REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Walka o SDH
2013.04.18 21:57 | aktualizacja: 2013.04.19 10:21

Przetarg na wynajem SDH pewny

Dziś, w czwartek 18 kwietnia, odbyło się spotkanie przedstawicieli kupców z SDH z Radą Nadzorczą Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada", która jest właścicielem budynku. Wykluczono możliwość przekazania przedsiębiorcom powierzchni bez ogłaszania przetargu. Co jeszcze ustalono?
Przetarg na wynajem SDH pewny

Przypomnijmy, że przetarg na wynajem całego budynku Spółdzielczego Domu Handlowego Spółdzielnia Mieszkaniowa "Łada" miała zamiar ogłosić pod koniec lutego br. (więcej na ten temat w artykule pt. SDH do wynajęcia). Po protestach ze strony przedsiębiorców, zajmujących pomieszczenia w biłgorajskim domu towarowym wycofano się z tego pomysłu, odkładając przetarg na bliżej nieokreślony czas.

Przez ostatnie dwa miesiące kupcy robili wszystko, by móc bez przeszkód w dalszym ciągu funkcjonować w budynku SDH. W tym celu założyli spółkę, która stara się o wynajem pomieszczeń ale bez ogłaszania przetargu.

Podczas ostatnich rozmów z przedstawicielami SM "Łada" zaproponowali, że wezmą na siebie obowiązek przeprowadzania remontów wewnątrz budynku, prace na zewnątrz pozostawiając do wykonania Spółdzielni. Bilgorajska.pl informowała o tym w artykule pt. Najem bez przetargu?. Padła też propozycja ogłoszenia przetargu ale jedynie na wolną powierzchnię, bez wypowiadania umów dotychczasowym najemcom. Wówczas nie uzgodniono żadnego wspólnego stanowiska. Konieczne było więc kolejne spotkanie, odbyło się ono dziś, w czwartek 18 kwietnia.

Podczas posiedzenia Rady Nadzorczej prezes Ryszard Bil wyjaśnił, że wniosek przedstawiony przez spółkę Biłgorajskie Centrum Handlowe dotyczący zaniechania ogłoszenia przetargu nie może zostać rozpatrzony pozytywnie, gdyż na takie postępowanie nie pozwala statut Spółdzielni Mieszkaniowej i regulamin.

- Ogłoszenie o przetargu będzie podane do wiadomości w lokalnej prasie, w pawilonie SDH, na tablicy ogłoszeń, jak również będzie dostępne na stronie Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" - poinformował prezes Bil i dodał: - Wypowiedziane zostaną dotychczasowe umowy najmu pomieszczeń, następnie zostanie ogłoszony przetarg. SM zawrze umowę z jednym podmiotem wyłonionym w drodze przetargu, ponieważ chodzi o zmianę odpowiedzialności nowego najemcy.

Podczas czwartkowego spotkania przedstawiciele najemców pytali m.in. o powody, dla których sprawa jest wg nich przeciągana w czasie, co działa na niekorzyść obu stron. - Zbyt dużo czasu tracimy na rozmowy. Zgodnie z umową przedstawiliśmy propozycje rozwiązania sytuacji, rozumiemy, że przetarg musi zostać ogłoszony, ale co z drugą opcją ogłoszenia go jedynie na wolne pomieszczenia? - dopytywali.

Do tego pomysłu ustosunkował się również prezes Bil. - Nie jest to dobry pomysł, bo nam chodzi o to, żeby był jeden gospodarz. Ten budynek ma być zadbany, na on stanowić wizytówkę Biłgoraja. Mam wątpliwości czy wy jako spółka, dacie gwarancję na to, że tak właśnie będzie - mówił dalej prezes.

- Dla nas najlepszym wyjściem jest ogłoszenie przetargu na wynajem całego budynku - poparł stanowisko przewodniczący Rady Nadzorczej Ryszard Korniak, zaznaczając, że nie widzi innej możliwości jak przystąpienie założonej przez handlowców spółki do postępowania przetargowego.

Zgodnie z założeniem obiekt ma zostać wynajęty na czas określony ale nie krótszy niż 10 lat, a każdy chętny do przystąpienia do przetargu zobowiązany będzie do wpłaty 93,5 tys. zł wadium, oraz złożenia weksla na kwotę 304 tys. zł, ma to być zabezpieczeniem czynszu. Wysokość miesięcznego czynszu ustalona została natomiast na kwotę 33 tys. zł + VAT (do tego należy doliczyć koszty mediów).

Jak zapewnił prezes Ryszard Bil po wyłonieniu zwycięzcy postępowania przetargowego zachowana zostanie obecna funkcja budynku.

red.
red. dodany 18 kwietnia 2013
 
Odsłon: 12770

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (47)

JohnStoner
  0
Chcę użyć tego medium, aby podziękować prawdziwym hakerom, którzy pomogli mi z już zhakowaną pustą kartą bankomatową, z której można wypłacać 3000 USD dziennie. Przeglądałem Internet i natknąłem się na kogoś, kto zeznawał, jak haker o nazwisku John Stoner pomógł mu z biednego stać się bogatym facetem dzięki już zhakowanej karcie bankomatowej zdolnej do wypłacania pewnych kwot dziennie. Dziś też zeznaję, jak mi pomógł. Nigdy w to nie wierzyłem, dopóki nie przysłali mi karty, której użyłem. Nie krępuj się i skontaktuj się z nimi przez e-mail GENUINEHACKERS000@GMAIL.COM lub przez WhatsApp +1 (260) 218-3592.
~ jaskółka
Oceniano 2 razy  +2
Bil i Batkowski działają na wzór premiera Tuska - po swojemu i nie słuchając innych - a co im tam, że wybrani z woli ludu czy członków. Mają obaj uposażenie w postaci przyznanych emerytur i dodatkowo gaż do pozazdroszczenia /dwa etaty/. Samorządowcy mogą pozazdrościć. I co sądzicie, że ktoś ich powstrzyma - nie ma mowy. Do d... z taką demokracją.
~ Ryszard B
  0
~ obserwator
Oceniano 2 razy  +2
Wszędzie lemingi, dają się robić w ciula w tym Biłgoraju, A sami swoi, którzy zapomnieli że mają władzę z łaski wyborców , mimo mega pazerności, na szczęście drugiego życia sobie nie kupią. I to jest prawdziwa sprawiedliwość, że wszyscy do piachu prędzej czy później.
~ kokosz
  0
Panie prezesie aby sie to czkawką na stare lata nie odbiło;-)
~ bolek i lolek
  0
Jak tanie to sam wynajmij i zarób szmal,zapłać za towar zusy społdzielnie.hihihhi powodzenia
~ antoni
Oceniano 1 raz  -1
Kasa juz poszła chata corki zrobiona,dla zmyłki stary mesio ludzie przeciez kazdy wie o co chodzi.Biłgoraj kiedyś potęga dziś co no co sam juz nie wiem
~ antoni
  0
ty buraku aucz sie pisac qwa twoja mac
~ janek
Oceniano 2 razy  +2
tylko tyle że spóldzielnia wynajmuje lokale a nie zatrudnia ludzi tam. skończyły sie czasy komuny jest wolny rynek i mogą sobie wynajmować komu chcą. sdh to nie jest jedyne miejsce w bilgoraju z lokalami wiec o co ta wojna?? a kazdy doszukuje się przekrętów ze strony spółdzielni. Żeby kogoś oskarżać trzeba mieć dowody na to więc nie piszcie głupot.
~ maniek
Oceniano 2 razy  -2
pan prezes niczego publicznie nie wyjaśni bo w tym królestwie tylko prezes jest królem . pan prezes może wyjaśnić wszystko po zaproszeniu na dywanik do swojego gabinetu. jakiś czas temu wnioskowałem o powołanie komisji do rozliczenia wydatków i kosztów do dzisiaj ona nie powstała a ja zostałem zaproszony na dywanik i pan prezes tłumaczył co jest co . Do pana prezesa chodzi się z drktafonem , tylko wtedy szybko rozmowa się kończy
~ fan sdha
Oceniano 2 razy  0
jak ktoś ogłasza przetarg to musi znać jego zasady może niektórzy modlą się i pam buk przetargi ogłasza i on sam zasady zna ich. ludzie wy to myślicie trochę nad tym co piszecie bo ja nie mogę was zrozumieć przetarg to nie matura że komisja we frampolu je i onoa wysyła i rozpieczętowuje się i takie tam ble ble ble ble ble ble ble ble
~ janusz
Oceniano 4 razy  0
jak ja bym miał kasę to wygrałbym przetarg za wszelką cenę i stałoby to puste jak ci biłgorajanie
~ juzek
Oceniano 3 razy  -1
cos mi sie wydaje ze tym razem przegieli pałe zwróc uwage ze 1 wadium było 32 tys netto teraz juz 33 tys mało tego przy 1 przetargu nie było mowy o wekslu . panowie ze spółdzielni bawia sie losem sdhu i ludzi tam pracujacych . Tym musi sie ktos zając z góry . Przeciez to pachnie przekretem , co to zanczy ze ktos jest zainteresowany ??? Tzn ze ktos porzyszedł do społdzielni i zaproponował jakis interes??? Poki co zaden inwestor przez 20 lat nie budował centrum jakim jest sdh . co ci ,udzie ze społdzielni chca . skoro twierdził pan prezes ze społdzielnia ma 3 tys zysku za 2012 rok a teraz społka im proponuje 300 tys na czysto bez prowadzenia sdhu i deklaruje sie za włąsne pieniadze podniesc standard tego budynku w postaci podłog sufitów oswietlenia malowania itd??? to jest 100 razy tyle co oni zarobili . tutaj maja pienaidze na reku bez pracy . smierdzi z daleka ta sprawa z sdhem i tymi przetargami , jak rowniez zwodzeniem ludzi ze społki oraz medialnymi kłamstwami o niby to zekomych 3 tys zysku z takiej dojnej krowy. gdzie sie podziewa 400 tys pln rocznego zysku z tytułu , czy pan prezes nie potrafi publicznie wyjasnic przeciez to mozna sprawdzic i wyliczyc .
panie prezesie niech pan przestanie ta zabawe bo ludzie panu tego nie popuszcza i najaw wyjda sprawy smierdzace z przed kilku lat . Pawilon Sdh nie jest prywatna własnoscia a tak to traktujecie . Takie rzadzenie uderza w ludzi pracujacych uczciwie w społdzielni łada.
~ maniek
Oceniano 3 razy  +1
ciekawi mnie co jest podstawą naliczenia wadium 93,5 tys i podstawą weksla 304tys tu chodzi o to żeby nikt nie wynajął oprócz tego którego wskaże pan prezes. Po wygraniu przetargu przez inną firmę należy sprawdzić czy wykazane sumy wpłynęły i czy jest to potwierdzenie weksla bo jak zwykle w SM ŁADA przetarg pachnie GNOJEM
~ jasio
Oceniano 4 razy  0
teraz pora ujawnić zapisy z dyktafonów ze spotkania spółki z panem prezesem ale będzie ciekawie , nie chciał mediów na spotkaniu będzie miał audycję i pewnie pani z sądu z zamościa mu nie pomoże bo bale się skończyły i trzeba o własną pupę zadbać
~ bilgorajak
Oceniano 1 raz  -1
juz taczke szykuja na prezesika . Teraz wyjda ustawki znajomosci itd po 12 latach zadzenia społdzielnią . zarzad społdzielni juz wie co sie swieci i boi sie ryuszyc tego co juz dawno smierdzi
~ bilgorajak
Oceniano 2 razy  -2
ludzie walcza o swoje miejsca pracy buraku a nie o niskie czynsze bo nigdy ich nie było w sdhu . nie masz pojecia o czym piszesz pare złotych . człowieku tam miesieczny czynsz to twoje 3 miesieczne pobory o ile je wogule posiadasz . czynsz za 4 tys miesiecznie nie jest kwota pary groszy .
~ bilgorajak
Oceniano 4 razy  0
człowieku patrz z innej strony na to wszystko. sprawa smierdzi z daleka cos jest ustawione, i widać to gołym okiem wystarczy spojrzec . jesli wynajmujacy płaca 650 tys rocznie a im zostaje 3 tys to znaczy ze ktos nie potrafi zarzadzac i kosztem 80 miejsc pracy za 1-3 osoby w zarzadzie ludzie traca prace. Myslisz kolego ze tam sie pąłci grosze . Tam miesieczny czynsz za lokal to twoja miesieczna pensja . ale chyba wogule nie masz pojecia o czym piszesz i zakałdam sie ze grzejesz wersalke w domu przed telewizorek i klepiesz bezrobocie od paru lat.
~ konsument
Oceniano 4 razy  +2
A gdzie jest napisane że masz przywileje po 20 latach pracy? To niestety nie budżetowka i nie czasy PRL
~ bilgorajak
Oceniano 5 razy  +1
a gdzie ty kolego pracujesz bo tobie tez powinni powiedziec po 20 latach pracy nie musisz u nich pracowac i mozesz sobie zanlesc inne miejsce pracy . Jak z daleka wiesz ze na twoje miejsce pracy maja kogos znajomego a ciebie z dnia na dzien na bruk. napisz gdzie pracujesz jak jestes pewny swoich warunkow pracy .
~ DAREK
Oceniano 5 razy  +1
Najlepsze jest to ze juz pewne osoby znaja tresc przetargu i ich warunki który nigdzie nie jest obwieszczony. Oj zajmie sie prokuratura spółdzielnią - zajmie. Jakos jak ci co wynajmuja sdh chcieli sie dowedziec o warunakch przetargowych to pan prezesik cyt "o warunkach przetargowych dowiedzą sie państwo po wygranym przetargu " to tak jakby kupowac kota w worku. Czyzby znowu jakies niedopatrzenie ze strony sołdzielni. Po co odwoływali przetarg i robili teatrzyk i zwodzili z rzekomo zakładanymi spółkami jak nawet nie podjeli z nimi rozmów. załozenie spółki nie kosztuje 1000 pln tylko duzo duzo wiecej czyzby to było specjalnie ??? niedługo bedzie odsłuchane nagranie co pan twierdził na spotkaniu, jak pan potraktował i sie zachowywał w stosunku do wynajmujacych obecne lokale. zapomniał ze niechciał w trakcie rozmów lokalnej prasy i rozgłosni . ta sprawa smeirdzi z daleka a odpowednie organy zapewne sie tylko przygladaja i patrza na ręce . od kedy to przetargi trwaja 7 dni ??? byle jaki lokal wynajac nawet 10 metrow trwał 30 dni a tutaj taka decyzja i czas trwania 7 dni . oj smierdzi smierdzi i wiedza o tym wszyscy mieszkancy !!!!!
~ Konsument
Oceniano 6 razy  +2
Czegoś ja tu nie rozumiem. Przecież nit nikogo nie trzyma w SDH lokal można wynająć gdzie indziej. Sprzedawać wszędzie można, nawet i na bazarze. Może w końcu ktoś doprowadzi SDH do stanu europejskiego, bo kupcy jak zwykle zwalają winę na Prezesa - a ile w tym temacie sami zrobili?
~ BIŁGORAJ
Oceniano 3 razy  +1
A ja proponuje zeby ludzie którzy cokolwiek wiedzą o złym zarządzaniu spółdzielnia mieszkaniowa przez Pana PREZESA. wpisywali tutaj co wiedzą i niczego sie nie obawiali to nalezy rozgłosić na cały powiat biłgorajski i nie tylko, WSZYSCY TO WIEDZĄ I NALEZY W KONCU COS Z TYM ZROBIC!!!!
~ inwestor
Oceniano 2 razy  0
A ja proponuje przyjrzeć sie przetargom na ocieplenia bloków i wykonywanie wkładów kominowych , mieszkania na cegielnianej kto zajmuje ze i dlaczego ludzie ze srodowiska spółdzielni gdzie za mieszkania płacili 2 tys to zapewne zainteresuje pewne osoby. i w koncu dlaczego społdzielnia nie buduje zadnych bloków i co jakis czas podnosi mieszkancom czynsze, w blokach twierdzac ze mało płacą . nalezy zrobic porzadek z gospodarzem który kompletnie nei nadaje sie na prezesa .
~ robert
Oceniano 3 razy  +1
Ci ludzie co wynajmowali sdh a juz nie wynajmują stoisk w sdhu informowali prezesa Bila o złej sytuacji w sdhu i o braku zadbania obiektu . Zrobili swiadomie by pozbyc sie wynajmujacych i na ich prosbe by nie podnosili gigantycznych juz zreszyta czynszów podniesli w latach kryzysu stawki za metr . Czyzby pan prezes o tym i zarzad zapomniał ze obiecywali o dbałosc sdhu i wizji z windmai szklanymi to była gra na zwłoke . wystarczy tylko tych ludzi przesłuchac co przez 20 lat płacili po kilka kilkanascie tysiecy miesiecznie czynsz . Jak prezes bezkarnie moze we wczesniejszych artykułach opowiadac bajki o 3 tys zł zarobku rocznie . pan prezes tyle to miał z 1 lokalu . to jest człowiek doprowadzajacy do zniszczenia tego co ludzie wypracowali . to po jego stronie było zadbanie o wizerunek . A teraz w mediach mowi ze szukaja inwestora ktory "zadba" a społdzielnia nie potrafi "zadb" i zarobic. Komus prywatnemu ma sie opąłcac i zarabiac a im nie . cos jest nie tak. sprawa smierdzi a z ludzi robią głupka. sam wynajmuje mieszkanie w bloku i wiem ile płace za czynsz . Wywiozą go na taczce i cały zarzad który udaje ze nie wie co sie dzieje ale go popiera. Prosze zobaczcie kto ma mieszkania na cegielnianej i wrescie kto zasiada w radzie nadzorcej która udaje ze nic nie widzi.
~ maniek
Oceniano 5 razy  +1
poczekam aż panem prezesem zajmie się prokuratura tylko nie Biłgorajska a sam gościa utopię ma on na sumieniu będę pierwszy co zacznie dużo mówić w przeciwieństwie do tych co mają nic nie mówić chcąc dostać się do rady
~ bilgorajak
Oceniano 10 razy  +6
zobaczycie ze Pan prezes i zarząd bedzie załował ze zdecydowali sie na taki pomysł jak "sztuczny przetarg"
Po 1 trzeba sie zastanowic dlaczego doprowadzili do upadku i zaniedbania sdhu . Najpierw podniesli ludziom czynsze po to by wyczyscic sklepy na górze . Spytajcie tych co byli w sdhu przez 20 lat i ile płacili czynszu za wynajem
2 Gdzie i w jaki sposób wydaja 650 tys rocznie na utrzymainie sdhu jak koszta sa 250 tys gdzie sie podziewa rocznie 400 tys . a prezes kłąmie bez zadnych kosekwencji ze tylko 3 tys zysku z tego mieli
3 dlaczego majac takie dochody nie zadbali o Sdh , wrecz przeciwnie doprowadzali swiadomie do zaniedbania jak równiez podnoszenia czynszów ,i w żaden sposob nie zadbali by przyciagnac nwoych wynajmujacych bo czym ?? Brakiem remontu w srodku brudem i totalnym zaniedbaniem. teraz twierdza ze nie było chetnych. zrobili to swiadomie i celowo. Byli informowani a pan prezes obeicywał remonty .
Po 3 zwodzili ludzi zeby załozyli spółke jak to uczynili to ich zwodzili a na koniec niechcieli z nimi rozmawiac
po 4 Dlaczego ostatni przetarg był ogłosozny na 7 dni jak wszytki inne loakle zawsze były ogłaszane na min 30 dni . ta sprawa smierdzi z dlaeka .
po 5 dlaczego członkowie zarzadu nie wszyscy wiedzieli o planach i działaniach społdzielni .
po 6 dlaczego taka osoba jak prezes sdh traktuje jak swój prywatny interes.
po 7 dlaczego nie beirze sie wynajmujacych pod uwage i stawia sie ich pod faktem dokonanym narazajac ich swiadomie na dodatkowe straty finansowe
po 8 dlaczego społdzielnia nie zadbała o kapitalny remont 1 pietra i nie wyszła z propozycja dla wynajmujacych ktorzy juz od 20 lat prowadza firmy i zatrudniaja ludzi.skoro maja chetnego na dole typu "biedronka" to byłby sciag i ludzie prowadzacy interesy z dołu tak samo prowadzili by je na 1 pietrze z jeszcze lepsza skutecznoscia .
po 9 dlaczego pan prezes swiadomie i skutecznie doprowadza do tego by ludzie zajmujacy tam lokale od 20 lat z miesiaca na miesiac musieli oposczac loakle narazajac ich na straty i kłopoty finansowe.
dlaczego kłamie w mediach i nie ponosi odpowedzialnosci. przeciez w mediach sam informuje ze jest sdh zaniedbany a za czyich rządó to nastapiło .
zobaczycie wszyscy ze bedą się z tego tłumaczyć .
panie posle Szeligo biłgorajanie liczą na pańską pomoc i zainteresowanie sie tą sprawą bo to smierdzi z daleka oni nei sa prywatnymi włascielami zeby podejmowac decyzje z dnia nadzien i swiadomie niszczyc zycie dziesiątkom rodzin. jesli to dla pana jest trudne i nie jest wazne prosimy nie starac sie o swój elektorat. w tych komenatrzach ludzie zgłąszają problematyke wystarczy sie przyjrzec sprawie , bo smierdzi z daleka .
~ maniek
Oceniano 5 razy  -1
a jak nowy dzierżawca wyniesie się po trzech miesiącach to kto pokryje koszty do czasu znalezienia nowego dzierżawcy - może mieszkańcy bloków
~ maniek
Oceniano 4 razy  0
tylko skąd pewność że to bogata firma która wygra przetarg po trzech miesiącach nie splajtuje skoro jak piszesz miasto upada
~ Mirek
Oceniano 7 razy  +1
Prezes SM łada wie co robi.Odda w dzierżawę firmie z zewnątrz to ma pewnie pieniądze co miesiąc,bo nie okłamujmy sie przy tym handlu jaki w tej chwili jest to nawet jeśli dzierżawcy zawiązali spółke to i tak będą kuleć z opłatami czynszu .Nic już chyba nie jest w stanie postawic na nogi tego miasta .Chyba jedynie jakiś cud.Ale na to sie nie zanosi
~ bilgorajanka
Oceniano 4 razy  +4
nie chcą inaczej- bo tu taniuskie czynsze i w tym problem Kolezanka dzierzawi kiepski lokal pod kwiaciarnie i płaci tysiaka miesiecznie ( bea=z komentarza)
~ maniek
Oceniano 9 razy  +5
Ludzie gdzie wy qrwa macie mózgi !!chyba pomiędzy nogami wam się dylendają w różnej postaci . tu chodzi o wynajem i nikt tego nie będzie burzył bo koszt rozbiórki i postawienia nowego to miliony złotych i tylko baran na nie swoim placu będzie rozwalał nie swój budynek po to żeby postawić nowy i jeszcze dzierżawę za niego płacić w mieście gdzie bieda dookoła ,bo tak chce kilku nowobogackich co zakupy robią w szmateksach a do galerii pójdą pooglądać i ponarzekać jak jest drogo
~ janek
Oceniano 3 razy  +3
przynajmniej jak wybuduje cos to sie zmieni troche oblicze maista, a myslsiz ze z tesco albo innego marketu pieniadze idą do miasta?? chyba lepszy polski inwestor niz z niemiec albo kij wie skąd jeszcze. a i ludzie znajdą prace bo ktoś musi pracować w administracji budynku i sprzedawac w tych sklepach co tam beda
~ miki
Oceniano 4 razy  +2
nie no spoko niech ludzie jeżdzą do innych miast na zakupy. w miastach wielkości Biłgoraja są galerie handlowe np. w Krasnymstawie, Kraśniku itd. Każdy ma prawo inwestować w to co chce. Kasa bedzie do niego szła ale stworzy nowe miejsca pracy a to raczej na plus jest
~ Kato
Oceniano 5 razy  +1
Podkulski własciciel Galerii w Rzeszowie :Europa,Grafika,Rzeszów, w Nowym Sączu EuropaII niedoszły własciciel galerii Milenium Hall /sprzedał/
Janek a kaska nie do mista i ludzi tutaj mieszkających tylko w P...du nie wiadomo gdzie.Jaki sens galerii w miescie 25 26 tys.
Podkulski przychodzi w 80 % ze swoimi najemcami.
Czy się opłaca z nim w chodzić w ciche interesy.10 lat był milicjantem.Człowiek resortu komuny.
Miłość paryyjna nie zna granic sitwa SLD w SM Łada
~ ciekawy
Oceniano 2 razy  -2
A co to za jeden - ten Podkulski - opłaca się z nim wchodzić w ciche interesy?
~ janek
Oceniano 4 razy  +2
mi to tam pasuje jezeli wybuduje tam jakas galerie
~ bilgorajanin
Oceniano 4 razy  +4
no podobno tam maja zrobić jakas galerie handlowa słyszalem tez o media markt. Los sdhu jest juz raczej przesadzony. Ale to chyba dobrze jezeli zmieni się to oblicze miasta bo obecny budynek nie jest wizytówka miasta jak sie wejdzie do środka do zaraz chce sie wyjść. A obecni najemcy walczą bo prawda jest taka ze za taka cene nigdzie w miescie nie wynajma takich lokali .
~ KATO
Oceniano 4 razy  +2
Podkulski Rzeszów zbawiciel SDH u p.Prezesa p Przewodniczącego Rady Nadzorczej I Innych
~ jaskółka
Oceniano 7 razy  -1
No to członkowie do roboty. Należy ze statutu wyrzucić zapis stanowiący, że członków zarządu wybiera się na czas nieokreślony /który skrzętnie wprowadzono/ wówczas zostanie zapis ustawowy czyli "członków zarządu wybiera i odwołuje, stosownie do postanowień statutu, rada lub walne zgromadzenie" Taka konstrukcja da możliwość przy woborze Rady którą wybiera jest na kadencję 3 letnią dokonywać wyboru członków zarządu stawiając im określone wymagania. Czy to tak wiele - wystarczy tylko przygotować propozycję zmiany zapisu statutowego dotyczącego wyboru zarządu. Więc członkowie do roboty!!!!!!!!!
~ orange
Oceniano 6 razy  +4
Lepiej niech najemcy zaczną szukać lokali zastępczych.
~ orange
Oceniano 7 razy  +5
Szczerze to się bardzo cieszę z tego powodu.
~ jaskółka
Oceniano 4 razy  +2
Stanowisko Prezesa jest dożywotnie ponieweaż tak został ułożony statut przez obecnie rządzącą koalicję. A zadbał o to wiecznie urzędujący w spółdzielni prawnik-wirtuoz od tego typu zapisów.
~ jaskółka
Oceniano 5 razy  +3
Tylko i wyłącznie oddaje się w dzierżawę - kiedy nie ma się głowy do zarządzania!!!!!!!!!! Widocznie co niektórzy wypalili się i powinny odejść nie kompromitując się do końca. Inny wariant to pełne koryto które nie zmusz mnie do działania na rzecz społeczności i posiadania wszystkiego w d.... .
~ w temacie?
Oceniano 3 razy  +1
Czy ogromne spadki Akcji Mewa SA.Mają coś wspólnego z niniejszym,przetargiem? Może smok się czai do,skoku?
~ ciekawy
Oceniano 8 razy  +8
A mnie ciekawią dwa tematy, czy już wiadomo kto wygra przetarg, oraz czy stanowisko Prezesa w takiej spółdzielni to jest dożywotnio??
~ nano
Oceniano 5 razy  +3
Bilu Bilu na badylu
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
dzisiaj, 09:59 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany przez "łowców głów"
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
dzisiaj, 08:23 Wola Obszańska
Festyn na granicy województw
12 lipca 2024 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w piątek, godzina 18:04 Tarnowola
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 853 miedzy Aleksandrowem a Józefowem doszło do zderzenia dwóch osobówek. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana.
w piątek, godzina 10:45 Harasiuki
121 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
w piątek, godzina 16:06 Józefów
Czerwona flaga nad zalewem
w czwartek, godzina 11:38 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
w piątek, godzina 12:33 Bukowina
Martyna Łuszczek wśród 50 najlepszych studentów na świecie
w czwartek, godzina 08:21 Frampol
Stan wodomierzy pod lupą ZGK
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w niedzielę, godzina 08:34 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
w czwartek, godzina 08:38 Biłgoraj
Tak wygląda remont 90-letniego mostu
13 lipca 2024 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
w piątek, godzina 19:43 Biszcza
Dziewięć zastępów straży walczyło z pożarem zboża
w środę, godzina 08:14 Biłgoraj
Mieszkańcy powiatu stracili tysiące złotych
w niedzielę, godzina 21:56 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
w niedzielę, godzina 18:20 Biszcza
Dzień Miodu i Pieroga 2024
w poniedziałek, godzina 09:51 Biłgoraj
Badania archeologiczne w biłgorajskim parku
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika