REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2014.05.17 15:23 | aktualizacja: 2014.05.17 15:47

Powiat zagrożony powodzią?

50 cm brakuje do przekroczenia stanu alarmowego na rzece Czarna Łada. - W tej chwili sytuacja się stabilizuje, jednak wymaga stałego monitoringu - informuje w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, Jan Jamiński ze sztabu kryzysowego powołanego w Urzędzie Miasta.
Powiat zagrożony powodzią?

Ostrzeżenie o możliwości przekroczenia stanów ostrzegawczych na lokalnych rzekach dla województwa lubelskiego, dziś rano wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - W związku ze spływem zarówno wód opadowych jak i odprowadzanych ze zbiorników retencyjnych, na Wiśle na terenie województwa, prognozowany jest dalszy wzrost poziomu wody w strefie stanów wysokich z przekroczeniem stanów alarmowych. Ze wzglądu na prognozowane w kolejnych dniach opady o charakterze burzowym, na Bugu po Krzyczew, w zlewni Wieprza, na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły a także w zlewniach zurbanizowanych na terenie województwa możliwe są wzrosty poziomu wody lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych. Obecne przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych będą się utrzymywać. Zagrożenie, w 3-stopniowej skali, zostało sklasyfikowane na stopień 3, a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 95%.

- W dzień stan wód sprawdzamy co dwie godziny, w nocy co cztery. Jak widać w terenie sytuacja na rzece Czarna Łada wymaga stałego monitorowania, gdyż jest bliżej zabudowań. Biała Łada jest mniej groźna. W tej chwili na Czarnej Ładzie brakuje 50 cm do przekroczenia stanu alarmowego w najbardziej newralgicznych punktach. Jednak dzięki przerwom w opadach sytuacja sie stablizuje, część wody odpływa - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, Jan Jamiński ze sztabu kryzysowego powołanego w Urzędzie Miasta.

Sytuacja jest na bieżąco monitorowana, jak zapewniają urzędnicy na razie nie ma zagrożenia wystąpieniem podtopień. - Oczywiście nie wiadomo jak rozwinie się sytuacja w najbliższych godzinach. Jesli nie będzie padać, będzie dobrze. Niemniej ryzyko cały czas istnieje - dodaje kierownik Jamiński. Miasto ma już przygotowane worki z piaskiem, w stanie pogotowia są pracownicy piaskowni oraz służby drogowe.

Red.
Red. dodany 17 maja 2014
 
Odsłon: 6503

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (4)

~ xxx
  0
oni tak czesto wychdzo jak czesto konczy im sie gozala i popitka
~ k
Oceniano 6 razy  +6
Już myślałem że to Tokarska te worki roznosi na wałach, tak sama siebie wychwala że taka dobra ale nie inni robią a ona wstęgi przecina
~ lbl.pl
Oceniano 3 razy  +3
Na Białą Ładę nie trzeba chodzić, bo jest automatyczny czujnik, który mierzy poziom co 10 minut i wysyła dane:
http://monitor.pogodynka.pl/hydro/map#/San/150220110
~ .
Oceniano 1 raz  +1
A co,w nocy nie chce się częściej chodzić?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
21 lutego 2024 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
dzisiaj, 08:54 Nadrzecze
Zderzenie trzech pojazdów podczas wyprzedzania
24 lutego 2024 Obsza
Akcyza do zwrotu
dzisiaj, 10:26 Księżpol
Reprezentantka powiatu I wicemiss Lubelszczyzny
W niedzielę 3 marca odbył się finał Miss Polonia Województwa Lubelskiego. Wśród uczestniczek znalazły się przedstawicielki powiatu biłgorajskiego.
w niedzielę, godzina 13:19 Biłgoraj
Kilkaset osób stanęło na starcie Biegu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych [NOWE ZDJĘCIA]
dzisiaj, 13:48 Biłgoraj
5 tys. zł na spełnianie marzeń dla uczniów i studentów z powiatu
22 lutego 2024 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
w niedzielę, godzina 08:57 Powiat
7 miejscowości bez prądu
w sobotę, godzina 10:35 Biłgoraj
"Medyk" zaprosił na Dzień Kobiet [NOWE ZDJĘCIA]
w niedzielę, godzina 16:56 Biłgoraj
Kampania już widoczna na ulicach miasta
Jutro, czyli 4 marca mija termin rejestracji list kandydatów na radnych do rad powiatu, gmin, czy miast. Wiele osób już ogłosiło swój start, uśmiechając się z plakatów, które zostały rozwieszone przy głównych ulicach. Kampania się rozkręca i nie trwa już wyłącznie w internecie.
w piątek, godzina 10:36 Harasiuki
Biłgorajanka zapłaci 2,5 tys. zł za zbyt szybką jazdę
24 lutego 2024 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
25 lutego 2024 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
w środę, godzina 17:18 Biłgoraj
Sekretarz przechodzi na emeryturę. Pożegnali go pracownicy Urzędu Miasta
w sobotę, godzina 11:05 Lubelszczyzna
Finał Miss Polonia Województwa Lubelskiego już jutro. O koronę powalczą także mieszkanki powiatu
w piątek, godzina 08:33 Biłgoraj
Jarosław Lipiec zastępcą dyrektora lubelskiego oddziału ARiMR
W czwartek 29 lutego, radny Rady Powiatu i dotychczasowy pracownik biłgorajskiego biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Jarosław Lipiec odebrał powołanie na stanowisko zastępcy dyrektora lubelskiego oddziału największej agencji płatniczej w Polsce.
we wtorek, godzina 15:37 Majdan Stary
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
w piątek, godzina 13:42 Biłgoraj
Kierująca suzuki wymusiła pierwszeństwo, trafiła do szpitala
w piątek, godzina 15:25 Biłgoraj
Biłgoraj w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
W piątek 1 marca, z udziałem przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, kombatantów, młodzieży szkolnej oraz mieszkańców Biłgoraja, odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
dzisiaj, 08:17 Majdan Stary
Muzyk z Majdanu chce wydać płytę patriotyczną. Trwa zbiórka
we wtorek, godzina 13:34 Biłgoraj
Jest praca w Urzędzie Miasta
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika