REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2013.11.23 10:15 | aktualizacja: 2013.11.22 14:23

Skazani w miejskich przedsiębiorstwach

W 2014r. do nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na terenie Biłgoraja zostanie skierowanych 74 skazanych. Część z nich będzie pracowała w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej, pozostali w Miejskiej Służbie Drogowej.
Skazani w miejskich przedsiębiorstwach

- Wypełniając obowiązek zawarty w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 1 czerwca 201r., w sprawie podmiotów, w któych jest wykonywana kara ograniczenia wolności oraz praca społecznie użyteczna informuję, że opinia prezesa Sądu Rejonowego, dotycząca potrzeb Sądu w zakresie wykonywania przez skazanych nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w 2014r. wpłynęła do Urzędu Miasta w Biłgoraju 21 października br. - wyjaśnia burmistrz Janusz Rosłan.

Jak podkreślają psycholodzy praca jest najskuteczniejszą formą resocjalizacji, dla osadzonych bywa także nagrodą. Ponadto ma szczególne znaczenie w procesie przygotowania skazanego do powrotu do społeczeństwa. Znowelizowany w ubiegłym roku kodeks karny wprowadził możliwość szerokiego stosowania kary polegającej na ograniczeniu wolności z jednoczesnym obowiązkiem pracy społecznie użytecznej. Przykładem na stosowanie nowych przepisów będą skazani odbywający swoją karę w miejskich firmach, a jest komu pracować. W aresztach na terenie całego kraju przebywa ok. 80 tys. osób.

Zarówno w 2012, jak i 2013 roku do Biłgoraja skierowano 62 osoby. Każda z nich miała do przepracowania, na rzecz miejskich jednostek, 99 godzin.

W przyszłym roku w miejskich jednostkach będzie pracowało 74 skazanych, do odpracowania będą mieli po 104 godziny. Podmioty, które zobowiązane są do przyjęcia skazanych w celu wykonywania pracy to: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej (52 osoby) oraz Miejska Służba Drogowa (22 osoby).

red./lukowa.pl
red./lukowa.pl dodany 23 listopada 2013
 
Odsłon: 5243

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (14)

~ kierowca
Oceniano 2 razy  0
Co za łajza pisał ten tekst?
~ AK do Krowiary z BRWSA i jej bandy
Oceniano 2 razy  +2
Widzisz gdzie i jak byście dymali jak by nie plecy wujaszka Tadzia ? wstrętne kłamczuchy ,złodziejki i oszczercy w zmowie .Potworze wrabiająca w sklecone przez Ciebie na poczekaniu niebyłe rzekome incydenty nawet pod bokiem farsy . Wujaszek to patologia bo broni ofiarom zdeprawowanych kłamliwych pociotek dostępu do siebie i ich zdemaskowania-zatem z nimi się pogrążył .Szubrawiec szubrawców deprawuje i kogo foruje nawet w takich haniebnych instytucjach. Fe ! wstrętne utuczone wilki podszyte owczymi futrami posługują się najemnikami też kłamcami i fałszerzami.
Krowiaro i twa banda i przestępcza firmo bądźcie dalej przeklęci .
Kłamliwe oszczerczynie kiedy powrócicie do społeczeństwa ???
~ -Z SB współpracowali
Oceniano 7 razy  +5
JANUSZ ROSŁAN,STANISŁAW SCHODZIŃSKI,MIROSŁAW PÓŹNIAK,MARIAN
TOKARSKI,Bara Artur,Tujak Mirosław Stanisław,Żbikowski Krzysztof Adam,Klecha Marian,Książek Tomasz Stanisław
~ Krzysiek
Oceniano 8 razy  +6
Panie Rosłan zniszczyłeś miasto i teraz ludzie kradną jedzenie bo pracy przez pana nie maja. Mówisz pan że mogą wrócić do społeczeństwa z którego Pan ich wykluczyłeś brakiem pracy. Weź się Pan do roboty w końcu bo z miasta zostaną zgliszcza. To twoja wina że ludzie kradną chleb bo Pan nie wpuściłeś IKEA.
~ taki tam
Oceniano 3 razy  +1
jak to w pewnym programie nie oszukując się pan powiedział i miał rację z całą pewnością Polak nie jest wydajny nawet na tę płacę 1200 to lepiej w ogóle nie robić a nie ktoś będzie mówił że nie jestem wstanie przez godzinę za 7.5 zeta przerzucić ręcznie 10 ton piasku. jestem nieudacznikiem i wolę z głodu umrzeć niż na placu budowy bo chyba każdy ma swoją godność. nie ważne ile zarabiasz ważna jest kultura pracy. zresztą jakie to ma znaczenie. NAJWAŻNIEJSZY JEST PIENIĄDZ. AMEN
~ gk
Oceniano 4 razy  +4
Ciekawe czy sędzina gdyby zarabiała 1200 zł i musiała za to rodzinę utrzymać , czy by nie kradła?
Marian1487
  0
Swoją drogą POzdrawiam Mirka ! ;)
Marian1487
Oceniano 2 razy  +2
z 201 ? Ciekawe kto to rozporządzenie utworzył :D
(oj wiemy o co chodzi)
~ kozi bobek
Oceniano 4 razy  0
właśnie społeczne to mamy wszystko a najbliższa rodzina tylko z tego czerpie zyski a nie jakieś przegrane życiowo ludzie
~ andrzej2214
Oceniano 6 razy  -4
Dla tych których interesują NOWE TECHNOLOGIE - goo.gl/ucjqTO - ta strona oferuje NAMIERZANIE telefonów komórkowych, namierza z dokładnośćią i pokazuje na mapie gdzie osoba się znajduję. Wada jest taka że można tego używać raz na 24h (namierzenie 1 numeru raz na 24 godziny)..
~ egververfgv
Oceniano 13 razy  +11
Biłgoraj jest bez przyszłości,to miasto cwaniaczkow,dorobkiewiczow,szpanerow oczywiście w beemkach i co niektórzy w porszawkach,miasto lansu i taniej muzy w leciwych samochodach,miasto plot i obsmarowywania tylka wszystkim po kolei,a powinno być to miasto z perspektywami,z przyszloscia,powinno sluzyc mieszkańcom,powinno się rozwijać i Urzad Miasta powinien robic wszystko by jego mieszkańcom zylo się jak najlepiej,tak nie jest. Teraz za jednym rzutem proszę ponaprawiać ulice z tylu Kosciuszki...na Nadstawnej . Kolejny raz zawieszenia nie będę zmienial.
~ ngcgy
Oceniano 8 razy  +8
A kiedy sądy zajmą wyzyskiwaczami którzy płacą 1000zł i każą za to rodzinę utrzyma?I dobrze wiedzą ,że za to się nie da żyć i zmuszają ludzi do kradzenia?Bo ile niewolnik zarabia w PGKIM? Może jakieś bony na święta da im Rosłan ?Ale takie po 1000zł a nie po 50zł
~ rodowity biłgorajak
Oceniano 6 razy  +6
czyli po kontroli przebudowy Zamojskiej,Kościuszki i Tarnogrodzkiej przez CBŚ inwestor i jego nadzorcy co w tym wszystkim palce maczali sami po sobie własnoręcznie będą usterki usuwać!?
~ ZADUMA I ZDZIWIENIE ... CO TEN BURMISTRZ CZYNI!
Oceniano 8 razy  +6
NO TO MAMY PRZYSZŁOŚĆ ZA ROSŁANA!
NIE MA PRACY W BIŁGORAJU A ON I JEGO LEWICA W PGK I KORNIAK Z ZARZĄDU DRUG MAJĄ LUDZI DO GNANIA PEJCZEM DO PRACY ...
POSPRZĄTAJĄ MIASTO A WY W GAJERKACH BEDZIECIE WSTĘGI OBCINAC BO DROGIE DROGI WAM WAŚĆMOŚĆ PANOM ZROBILI ...
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
w czwartek, godzina 14:40 Hedwiżyn
Uroczyste pożegnanie długoletniej dyrektor
we wtorek, godzina 14:30 Dereźnia Solska
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
Wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jan Pawła II w Dereźni Solskiej Zofia Bielak odchodzi na emeryturę. W sali gimnastycznej dereźniańskiej placówki odbyło się dzisiaj uroczyste i wzruszające pożegnanie.
w czwartek, godzina 10:29 Biłgoraj
Kierowca ciężarówki "zgubił" naczepę
w czwartek, godzina 18:47 Region
W piątek biskup ogłosi zmiany personalne w parafiach
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w środę, godzina 15:03 Korczów
Dyrektor odchodzi na emeryturę po blisko 25 latach pracy
w czwartek, godzina 08:53 Powiat
Strażacy usuwali skutki burz
w środę, godzina 13:12 Kraj
Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Romanowskiemu
Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał dzisiaj do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.
we wtorek, godzina 13:10 Kraj
Złóż wniosek do końca czerwca, żeby nie stracić pieniędzy
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w niedzielę, godzina 16:53 Dyle
Niedziela z "Biłgorajską Nutą" [NOWE ZDJĘCIA]
14 czerwca 2024 Biłgoraj
Spektakularny sukces ucznia ONZ-etu
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w środę, godzina 13:03 Powiat
Nad regionem przejdą najsilniejsze burze w tym roku [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 16:12 Biłgoraj
Koniec przedszkolnej przygody
w sobotę, godzina 20:58 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
w środę, godzina 13:37 Biłgoraj
Pierwsza Noc Kupały w Biłgoraju
w środę, godzina 12:26 Biłgoraj
Tłumy na pikniku nad zalewem
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika