razy  -6
Z drogą jest jak z łóżkiem ,kasy na zakup nowego może nie być ale postukać sobie zawsze można na starych śmieciach.Wyśmienicie poza małżeńskim prykiem do tego nadają się rogatki i pobliskie hotele.
Panie drogowy podatniku ,dziś drogi są zbrojone filcami,siatkami plastikowymi,metalowymi a nawet na podbudowie z betonu,klińcowane,ubijane ,uszczelniane lepiszczem i zagęszczane to nie ma to większego wpływu na technologię .Ale na partactwo i tam nikt nie ma wpływu jeśli w firmie jest polityka oszczędzania bo szef kazał a szef jest np z zawodu kucharzem i na robieniu ludzi wałkiem w wała jest jego specjalnością.A jak był jeden menczennik superinspektor budowlany z zawodu fryzjer to kto ma w Polsce dokładnie i konkretnie nadzorować budowę dróg bez cichego oszczędzania na kosztach ?
~ 90
Oceniano 10 razy  -2
A może na wiosnę nie będzie już pieniędzy znawco budowy drogi!!
~ komentator
Oceniano 6 razy  -2
A tu forum otwarte ?? Czemu ?? Tu cenzura nie dziala ??
~ Podatnik
Oceniano 8 razy  0
Budowa drogi w okresie jesienno-zimowym, to z reguły gorsza jakość jej wykonania z uwagi na niskie temperatury oraz opady deszczu i śniegu. Może należałoby zaczekać z realizacją tej inwestycji do wiosny ?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
15 marca 2023 Biłgoraj
Powiat ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów RCEZ i ZSBiO
Zarząd Powiatu podjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów na stanowiska dyrektorów dwóch szkół ponadpodstawowych. Kandydaci mogą składać dokumenty do 29 marca, do godz. 9.
we wtorek, godzina 12:18 Biłgoraj
Zawodowy strzał w 10!
we wtorek, godzina 10:27 Biłgoraj
Andrzej Borowiec nowym szefem lubelskich lasów
14 marca 2023 Osuchy
Podpisano umowę na budowę Muzeum Partyzantów Polskich
Wkrótce rozpoczną się prace przy przebudowie budynku dawnej szkoły w Osuchach, gdzie ma powstać muzeum poświęcone partyzantom i żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego. Inwestycja kosztować będzie ponad 12 mln zł. Umowa z wykonawcą została podpisana we wtorek 14 marca.
w poniedziałek, godzina 09:12 Biłgoraj
Przebudowa trasy 858. W czwartek spotkanie informacyjne
we wtorek, godzina 07:45 Biłgoraj
Kolejna okazja, by otrzymać sadzonkę
13 marca 2023 Biłgoraj
Radni przyjęli uchwałę w obronie św. Jana Pawła II
W poniedziałkowe popołudnie 13 marca odbyła się sesja Rady Powiatu. Podczas obrad radni przez aklamację przyjęli uchwałę, w której wyrazili swoje stanowisko w sprawie ataków na św. Jana Pawła II.
w niedzielę, godzina 11:49 Pisklaki
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w akcji sprzątania Tanwi
we wtorek, godzina 09:11 Biłgoraj
Dzień Otwarty w KLO
w piątek, godzina 11:48 Potok Górny
Tragiczny finał poszukiwań
W czwartek 16 marca policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia 68-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Potok Górny. Poszukiwania zakończyły się po godzinie, odnaleziono ciało mężczyzny.
w poniedziałek, godzina 20:15 Biłgoraj
Jakie są najważniejsze problemy mieszkańców osiedla Bagienna?
w poniedziałek, godzina 09:33 Biłgoraj
Wyższe opłaty za egzaminy na prawo jazdy
11 marca 2023 Biłgoraj
Sportowy Dzień Kobiet [NOWE ZDJĘCIA]
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju zaprosił wszystkie panie do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Były wspólne ćwiczenia, ale też konkursy z nagrodami. Gościem specjalnym wydarzenia była Małgorzata Mączyńska.
w sobotę, godzina 11:00 Ciosmy
Mężczyzna poszkodowany podczas wycinki drzew
10 marca 2023 Biłgoraj
Ten budynek zniknie?
13 marca 2023 Biłgoraj
Awantura o szlaban
W połowie ubiegłego roku pojawił się pomysł, by przy wjeździe od strony ul. Aptecznej ustawić szlaban, który miałby ograniczyć przejazd drogą wewnętrzną. Wnioskujący o takie rozwiązanie mieszkańcy dwóch bloków uzasadniali to dużym natężeniem ruchu. Awantura dotycząca tego szlabanu wybuchła podczas zebrania rady osiedla. Przetarg już rozstrzygnięto, ale rada osiedla będzie składać wniosek o to, by rogatki nie ustawiać.
w niedzielę, godzina 08:17 Biłgoraj
Uczennica ZSZiO druga w kraju w konkursie języka angielskiego
10 marca 2023 Biłgoraj
Poznaliśmy laureatów Biłgorajskich Sit Przedsiębiorczości
10 marca 2023 Biłgoraj
Co dalej z petycją w obronie lasów biłgorajskich?
Mieszkańcy Biłgoraja nadal walczą o ograniczenie wycinki lasów w okolicach miasta. Podkreślają, że w Planie Urządzania Lasu na lata 2020 - 2029 zaplanowano wykonanie rębni zupełnych na powierzchni 1640 ha, czyli w ciągu obecnej dziesięciolatki zaplanowano do wycięcia o 72 ha powierzchni więcej, niż w ciągu poprzednich 20 lat.
w niedzielę, godzina 11:06 Gmina Biłgoraj
Poszukiwania seniorki zakończone
w poniedziałek, godzina 13:06 Biłgoraj
Charytatywny turniej dla Kuby i Darka. Drużyna KP PSP najlepsza
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika