REKLAMA
Pełna wersja
POWIAT
2014.05.18 11:02 | aktualizacja: 2014.05.18 12:39

Lokalne podtopienia i pożar od pioruna

W ciągu ostatnich dwóch dni doszło do kliku podtopień, a także pożaru stodoły od uderzenia pioruna. Sytuacja powodziowa na terenie powiatu biłgorajskiego jest jednak stabilna.
Lokalne podtopienia i pożar od pioruna

Zdjęcie nadesłane przez czytelnika

O zagrożeniu powodziowym informowaliśmy w artykule Powiat zagrożony powodzią?

Jak informuje dyżurny KP PSP w piątek i sobotę doszło do 10 podtopień, głównie na terenie gminy Turobin, m.in. w miejscowościach Tarnawa, Huta Turobińska, Chłopków, Hosznia. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wypompowywania wody z rozlewiska oraz zabezpieczenia w celu niedopuszczenia do dalszego zalewania posesji. W sobotę doszło także do zapalenia stodoły od wyładowania atmosferycznego. Pożar wybuchł w miejscowości Olchowiec, strażacy otrzymali zgłoszenie o godz. 10.29, działania trwały do 12.45. na miejscu działały 4 zastępy PSP i 1 zastęp OSP, łącznie 40 strażaków. Drewniana stodoła, przykryta eterenitem uległa spaleniu w 30%. Stodoła znajdowała się 7 metrów od budynków gospodarczych.

Sytuacja powodziowa na terenie powiatu jest stabilna. Od wczoraj w Biłgoraju o 10 cm wzrósł stan wody na rzece Czarna Łada - Te 10 cm wody przybyło w przedziale 12 godzin więc jest bezpiecznie. Dzisiaj już nie pada sytuacja się więc normuje - zaznacza Jan Jamiński, ze sztabu kryzysowego UM.

Gorzej sytuacja przedstawia się w innych rejonach województwa: stan pogotowia przeciwpowodziowego obowiązuje w powiatach: kraśnickim, opolskim, puławskim i ryckim, a alarm powodziowy - w gminach Łaziska, Wilków i Józefów nad Wisłą, a także w Krasnymstawie nad Wieprzem.

Ostrzeżenie hydrologiczne dla naszego województwa ogłoszone przez IMGW obowiązuje do jutra do południa. Przypomnijmy zagrożenie powodziowe, w 3-stopniowej skali, zostało sklasyfikowane na stopień 3, a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 95%.

Red.
Red. dodany 18 maja 2014
 
Odsłon: 10341

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (6)

Najwyżej oceniane komentarze
~ Krzysztof
Oceniano 45 razy  +29
Czy wiecie że redaktor Bilgoraj.com.pl Tomasz Ferens pracuje dla Starostwa Biłgorajskiego za 2600zl na rękę. Inni ludzie nie maja co jeść a on zarabia podwójnie jako redaktor i rzecznik starostwa. Żona Burmistrza Janusza Rosłana też Pracuje na Dwa etaty w BCK zarabiając 10000 tys zł na rękę na mieście.Czy nie mamy do czynienia z bardzo złymi sytuacjami w tym przypadku???. Burmistrz i Starosta śmieją sie z biednych ludzi co jeść nie mają co.
Wszystkie komentarze
~ Strażak
  0
Widzę pomyłkę bo było 4 jednostki Osp i jedna psp .
~ ofsh
Oceniano 2 razy  +2
Mnie obchodzi, bo to pieniądze podatnika, a nie prywatne więc twój żenujący komentarz obnażył jedynie twoją ignorancję.
~ hgfyt
Oceniano 2 razy  +2
Czy wy myślicie ,że zarobki zależą od nauki?Zależą od układów i włażenia w d... Wykształconych jest pełno jako bezrobotnych ,u Chmiela w modelu jest wielu po studiach i pracują fizycznie , ale nie całują władzy w d,, i dlatego głodują , a jakie to stopnie na studiach mieli Tokarski , Schodzinski , Ruslan i inni?Czy sędziny komunistyczne albo prokuratorzy?Myślicie ,że byli takimi asami?
~ Jaś
Oceniano 7 razy  -5
Od pioruna budynków nie powinno się, gasić. Bo to może przynieść nieszczęście.
~ do Krzysztofa
Oceniano 26 razy  -18
A co cię to obchodzi ile zarabia?Co szkoda ci.Trzeba było się uczyć nieuku!
~ Krzysztof
Oceniano 45 razy  +29
Czy wiecie że redaktor Bilgoraj.com.pl Tomasz Ferens pracuje dla Starostwa Biłgorajskiego za 2600zl na rękę. Inni ludzie nie maja co jeść a on zarabia podwójnie jako redaktor i rzecznik starostwa. Żona Burmistrza Janusza Rosłana też Pracuje na Dwa etaty w BCK zarabiając 10000 tys zł na rękę na mieście.Czy nie mamy do czynienia z bardzo złymi sytuacjami w tym przypadku???. Burmistrz i Starosta śmieją sie z biednych ludzi co jeść nie mają co.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 20:07 Biłgoraj
31. finał WOŚP w Biłgoraju
W niedzielę 29 stycznia zorganizowano 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak każdego roku WOŚP gra w Biłgoraju. Na ulicach miasta można było spotkać wolontariuszy, a koncert finałowy odbył się w Biłgorajskim Centrum Kultury.
27 stycznia 2023 Region
Na Roztoczu powstanie ścieżka w koronach drzew
w czwartek, godzina 10:52 Zawada
Potrącenie na trasie Biłgoraj-Zamość. Nie żyje 63-latka
w niedzielę, godzina 00:18 Biłgoraj
Studniówka uczniów RCEZ [NOWE ZDJĘCIA]
Na symboliczne sto dni przed najważniejszym egzaminem w życiu, na swoim pierwszym prawdziwym balu bawili się uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. Studniówka została zorganizowana w sobotę 28 stycznia, w hotelu Janów, w Borownicy.
we wtorek, godzina 16:28 Biłgoraj
Strażacy przeszli na emeryturę, w tym rzecznik KP PSP
w piątek, godzina 12:01 Biłgoraj
Karnawałowe szaleństwo w przedszkolu
26 stycznia 2023 Biłgoraj
Zmarł ks. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny
W wieku 80 lat zmarł ks. kan. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny, uhonorowany tytułem "Zasłużony dla miasta Biłgoraja". Odszedł w środę 25 stycznia.
w czwartek, godzina 11:42 Biłgoraj
W Urzędzie Miasta polała się krew
w piątek, godzina 07:12 Biłgoraj
Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia
26 stycznia 2023 Biłgoraj
Nowe oznakowanie w okolicach jednego z głównych skrzyżowań?
Z taką propozycja, by ustawić nowe znaki w okolicy skrzyżowania ul. Boh. Monte Cassino z ul. Komorowskiego wystąpił radny Rady Miasta Biłgoraja Tomasz Bednarz, który uznał, że poprawi to bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. O jakie zmiany chodzi?
25 stycznia 2023 Goraj
Szkoła na sprzedaż
w piątek, godzina 19:13 Biłgoraj
Mokry śnieg i ujemna temperatura. Do rana będzie niebezpiecznie
w czwartek, godzina 08:18 Biłgoraj
Sylwia wyruszyła na konkurs Miss Charm
Pochodząca z Biłgoraja Sylwia Bober jest w drodze do Wietnamu, gdzie będzie reprezentować Polskę w międzynarodowym konkursie piękności.
w czwartek, godzina 09:20 Tarnogród
Spotkanie z posłanką w Tarnogrodzie
we wtorek, godzina 09:07 Radzięcin
Chciał uniknąć zderzenia z sarną, wylądował w rowie
w piątek, godzina 08:17 Biłgoraj
Co ze ścieżką rowerową do Smólska?
Kilka miesięcy temu informowaliśmy o wniosku mieszkańców, dotyczącym potrzeby wykonania ścieżki rowerowe z Biłgoraja w kierunku Smólska Dużego. Jest odpowiedź władz. Takie zadanie zostanie wykonane?
w piątek, godzina 10:03 Biłgoraj
Zbiórka nakrętek dla Kai. Najlepsza klasa otrzyma nagrodę
w czwartek, godzina 07:09 Tarnogród
31. finał WOŚP w Tarnogrodzie
w piątek, godzina 20:17 Biłgoraj
Spotkanie z działaczami Lewicy
W piątkowe popołudnie 3 lutego, w siedzibie LOK w Biłgoraju odbyło się spotkanie działaczy Lewicy z parlamentarzystami tej formacji. Rozmawiano o najważniejszych kwestiach przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Posłowie informowali też czym chcą przekonać wyborców.
w poniedziałek, godzina 12:47 Biłgoraj
"Dzień i noc" wraca do Biłgoraja
we wtorek, godzina 19:15 Biłgoraj
Opłatek "Solidarności"
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika