REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2013.11.02 09:07 | aktualizacja: 2013.11.01 21:22

Rada Powiatu w obronie księży

- Kościół w Polsce, na czele ze swoimi kapłanami nie poddał się niemieckiemu nazizmowi ani dyktaturze komunistycznej. Nie ulegnie też dyktaturze genderowej antykulturowej zachodniej rewolucji. Bramy piekielne kościoła nie przemogą - czytamy w stanowisku Rady Powiatu przyjętym przez aklamację podczas obrad dnia 31 października 2013 roku.
Rada Powiatu w obronie księży

W ostatnim okresie obserwujemy zmasowany atak środków masowego przekazu na księży i biskupów Kościoła Katolickiego w Polsce. Dziennikarze wielu stacji telewizyjnych (w tym TVP), internetu, gazet i czasopism inspirują falę oszczerstw, manipulacji i przeinaczeń. Jako radni Rady Powiatu w Biłgoraju pragniemy stanowczo zaprotestować przeciw tym haniebnym praktykom przypominającym niechlubne czasy okresu PRL i stanąć w obronie naszych duszpasterzy.

Szczególnie fala tych ataków dotknęła księży arcybiskupów: Henryka Hosera - ordynariusza Diecezji Warszawsko - Praskiej i Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Józefa Michalika. Dziennikarze mętnego nurtu próbują oszukać społeczeństwo przekazując mu ideologię gender, promocję praktyk in vitro i żądania możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne oraz próbę uczynienia z Kościoła siedliska pedofilii. Jako radni Rady Powiatu jesteśmy w sumieniu zobowiązani sprzeciwić się tym pomówieniom i manipulacjom, chociażby ze względu na fakt, że na budynku naszego Starostwa znajdują się tablice Dekalogu z pełnym tekstem Dziesięciu Przykazań, które są dla nas nadrzędne, a Rada Powiatu w Biłgoraju, w dniu 26 października 2006 roku przyjęła stanowisko o ustanowieniu patronem Ziemi Biłgorajskiej św. Stanisława Biskupa i Męczennika, który oddał życie za publiczny ład moralny.
Dziennikarskie osądy i ferowane medialnie wyroki wobec osób duchownych to wypróbowana strategia, którą znamy już z doświadczenia. Uderzenie dziennikarzy piszących na zamówienie środowisk genderowskich przypomina nam niechlubne ataki na Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego, zakończone Jego internowaniem, czy też brutalne ataki na bł. ks. Jerzego Popiełuszkę zakończone bestialskim morderstwem dokonanym przez aparat bezpieczeństwa. Uderzenie w najważniejszą osobę w Episkopacie Polski ma na celu osłabienie autorytetu Kościoła, rozproszenie i podział Jego wiernych.

Będąc wyznawcami Kościoła Katolickiego brońmy Jego imienia i nie pozwólmy na odbieranie Kościołowi prawa do zabierania głosu w kwestii wartości narodowych, społecznych i rodzinnych. Równocześnie zwracamy się do dziennikarzy, którym droga jest prawda o naturze i ostatecznym przeznaczeniu człowieka do obrony cywilizacji chrześcijańskiej. Ksiądz metropolita arcybiskup Józef Michalik stojący na czele naszej Archidiecezji Przemyskiej jest wiernym i odważnym pasterzem Kościoła Chrystusowego, który nawołuje do podstawowych wartości ewangelicznych prawd wiary zwracając uwagę na zagrożenia życia moralnego w Ojczyźnie.

Dzisiejsi siewcy niemoralności, chcąc zawładnąć umysłami wiernych są na usługach niektórych środowisk biznesowych i politycznych, dla których propaganda wynaturzeń i rozwiązłości jest naczelnym celem. Rada Powiatu w Biłgoraju staje w obronie tysięcy gorliwych kapłanów, zakonników i biskupów, którzy prowadzą wiernych Chrystusowymi drogami, którzy bronią naszej polskiej tożsamości, patriotyzmu, wiary oraz przestrzegania zasad Dekalogu w życiu publicznym. Nie ulegają dyktatowi i psychozie deprawatorów moralności odzwierciedlających pojęcie dobra i zła.

Kościół w Polsce, na czele ze swoimi kapłanami nie poddał się niemieckiemu nazizmowi ani dyktaturze komunistycznej. Nie ulegnie też dyktaturze genderowej antykulturowej zachodniej rewolucji. Bramy piekielne kościoła nie przemogą.

Red.
Red. dodany 2 listopada 2013
 
Odsłon: 7266

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (48)

Najwyżej oceniane komentarze
~ Darek34
Oceniano 75 razy  +73
Tokarskiemu i Schodzińskiemu to nie dałbym do zarządzania kurnika z 10 kurami. Ci faceci niech zwija manatki i na emeryturę. Przecież Papierz Franciszek mówił wiele razy Panowie dość obłudy ... W starostwie tylko w godzinach pracy jeździcie po uroczystościach i nic nie robicie aby nam mieszkańcom było lepiej ... Miał rację Radny Iwaniec, że trzeba rozgonić to towarzystwo wzajemnej adoracji zasłaniającej się kościołem dla własnych potrzeb ...
~ Obserwator
Oceniano 65 razy  +59
Czy Starostwo nie ma czym się zajmować. Wiem doskonale, że przestrzega dekalogu a szczególnie przykazania. Miłuj bliźniego swego aż skóra zejdzie z niego.
~ asd
Oceniano 56 razy  +50
Zamiast mówić ludziom co mają robić zacznijcie się zajmować tym do czego zostaliście wybrani. Każdy ma swój rozum i Rada Powiatu nie musi tworzyć aklamacji. Ciekawe jak wypadłaby debata radnych na temat poprawy rynku pracy na terenie powiatu. Obawiam się, że wniosków nie byłoby aż tyle co w tym oświadczeniu.
Wszystkie komentarze
~ antychryst
  0
WIOCHA. WIOCHA. WIOCHA. WIOCHA.WIOCHA. WIOCHA.
~ precz z takimi co broniąw o zła w Kościele
Oceniano 4 razy  +4
Super ostatnio zachowała się kuria w Łodzi, która robi porządek z księżmi pedofilami na swoim terenie. Obrzydliwie zachowali się autorzy odezwy ("w obronie" ), którą przez aklamację poparła Rada Powiatu w Biłgoraju. Hańba to jest, powinni ponieść konsekwencje , zhańbi się przed Bogiem każdy kto na takich zagłosuje. Szczególnie obudnych jest dwóch w tej radzie, co pod płaszczykiem pobożności na pokaz, od dawna super na tym wychodzą ( kasa i władza jest). Do czasu.
~ ja
Oceniano 5 razy  +5
Stanowisko rady powiatu należy pilnie przesłać Papieżowi Franciszkowi, ale miałby minę gdyby to odczytał! Wstydu nie macie, ohyda, bronić pedofilów w czarnych sukienkach zamiast ująć się za molestowanymi dziećmi. Wiadomo, że nie każdy ksiądz to pedofil, ale wiadomo, że wśród księży jest sporo homoseksualistów, pedofilów, a także tych, którzy mają nawet dzieci i są w stałych związkach z kobietami, a codziennie słuchają w konfesjonałach naszych grzechów i odprawiają msze. Ludzie! Księża to ludzie z krwi i kości, nie święci. Kogo aż tak bronicie i po co. A kto pomoże skrzywdzonym dzieciom, które boją się powiedzieć komukolwiek o tym, co je spotkało i będą z tym żyły wiele lat.
~ Majka
Oceniano 4 razy  +4
Gdyby dzieci członków rady powiatu były molestowane przez księdza, to ciekawe, czy nadal podtrzymaliby swoje stanowisko. A tak w ogole, to szkoda tych dzieciaków, bo jak widać, księżom nic nie będzie, ochronę mają z góry zapewnioną. Żałosne to i chore.
~ BJ
Oceniano 6 razy  +6
Jednak przewodniczący SLD zaprotestował, dzisiaj, honor miasta chociaż trochę uratowany.
~ słoik z Biłgoraja
Oceniano 7 razy  +5
Jestem z Biłgoraja, ale siedzę już w Warszawie ponad 10 lat.
Jako osoba żywotnie zainteresowana miastem, ale zasadniczo postronna, przyznać muszę, że obciach (dla niektórych) jaki wywołała kilkanaście lat temu "Biłgorajska nuta" to pikuś w porównaniu z tym co wyczynia od jakiegoś czasu Schodziński i jego klika, a nawet SLD-owcy i Palikociarze nie protestują.
Na szczęście ogólnopolskie media jakoś nie interesują się tym naszym za..piem, bo wstyd byłoby się przyznać, gdzie człowiek szkoły kończył.
~ BJ
Oceniano 6 razy  +6
Michalik zamiast przyznać, że pedofilia to skutek celibatu i bezkarności kleru szuka winnych wszędzie - najchętniej wśród dzieci i kobiet. Kościół od zawsze miał obsesję na punkcie seksualności, kobiecości, demokracji. Środowiska genderowskie szukają równouprawnienia dla kobiet, ras, niepełnosprawnych itp. Co się w tym nie podoba naszym radnym? Czy panie radne też zgadzają się z tym, że kobiety to nie ludzie, co najwyżej "worek łajna" (św. Augustyn), źródło wszelkiego zła, porażka Pana Boga - jak mówi wielu ojców kościoła? Dla polskiego kleru wierni powinni być głupi, posłuszni, hojni i ślepi - jak nasi radni. Oni dodatkowo są jeszcze pełni "wazeliny".
~ bzz
Oceniano 9 razy  +9
Ciekawym, kto minusuje te wszystkie komentarze. Pewnie klecha jakiś jeden, albo radny jakiś nawiedzony, obrońca pedofili, funkcjonariuszy Watykanu.
Precz z czarną stonką.
~ anka
Oceniano 10 razy  +10
Żenada! Jedni warci drugich. I kler i samorządowcy żerują na nas szarakach, dobrze im przy korycie, nic dziwnego że za wszelką cenę chcą zachować status quo.
~ janjan
Oceniano 11 razy  +11
Może lepiej jakby "wysoka" Rada wywarła nacisk na zmniejszenie opłat za sakramenty, jak apelował ostatnio Papież.
A nie podkula ogon,żeby się przypodobać swoim proboszczom.
~ Stanisław
Oceniano 18 razy  +18
No gratuluję takich radnych powiatowych.
Kogo wybraliście na swoich radnych? hahahaha.
Cała Polska z was się śmieje..A....
~ katolik
Oceniano 11 razy  +11
Właśnie takie podziały należy zwalczać.To że jestem katolikiem,to nie powód do wstydu,ale ludzie którzy podejmują takie uchwały,to tak jak ci,fałszywi prorocy.Nie dajcie się uwieść.Oni robią krzywdę kościołowi,albo przedkładając swoje prywatne interesy ponad szeroko pojęte dobro kościoła katolickiego, albo nie zdając sobie z tego sprawy.Osobiście stawiałbym na to,że wrzucili wszystkich katolików do jednego wora z tymi ,którzy głoszą jedyną według nich prawdę,czyli do koscioła proprydzykowskiego.Będąc kjatolikiem,nie utożsamiam sie z takim kościołem i odróżniam katolików,od tych , którzy ulegli temu samemu mechanizmowi,co ludzie zwerbowani do sekt.Czarne jest czarne,a białe-białe,wiec nikt nie wmówi mi ze jest inaczej,próbując wrogo nastawić mnnie do bliźniego poprzez ciepło wypowiadane słówka,z których bije nienawiść.Takie socjotechniki,może działają na ludzi nieświadomych,słabych duchowo,ale nie na ludzi,którzy wiarę wyssali z mlekiem matki i potrafili pogłębić ją wykorzystując wiedzę i rozum.
~ aniołeczek99
Oceniano 22 razy  +20
szkoda że tak ochoczo nie bronią dzieci którym sukienkowi spruli okrutnie odbyty- :(
~ y2k
Oceniano 7 razy  +7
~ mieszkaniec
Oceniano 18 razy  +18
Usprawiedliwienie od biskupa Michalika:
,,Słyszymy nie raz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga..." Toż to o pomstę woła do nieba... Otwórz oczy człowieku!!!
~ h
Oceniano 19 razy  +19
Czy oni się nie pomylili na budynki?Czy są w seminarium?
~ obiektywnie
Oceniano 21 razy  +21
No to sobie strzelili w stopę, tak rażące lizustostwo zrazi wyborców,którzy nie szybko zampomną o próbie zrzucenia win ( de facto przestępstw) obrzydłych pedofilów na molestwane dzieci. Kościołowi krzywda się nie dzieje, więc obrony nie potrzebuje ( zapewne wyrachowanej , bo wybory za rok i wsparcia kleru niektórzy potrzebują, zresztą nieźle na tym jadą od lat). Kościół musi pozbyć się i surowo ukarać pedofili i innych przestępców w sutannach, a nie bronić tej patologii. I skromniej kler powinien żyć, a ludzie - wierni powinni wiedzieć, że modlitwa w skormnej świątyni nie jest gorsza od tych kapiących przepychem. Zapewne większość - zdecydowana - duchowncyh jest w porządku, ale nie w porządku jest to, że przymykają oczy na draństwo a nawet czasem bronią. Do roli duchownego nie każdy trafia z powołania, choć pewnie większość tak. Poglądy głoszone przez papieża Franciszka dają nadzieję, że i w naszym kraju skromność księży stanie się priorytetem , jak też to, że duchowni z wdzięczności za różnego rodzaju chytre akcje "obrony", nie będą podpowiadać wiernym na kogo głosować. Trzeba być przyzwoitym i w sutanniena urzędzie, za kierownicą i w normalnym życiu, a nie obłudnym.
~ - jak
Oceniano 14 razy  +12
najłatwiej rozponać pedofila?
- po koloratce.
~ katolik
Oceniano 10 razy  +10
Napisałem:,,...ratowania twarzy'', (choć użycie w tym zwrocie innej części ciała, wydaje sie bardziej na miejscu)
~ katolik
Oceniano 12 razy  +12
Panowie radni,na litość Boską,przykładem,przykładem i tylko przykładem ale w zyciu prywatnym,bo takie gesty urzędowe kościołowi nie są potrzebne.Kościół przetrwa dzięki ludziom a nie dzięki księżom i wam piastującym urząd.To co wy robicie,tylko irytuje ludzi,którzy widząc nieporadność waszych rządów,widzą też wasze nieudolne próby ratowania twarzy.Większość katolików jest zgorszona tym,że wykorzystujecie do tego kościół, któremu nie pomoże trwanie w obłudzie,bo ,,prawda,prawda i tylko prawda...''
Drakkar
Oceniano 4 razy  +4
Konsekwencje postępowania kleru czy odchodzenie ludzi od religii?
http://niezlomni.com/?p=872
Grosik dla księdza.
http://tetryk.info/wydatki-wojska-polskiego-na-kaplanow/
~ Twarz
Oceniano 17 razy  +17
Powiatowa Rado, a gdzie jest prawo obowiązujące księży w Polsce? Czy tak powinno być, aby nasi księża nie odpowiadali za pedofilię? Czy Wy Radni jesteście w Biłgoraju tym samym za bezprawiem? Jeśli tak, to powinniście być za to odpowiednio osądzeni przy najbliższych wyborach. Macie twarz?
~ JONEK
Oceniano 14 razy  +12
KLER ZAWSZE BYŁ HERMETYCZNY I RACZEJ NIKT Z ZEWNĄTRZ NIE WIEDZIAŁ I NIE WIE CO DZIEJE SIĘ W PARAFIACH. WIADOMO ŻE ŁATWIEJ ZAMIEŚĆ PROBLEMY POD DYWAN I KRYĆ SIĘ NA WZAJEM. DZIWIĘ SIĘ RADZIE POWIATU, ZE ZAJMUJE STANOWISKO W TAK GRZĄSKIM TEMACIE. DZISIAJ PANOWIE Z RADY POWIATU BRONIĄ DUCHOWNYCH, KRÓRZY ZA PARĘ LAT BĘDĄ OSKARŻĘNI, ZA PEDOFILIĘ, GWAŁTY CZY POŚADANIE SPOREJ BIBLIOTEKI FILMÓW PORNOGRAFICZNYCH. ŻEBY KOGOŚ BRONIĆ TO TRZEBA SAMEMU POSIADAĆ AUTORYTET W ŚRÓD SPOŁECZEŃSTWA.ZA CZASÓW PRL TO KOŚCIÓŁ WYBUDOWAŁ NAJWIĘCEJ KOŚCIOŁÓW NIŻ KIEDYKOLWIEK, ZA TEM WSPÓŁPRACA KLERU Z KOMUCHAMI SIĘ UKŁADAŁA. PANOWIE Z POWIATU DAJCIE WYŁAPAĆ WSZYSTKICH ZBOKÓW, PEDOFILÓW, GWAŁCICIELI ITP.
~ kolo
Oceniano 29 razy  +29
co oni wyrabiają w tym starostwie, pała się przegieła,
~ y2k
Oceniano 14 razy  +14
wolanin i ty broniłeś pasożytniczych funkcjonariuszy watykanu ???.
~ g7
Oceniano 13 razy  +13
A kiedy rada zrobi apel do płyty ,żeby ustąpił z radnego?Przecież 7 me nie kradnij?To was dekalog nie obowiązuje?
~ aaa
Oceniano 23 razy  +21
Ręce opadają, co za PROSTAKI siedzą w starostwie....
~ Darek34
Oceniano 75 razy  +73
Tokarskiemu i Schodzińskiemu to nie dałbym do zarządzania kurnika z 10 kurami. Ci faceci niech zwija manatki i na emeryturę. Przecież Papierz Franciszek mówił wiele razy Panowie dość obłudy ... W starostwie tylko w godzinach pracy jeździcie po uroczystościach i nic nie robicie aby nam mieszkańcom było lepiej ... Miał rację Radny Iwaniec, że trzeba rozgonić to towarzystwo wzajemnej adoracji zasłaniającej się kościołem dla własnych potrzeb ...
~ Hrabiatrzepiekoński
Oceniano 14 razy  +14
popatrzcie kto jest w radzie powiatu wiocha i bankruci nazywani politykami co ledwie czytają , piszą nie wspominając o rozumowaniu Piłsudski takich to by tylko do Berezy Kartuskiej zaprowadził bo tyle są warci
~ biłgorajanin
Oceniano 18 razy  +18
Ludzie coś wam powiem - to pisał schodziński?!Nikt inny tak by tego nie zrelacjonował lepiej,a co ma innego do roboty nieroba'
~ frykal
Oceniano 32 razy  +24
Miejmy nadzieje że nikt z radnych sie nie rozwodzi bo wtedy ich dzieci mogą szukać miłości u księży i ich na złą drogę sprowadzić. Może już pora wyłączyć tv trwam i radio maryja i wziąć sie do roboty?
~ szok
Oceniano 28 razy  +26
Po prostu ręce mam opadnięte poniżej węża w rowie melioracyjnym!!
~ pytajnik
Oceniano 25 razy  +23
Mam pytanie: Kiedy szanowna Rada Powiatu zajmie się sprawą szczebla z drabiny, która przyśniła się św. Jakubowi i czy można w końcu przejść przez morze suchą stopą?
~ racing
Oceniano 17 razy  +17
śmiech na sali
~ Robert
Oceniano 14 razy  +14
Czy radny Korniak z SLD był też za? Co na to władze SLD?
~ bzz
Oceniano 20 razy  +18
Mam gdzieś te kościoły i religie.
Zasady proste w życiu mam,
nie rób drugiemu tego,
czego ty nie chcesz sam!
~ bystry
Oceniano 17 razy  +15
cyt.: "Bramy piekielne kościoła nie przemogą - czytamy w stanowisku Rady Powiatu"
No tak bramy piekielne kościoła nigdy nie przemogą, bo ludzie coraz mądrzejsi.
~ Janik
Oceniano 19 razy  +17
Rozdział państwa od kośścioła to fikcja Rada powiatu broni biskupów pedofili i Tablica z dekalogiem dziesięciu przykazań w starostwie??? porównajmy z zapisem w biblii społeczeństwo jest już wykształcone radni powiatu zmądrzejcie i nie autoryzujcie takich zachowań Papież błogosławił wojska hitlera czym poparł nazizm i okupację polski miejcie odwagę to przyznać .. obywatel...
~ Frank
Oceniano 23 razy  +19
Wypowiedź księdza biskupa Michalika na temat pedofilii:
,,Słyszymy nie raz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga".
Drakkar
Oceniano 22 razy  +14
1.Zlikwidować finansowanie jakiejkolwiek religi z budżetu państwa,wierni powinni mieć możliwość sami utrzymywać swóje świątynie i kapłanów odpis z podatku,darowizny,dobrowolne wpłaty etc..Nie rozumiem dlaczego ksieża skoro dostają pieniadze od państwa czyli podatników to jeszcze przy każdej możliwej okazji krzycza co łaska ale nie mniej niż.
2.To że wśród kapłanów różnych religi wystepuje pedofilia i homoseksualizm wiadomo nie od dziś.Tak sie własnie kończy gdy zakazuje sie kontaktów z kobietami bo:bóg tak każe,umożliwić im małżeństwa(z płcią przeciwną oczywiscie) posiadanie dzieci i problem mam nadzieje sam sie rozwiąże.
3.Każdy kto ma choć oleju w głowie powinien wiedzieć co jest dla niego dobre.Pomysły rodem z Ruch.a Palikota czy LSD wzorowane na lewackiej europie nie przynosza nic dobrego społeczeństwu a jedynie odwracaja uwage od rzeczy ważnych i stwarzają podziały.
4.Zgadzam sie co do wartości społecznych,narodowych i rodzinnych niech kościół ma takie prawo ale proszę też nie zapominać że właśnie postepowanie wysłanników kościoła sprawia iż ludzie sie od niego odwracają kiedy dowiadują sie o kolejnych aferach z ich udziałem. Nie neguję znaczenia kościoła katolickiego w Polsce ale jeżeli chce mówić co jest dla nas dobre a co złe powinien zacząć od siebie stwarzajac wzór dla ludzi.
Czy tylko ja mam wrażenie że ta tablica na z dekalogiem to czysta hipokryzja robiona pod publiczkę? O ile mnie pamieć nie myli w byłym budynku starostwa był zatrudniony pewien łobywatel co to po kielichu jazdy nie odmawiał.Skoro takie kwiatki mają miejsce w tym miejscu" czcigodnym" to ciekawe jak sie to ma w życiu tych którzy tak gorąco deklarują o jej znaczeniu nadrzędnym.
Nie bez powodu utarło sie powiedznko że Najciemniej to zawsze pod latarnia.
Natomiast radni powinni zajmować sie sprawami dotyczącymi gospodarki i poprawy jakości życia ( a może lepiej nie bo jak państwo za coś sie bierze to na pewno to spierniczy)a to z tego prostego powodu że jak obywatel bogatszy to i patryjotyzm w nim większy.
~ cI jAK zWYKLE
Oceniano 15 razy  +13
Oczywiście jedyny cel RADY to lizanie każdemu jak najgłębiej byleby było poparcie. Zróbcie proklamacje aby każdy ksiądz miał umowę i 1 godzinę religii w szkole - przecież wystarczy aby się nie natyrał, a ludzie za niego ZUSy płacili. A nie czekajcie tak już jest nie trzeba proklamacji na ten temat. Katechetki bez pracy zostają i żebrają o te 8 godzin w tygodniu.
Atak mediów .... że pedofilie gnębią ... rzeczywiście jak oni mogą ....
~ marcin
Oceniano 21 razy  +19
Świetnie, że wreszcie zajęli się czymś konkretnym, przecież budowa dróg nie jest tak potrzebna do życia...
~ parafianin
Oceniano 18 razy  +16
Cieszę sie że media pokazują całą prawdę i tą niewygodną dla niektórych.W każdej bajce jest trochę prawdy.Jakby nie był winien to by sie bronił .A druga sprawa to bardzo dobrze że Papież przygląda im sie uważnie i wyciąga konsekwencję . Jeszcze powinien sie zainteresować naszym wielkim dyrektorem z Torunia i jego przepychem ....
~ asd
Oceniano 28 razy  +26
Wiejscy radni myślą zapewne, że dzięki temu będą mieć poparcie z ambony w swoich parafiach podczas wyborów.
~ asd
Oceniano 56 razy  +50
Zamiast mówić ludziom co mają robić zacznijcie się zajmować tym do czego zostaliście wybrani. Każdy ma swój rozum i Rada Powiatu nie musi tworzyć aklamacji. Ciekawe jak wypadłaby debata radnych na temat poprawy rynku pracy na terenie powiatu. Obawiam się, że wniosków nie byłoby aż tyle co w tym oświadczeniu.
~ d
Oceniano 17 razy  +15
Kidy apel rady do przedsiębiorców ,żeby lepiej płacili?Święta idą a dzieci w rodzinach głodują, Ile dziugo płaci swoim niewolnikom w tartaku?
~ d0
Oceniano 35 razy  +29
A kiedy się ujmiecie za bezrobotnymi?Albo wykorzystywanymi w zakładach niewolniczych?Rada powiatu to głównie PSL, kto nam zafundował tyranie do 67?Księży bronicie a naród gnębicie, żeby was spotkało to co swoim bliżnim robicie , tyranie i płaca za 1000 zł i utrzymaj rodzinę za to cwaniaku
~ Obserwator
Oceniano 65 razy  +59
Czy Starostwo nie ma czym się zajmować. Wiem doskonale, że przestrzega dekalogu a szczególnie przykazania. Miłuj bliźniego swego aż skóra zejdzie z niego.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
3 lipca 2024 Biłgoraj
Rodzinna tragedia w Biłgoraju. Nie żyje kobieta
W środowe popołudnie w Biłgoraju doszło do rodzinnej tragedii. W jednym z domów ujawniono zwłoki kobiety. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracują policjanci.
w piątek, godzina 11:36 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w niedzielę, godzina 08:34 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
3 lipca 2024 Zagumnie
W gminie Biłgoraj doszło do zabójstwa?
Biłgorajscy policjanci prowadzą czynności w związku z podejrzeniem zabójstwa i usiłowania zabójstwa, do którego miało dojść na terenie gminy Biłgoraj. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju, a na miejscu trwają działania śledcze.
w niedzielę, godzina 18:20 Biszcza
Dzień Miodu i Pieroga 2024
w niedzielę, godzina 08:55 Biłgoraj
Wielki festyn charytatywny w Biłgoraju
5 lipca 2024 Biłgoraj
Śledczy podali szczegóły tragicznych wydarzeń w Biłgoraju
W środę 3 lipca w jednym z domów przy ulicy Kościuszki w Biłgoraju ujawniono zwłoki 57-letniej mieszkanki miasta. Prokuratura podała szczegóły tragedii.
w niedzielę, godzina 11:30 Biłgoraj
Garażówka cieszy się popularnością
w sobotę, godzina 08:52 Potok Górny
Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego przechodzi na emeryturę
we wtorek, godzina 10:33 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
w piątek, godzina 11:04 Biłgoraj
Zderzenie trzech pojazdów na ulicy Sikorskiego [AKTUALIZACJA]
we wtorek, godzina 09:41 Biszcza
Wielkie święto miodu i pieroga nad zalewem
w niedzielę, godzina 21:56 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
w sobotę, godzina 12:04 Powiat
Podwójny alert dla powiatu
w czwartek, godzina 08:01 Biłgoraj
Tak wygląda postęp prac przy budowie największego toru wyścigowego w regionie
w sobotę, godzina 11:20 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
w piątek, godzina 12:20 Huta Turobińska
Łoś nie przeżył zderzenia z autem
w sobotę, godzina 19:01 Obsza
Konkurs kulinarny na granicy województw
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
8 lipca 2024 Potok Górny
KGW z powiatu na podium
w piątek, godzina 09:11 Biłgoraj
Przetarg na nowe miejsce rekreacji
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika