REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Artykuł sponsorowany
2014.05.06 10:07 | aktualizacja: 2014.05.06 10:22

Znaczenie wyborów do Europarlamentu dla przyszłości Polski

Ze względu na przewidziane na 25 maja wybory do Parlamentu Europejskiego w mass-mediach pojawia się coraz więcej i więcej spotów wyborczych i rozmaitych publikacji mających na celu nakłonić nas do oddania głosu na konkretną partię lub osobę. Szeroko używany jest w takich sytuacjach argument, że tylko dana osoba lub frakcja wie, w jaki sposób podnieść nasz kraj z gospodarczego upadku i politycznych kolan, na których od dłuższego czasu spoczywamy. Prawda jednak jest taka, że gdyby nie rozsądnie prowadzona polityka rządu (zarówno w kwestiach wewnętrznych, jak i zewnętrznych naszego kraju), to już dawno Polska borykałaby się z podobnymi problemami, jak wiele innych krajów europejskich - na przykład Hiszpania, Grecja albo Chorwacja. Tylko umiejętnościom ekipy rządzącej zawdzięczamy to, że tak nie jest.
Znaczenie wyborów do Europarlamentu dla przyszłości Polski

Europarlament w 2014 roku

Po wejściu w życie w 2010 roku postanowień traktatu lizbońskiego Parlament Europejski zyskał na znaczeniu i przejawem wyjątkowej politycznej głupoty oraz skrajnej krótkowzroczności byłoby z nadarzającej się okazji nie skorzystać. Szczególnie, że polscy kandydaci do PE 2014 obsadzą aż 51 miejsc w nowopowstającym Europarlamencie, co jest liczbą wystarczająco dużą, byśmy jako kraj mieli realny wpływ na wyniki głosowań, wprowadzanie nowych regulacji prawnych czy inne działania podejmowane przez Parlament. Aby jednakże móc skutecznie reprezentować Polskę w Unii Europejskiej powinniśmy skupić się na wybraniu do PE takich ludzi, którzy będą w stanie ze sobą efektywnie współpracować, mając na celu dobrobyt Ojczyzny i rodaków. Z tego powodu listy wyborcze Platformy Obywatelskiej (można je znaleźć na stronie https://wybory.platforma.org/wojewodztwo-lubelskie/ ) zawierają kandydatury najlepszych specjalistów z województwa lubelskiego w danych dziedzinach - są to jednocześnie wielcy patrioci, którzy każdego dnia pracują w pocie czoła, by w Polsce żyło się lepiej.

Skuteczna polityka to trudna sztuka

W naszym kraju istnieją ugrupowania, które zdają się nie dostrzegać pewnej podstawowej prawdy, czyli że nie żyjemy w Europie sami. Chodzi o wszystkie te frakcje, które nawołują do izolacjonizmu i których zwolennicy najchętniej całkowicie odcięliby się od naszych bezpośrednich sąsiadów. Choćby z powodu istnienia takich partii dobrze jest rozważyć oddanie swego głosu w nadchodzących wyborach do PE na kogoś, kto ma niemałe doświadczenie w prowadzeniu trudnych negocjacji oraz w umiejętnym zarządzaniu ograniczonymi zasobami (nie tylko ludzkimi) w obliczy kryzysu. Taką partią jest Platforma Obywatelska, której dodatkowym atutem jest fakt, że obecnie prowadzi w sondażach przedwyborczych (29% głosów według CBOS), co tylko potwierdza zaufanie, jakim darzą tę partię obywatele naszego kraju.

wp
wp dodany 6 maja 2014
 
Odsłon: 4317

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (10)

~ putin
Oceniano 2 razy  -2
Korwin jest niebezpiecznym człowiekiem i trochę szalonym. Nigdy nie będzie rządził. Ale ja właśnie na niego zagłosuję w tych wyborach, po to tylko żeby pokazać że w Polskiej polityce potrzebna jest rewolucja i obecni posłowie wszystkich frakcji muszą odejść w końcu od koryta.
~ stan
Oceniano 2 razy  +2
Korwin mówi o 400 miliardach długu,teraz jest ponad 800mld.
Rzad ukradł wtedy 4 mld z rezerwy demograficznej teraz 150 mld z OFE.Jest dobrze , nie idźcie do do wyborów, urzędnicy z rodzinami sami się wybiorą, a wy dalej bądźcie niewolnikami.
~ Maria
Oceniano 2 razy  +2
Dzięki ministerialnej polityce PSL tuczniki również w "cenie'!
~ cdn.
Oceniano 6 razy  +6
Nie oszukujmy się, wyniki wyborów bedą miały największe znaczenie dla samych parlamentarzystów, ich rodzin i kochanek/kochanków. Żona dostanie pierścionek z brylantem, syn/córka nowy samochód, a kochanka futro. A my? My jak zwykle... .
Drakkar
Oceniano 3 razy  +3
~ Jan
Oceniano 2 razy  +2
Na Ukrainie referendum a w Polsce, wybory. Ciekawa zbieżność, daty.
~ Wielki Uczony
  0
~ stan
Oceniano 8 razy  +8
przed wejsciem do "Unii" Polska produkowała ponad 3mln ton cukru teraz ok 1 mln ton . spożywamy ok 1.5 mln ton .
Dzieki działaniom doświadczonych polityków PO, PSL SLD i PSL musimy importowac ok 0.5 mnl ton cukru, to tylko jeden z przykładow jak sie polskie rolnictwo w unnii wspiera.
~ Wielki Uczony
Oceniano 2 razy  +2
Co jak co ale w życiu bym nie pomyślał, że biłgorajska.pl zajmie się propagandą.
Drakkar
Oceniano 4 razy  +4


i coś na "wesoło"

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
dzisiaj, 18:07 Biłgoraj
Plenerowy festyn dla dzieci z powiatu
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
dzisiaj, 09:59 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany przez "łowców głów"
dzisiaj, 08:23 Wola Obszańska
Festyn na granicy województw
w piątek, godzina 18:04 Tarnowola
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 853 miedzy Aleksandrowem a Józefowem doszło do zderzenia dwóch osobówek. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana.
12 lipca 2024 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w piątek, godzina 10:45 Harasiuki
121 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
w czwartek, godzina 11:38 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
w piątek, godzina 16:06 Józefów
Czerwona flaga nad zalewem
w piątek, godzina 12:33 Bukowina
Martyna Łuszczek wśród 50 najlepszych studentów na świecie
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w czwartek, godzina 08:21 Frampol
Stan wodomierzy pod lupą ZGK
w niedzielę, godzina 08:34 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
13 lipca 2024 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
w czwartek, godzina 08:38 Biłgoraj
Tak wygląda remont 90-letniego mostu
w piątek, godzina 19:43 Biszcza
Dziewięć zastępów straży walczyło z pożarem zboża
w niedzielę, godzina 21:56 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
w środę, godzina 08:14 Biłgoraj
Mieszkańcy powiatu stracili tysiące złotych
w niedzielę, godzina 18:20 Biszcza
Dzień Miodu i Pieroga 2024
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika