REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Wspólna inwestycja Miasta, Powiatu i prywatnej firmy
2012.07.24 15:02 | aktualizacja: 2012.07.24 15:06

41 metrów drogi za 90 tys. zł

Biłgoraj wspólnie z samorządom powiatu i firmą prywatną wybuduje odcinek ul. Narutowicza. O współfinansowanie inwestycji poprosił Zarząd Dróg Powiatowych. Radni Rady Miasta przekazali na ten cel 30 tys. zł.
41 metrów drogi za 90 tys. zł

ul. Narutowicza

Pod koniec maja br. Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju zwrócił się z prośbą do władz miasta o udzielenie wsparcia finansowego w wysokości 30 tys. zł na budowę odcinka ul. Narutowicza o długości 41 mb. - Posiadamy dokumentację projektową, przekazaną przez firmę Wikana Nieruchomości Sp. z o. o. realizującą inwestycję mieszkaniową. Prowadzimy procedurę regulacji własnościowej. Szacunkowa wartość wg kosztorysu inwestorskiego wynosi 84 909 zł brutto. Planowany koszt wykupu gruntów to ok. 20 tys. zł. Licząc na oszczędności poprzetargowe planowana wartość inwestycji to 90 tys. zł - napisała Maria Góralska, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju.

Firma Wikana zadeklarowała udział w kwocie 30 tys. zł, tyle samo ma dołożyć samorząd Miasta. Pozostała część kwoty zostanie pokryta ze środków Powiatu.

Chodzi o 40-metrowy odcinek ul. Narutowicza, znajdujący się za ul. Poniatowskiego, w stronę stawów. Będzie on prowadził do bloku, który wybuduje firma Wikana. Odpowiednie środki zostały już zabezpieczone w budżecie. - W ramach tego zadania będzie wykonana podbudowa, oraz zlikwidowane zostanie przewężenie znajdujące się przy wjeździe od strony ul. Poniatowskiego - mówił Michał Dec, wiceburmistrz Biłgoraja. Dodał, że jeśli tylko będą możliwości finansowe zostanie wykonany także chodnik.

Uchwała przekazująca te środki została podjęta większością głosów podczas piątkowej sesji Rady Miasta. Jednak nie wszystkim spodobał się ten pomysł.

- Jestem przeciwny tej uchwale dlatego, że jest to bardzo małe zadania i Powiat sam dałby sobie z nim radę. Miasto na swój koszt np. opróżnia kosze na śmieci znajdujące się przy drogach powiatowych. Ponadto firma Wikana to spółka budująca mieszkania, których ceny są wyższe niż w Zamościu. Dlatego nie zgadzam się na dofinansowywanie spółki, gdy nie ma pieniędzy np. na przystanek na ul. Lubelskiej - mówił radny Jan Kaczor.

- Dajmy pieniądze na to zadanie i wreszcie miejmy je z głowy - mówił natomiast Adam Skakuj.

red.
red. dodany 24 lipca 2012
 
Odsłon: 10875

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (6)

~ adam
  0
Moje odczucia dotyczące „współpracy z Wikaną/panem Trześniowskim z Zamościa tzw. deweloperem są negatywne. Kupiliśmy z żoną mieszkanie w Biłgoraju przed ostatecznym pomiarem mieszkania. Zapłaciliśmy za metraż sprzed pomiaru, a po ostatecznym pomiarze, metraż mieszkania i komórki lokatorskiej był mniejszy. Słowem zapłaciliśmy za metraż, którego nie mamy. Napisaliśmy więc pismo do prezesa Wikany. Początkowo pan tzw.deweloper Trześniowski powiedział, że zwrotu należności nie będzie, dodając, że prezes ustosunkuje się do każdego pisma z osobna. Po długim(proszę mi wierzyć) czasie pan tzw. deweloper Trześniowski obwieścił radosną nowinę, że jednak Wikana odda należne nam pieniądze. Po wielokrotnym dowiadywaniu się kiedy będzie wspomniany zwrot pan tzw.deweloper Trześniowski „spławiał nas i przedstawiał różne daty. Trwa to już kilka miesięcy. Żeby było ciekawie, to żadnej odpowiedzi, żadnego pisma z Wikany, do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy, a innym mieszkańcom naszego bloku podaje całkowicie inne daty ewentualnego przelewu z Wikany. Takich zapewnień w ciągu kilku miesięcy usłyszeliśmy z żoną co najmniej 7 razy. Tak więc poprosiliśmy z żoną tzw. dewelopera pana Trześniowskiego o decyzję na piśmie od prezesa w sprawie zwrotu należności. Co robi pan tzw. deweloper Trześniowski? Obiecuje, że wyślę mailem decyzję. Ustala dzień wysłania, po czym tego nie robi, usprawiedliwiając się tym, że jest zajęty itd.Ostatnio nie odbiera telefonów ignorując nas zupełnie. Tak więc moje zdanie na temat tzw. dewelopera Trześniowskiego jest jedno: KŁAMCA. Nie tylko nas okłamał, ale też innych mieszkańców. Jak można mieć inne odczucia, skoro ten tzw.deweloper kłamie na każdym kroku, obiecując wiele(są przykłady innych zachowań kłamliwych tzw. dewelopera). Jako ciekawostkę podam, ze tzw. deweloper Trześniowski z dumą chwalił się, że to właśnie on tzw.deweloper/super sprzedawca „załatwił u prezesa pozytywną dla nas decyzję. Przymiotnik obłudny, to delikatne określenie tzw.dewelopera. Wspomogę się za to innymi wyrazami określającymi dosadnie tzw. dewelopera Trześniowskiego, u którego występują cechy o niezbyt pozytywnym znaczeniu, ale sam sobie solidnie (przyznam) na to zapracował dwulicowość, fałszywość, hipokryzja, nieszczerość. Niech będzie to przestroga dla innych, aby unikali tego tzw. dewelopera, a jeżeli niestety „traficie na tzw. dewelopera, to nagrywajcie wszystkie rozmowy z nim i żądajcie wszystkiego na piśmie, bo pan tzw. deweloper Trześniowski wszystkiego się wypiera, mówiąc, że to nie od niego zależy, zmieniając zdanie z każdą rozmową. To taki „śliski krętacz.
~ mac
Oceniano 4 razy  0
za miejskie pieniadze remontuje sie droge powiatowa aby Wikana mogła jeszcze bardziej podnieść ceny??
Czy jest jeszcze logika w Biłgoraju?
~ JackTheRipper
Oceniano 2 razy  -2
do Nina jak to mawiają "po niedzieli"
~ kwa, kwa
Oceniano 3 razy  -1
Narutowicza , Kochanowskiego, Piłsudskiego, Cegielniana, Partyzantów to ulice , które prowadzą do kaczek i kaczorów pluskających na stawach.To drogi typowo miejskie. Rada Miasta już dawno powinna te drogi przejąć. Skończyłyby się niepotrzebne dyskusje na poziomie ptasiego móżdżku.
~ Podatnik
Oceniano 6 razy  0
A może za taką dużą kasę zostanie wybudowany odcinek 41m tzw. drogi expresowej, które zastępują w okresie rządów PO - PSL planowane autostrady. Ale dlaczego z prawie pustej kasy miasta, radni dołożyli 30 tys. zł do budowy drogi tzw. powiatowej, skoro tę inwestycję powinno sfinansować starostwo.
~ Nina
Oceniano 7 razy  +1
No a Nowakowskiego drodzy radni to gdzie i kiedy?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 20:07 Biłgoraj
31. finał WOŚP w Biłgoraju
W niedzielę 29 stycznia zorganizowano 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak każdego roku WOŚP gra w Biłgoraju. Na ulicach miasta można było spotkać wolontariuszy, a koncert finałowy odbył się w Biłgorajskim Centrum Kultury.
dzisiaj, 07:41 Frampol
Gminny Koncert Kolęd we Frampolu
dzisiaj, 07:12 Biłgoraj
Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia
w niedzielę, godzina 00:18 Biłgoraj
Studniówka uczniów RCEZ [NOWE ZDJĘCIA]
Na symboliczne sto dni przed najważniejszym egzaminem w życiu, na swoim pierwszym prawdziwym balu bawili się uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. Studniówka została zorganizowana w sobotę 28 stycznia, w hotelu Janów, w Borownicy.
27 stycznia 2023 Region
Na Roztoczu powstanie ścieżka w koronach drzew
w czwartek, godzina 10:52 Zawada
Potrącenie na trasie Biłgoraj-Zamość. Nie żyje 63-latka
19 stycznia 2023 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany na Podkarpaciu
Jak potwierdza policja z Lubaczowa, do zatrzymania mieszkańca powiatu biłgorajskiego doszło w nocy z 16 na 17 stycznia, na terenie województwa podkarpackiego, w powiecie lubaczowskim. Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo w kierunku art. 197 par. 1 kk. Mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony bez postawienia zarzutów.
w czwartek, godzina 08:18 Biłgoraj
Sylwia wyruszyła na konkurs Miss Charm
we wtorek, godzina 16:28 Biłgoraj
Strażacy przeszli na emeryturę, w tym rzecznik KP PSP
19 stycznia 2023 Biłgoraj
Będą grupowe zwolnienia w powiecie?
Na koniec listopada ubiegłego roku Powiatowy Urząd Pracy zanotował 1,5% wzrost bezrobocia w powiecie. Wyniosło ono 6%. Czy wzrośnie jeszcze bardziej ze względu na zwolnienia grupowe? Biłgorajskie firmy planują podjęcie takich kroków?
w czwartek, godzina 11:42 Biłgoraj
W Urzędzie Miasta polała się krew
w czwartek, godzina 09:20 Tarnogród
Spotkanie z posłanką w Tarnogrodzie
26 stycznia 2023 Biłgoraj
Zmarł ks. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny
W wieku 80 lat zmarł ks. kan. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny, uhonorowany tytułem "Zasłużony dla miasta Biłgoraja". Odszedł w środę 25 stycznia.
25 stycznia 2023 Goraj
Szkoła na sprzedaż
w czwartek, godzina 07:09 Tarnogród
31. finał WOŚP w Tarnogrodzie
26 stycznia 2023 Biłgoraj
Nowe oznakowanie w okolicach jednego z głównych skrzyżowań?
Z taką propozycja, by ustawić nowe znaki w okolicy skrzyżowania ul. Boh. Monte Cassino z ul. Komorowskiego wystąpił radny Rady Miasta Biłgoraja Tomasz Bednarz, który uznał, że poprawi to bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. O jakie zmiany chodzi?
we wtorek, godzina 09:07 Radzięcin
Chciał uniknąć zderzenia z sarną, wylądował w rowie
we wtorek, godzina 19:15 Biłgoraj
Opłatek "Solidarności"
dzisiaj, 08:17 Biłgoraj
Co ze ścieżką rowerową do Smólska?
Kilka miesięcy temu informowaliśmy o wniosku mieszkańców, dotyczącym potrzeby wykonania ścieżki rowerowe z Biłgoraja w kierunku Smólska Dużego. Jest odpowiedź władz. Takie zadanie zostanie wykonane?
we wtorek, godzina 09:03 Kozaki
Czołówka w Kozakach
w środę, godzina 13:30 Biłgoraj
Gorąca dyskusja w sprawie DPS-ów
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika