REKLAMA
Pełna wersja
WOJEWÓDZTWO III Kongres Kobiet Lubelszczyzny
2012.11.19 16:10

Jutro należy do kobiet!

Wykłady na temat przywództwa kobiet, równouprawnienia, prowadzenia własnego biznesu, pokaz mody trzech pokoleń, a także warsztaty tematyczne - to wszystko działo się podczas III Kongresu Kobiet Lubelszczyzny, który odbył się w sobotę, 17 listopada 2012 r. w Lublinie. Uczestniczyła w nim także delegacja kobiet z powiatu biłgorajskiego.
Jutro należy do kobiet!

III Kongres Kobiet Lubelszczyzny zgromadził panie zajmujące się biznesem, polityką na różnych szczeblach, dziennikarstwem, sztuką, kulturą a także gospodynie domowe. 40 - to osobowa grupa kobiet z Biłgoraja była zauważalna dzięki dużym czerwonym kwiatom przypiętym do ubrania. Nasze panie z zespołu "Aleksandrowiacy" jako jedyne na Kongresie ubrane były w strój ludowy..

Prawie 400 kobiet, w Hotelu Focus w Lublinie, przywitała Henryka Strojnowska, przewodnicząca Stowarzyszenia Kongres Kobiet Lubelszczyzny. - Temat przewodni trzeciego kongresu to “Aktywność kobiet". Nasze spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń kobiet, które są aktywne i chcą działać na co dzień - mówiła Przewodnicząca. Gości przywitała także prof. Lena Kolarska-Bobińska, posłanka do Parlamentu Europejskiego, która przypomniała historię powstania stowarzyszenia KK na Lubelszczyźnie. Przypomniała także, że mimo powszechnie deklarowanej równości kobiet i mężczyzn wciąż można zauważyć przejawy dyskryminacji - Bariery są wszędzie. W naszej mentalności - i kobiet, i mężczyzn - ale też w sposobie funkcjonowania firm, w sposobach awansu. Na fakt, że kobiety na tych samych stanowiskach co mężczyźni, zarabiają mniej przymyka się najczęściej oczy. Tak liczne uczestnictwo kobiet w lubelskim Kngresie świadczy o tym, że budzi się w nas potrzeba zmian i świadomość kształtowania rzeczywistości wokół siebie - podkreślała Europosłanka. Dwa główne panele temateczne Kongresu to "Równość - Czy potrzebna, czy możliwa" oraz "Biznes szyty na miarę" poświęcony zagadnieniom prowadzenia działalności gospodarczej oraz mentoringu w biznesie.

Obradom kongresu towarzyszyły wystawy fotografii m.in. pt Ona - Matka, rękodzieła artystycznego: eko-biżuteri, haftu, koronkarstwa, pokazy stylistów i wizażystów. Ważnym elementem były także degustacje potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Lubelszczyzny, które były doskonałą okazją do promocji swojego regionu. Swoje stoisko miał także powiat biłgorajski. Nasz piróg biłgorajski, pierogi, kiszona kapusta, a także kanapki ze smalcem i kiszonym ogórkiem, cieszyły się wielkim zainteresowaniem.
Pani obejrzały także pokaz mody trzech pokoleń BABCIA - MAMA - CÓRKA, w którym brała udział reprezentantka naszego powiatu Alicja Jachiewicz - Szmidt.
Podczas Kongresu zaprezentowano także dwa filmy. Pierwszy "Miss representation" produkcji amerykańskiej poruszał kwestię wizerunku kobiety w reklamie, filmie i mediach. Opowiadał także, jak bardzo fałszowana jest nasza rzeczywistość. Wyśrubowane kanony kobiecego piękna, mają niewiele wspólnego z rzeczywistością, powodując kompleksy i frustrację milionów kobiet. Zaprezentowano także 30 min. film "Biec w stronę Ty" w reżyseria Hanny Brulińskiej - Nie zależy mi, aby ten film był zrozumiany. Ma on oddziaływać na wasze emocje, na waszą podświadomość - mówiła po projekcji reżyserka. W kinach film ten będzie można obejrzeć wraz z projekcją "To tylko wiatr".

Organizacji Kongresu Kobiet Lubelszczyzny towarzyszył konkurs pt. "Kobieta Lubelszczyzny 2012″. Za działalność w sferze publicznej uhonorowana została Lilla Stefanek, pełniącą funkcję burmistrza Poniatowej. W kategorii nauka tytuł otrzymała prof. dr nauk medycznych Anna Kwaśniewska, kierownik kliniki położnictwa i patologii ciąży w szpitalu przy Staszica w Lublinie, w kategorii biznes: Agnieszka Mazurkiewicz, dyrektor Grand Hotelu Lublinianka, w kategorii aktywność społeczna - Maria Drygała, związana z Hospicjum Dobrego Samarytanina.W tym roku po raz pierwszy przyznano też wyróżnienie w kategorii "równość i różnorodność" - otrzymał je ks. Dariusz Chwastek, pastor parafii ewangelicko-augsburskiej. Na galę wręczenia statuetek dojechała minister sportu Joanna Mucha i pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska - Rajewicz. Wyjazd pań z powiatu biłgorajskiego na III Kongres Kobiet Lubelszczyzny odbył się dzięki wsparciu posłanki do Parlamentu Europejskiego prof. Leny Kolarskiej - Bobińskiej.

Red.
Red. dodany 19 listopada 2012
 
Odsłon: 14509

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (28)

~ anka
Oceniano 2 razy  +2
co za bełkot, byłoby miło gdyby zechciał pan ograniczyć swoje komentarze i pisał je z pomocą słownika ortograficznego, pańskie "z kąd" aż razi oczy
~ 'odpow.do '''poprzednika'
  0
jeżeli ironia jest Ci obca, zadzwoń do lubelskiego radia dowiesz się najlepiej.Dla wyjaśnienia;redaktor Radia Lublin wystąpiła z apelem o pomoc , a 'PROSZĘ' to ja użyłem tego słowa.
~ do poprzednika
Oceniano 2 razy  0
Dawaj temat i sens i przyczynię się a co !
Jak ważne ,proszą to czemu nie ?
Sypnij szczegółami proszę .
~ oprawdziwej historii z zycia
Oceniano 2 razy  0
Ja wysłuchałem reportażu w Radio Lublin 'Szukałem Was'.Jednym słowem;powala z nóg. Może kto z Państwa przyczyni się do apelu Pani redaktor, to tak baaardzo ważne! Proszę
~ te radio Lublin to jakis szajs w sensie jakości nadawania
Oceniano 3 razy  -1
w necie ich nie można posłuchać ??
MA ktoś namiar ale skuteczny ??
Podeślijcie mi proszę na Antarktydzie tego nie słychać .
~ do pani Ani .A z kąd pani zaczerpneła tą wiedzę ??
Oceniano 5 razy  -3
jak z Sezamkowej 29 to uszanowanko .
Wnet całą Polsce tak uprostytuują /gospodarka /,że szok !
I co w związku z tym ,deprawująca osoba ma prawo wychowywania ?
Ja osobiście uważam, że ta osoba która demoralizuje i deprawuje nie powinna wychowywać dziecka a jak już to powinna mieć kuratora.
A branie pieniędzy za co inne to tez jest prostytucja ?
-może odpowiem tak ,jak idzie za tym kto daje kasę /korzyści/to jest to forma prostytucji .
Oj Sezamkowa !!!! Sezamkowa !!! to tak robicie jak Babilon Wielki czyli jak pijana prostytutka ubrana w purpurę .
A<K<>
<figielek> <du pa> <brwsa> <rzygi>
~ cos dobrego dla ucha i serca
Oceniano 2 razy  0
na antenie Radia Lublin po dwudziestej drugiej , dzisiaj 22listopada, wydaje mi się,że reportaż będzie wzruszający.Zamieni9am się w słuch.
~ asdfghjk
Oceniano 4 razy  0
Ze wspólnotą jajników nie ma co dyskutować ,bo równość to one tak widzą ,że one leżą przed tv a facet ***** i wysłuchuje jak trzeba co robić.Zawsze się umieją wygodnie ustawić i znaleść naiwniaka który na nie haruje
~ Bo Papierz jest tylko jeden
Oceniano 4 razy  -2
a kobieta raz w miesiącu prze kilka dni nie jest koszerna ,kolo .
Ja a raczej mnie trafiła jedna taka co stale jest niekoszerna i kwiczy na mnie ile wlezie-Krowiarka.
Ja tam nie żyd ,za kabaniną nie przepadam ,sery w menu preferuje.
Kobieta skłoniła Adama do grzechu i za kare ma nie górować nad mężczyzną.
Kobieta jest uzupełnieniem mężczyzny a mężczyzna nie jest zupełny bez kobiety.
Sam facet albo sama kobieta jest takim obrazem niekompletnego widma .
A poza tym kobiety mają po pra-matce Ewie taką ceche widzenia tego czegoś czego nie ma .
No jak mnie moja obecna potrafi wyczadzić urojenia w kwestii zazdrości o rzekome inne to ręce opadają .
Kiedyś oficjalnie przyznała się że co najmniej inne 3 głuszę .Ale serdecznie ułaskawiłem w niej te bestię co w niej siedzi i podpytałem ją słowami ,,kochanie a ile tych kobiet wokoło mnie podpowiada Ci twoja kobiecość.Tylko odpowiadaj zgodnie z prawdą bo ja kiedyś już podpytałem skutecznie inne panie i odpowiedź już znam " /chodziło mi o prawidłową odpowiedź w kwestii ilości innych aktualnych rzekomych kobiet.
Odpowiedziała zgodnie z innymi .
-zgadujcie zatem ,a jak jesteś facet to masz zadanie domowe do odpytania .
Niebawem dam prawidłową ,,jej i ich "odpowiedz /dodam tylko, że zbieżną to pewnie prawdziwą ,aby wiem jak mają te nasze kochane biedactwa .
A swoją drogą kobiety ,nie macie pojęcia jaka ciężka robota opędzać te całe tabuny wielbicielek . ;-)
A>K>
~ a było mnie spytać to odpowiem ,ja nie modliszek żebym patologie milczenia odstawiał
Oceniano 4 razy  -2
to facetem jesteś ? Brawo ! a jak mamy na imię > o imionko zapytuję ?
A chcę to pokazać na co normalni ludzie dawno powinni wpaść a nie wpadli a tam gdzie by się zdawało, że nie wpadną wpadli.Nawet fajna heca była jak odkryli ten powód mego pisania i dawaj mnie ubłagiwać,obłaskawiać a te chwedujące i ich sklep z Kościuszki 29 nie wpadli na to albo jak wpadli to zbytnio ufają w swą bezczelną potęgę ,tupet chamstwo i nieokrzesany brak deduktywnego pozytywnego myślenia tylko wiara w kalkulanctwo. Herpety w sypialni pokornieją ale to tylko takie ich tokowanie na pokaz w celu mamienia i ogłupiania .
A u ciebie jak w kwestii herpetologii mniemanej ?
Dobra ,spadam .
Ucałowania i ukłony dla miłych pań /bez podtekstów oczywiście /
Pytaj ,jak odpowiem to czar pryśnie.Jest cała masa powodów a na ten nie wpadniesz .
Pozdrawiam serdecznie.
A>K>
I co wiesz dlaczego król-Chmiel swe pociotki ludzkim mięsem karmi ?
~ asdfghjk
  0
A czemu kobiety nie mogą być papieżami?Albo rabinami?
~ a jakze
  0
czytajcie, jak dwa komentarze za mało jest trzeci, produkuje ten 'facet' na okrągło,, a taki grzeczny, a dobry, a kulturalny, a obyty,,, sam nie wiem czego On wreszcie chce!
~ odp do 4c6-1de
Oceniano 4 razy  0
Tak się złożyło draga pani ,że pracowało mi się z kobietami i obserwowałem sobie ludzkie zachowania nie tylko drogich pań ale i facetów.Kiedyś z facetami też trochę pracowałem ale co teraz potrafią w pracy faceci odstawiać to o pomstę do nieba potrafi wołać.Nie palisz to nie częstujesz ,nie pijesz ,pewnie kapujesz ....na szczęście to był tylko epizod.
Faceci nie mają pokory ,nie uczą się w związku z tym >No bo jak można mieć swój sposób na ...i patrze sobie jak zaczyna knolić,partaczyć niemiłosiernie.Po delikatnym zwróceniu mu uwagi i zapytaniu co Ty odstawiasz w odpowiedzi często odpowiadali, że ,,On ma swój sposób "
Zażenowany tym co obserwowałem kiedyś jednemu Gigantowi odpowiedziałem ,,Ty to swój sposób możesz mieć na sranie a na to co robisz, jest konkretna technologia i tok postępowania"
Na udowadnianie mi przez niego jego ułańskiej fantazji nie przyszło mi długo czekać. Zaskoczenie przyszło od nieoczekiwanej strony w mym zawodzie bo od du py strony.
Facet kilka dni później dostał sraczki . Był takim uparciuchem,że nie chciał spróbować żadnego wypróbowanego sposobu na opanowanie tej zjadliwej przypadłości przez tydzień o której poeci wypowiadają się, że i tak 1000 sraczek jest lepsze od nieszczęśliwego zakochania się. To w związku z tym patrzałem na niego z dala jak na w pewnej mierze szczęśliwca.Zero romantyzmu !
Po kilku dnia a uparciuch był straszny ,spał nieopodal w zaparkowanym samochodzie na pace półciężarówki /w ciągu dnia/ i nie dał sobie zaaplikować żadnego medykamentu na to.
Nie to nie ,patrzeliśmy jak długo pociągnie i dziwiliśmy się jego oślej asertywności .Albo wysra siebie na śmierć albo odejdzie od niego ten rzucony urok.
No to po kilku dniach coraz bardziej nasze nozdrza zaczął atakować pewien charakterystyczny ,dość świeży podejrzliwy zapach. Ale zapach jak to zapach tylko te wszędobylskie wzajemnie spojrzenia na siebie wstrząsnęły mym poczuciem bezpieczeństwa .No bo co się dzieje ,czyżbym coś nie tak .
W każdym razie dochodzenie i sprawdzone dowody w sprawie wykazały w śledztwie,że ktoś nasrał w buty ,chodził i rozścielał swe ekstrementy a korpus delicti czyli buty zostały .Podejrzenie padło na wiadomego i zdemaskowaliśmy go.
Otóż był tak uparty,że wykazał i pokazał,że miewa się swoje sposoby a był nim swój sposób na sranie.Polegał on na potrząsaniu nogawkami bez zdejmowania butów z cholewkami .Jak się przebrały to je odstawił i one tak zalatywały w całej okolicy,że coś niebywałego.Powodowany tym zapachem a raczej chęcią zmiany klimatu o mało ojcem bym nie został bo wpadłem w oko takiemu dziewczęciu 23 wiosenki mającej.ta to choć sobie wykombinowała konkretny cel i nie była podła jak Krowiareczka .Skończyło się na zapraszaniu mnie .Ale jak tylko pomyślałem, że miało by się począć życie z przyczyny sraki kolegi to lepiej dość tego usranego życia niech szuka sobie pomocy gdzie indziej owe dziewczątko.Ale jakimi gratisami mnie obdarzała za toże pokazywałem jej pokorę,kulturę,grzeczność a nawet inteligencję to nic tylko dziękować Bogu że nie wpadła na sposób dokopania mi za...i tu Krowiareczka wie za co. Bo mój los mógł by być podobnie marny.
No to pokazał nam wyśmienicie, że ma swój sposób ,udowodnił całkiem jak w piosence ,,Udowodnie~~ ~pokażę ci !"
Spytany czy ma dziewczynę odpowiedziałem mu, chłopie ja to się dziwię wszystkim kobietom bo jak one z takim takimi uparciuchami potrafią wytrzymywać to szok !
A co ma ta Ona z tym wspólnego ??
-ano to, że nieźle sobie wykombinowała .Dwa takie przypadki miałem w życiu.
To tylko taka mała próbka a Romeo to był durniem.
~ anka
Oceniano 3 razy  +1
O swoje dziecko upomina się 2-5% tatusiów, 90% rozwiedzionych ojców porzuca dzieci. Kobiety w Polsce już od dawna są lepiej wykształcone niż mężczyźni. Prostytutek jest tak dużo właśnie z powodu nierówności płci. To się powoli zmienia, coraz więcej jest zamożnych kobiet, przybywa też żigolaków.
~ do AK
Oceniano 5 razy  -1
a jednak bredzisz jak pijany!!!!!!!!!!! aż 2 tasiemcowe komentarze pod jednym artykułem, po co? człowieku Ciebie się nie da czytać!
~ ciekawy
Oceniano 4 razy  0
Czy kongres = sabat?
~ i co ?? ZAPRASZAM NA TE FARSE <PRZYBYWAJCIE LUDZIE
Oceniano 4 razy  -2
NO to co kim są zawodowo te panie w tych popielatych mundurach ?? jak która z pań wie to ciekaw jestem .
- do poprzednika. Drogi panie nie ma sprawiedliwości.Ja też osobiście uważam że jak mnie sprawdzali to nawet 2 błędy znaleźli z Biłgoraja w moim UP i musiałem lecieć je potwierdzić podpisem.A gdzie i jak bardzo dokładnie mnie sprawdzali to opis na duży felieton by był.Ale ogólnie to kobieta wykonując to co pan wspomniał to deprawuje i deprawatorce wolno wychowywać a facetowi uczciwie pracującemu nie ! Nie mówiąc,że sędzina powinna rozsądzać bezstronnie a nie jajnikami ,tak samo facet sędzia nie powinien myśleć z punktu widzenia prącia tylko oboje ogólnoludzko !!! -każdy seksizm jest forma rasizmu czyli dyskryminacji ze względu na np płeć.
-DO POPRZEDNCZKI -
Droga pani byłem grzeczny do kobiet ,miły uczynny ,pracowałem wśród pań w różnych miejscach i niegdy nie iałem rpoblemu ale do czasu aż natrafi łem na podłą kłmczuchę manipulatorkę oszczerczynię i jej patologiczną rodzinę którą jej ofiary załtwia zaleocowo .W tym jej wujaszek CHmiel dopucił się robienia nacisków na Prokuratury i na sędzie !!!/ 2 kobiety / i drugiej zniknęły zeznania i pismo zaskarżajace a innym stronniczo nie nadał biegu na korzyść tej pociotki i firmy Chmiela ,dopisała i przerobiła
.
Ale !!!!!-odkryłem że dla wielu patologicznych / czytaj chorych urobionych przez TV umysłach ludzi / to facet grzeczny komunikatywny to dla kobiet jest kobieciarzem a kobieta mila grzeczna komunikatywna dla wielu prymitywów jest ,,kur..." No to o czym gadać ????z czym do ludzi ???
Szacunek i dobre wychowanie bywa tak właśnie odbierane !!
A te w.w. małpy kłamliwe to tak zuchwale poszły w tupet, że nie dość,że mnie wrobiła/y/ to jeszcze potrafiła się pogrążać urabianiem mi fałszywych opinii.
Rany jak wyśmienicie operowały półprawdami a nawet ćwierć faktami resztę podle przeinaczając !!!!to temat na spore felietony.W tej podłej firmie jest do nadal pokój przestępców co wrabiają spokojnych petentów np jak ja szukających pracy a potem okradających z dobrego imienia oszczerstwami żeby firma wycofała się w trakcie przyjmowania mnie do pracy !!! -podła godzina potrafiła przycupnąć i czekać aż ej poremontuje chatkę i mieszkanie za friko a potem nagle jak nie stac ich było na wymówinie przyjaźni to poszła we wrabianie i kradzież dobrego imienia !!! ALE O KASIE ZAPOMNIELI !!!
moje 17 400 PLN czeka do zwrotuu a jej urojone za podłości i tupetu 700 PLN w dwa lata zrobiło się nagle 1300 PLN !!
No tgo z moich ile suię zrobiło >?>?>?>> policzcie tej wstrętnej Krowiej majtce pracującej u wujaszka na Krzeszowskiej 63 . W każdym razie ich sklep firmowy z upartością osiołka wywiązuje się im wedle uch zleceń wyłączonymi sędziami .
Wyłaczony to taki np zwolniony co przyszedł by do pracy za darmo pracować .wyobrażacie sobie kasjera na którego padł cień,ze podbiera a biłgorajscy usłużni wilkowi mnie haniebnie ignorującemu Chmielowi i jego pociotkom nie mają wyobraźni i za debili ludzi mają !!! choć w okolicy huczy o ich ustawkach sądowo -prokuratorskich na zlecenia biznesmena to i pewnie innych fiszek też !!!
A>>K>
pewnie będą ,,patrzeć mi utrzeć ryja" ???
Taka jest cena za ignorancję ,mnie się nie ignoruje !!!
JA daje wybór i możliwość powrotu do prawdy,odtworzenia dokumentów,zeznań skoro nie to przyszedł czas na upublicznianie !!!! art 212 jako baza chrześcijańska się we mnie sumienie odzywa i w WAS się odezwie bezwstydnicy czyniący nieprawość gorszą obrzydliwość jak najgorsi ludzie z narodów !!! fe !!! obrzydzenie mnie bierze ale KONIEC !!!! tego
~ qwertyui
Oceniano 8 razy  0
Równość to widać w sądach jak ojciec się upomni o swoje dziecko ,to dostanie kontakt 1raz na dwa tygodnie i alimenty zamiast na dziecko to na wódę i fryzjera.typowy babski punkt widzenia ,że jak dziecko urodzi to ono jest jej.Ono tylko tam mieszkało i nie jesteście jego właścicielem.W sądach zawsze są baby faworyzowane a do roboty się wcale nie kwapią .Ciekawe czy jak by facetowi sąd przyznał opiekę to baba by poszła na budowę na alimenty robić?Nie o taką równość wam nie chodzi.Chcecie stołków i władzy to się uczcie a nie szukacie tylko sponsorów,zauważcie ile jest prostytutek a ile jest meskich kure,w 10 do1 .wygodniej dawać d,,jak robić
~ kobieta
Oceniano 2 razy  +2
a widziałeś mężczyznę rodzącego i karmiącego dziecko? ilu facetów codziennie gotuje, pierze, sprząta, cała obsługa innych to domena kobiet, widziałeś wielu dziadków klozetowych? sprzątaczy, pielęgniarzy, mężczyźni mają więcej siły fizycznej - fakt, mogą budować drogi, ale równość to równe szanse (bez "szklanych pułapów" dla kobiet), równy dostęp do stanowisk, równe wynagrodzenie za taką samą pracę itd.
~ do AK
Oceniano 4 razy  0
czytając Twoje komentarze uważałam że bredzisz jak pijany, ale tym razem wszystko jest ok, za dzisiejszy wpis masz dużego plusa!!!
~ punkt widzenia
Oceniano 6 razy  +4
Szkolenie na temat savoir vivre przydałoby się wielu mężczyznom, którzy nie umieją zachować się w towrzystwie kobiet. Na przykład niektórzy witają się tylko z facetami pomijając znajdującą się w tym gronie kobietę. Prawda jest taka, że kobieta musi być dziesięć razy lepsza od byle portek, żeby awansować. Byle portki cierpią na manię wyższości nad kobietami. Oczywiście do byle portek nie zaliczam mężczyzn z klasą. Super facet to świetny mąż i ojciec, profesjonalny szef , fajny kolega z pracy itd. Co do kobiet, wiele jest ok pod każdym względem, ale też zdarzają się nie za mądre, jędzowate itp. Podsumowując , należy uczyć się odpowiednich zachowań, jeśli ktoś tego jeszcze nie potrafi. I na koniec prawda stara jak świat, mężczyzna i kobieta to tradycyjny związek, który oby wszytskim dawał szczęście.
~ to były klawiszki !!!! bo te mundury jakieś takie
Oceniano 6 razy  -6
ja tez wyglądałem za sędzią panią Anettą . Pooglądaj sobie dzień Policji w NOwej Gazecie BIłgorajskiej NIebieskiej.
W końcu praca jak każda inna tez potrzebna .
Bo na wojskowe mundury lotnicze mi nie wyglądają ,miały by inne dodatki i kolorek wdzianka innawy.
~ george
Oceniano 3 razy  -3
nie rozumiem dlaczego byly tam tez milicjantki
~ Brawo !!! drogie panie
Oceniano 6 razy  -2
Od dłuższego czasu bacznie obserwuje szlachetne i ambitne poczynania pań ,konkursów i imprez kulturalnych w regionie i jak by nie było jestem pod wrażeniem !!!
Ci co nic nie robią cofają się a mnie miło obserwować Wasze parcie w przód w przyszłość z uśmiechem ,dumnie !!!
Wygląda mi na to,że Biłgoraj staje się Kulturalną Stolicą Polski !! a dopiero potem dogania Was drogie panie reszta lubelszczyzny ,że o reszcie zapyziałej Polski nie wspomnę bo kiepsko wypada w tej materii.
Kobiety są lepsze w bardzo wielu dziedzinach życia i jak staram się Was drogie panie obserwować bezstronnie i bez męskiego szowinizmu to wypadacie znacznie lepiej wielu dziedzinach .
Żeby mnie było podam tylko kilka przykładów i wcale nie mam na celu wywołanie jakiejś krucjaty :
1. NA DRODZE -PANIE WYPADAJĄ LEPIEJ !!!!/no jak nie jedzie
30,40 km/h to reszta jeździ lepiej jak faceci !!!
i wiem co mówię męskie mądrale ,zgredy z ułańska
fantazją.
2.w pracy kobiety maja pokorę w związku z tym szybciej i
lepiej się uczą !!!!
3.potrafią widzieć więcej i w pisaniu są lepsze twórczo.
Pozdrowionka
A>K>
A ! i Biłgorajanki są ładne ! ach te oczy !
~ mieszkaniec
Oceniano 5 razy  +3
brawo dziewczyny..niech wiedza jakie ładne kobiety u nas sa!!
~ zqwxecrvtbynu
Oceniano 4 razy  0
Równość jest wtedy gdy im pasuje,na zamojskiej przy robotach drogowych nie widziałem żadnej kobiety z łopatą a przecież jest ich wiele bezrobotnych.tylko forsy chcą i klan oglądać a do roboty czy na roboty to mężów wysyłają
~ jadzia
Oceniano 3 razy  +1
fajne dziewczyny od nas pojechały (zdjęcie 39), szkoda że nic nie wiedziałam o kongresie, też bym się chętnie wybrała, świetna impreza, więcej takich! co prawda trochę mnie denerwuje że tam gdzie kobiety zawsze musi być kuchnia i moda, no ale przynajmniej panie same jadły a nie tylko gotowały i usługiwały, a modelki były normalne
~ w temacie
Oceniano 2 razy  0
Piękne sliczne,Panie.Ile mężczyzna włoży kasy w kobietę.Tak nona wygląda.Panowie warto!
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w środę, godzina 17:43 Biłgoraj
Rada Miasta Biłgoraja uchwaliła nowe podatki od nieruchomości?
Kwestią zmiany wysokości stawek podatkowych, obowiązujących na terenie Biłgoraja zajęli się radni Rady Miasta podczas sesji, która odbyła się w środowe popołudnie 1 grudnia. Skutkiem finansowym na być większy wpływ do budżetu miasta o 1,5 mln zł w skali roku. Nie obeszło się bez dyskusji na ten temat. Przeciwni podwyżce byli radni PiS.
dzisiaj, 11:52 Biłgoraj
Znamy kwotę zebraną podczas 19. edycji Dnia Jesiennego Liścia
dzisiaj, 10:57 Lubelszczyzna
Wzrost zakażeń o 1,5 proc. tydzień do tygodnia
w czwartek, godzina 09:02 Biłgoraj
Utworzenie strefy płatnego pakowania już pewne
W Biłgoraju powstanie strefa płatnego parkowania niestrzeżonego, która obejmie obszar kilku miejskich ulic charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych. Za parkowanie, w którym miejscu będziemy płacić?
dzisiaj, 08:04 Lubelszczyzna
Sytuacja na drogach województwa po intensywnych opadach śniegu
dzisiaj, 07:56 Biłgoraj
Tablica upamiętniająca budynek przy 3 Maja 79 odsłonięta
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Biłgoraj w czołówce Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021
We wtorek 2 grudnia w Hotelu Duo w Janowie Lubelskim ogłoszono wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021. Wśród laureatów znalazły się samorządy z naszego powiatu.
w poniedziałek, godzina 15:51 Dereźnia
Mikołaj odwiedził Dereźnię
dzisiaj, 10:04 Biłgoraj
Chciała sprzedać leżaczek dla dziecka. Została oszukana
24 listopada 2021 Biłgoraj
Pół wieku razem
W środowe popołudnie 24 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość Złotych Godów, czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i kwiaty wręczył małżeństwom burmistrz Janusz Rosłan.
w poniedziałek, godzina 10:29 Hedwiżyn
Pędził w terenie zabudowanym 137 km/h
w niedzielę, godzina 18:19 Biłgoraj
Drifterzy dla Kuby
27 listopada 2021 Tarnogród
"Skarby Tarnogrodu - grodu u bram Roztocza" - wystawa w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury
Grupa EKSPLORATORZY to pasjonaci odkrywcy: Janusz Szabat, Piotr Magoch i Grzegorz Szymanik, którzy w wolnym czasie wnikliwie przeszukują miejsca odsłonięte podczas przebudowy drogi nr 835.
dzisiaj, 09:06 Biłgoraj
Mikołajki z OSiR
w niedzielę, godzina 09:02 Gmina Biłgoraj
Zespół "Jarzębina" wystąpił w Teatrze Polskim
w niedzielę, godzina 16:30 Biłgoraj
Finał XIX Dnia Jesiennego Liścia. Tym razem środki trafią do Mateuszka Feręca
Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju zaprosiła na finał akcji XIX DZIEŃ JESIENNEGO LIŚCIA DLA MATEUSZKA FERĘCA, który odbył się w niedzielę 5 grudnia na miejskim targowisku Mój Rynek, przy ulicy Jagiełły.
30 listopada 2021 Biłgoraj
Zwłoki znalezione w biłgorajskim parku
w poniedziałek, godzina 10:10 Biłgoraj
Czujny 45-latek ujął nietrzeźwego kierowcę
dzisiaj, 14:15 Kraj
Nowe obostrzenia od 15 grudnia. Wraca nauka zdalna, zwiększone limity
Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego przedstawiony został drugi pakiet zaostrzeń, który ma być odpowiedzią na mutację wirusa omikron. Zmiany mają nastąpić od 15 grudnia i obejmą czas zarówno Świąt Bożego Narodzenia, jak i sylwestra.
w sobotę, godzina 22:45 Biłgoraj
Mikołajkowy spot Moto Serce
w poniedziałek, godzina 11:58 Lubelszczyzna
Ani jednego zgonu wśród zakażonych osób na Lubelszczyźnie
w niedzielę, godzina 15:25 Biłgoraj
Mikołaje na motocyklach odwiedzili dzieci z Wioski Dziecięcej SOS
Kolejny rok z rzędu motocykliści zorganizowali akcję z myślą o najmłodszych, mieszkających w Wiosce Dziecięcej SOS. Z bagażnikiem pełnym słodyczy i zabawek pojechali do maluchów w niedzielne przedpołudnie 5 grudnia.
29 listopada 2021 Biłgoraj
Wykład ministra Czarnka w Biłgoraju
w sobotę, godzina 13:54 Biłgoraj
Mikołajkowy Turniej Karate już po raz 30.
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj