REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Mieszkańcy postarali się o monitoring bloku
2012.12.05 13:17 | aktualizacja: 2012.12.06 10:56

Blok pod czujnym okiem kamery

Mieszkańcy jednego z bloków na ul. Długiej w Biłgoraju borykali się z problemem chuliganów oraz zbyt głośnych dyskusji nietrzeźwych i niechcianych gości. Jak mówi przewodnicząca zarządu wspólnoty, odkąd zainstalowano kamery monitoringu okolica stała się znacznie bardziej spokojna.
Blok pod czujnym okiem kamery

- Nasz komfort życia poprawił się znacząco. Jeszcze nie tak dawno zmuszeni byliśmy prosić o interwencję funkcjonariuszy policji nawet kilka razy w tygodniu. Najgorzej było w weekendy. Teraz sytuacja zmieniła się diametralnie - cieszy się Józefa Sokołowska, przewodnicząca Zarządu Wspólnoty Długa 72, funkcjonującej w bloku przy ul. Długiej w Biłgoraju.

A skąd pomysł na monitoring?

Jak mówi w rozmowie z bilgorajska.pl Jadwiga Sokołowska decyzja należała do mieszkańców. Większość uznała, że sąsiedztwo sklepów z alkoholem i częste nocne krzyki muszą się skończyć.

Same kamery zostały zainstalowane już jakiś czas temu, a z nagrań, pokazujących np. sprawców uszkodzeń aut zaparkowanych przed blokiem, nie raz korzystała policja. Jednak dopiero od września br. nad mieszkańcami poza kamerami czuwa także firma ochroniarska.

- Teraz czujemy się bezpieczni, być może w najbliższym czasie zainstalujemy dodatkowe kamery, na razie mamy ich 8, w planach kolejne 3 - dodaje pani Sokołowska.

- Chcemy, by te dodatkowe zainstalowane były przy wejściu do piwnic, to są newralgiczne miejsca - zaznaczył Wiesław Szwal, członek Zarządu.

Koszt montażu pokryty został z funduszu remontowego, na ten cel przeznaczono 10 tys. zł, miesięczne obsługa kamer, jak również konserwacja urządzeń to koszt w wysokości 500 zł bez vat, na razie jednak te rachunki reguluje zarządca obiektu.

Być może na jednym ze spotkań wspólnoty przedstawiony zostanie plan nieznacznego podwyższenia czynszu, a dodatkowa kwota zostanie przeznaczona na monitoring.

- Najważniejsze poza estetyką bloku, jest nasze bezpieczeństwo, w końcu to nasz azyl - podsumowuje Józefa Sokołowska

red.
red. dodany 5 grudnia 2012
 
Odsłon: 18033

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (12)

Najwyżej oceniane komentarze
~ G
Oceniano 25 razy  +19
Kamer jest tam znacznie więcej (mohery w oknach)
Wszystkie komentarze
~ tajger342
  0
mieszkałem w tym bloku i w cale nie było tam tak źle może i jestem młodym chłoopakiem ale jakoś nikt sie skrażył.to niby teraz źle sie zrobiło jeśli tak to dobrze wam i dzękuje tym którzy wam przeszkadzają za to że za czeli wtedy jak ja już tam nie mieszkałem
~ xxxx
Oceniano 5 razy  +5
To tylko Pani przeszkadzało i trochę przesadza Pani -zamiast obniżać czynsz to Pani podwyższa ludziom którzy nie mają pracy ani renty ( jak Pani przeszkadza do lasu mieszkać - młodzi potrzebują trochę swobody)
~ X
Oceniano 4 razy  +4
NAUCZ SIĘ CZYTAĆ A NIE TYLKO BAZGROLIĆ SWOJE WYPOCINY . 10 000 TO KOSZT ZAŁOŻENIA MONITORINGU , A 500 ZŁ TO KOSZT OBSŁUGI . A NA MARGINESIE TO INSTALACJA JEST TRAGICZNA , NIEZŁA FUSZERA .
~ czytelnik
Oceniano 1 raz  -1
10 tys. miesięcznie? Sporo kosztuje mieszkańców monitorowanie hałaśliwych meneli. To chuligani powinni zostać obciążeni kosztami.
~ Zyczliwy
  0
KAMERKI MONTOWAŁA NIEZASTĄPIONA FIRMA "BAKO" hahahah.
~ tede
Oceniano 2 razy  +2
na zdjęciu nr 2 to są pokazani zatrudnieni agenci firmy ochroniarskiej?
~ cctv
Oceniano 5 razy  +5
Ale partanina. Kto montował te kamerki? Fuszera!!!
~ mnie po taterce to sraka bierze
Oceniano 9 razy  -1
ale jak by mieli kamerki w BRWSA na Krzeszowskiej 63 to by nie było zmowy na mnie przez tych psubratów oszczerców pociotki wielkiego TAdeo !!! i sądowi zeznania by nie zginęły.
Podła wymyślała na mnie od samego początku uczepiła się mnie wredna oszczerczyni,kłamczucha i okradła mnie !!! zdeprawowana przez M.K-P.
Cieszcie się chłopaki bo teoretycznie myślicie sobie,że to przeciwko Wam zamontowane są , ale to może być na Wasze dobro !!! i wielkie szczęście jak by was ktoś chciała wrabiać albo posądzać,da alibi.
Jak by w BRWSA mieli kamerki to by tego te psubraty ,nie wymyślili i w tupecie dla uwiarygodnienia swej podłości policji by nie wzywała ta p s u s i o t r a Ewelina KLuczny-Andrasik fałszywy świadek Jehowy.Widać Armagedon blisko jak fałszywe świadki prawdziwych zamykają do pierdla oszczerstwami i zmowami a Starsze boją się takiej ,że Ona zwolni ich z pracy kolejnym oszczerstwem !!! tak ! tak ! Chmiel ma takie pociotki bo sama nie łgała !!! tylko zmówiła kilka osób!!!
A<K<
A piwo można pić w miejscu publicznym ukryte w torebeczce.
~ DC
Oceniano 9 razy  +5
J***c Judaszy siedzacych cały dzien w oknie! Zróbcie cos pozytecznego zamiast obserwowac co inni robia!
~ darek
Oceniano 6 razy  +4
pod tymi blokami przelało się morze taterki :D
~ edi
Oceniano 17 razy  +7
Problemy z chuliganami?Co za hłam. po pierwsze mieszkańcy tego osiedla a po drugie zwukłe chopaki co piwko pili pod blokiem.
~ G
Oceniano 25 razy  +19
Kamer jest tam znacznie więcej (mohery w oknach)
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 17:09 Biłgoraj
Biłgorajskie rondo przy wiadukcie ma już oficjalną nazwę
W niedzielę 14 czerwca Biłgoraj świętował Światowy Dzień Krwiodawcy. Z tej okazji rondo przy wiadukcie obok restauracji McDonald's oficjalnie otrzymało imię Honorowych Dawców Krwi PCK.
dzisiaj, 08:55 Biłgoraj
10-letnia Emilia z ogólnopolskim wyróżnieniem
dzisiaj, 09:00 Biłgoraj
Drużyna z I LO im. ONZ w krajowej czołówce
3 czerwca 2026 Biłgoraj
Ocalony zabytek po 86 latach wraca do Biłgoraja
Po blisko 86 latach do Biłgoraja wraca zabytkowa Tora, pochodząca z miejscowej synagogi, uratowana tuż przed spaleniem świątyni przez Niemców we wrześniu 1939 roku. Cenny zabytek została odzyskany dzięki działaniom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
w niedzielę, godzina 14:38 Turobin
Zawody pożarnicze trzech gmin [KLASYFIKACJA KOŃCOWA]
we wtorek, godzina 14:22 Region
Ponad 4,6 kg narkotyków w paczce do mieszkańca powiatu
w piątek, godzina 09:47 Józefów
Odznaczenia za walkę z żywiołem
W środę 10 czerwca w Nadleśnictwie Józefów odbyła się uroczystość z udziałem dyrektora generalnego Lasów Państwowych Adama Wasiaka, podczas której podsumowano działania gaśnicze związane z jednym z największych pożarów lasu ostatnich lat w regionie.
w poniedziałek, godzina 10:23 Biłgoraj
Stanowisko dyrektora do obsadzenia w Biłgoraju
6 czerwca 2026 Okrągłe
Największa impreza plenerowa w gminie już w niedzielę
4 czerwca 2026 Gmina Łukowa
Katastrofa samolotu podczas akcji gaszenia pożaru. Jest wstępny raport
Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych opublikowała raport wstępny dotyczący katastrofy samolotu gaśniczego Dromader, do której doszło 5 maja podczas akcji gaszenia pożaru Puszczy Solskiej. W zdarzeniu zginął pilot maszyny, kapitan Andrzej Gawron.
5 czerwca 2026 Powiat
Polowanie na dziki w powiecie. Jest decyzja o odstrzale 197 zwierząt
w niedzielę, godzina 13:47 Frampol
Zdarzenie drogowe na niebezpiecznym skrzyżowaniu
4 czerwca 2026 Biłgoraj
Docenieni za służbę i walkę z pożarem Puszczy Solskiej. Lista odznaczonych i awansowanych strażaków
Podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka, które odbyły się 26 maja w Łukowej, uhonorowano strażaków za wzorową służbę oraz udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych prowadzonych podczas pożaru Puszczy Solskiej. Poniżej publikujemy listę druhów z powiatu biłgorajskiego wyróżnionych podczas uroczystości.
we wtorek, godzina 10:30 Biłgoraj
Adaś dotarł do Dubaju. To tam walczy z czasem o leczenie warte miliony
we wtorek, godzina 11:51 Biłgoraj
Protest w ZUS. Możliwe utrudnienia dla klientów
8 czerwca 2026 Jożefów
Mieszkanka Józefowa skończyła 100 lat
Najstarsza mieszkanka miasta i gminy Józefów Marianna Biszczanik skończyła 100 lat. Z tej okazji rodzina jubilatki zorganizowała uroczystość, na którą zaprosiła m.in. przedstawicieli władz samorządowych.
w niedzielę, godzina 11:25 Biłgoraj
Biłgorajska garażówka znowu przyciągnęła tłumy [NOWE ZDJĘCIA]
w poniedziałek, godzina 09:31 Frampol
Policja przekazała szczegóły zdarzenia na skrzyżowaniu z DK74
w sobotę, godzina 11:05 Regionie
Sensacyjne odkrycie na budowie obwodnicy w regionie
Na budowie obwodnicy Gorajca w ciągu DK nr 74 odkryto ślady życia sprzed około 5 tysięcy lat. Podczas prowadzonych badań archeolodzy natrafili na pozostałości neolitycznej osady.
we wtorek, godzina 08:19 Biłgoraj
Artystka z Biłgoraja wśród najlepszych
7 czerwca 2026 Tereszpol-Zaorenda
Zacięta rywalizacja strażaków [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
we wtorek, godzina 12:32 Biłgoraj
Uroczyste otwarcie nowego biura ARiMR w Biłgoraju
Biuro powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Biłgoraju po 20 latach działalności zmieniło swoją siedzibę. Uroczyste otwarcie nowej lokalizacji odbyło się we wtorek, 16 czerwca.
w niedzielę, godzina 11:04 Biłgoraj
Biłgoraj stolicą klasycznej motoryzacji [NOWE ZDJĘCIA]
w czwartek, godzina 08:09 Powiat
Powalone drzewa i pożar po uderzeniu pioruna
Gazetka Lidl - Zobacz aktualne promocje i nowe gazetki na stronie Moja Gazetka
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Reklama Kontakt
Wnioski Czyste Powietrze | Audyty Energetyczne | Kalkulator mocy pompy ciep?a | Fotowoltaika - montaż i wycena | Porównywarka Fotowoltaiki | Kalkulator mocy instalacji fotowoltaicznej