REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2014.04.12 15:19

Nowy market nie powstanie

Były plany wybudowania kolejnego supermarketu w Biłgoraju, o powierzchni prawie 2 tys. m2. Obiekt miałby się znajdować przy Al. Jana Pawła II. Inwestor wycofał jednak wniosek o ustalenie warunków zabudowy. - Projekt Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego nie przewiduje w tym miejscu budowy marketu - informuje burmistrz Janusz Rosłan.
Nowy market nie powstanie

O plany inwestycyjne, związane z budową nowego marketu na terenie Biłgoraja pytała władze miasta, podczas jednej z ostatnich sesji Rady, radna Danuta Łosiewicz.

8 listopada 2013 roku dla terenu za Kauflandem przy Alei Jana Pawła II została wydana decyzja odmowna dla inwestycji polegającej na budowie budynku handlowo - usługowego o powierzchni sprzedażowej 1 980 m2.

- Inwestor 2 grudnia ubiegłego roku inwestor odwołał się od decyzji burmistrza miasta do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Zamościu. Decyzją z 7 lutego br. Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję i przekazało do ponownego rozpatrzenia - poinformował burmistrz Janusz Rosłan.

Pismem z 20 marca br. inwestor wycofał wniosek o ustalenie warunków zabudowy z 12 stycznia 2012 roku dla wymienionej inwestycji i poinformował o rezygnacji z dalszego ubiegania się o warunki zabudowy, poprosił również o przekazanie swej decyzji Państwowemu Inspektoratowi Sanitarnemu oraz dyrektorowi Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska .

Obecnie trwają prace nad Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego dla terenu, na którym inwestor chciał postawić nowy market. Jak informuje burmistrz plan nie przewiduje budowy w tym miejscu podobnego obiektu. W związku z wycofaniem się przedsiębiorcy, nowy sklep wielkopowierzchniowy w mieście nie powstanie.

red.
red. dodany 12 kwietnia 2014
 
Odsłon: 10894

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (20)

Najwyżej oceniane komentarze
~ DO BcK już nie chodzę ...
Oceniano 35 razy  +25
A Nowy kolejny Pałac BCK dla Rosłana i Maryli nie powstanie??? Bo podobno już im tam ciasno i niewygodnie i nie ma palarni na skręta w pracy! Już Rosłan wstrzymał się na czas wyboru na kolejny market w Biłgoraju!!!
Wszystkie komentarze
~ B
Oceniano 2 razy  0
Ehhh... słów brak... wnioskuję z wypowiedzi większości, że lepiej pójść do marketu i zapłacić za prowizorycznie "tańsze" zakupy niż dać zarobić sąsiadowi. Tylko zwróćcie uwagę na to, że te wychwalane markety nie płacą podatków do naszego krajowego budżetu, niekiedy wyzyskują pracowników, jak i dostawców towarów (np. http://www.stowarzyszenie-biedronka.pl/), a cały zysk jest wywożony poza granicami naszego kraju.
Więc dokąd zmierzamy...?
~ obiektywnie
Oceniano 3 razy  +1
Nie pitol, różnice w cenach są gigantyczne! Co mnie obchodzą rodzinne handelki i ich właściciele dorobkiewicze, mam nie chodzić do marketu i wydawać drugie tyle tyle, żeby komuś komuś żyło się lepiej ? A o mnie o kto zadba ??? Idiotyczne podejście, zupełnie nie zrozumiałe, chyba, że jesteś właścicielem jednego z takich "osiedlowych sklepików".
~ Anna
Oceniano 4 razy  +2
dokładnie bo za Rosłana nie ma nowych miejsc pracy tylko powstały markety co niszczą naszych drobnych przedsiębiorców
~ manus
Oceniano 1 raz  +1
Myślisz że w Biłgoraju wynajmują mieszkania za bezcen?
~ manus
Oceniano 4 razy  0
a po co na takim zadu_piu galeria? i kto by w niej kupował? Potrzebna ci galeria żebyś raz na dwa miesiące kupił jakąś szmatę po przecenie? wiochmeny biłgorajskie żeby się powozić starym gratem to muszą w kilku na wachę się złożyć! Ciemnota jaguśiowa to biedronki klient a nie galerii. A jak liczysz na galerianki to lepiej jedź do burdelu
~ AK
Oceniano 1 raz  +1
Aniu że co ?? A droga pani nie jestem telepatą choć chętnie bym poczytał w pani myślach ???
Proszę rozwinąć temat a ustosunkowuje się albo odstosunkowuję się . Tematycznie ma się rozumieć.
~ AK
Oceniano 3 razy  +1
Wójt Pyczko entuzjasta i pasjonat uzdrowiska jak by na to wpadł to tanim relatywizmem podniósł by status Biszczy jak by dał wybudować market w Biszczy. A uzdrowisko później by sie dołączyło.
Koszty zawsze ktoś ponieść musi i było by jak za zakupem firanek -poniósł by je kto inny a efekt ten sam.
Znacie ten dowcip o relatywizmie ekonomicznym w kwestii kto poniesie koszty zakupu firanek/marketu/
Wójt Pyczko kończył wyższą szkołę to nie jest w ciemie bity.
~ Jan
Oceniano 4 razy  +4
Nie powstanie bo za mało dawali-w łapę. Jak by dawali tyle co ten facet co na skrzyżowaniu ul Przemysłowej i Zamojskiej wybudował gmach w granicy działki to by market był, choćby na ratuszowym placu pod oknem urzędników miejskich
~ Ania?
Oceniano 2 razy  0

znowu padało?
~ xyz
Oceniano 10 razy  +4
Kiedy wreszcie znajdą działki pod budowę galerii jakiejś dużej a nawet takiej jak twierdza w zmsc, przydalaby sie taka w Bilgoraju a ludzie nie musieliby jezdzic do zmsc czy lublina/rzeszowa i byloby duzo miejsc pracy,czekam na taka galerie tutaj ale pewie sie nie doczekam..
~ Do ~ AK- Filip
Oceniano 2 razy  -2
Tak tak masz rację , najlepiej jest w Jerozolimie tam płaci się za wszystko dostęp do miejst kultu religijnego za kasę nie tak jak u nas. Liczy się WIARA chyba że chcesz być ojcem chrzestnym to przynieś zaświadczenia bo Wiara na słowo to nie w tym kościele........ Myślę że AK to miało na myśli ze w kościele się nie kupczy tylko zbiera datki i ofiary. Może by tak w sklepach w niedzielę wywieszać np. "nie CENA 50zł a Ofiara lub datek 50zł. było by zgodnie z praktyką Kościoła.
~ AK
Oceniano 6 razy  +2
Ale jak się znajdzie jakaś pobliska Gmina która będzie chciała rozkwitnąć to u siebie może dać postawić market.
Drogi są fajne asfalty równiutkie a nie ma jak siła przyzwyczajenia i oddawanie się uciesze oczu i potędze zakupów w świątyni handlu .Wiwat niedziela i spacerki w galeriach zimą w ciepełku albo latem w przyjemnym chłodku.
Kobiety gnają do marketów jak w narkotycznym amoku i wydają kasiurę na dyrdymały,waciki lakiery do paznokci i ,,fawkulce".
~ to idioty
Oceniano 11 razy  -1
śmietana Piatnica 320ml w biedronce 2,29 w prywatnym sklepie 400ml 3,1. czyli 1l w biedronce 7,15 a w prywatnym sklepie 7,75 czyli gdzie masz idioto te 50% jak jest drożej o 8% .
~ bester
Oceniano 13 razy  +5
co nazywasz rodzinnym handlem, zdzieranie kasy z ludzi? w tych wszystkich rodzinnych sklepikach były ceny o połowę wyższe.
~ do krajowego emigranta
Oceniano 10 razy  +4
A czego ja muszę wyjechać zamiast godnie żyć w Biłgoraju?Sam sobie wyjedz z Rosłanem a tu syfu nie róbcie
~ xxx
Oceniano 7 razy  +7
szkoda:(((((
nie bedzie nowych galerianek:(((((
~ biedroneczka
Oceniano 16 razy  +4
Poczekajcie po wyborach powstanie, Burmistrz nie chce tracić przed wyborami wyborców. Ale już w Biłgoraju pozamiatane, rodzinny handel został zniszczony.
~ DO BcK już nie chodzę ...
Oceniano 35 razy  +25
A Nowy kolejny Pałac BCK dla Rosłana i Maryli nie powstanie??? Bo podobno już im tam ciasno i niewygodnie i nie ma palarni na skręta w pracy! Już Rosłan wstrzymał się na czas wyboru na kolejny market w Biłgoraju!!!
~ krajowy emigant
Oceniano 14 razy  -2
W Polsce pracy nie brakuje, nikt nie broni wyjechać do Warszawy nawet Lublina, przestaniesz narzekać jak Ci przyjdzie wydać na kawalerkę 1200 zł.Nikt w Biłgoraju nie każe całe życie siedzieć .
~ gf
Oceniano 19 razy  +7
Może pan burmistrz się również zainteresuje jak są wynagradzani niewolnicy w tych marketach,bo co ludziom po tym ,że będzie 10 czy 20 marketów jak wyzyskiwacze się dogadają i będą płacić grosze
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
w środę, godzina 15:03 Korczów
Dyrektor odchodzi na emeryturę po blisko 25 latach pracy
we wtorek, godzina 14:30 Dereźnia Solska
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
Wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jan Pawła II w Dereźni Solskiej Zofia Bielak odchodzi na emeryturę. W sali gimnastycznej dereźniańskiej placówki odbyło się dzisiaj uroczyste i wzruszające pożegnanie.
w środę, godzina 13:03 Powiat
Nad regionem przejdą najsilniejsze burze w tym roku [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w środę, godzina 13:12 Kraj
Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Romanowskiemu
Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał dzisiaj do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.
we wtorek, godzina 13:10 Kraj
Złóż wniosek do końca czerwca, żeby nie stracić pieniędzy
w środę, godzina 12:26 Biłgoraj
Tłumy na pikniku nad zalewem
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w niedzielę, godzina 16:53 Dyle
Niedziela z "Biłgorajską Nutą" [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 08:26 Biłgoraj
Spektakularny sukces ucznia ONZ-etu
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w środę, godzina 08:07 Biłgoraj
Mają maturę z historii na 100 procent
w środę, godzina 14:41 Biłgoraj
Plaża gotowa na sezon kąpieliskowy
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w niedzielę, godzina 10:22 Biłgoraj
Klasyki opanowały Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
w poniedziałek, godzina 15:20 Karate tradycyjne
Ignacy z medalem Pucharu Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym
w sobotę, godzina 20:58 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
we wtorek, godzina 20:22 Biłgoraj
Damian Błaszczyk podejmie wyzwanie przepłynięcia 80 km
w poniedziałek, godzina 18:39 Józefów
Zderzenie osobówek w centrum Józefowa [AKTUALIZACJA]
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika