REKLAMA
Pełna wersja
GMINA BIŁGORAJ Inwestycje w regionie
2012.09.19 09:15 | aktualizacja: 2012.09.19 15:26

Ruszyła budowa drogi

Już wkrótce mieszkańcy Osiedla Bojary będą jeździć po nowej drodze. Ruszyła budowa o której informowaliśmy Państwa w artykule Krok w stronę budowy nowej drogi
Ruszyła budowa drogi

Droga znajduje się na osiedlu Bojary, w obrębie miasta Biłgoraj oraz w obrębie Gromady w Gminie Biłgoraj. Już wycięte zostały drzewa w miejscach kolidujących z inwestycją. - Droga będzie służyć przede wszystkim mieszkańcom osiedla, którym umożliwi dojazd do posesji, a także mieszkańcom Gromady, których połączy z ulicą Moniuszki - wyjaśnia Wiesław Różyński, wójt Gminy Biłgoraj.

Zakres inwestycji obejmuje budowę drogi gminnej o szerokości 3,5 m i długości 420 m. Na drodze położona zostanie warstwa profilująco - wzmacniająca z kruszywa kamiennego, a na to masa mineralno - bitumiczna. Wykonane zostaną także tzw. mijanki z wykorzystaniem istniejącego utwardzenia. Powstanie nowy parking oraz zjazdy indywidualne i zjazdy publiczne wzdłuż projektowanej drogi. W ramach inwestycji wybudowane zostanie również skrzyżowanie z drogą powiatową Gromada - Biłgoraj.

Całkowity koszt budowlanych wyniesie 231 tys. 429, 12 gr. Do tej sumy trzeba będzie jeszcze doliczyć koszty nadzoru budowlanego i robót dodatkowych, które mogą okazać się konieczne w trakcie realizacji inwestycji.

Red.
Red. dodany 19 września 2012
 
Odsłon: 14349

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (6)

~ gość
Oceniano 7 razy  -3
Firma solidna to i droga będzie dobrze wykonana, a podobno skarg firma jeszcze nie miała. A, że zawsze się znajdzie ktoś komu ciągle coś przeszkadza to nikt na to nic nie poradzi.
~ aishka
Oceniano 8 razy  -4
Z tego co wiem jest jeszcze lato :-)
~ bedzie nie bedzie i tak weźmie kto ma wziąść
Oceniano 8 razy  -6
Z drogą jest jak z łóżkiem ,kasy na zakup nowego może nie być ale postukać sobie zawsze można na starych śmieciach.Wyśmienicie poza małżeńskim prykiem do tego nadają się rogatki i pobliskie hotele.
Panie drogowy podatniku ,dziś drogi są zbrojone filcami,siatkami plastikowymi,metalowymi a nawet na podbudowie z betonu,klińcowane,ubijane ,uszczelniane lepiszczem i zagęszczane to nie ma to większego wpływu na technologię .Ale na partactwo i tam nikt nie ma wpływu jeśli w firmie jest polityka oszczędzania bo szef kazał a szef jest np z zawodu kucharzem i na robieniu ludzi wałkiem w wała jest jego specjalnością.A jak był jeden menczennik superinspektor budowlany z zawodu fryzjer to kto ma w Polsce dokładnie i konkretnie nadzorować budowę dróg bez cichego oszczędzania na kosztach ?
~ 90
Oceniano 10 razy  -2
A może na wiosnę nie będzie już pieniędzy znawco budowy drogi!!
~ komentator
Oceniano 6 razy  -2
A tu forum otwarte ?? Czemu ?? Tu cenzura nie dziala ??
~ Podatnik
Oceniano 8 razy  0
Budowa drogi w okresie jesienno-zimowym, to z reguły gorsza jakość jej wykonania z uwagi na niskie temperatury oraz opady deszczu i śniegu. Może należałoby zaczekać z realizacją tej inwestycji do wiosny ?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
26 listopada 2022 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
dzisiaj, 07:17 Biłgoraj
Ile będą kosztować choinki?
w niedzielę, godzina 08:35 Tereszpol
Już jest tani węgiel dla mieszkańców
w piątek, godzina 10:18 Biłgoraj
W Biłgoraju śmieci będą droższe
A przynajmniej takie są plany. Jednym z punktów najbliższe sesji Rady Miasta będzie przyjęcie uchwały dotyczącej zmiany metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty. Ile będziemy płacić w przyszłam roku za odbiór śmieci?
w niedzielę, godzina 15:06 Biłgoraj
Mikołaje na motocyklach znów odwiedzili dzieci z Wioski Dziecięcej SOS
w czwartek, godzina 09:05 Gorajec
Ośmiu chętnych na budowę obwodnicy, dzięki której ciężarówki ominą Biłgoraj
dzisiaj, 08:55 Biłgoraj
Będą obowiązywać nowe stawki za korzystanie z cmentarzy komunalnych
Rada Miasta Biłgoraja zajmie się kwestią ustalenia wysokości opłat za korzystanie z cmentarzy komunalnych na terenie miasta Biłgoraja. Radni będą dyskutować na ten temat podczas najbliższej sesji. Jakie ceny mają obowiązywać?
w sobotę, godzina 16:00 Biszcza
Sezon na morsowanie rozpoczęty
dzisiaj, 12:07 Tereszpol
Święta za pasem, a ktoś majstruje przy prezentach
w środę, godzina 10:49 Biłgoraj
Wybrano wykonawcę basenu w Biłgoraju. Starosta: "Pozdrawiam niedowiarków"
Ta długo wyczekiwana inwestycja ma szansę na realizację. W środowe popołudnie 30 listopada Zarząd Powiatu w Biłgoraju podjął uchwałę o wyborze wykonawcy zadania. Pierwszy etap pochłonie prawie 30 mln zł.
dzisiaj, 09:14 Biłgoraj
Wymalowały nagrody i wyróżnienia
w niedzielę, godzina 16:54 Brzeziny
Mikołajki w lesie
dzisiaj, 12:13 Tereszpol Zygmunty
Policja poszukuje zaginionego 20-latka [AKTUALIZACJA]
Funkcjonariusze policji prowadzą poszukiwania za zaginionym 20-letnim mieszkańcem gminy Tereszpol. Jeśli ktoś ma informacje na temat miejsca jego pobytu proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji.
25 listopada 2022 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 20:09 Teodorówka
Spotkanie z posłanką i samorządowcami
w środę, godzina 09:45 Czarny Las-Kolonia
W nowym roku miejscowość w powiecie zmieni nazwę?
Wraz z początkiem 2023 roku niektóre miejscowości w Polsce mogą zmienić nazwy - wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wśród nich znalazła się wieś w powiecie biłgorajskim.
26 listopada 2022 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 11:22 Powiat
Darek otwiera oczy, porusza rękami
w piątek, godzina 07:45 Księżpol
Witacze stanęły w gminie Księżpol
W miejscowościach Księżpol i Majdan Stary, przed budynkami Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu i Wiejskiego Domu Kultury w Majdanie Starym stanęły napisy z nazwami miejscowości. - Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest doposażenie szlaków turystycznych naszej gminy w infrastrukturę towarzyszącą. Usytuowanie napisów doskonale wpisuję się w zagospodarowanie przestrzeni - wyjaśniają władze gminy.
26 listopada 2022 Biłgoraj
Wieczór Darczyńcy 2022 [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 12:09 Biłgoraj
Złóż wniosek już dziś. Możesz dostać nawet 1,5 tys. zł
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika