REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2014.06.30 16:14 | aktualizacja: 2014.06.30 17:12

Nawałnica nad Biłgorajem

Dziś, 30 czerwca, w godzinach popołudniowych, nad Biłgorajem przeszła burza, podczas której padał bardzo intensywny deszcz. Musieli interweniować strażacy, nieprzejezdnych było kilka ulic.
Nawałnica nad Biłgorajem

Nawałnica trwała kilkadziesiąt minut, ale jej skutki były odczuwalne dla większości kierowców i pieszych przemieszczających się ulicami Biłgoraja. W niektórych miejscach intensywnie padający deszcz zablokował przejazd, studzienki nie nadążały odprowadzać tak dużych ilości wody. Przejście niektórymi odcinkami chodników stanowiło wyzwanie.

Zablokowany był przejazd ul. Długą, trudności mieli także kierowcy na rondzie na ul. Zamojskiej, jak również przed mostem na ul. Lubelskiej, a także na rondzie na skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Nadstawnej.

Niezbędna okazała się interwencja strażaków, który wzywani byli do zalanych piwnic na terenie Biłgoraja i okolicy.

red.
red. dodany 30 czerwca 2014
 
Odsłon: 32017

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (59)

Najwyżej oceniane komentarze
~ xyz
Oceniano 46 razy  +34
Ogółem cała Kościuszki i Zamojska to fuszerka. Np. nawet przy nie wielkich opadach stoi woda (rondo nadstawna i inne).
~ bystrzak
Oceniano 44 razy  +30
teraz widać ile kasy zostało utopione w biłgorajskich rondach
~ ...
Oceniano 22 razy  +16
Na Lubelskiej to norma. Nawet nie trzeba takiej nawałnicy.
Wystarczy większy deszcz i zalewa ulicę. Dziwne, że do tej pory tego nie rozwiązali, przecież jest rzeka ledwo 50m dalej. Wstawić rurę fi500 i podłączyć do niej z 6-8 studzienek w tym najniższym punkcie ulicy. Koszt niewielki.
.
Co do Kościuszki i Zamojskiej to niestety kanalizacja burzowa nie jest zaprojektowana na aż takie ulewy (pewnie oszczędności), bo jak jedna rura (tam jest pewnie fi500, albo 600) ma obsłużyć 100 studzienek kanalizacyjnych przy poważnej ulewie?
.
Rondo na Nadstawnej to już standard, tak to jest jak amatorzy się biorą za projektowanie/wykonawstwo i montują studzienkę 5-7 cm powyżej najniższego punktu ulicy.
Wszystkie komentarze
~ AK
Oceniano 1 raz  +1
Ja też czytałem kilka lat temu o tych za cienkich rurach .
I żadna mądrala projektująca te nowe drogi asfalty z podbudową nie wpadł na pomysł żeby na powierzchni pobocza drogi wzdłuż pobocza albo poboczy zrobić betonowe koryta-rynny odprowadzające nadmiar wody z jezdni.Podczas lekkich deszczy zwykła kanalizacja by dawała sobie radę a podczas nawałnic i ulewnych nadmiar spływał by tymi betonowymi korytami. Widziałem takie rozwiązania .
W sumie to nic straconego jak z babcinymi kolczykami,zawsze można dorobić a póki co to uszy są przekłute tak i drogi porobione niskimi kosztami są .
Niech się znajdzie jakiś lokalny mądrala i niech zwróci się z prośbą o zaprojektowanie albo o rozważenie możliwości.
I tak skończy się na tym ,że za kilka czy kilkanaście lat, że konkretna kanalizacja będzie musiała być pociągnięta np przez posesje między drogami a płotami albo burzowce za posesjami daleko od drogi miejscami tylko przez posesje przepusty kanalizacyjne co ileś tam metrów.
W kwestii kanalizacji Biłgoraj kiepściutko ,kiepściutko i porządna oczyszczalnia by się przydała duża a nie jakaś smrodliwa malizna .
-------------------------
Moje zdanie -Miasto powinno wziąć większy kredyt i zrobić konkretną kanalizację z konkretnymi dużymi kolektorami uwzględniającymi możliwe kierunki rozwoju miasta w kwestii zabudowy ze studzienkami rewizyjnymi,kaskadami,płuczkami kanalizacyjnymi i w ostateczności przepompowniami ścieków .
I wtedy zrobić drogi ,asfalty ronda.
Takie są efekty ,,pyszczenia " na władze .
Ale zrobienie tego w żywym organizmie miasta bardzo podrożyło by nie tylko obie same inwestycje ale też na dużo dłużej utrudniało i uprzykrzało by życie mieszkańcom.Dlatego zrobiły władze jedną drogową .
P R O P O N U J Ę -
Wzorem obwodnicy niech władze rozważą możliwość wybudowania obwodowego kolektora kanalizacyjnego wraz z obwodowym kolektorem burzowym zwanym burzowcem.Można sobie budować i nie kolidowało by to z ruchem miejskim ani nie kolidowało by tak z innymi inwestycjami.
Niewielkimi przeróbkami istniejąca kanalizacja była by dalej sobie działała i wystarczała a w odpowiednim momencie była by sukcesywnie podpinana do Zbiorczego Kolektora Głównego albo do burzowca.
-------------------------------
I co na ten pomysł Włodarze Miasta ??
====================================
Ludzie i nie pierniczcie o zadłużeniu bo śmieszni jesteście z takimi pseudozarzutami !!!! Bez kredytowania inwestycji poprzez banki inaczej nie wolno i się nie da !!!
Poczytajcie sobie trochę o M A K R O E K O N O M I I i o mikroekonomii i jak wygląda inwestowanie w nich oraz o braniu kredytów ,spłacaniu ich,nadzorze państwa i budżetu nad tym.
-----------------------------
A jak chcecie pogadać popisać jak się w Polsce i jakimi metodami odbywa korupcja ,jak się odbywają przewały w przetargach itp sprawach to niech Redakcja Niebieskiej otworzy Post i popiszemy sobie jak prywaciarze okradają ludzi i jak nas robią za wała Prezesi im inna swołocz .A nie pierniczcie, że ten zły a ten coś tam .Tyle może ile ma kasy i jaka jest realna spłata kredytów ze spływającej kasy z podatków itp.
----------------------
Jeśli się w czym mylę to komentujcie ale nie obrażajcie.
~ ak
Oceniano 4 razy  0
Ja nie jestem drogowcem ale to co tu jest to na żenadę nie tylko nie zakrawa ale nią jest !!! Wada ma być odprowadzana z jezdni na nie na niej stać !!!!!!
Jak studzienek mało to powinny być wykonane dodatkowo obok rynny betonowe odprowadzające nadmiar wody z jezdni !!!!! Czemu na chodnikach woda nie stoi ??? bo spływa i prawidłowo zaprojektowany profil jezdni nawierzchni powinien podobnie odprowadzać wodę !!!! Ja sobie zdaję sprawę, że oberwania chmury nie jest w stanie ale powinna ona nie stać na jezdni !!!jak widać jak stoi !!! haniebnie stoi ,panowie projektanci !!!!
Aż strach pomyśleć jak by tak była mieszana zima ni lato ni zima i woda stojąca by zamarzła !! to lodowisko nie do usunięcia .Ale lodowisko lodowiskiem a co się stanie jak by tak przyszły zimą roztopy albo nawet woda nasiąknie podłoże podbudowę drogi wodą a na pewno się to stanie i dopiero dziać się będzie. Lód wysadzi asfalt i przy kilku dziwnych zimach może się okazać, że drogi ulegną zniszczeniu /jak grunty wysadzinowe np glina/!!!!! Woda ma nie stać na nawierzchni ale też nie ma prawa iść ludziom w posesję !!!! podobnie woda z posesji nie ma prawa iść na drogę !!!
Bywają takie przypadki ale to nie powinno tak być.
Słabi projektanci drogowi są w Biłgoraju !!! słabi i kiepściutcy w mojej budowlance nie zdali by dyplomów a i podczas nauki eeeeeeeeeeee.
Kilka razy kosztorysowałem roboty drogowe ale musiałem poznać technologię ,żeby siebie nie dać pluć w kasze i dyrdymałów pociskać.
Jestem uprawionym budowniczym.
Szkoda,że tego nie widzi dobry drogowiec !!!
Podobnie zasmuca mnie idąca wodę na nowobudowany budynek .Takie coś nie powinno mieć absolutnie miejsca !!!Aż dziw bierze, że nie znają tak prostego rozwiązania jak wykonanie podsypki ze spadkiem od budynku a w fazie projektowej itd przed i po./postawili byście chatę w czasami stojącej wodzie ?? Można kilka prostych rozwiązań zastosować i woda nie będzie miała gdzie napierać na lub pod budynek/podobnie i z drogami.
Co to za budowniczy co pozwala wodzie lecieć napierać wodzie na fundamenty ???? żenada żenada żenada !!! budowlanko biłgorajska widzisz i nie grzmisz ???? hej inżynierowie wasi absolwenci takie knoty uwalają ??
===================================================
Wg mnie droga jest zbudowana na ocenę dostateczną .
A znając kwestie studzienek to lufa !!!
======================
Módlmy się o łagodne zimy i żeby nagle po roztopach nie przychodziły wielkie mrozy / ;-)
~ dawaj-babka-rentę
Oceniano 2 razy  +2
Danusiu, nie każdy "anty" jest z TEJ rodziny, podobnie jak i każdy PRO.
~ haha
  0
Dla kogos kto nie jest smieciem, Ty jesteś śmieciem i dlatego nie rozmawiaja z Toba.
~ ??
  0
Od kiedy Gromada to Bilgoraj?
~ twoja mama
Oceniano 1 raz  +1
Przeciez ty nie placisz podatków!
~ kaz
Oceniano 1 raz  +1
To Ty chodzisz do Kościoła???Ty ,co tak bliźniego opluwasz?Tak Pan Jezus uczył Cie traktować bliźniego?Tyle w Kosciele sie nauczyłeś?Widze ,że źle sluchałeś albo pewnie wcale bo obgadywałes wtedy sasiadów.Pan Jezus mowil o synu marnotrawnym i wedle tego co mówił ten syn marnotrawny bedzie przed Toba w Niebie.Bo takich co zgrzeszyli i odeszli ,a wrócili Bóg najbardziej umiłował.Bedziesz prosił by Ci ręke podał ten kogo dzis opluwasz.To ja wstydze sie ,że z takim parsz...m farbowanym katolikiem mieszkam w Biłgoraju.
~ 707
  0
A Ty dziwce byś zapłacił?
~ TFU
Oceniano 2 razy  0
jest dla mnie ZEREM a z zerami to ja z reguły nie gadam bo to dla mnie śmieci!TFU!!!!
~ luzak
Oceniano 2 razy  0
a my mamy dosyc posla dziwkarza co placi za hotel dziwkowy z naszych podatkow!!!
~ yes yes yes
Oceniano 2 razy  0
my biłgorajaki mamy dość posla dziwkarza!
~ danuta
Oceniano 4 razy  0
my biłgorajanie jestesmy zadowoleni,wy znaczy rodzina tego "pseudo posla" zapewne ma inne aspiracje ale my nimi nie jestesmy zainteresowani bo mozliwosci,wiedza ,autorytet czy szacunek do tego waszego "posla" jest bardzo ale bardzo mizerna.....wrecz karykaturalna....
~ do kaz
Oceniano 2 razy  0
ty rodzina tego co dziwom nie placi???nie wstyd ci do kosciola chodzic skoro takiego grzesznika wspierasz?ile ci za post placi???niedobrze mi sie robi jak pomysle ze ty w Bilgoraju mieszkasz tam gdzie i ja...
~ dawaj-babka-rentę
Oceniano 4 razy  0
Teraz trzeba ogłosić przetarg na niezbędne poprawki, drugi szwagier burmistrza też musi zarobić. Bądźcie ludźmi!
~ TFU Z TAKIM "KANDYDATEM"
Oceniano 2 razy  0
to zero a nie kandydat,moze sobie rodzina i on tak myslec . Niech przestanie ten chory psychicznie bazgrolic po forach bo na wymioty zbiera!!WOn z takim kandydatem!!!!jego miejsce wiadomo gdzie a NIE W bILGORAJU!
~ kiol
Oceniano 3 razy  +1
a co chcesz od burmistrza tłuku wiejski???tu z rodziny tego co to za uslugi dziwek nie placi????
~ niko
Oceniano 6 razy  +2
nie denerwuj sie,to tylko rodzina tego od dziwek co im nie zaplacil
~ jestem za
Oceniano 5 razy  +1
na biletera do przedzierania biletów bo tam przynajmniej na kasę prostytutki nie naciągnie....
~ jest ok a wy co?bredzicie?
Oceniano 7 razy  -3
przestancie bredzic cwoki bilgorajskie!!!!ile razy w roku macie takie pompy co ciule????deszcz popada i po godzinie deszczowka splynie a wy bredzicie jakby kataklizm was jakis dosiegnął,najgorzej z chama w gumiakach zrobic pana ....
~ diw
Oceniano 3 razy  +3
Narzekacie na burmistrza, ale to mieszkańcy go wybierają, i to samo będzie w październiku .... Więc widocznie ludziom odpowiada ten człowiek.
~ kaz
Oceniano 3 razy  -1
Biłgorajem pyska Sobie nie wycieraj.Jak jest dla Ciebie skończony to powiedz mu to w oczy,a nie plujesz tu po ludziach.
~ tfu
Oceniano 5 razy  +3
to ten co prostytutkom za usługi nie płaci????niech szuka elektoratu wsrod panienek z KULu,w Biłgoraju jest skończony!
~ ~~``~~
Oceniano 3 razy  +3
Piją w pracy? Skandal!
~ handlarz Mirek
Oceniano 2 razy  +2
Z czwartego zdjęcia. Przepraszam.
~ handlarz Mirek
Oceniano 5 razy  +5
Sprzedam Passata z trzeciego zdjęcia, 1.9TDI 110KM, cena i przebieg do uzgodnienia!
~ do Mirka
Oceniano 14 razy  +8
kolego Szeliga powinien iść na recepcjonistę w hotelu w Lublinie lub Rzeszowie tam się sprawdzi najlepiej.
~ HIT
Oceniano 10 razy  0
Ale ktoś te prace odbierał, wstęgę przecinał, chwalił się jakie to dzięki niemu inwestycje są w Biłgoraju. No właśnie jakie? Bubel, bubel i fuszerka.
~ HIT
Oceniano 8 razy  -2
Przypomnijcie to sobie przed wyborami.
~ anonim
Oceniano 3 razy  -1
Cały salon meblowy OPAL zalany ....
~ xxxx
Oceniano 1 raz  +1
sieć....
~ ati
Oceniano 6 razy  +4
A pamiętam parę lat temu jak na sesji taki jeden mądry mówił że nie trzeba grubszych rur melioracyjnych, to teraz mamy fekty, a trzeba pamiętać że miasto cały czas się rozrasta.
~ ...
Oceniano 12 razy  +4
Akurat na Kościuszki czy Zamojskiej to nie chodzi o niedrożne studzienki. Są one wszystkie sprawne i drożne.
Po prostu kanalizacja burzowa został zaprojektowana na zwykły deszcz, nie uwzględniając takich ulew.
.
Powiedzmy, że masz 100 studzienek, do każdej wpada w ciągu minuty powiedzmy 300 litrów wody. Wszystkie są połączone jedną rurą fi500mm. Masz w ciągu minuty 30.000 litrów wody wpadającej do kolektora. Przepuść 30m3 wody rurą fi500mm (ze spadkiem 1-2% w ciągu minuty. Fizyki nie oszukasz.
~ lelum palelum
Oceniano 9 razy  +7
może by tak zorganizować dni niedrożnych studzienek w biłgoraju
~ a2104
Oceniano 4 razy  +4
hahahaha biłgorajska myśl techniczna!
~ Kurna..
Oceniano 4 razy  0
To Rząd leje wode.
~ Kaśka
Oceniano 6 razy  0
Popieram całkowicie, to jest przede wszystkim wina "kostkowania" miasta!!!
~ kaz
Oceniano 4 razy  0
Ale sie pospieszyłem z wykupieniem wakacji w Wenecji...
~ bar93xxx
Oceniano 9 razy  -3
ja nie jeste mzwolennikiem roslana ale jak przyjdzie tornado i porozwala wszystkie budynki to i tak go oskarzycie ze to jego wina bo fuszerka i zle wykonanie;p;p
~ ...
Oceniano 22 razy  +16
Na Lubelskiej to norma. Nawet nie trzeba takiej nawałnicy.
Wystarczy większy deszcz i zalewa ulicę. Dziwne, że do tej pory tego nie rozwiązali, przecież jest rzeka ledwo 50m dalej. Wstawić rurę fi500 i podłączyć do niej z 6-8 studzienek w tym najniższym punkcie ulicy. Koszt niewielki.
.
Co do Kościuszki i Zamojskiej to niestety kanalizacja burzowa nie jest zaprojektowana na aż takie ulewy (pewnie oszczędności), bo jak jedna rura (tam jest pewnie fi500, albo 600) ma obsłużyć 100 studzienek kanalizacyjnych przy poważnej ulewie?
.
Rondo na Nadstawnej to już standard, tak to jest jak amatorzy się biorą za projektowanie/wykonawstwo i montują studzienkę 5-7 cm powyżej najniższego punktu ulicy.
~ Rysiek
Oceniano 8 razy  +6
Pochylone rondo na zamojskiej zdało egzamin na 5 ! haha
~ ema
Oceniano 4 razy  0
o matko i córko ...ale to była ulewa !!!
~ disb
Oceniano 8 razy  +8
brawa dla projektantów!!!
~ Inżynier
Oceniano 21 razy  +3
Rosłan odejdź z tego miasta. Każda inwestycja to fuszerka. Daj sobie siana. Ludzie mają dość Rosłana.
~ g7vf
Oceniano 15 razy  +9
Jeżeli urzędnicy nie będą odpowiadali swoimi pieniędzmi za tandetę czy utratą pracy albo więzieniem , to zawsze będzie syf
~ kaz
Oceniano 8 razy  -4
Chłopie!A kto nie ma??
~ :)
Oceniano 2 razy  +2
fajna buza była
~ Mirek
Oceniano 53 razy  +3
Szeliga na Burmistrza.Mam dość niekompetencji Burmistrza Rosłana.
~ maniuś
Oceniano 9 razy  +7
ojojojoj plackownie zatopiło - dobrze że jest jeszcze kebebe habibi w parku pedała bo by wieśniaki nie miały gdzie strawy zdobyć wieczór podczas codziennej warty na parkingu.
~ bilgorajanka
Oceniano 1 raz  +1
miałam okazję pochodzić boso po wodzie. szkoda butów
~ .
Oceniano 9 razy  +7
Gdyby były kanały burzowe to nie byłoby takiej sytuacji. Ulice są po remoncie lub w trakcie remontu ale o kanałach nikt z urzędników i projektantów nie pomyślał.Ulica Włosiankarska, Zielona i Polna są w remoncie ale żadnej studzienki tu nie a woda płynęła wyżej krawężników.
~ janusz
Oceniano 11 razy  +9
Więcej betonu!
K...a mać. Gdzie podziały się trawniki? Przed laty, wielokrotnie przeżywałem ulewy w Waszym mieście. I co najwyżej Lubelską pociekło więcej wody. A teraz? Pranoja. Urzędasy sądzą, że w beton też wsiąknie
~ kiko
Oceniano 6 razy  +4
Ludzie co wy tu pokazujecie?! Na zielonej to dopiero było niewesoło! Woda ponad wysokie krawężniki! Samochody stawały w wodzie i nie dało się przejechać, a nikt nie wezwał straży i wszyscy przeżyli!
~ do xyz
Oceniano 15 razy  -11
Jesteś gościu glupi i pozbawiony wszelkiego rozumu,czy ty wiesz co to jest oberwanie chmury cepie.Zamknij pysk i sieć cichutko!
~ fifalolxxx
Oceniano 9 razy  +5
Te zdjęcia to jeszcze nic. Nie widzieliście chyba co było przy ul. Zielonej .
~ 3 razy Rosłan - już mam tego dość!!!
Oceniano 12 razy  0
Za Rosłana ludzie jacyś markotni teraz
~ popadało i przestało
Oceniano 3 razy  +3
wielkiej wody to nie widzieliście , jak taka budzi sensacje, już słoneczko i chwała !!!
~ bystrzak
Oceniano 44 razy  +30
teraz widać ile kasy zostało utopione w biłgorajskich rondach
~ xyz
Oceniano 13 razy  +9
najważniejsze że na nowych drogach mamy dobre odwodnienie i wszystko samo zejdzie ... ;)
~ xyz
Oceniano 46 razy  +34
Ogółem cała Kościuszki i Zamojska to fuszerka. Np. nawet przy nie wielkich opadach stoi woda (rondo nadstawna i inne).
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
dzisiaj, 09:59 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany przez "łowców głów"
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
dzisiaj, 08:23 Wola Obszańska
Festyn na granicy województw
12 lipca 2024 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w piątek, godzina 18:04 Tarnowola
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 853 miedzy Aleksandrowem a Józefowem doszło do zderzenia dwóch osobówek. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana.
w piątek, godzina 10:45 Harasiuki
121 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
w piątek, godzina 16:06 Józefów
Czerwona flaga nad zalewem
w czwartek, godzina 11:38 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
w piątek, godzina 12:33 Bukowina
Martyna Łuszczek wśród 50 najlepszych studentów na świecie
w czwartek, godzina 08:21 Frampol
Stan wodomierzy pod lupą ZGK
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w niedzielę, godzina 08:34 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
w czwartek, godzina 08:38 Biłgoraj
Tak wygląda remont 90-letniego mostu
13 lipca 2024 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
w piątek, godzina 19:43 Biszcza
Dziewięć zastępów straży walczyło z pożarem zboża
w środę, godzina 08:14 Biłgoraj
Mieszkańcy powiatu stracili tysiące złotych
w niedzielę, godzina 21:56 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
w niedzielę, godzina 18:20 Biszcza
Dzień Miodu i Pieroga 2024
w poniedziałek, godzina 09:51 Biłgoraj
Badania archeologiczne w biłgorajskim parku
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika