REKLAMA
Pełna wersja
MIASTO I GMINA BIŁGORAJ
2015.01.27 10:28 | aktualizacja: 2015.01.27 10:27

Koncepcja budowy obwodnicy zachodniej Biłgoraja oraz rozbudowy drogi Nr 835 ponownie do wglądu

3 lutego o godz. 15.00 w lokalu remizy OSP w Rogalach odbędzie się spotkanie dotyczące koncepcji rozbudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 835. Tego samego dnia o  godz. 17.00 na sali konferencyjnej Urzędu Miasta Biłgoraj mieszkańcy Biłgoraja i gminy Biłgoraj będą mogli zapoznać się z koncepcją budowy obwodnicy zachodniej miasta Biłgoraj.
Koncepcja budowy obwodnicy zachodniej Biłgoraja oraz rozbudowy drogi Nr 835 ponownie do wglądu

Koncepcje programowo - przestrzenne budowy obwodnicy zachodniej miasta Biłgoraj oraz rozbudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 835 do Majdanu Nowego zostały opracowane w ramach projektu pn.: "Upowszechnienie podejścia funkcjonalnego w planowaniu przestrzennym poprzez określenie granic i kierunków rozwoju obszaru funkcjonalnego Miasta Biłgoraj".Z koncepcjami programowo - przestrzennymi budowy obwodnicy zachodniej miasta Biłgoraj oraz rozbudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 835 do Majdanu Nowego poza wymienionymi spotkaniami można zapoznać się również na stronie www.mofbilgoraj.pl oraz w Urzędzie Gminy Biłgoraj w pokoju nr 39.

Opracowanie koncepcji jest jednym z działań projektu: "Upowszechnienie podejścia funkcjonalnego w planowaniu przestrzennym poprzez określenie granic i kierunków rozwoju obszaru funkcjonalnego Miasta Biłgoraj", który od 29 maja 2013 roku jest realizowany przez Gminę Biłgoraj w partnerstwie z Gminą Miasto Biłgoraj i Gminą Księżpol. W ramach projektu został już wyznaczony Miejski Obszar Funkcjonalny Miasta Biłgoraj, opracowano Strategię Rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Biłgoraj - Dokument ramowy i przeprowadzono dla niej Strategiczną Ocenę Oddziaływania na Środowisko.

W końcowej fazie opracowywania jest Plan rozwoju przedsiębiorczości MOF, Strategia Rozwoju Turystyki na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biłgoraja, Analiza funkcjonalno - przestrzenna zagospodarowania głównych terenów inwestycyjnych oraz Plan działań w zakresie rozwoju współpracy sieciowej (klastrowej) przedsiębiorstw z branży turystycznej działających na terenie MOF Biłgoraj. W trakcie opracowywania jest dokumentacja techniczna na budowę ścieżek rowerowych na terenie trzech gmin. Zadanie obejmuje opracowanie dokumentacji technicznej dla blisko 63 km nowych ścieżek i szlaków rowerowych, które razem z istniejącymi już szlakami rowerowymi stworzą spójny system tras rowerowych na terenie MOF Biłgoraj. Ponadto opracowana została koncepcja wspólnego oznakowania wszystkich planowanych i istniejących tras oraz koncepcja lokalizacji i budowy Miejsc Obsługi Rowerzystów.

Wszystkie te działania służą realizacji nowej zasady tzw. podejścia terytorialnego, zakładającego odejście od postrzegania obszarów przez pryzmat granic administracyjnych na rzecz obszarów funkcjonalnych. Podejście to będzie kluczowe w nowym okresie programowania 2014 - 2020.

Ewelina Lemieszek
Ewelina Lemieszek dodany 27 stycznia 2015
 
Odsłon: 17489

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (7)

Najwyżej oceniane komentarze
~ XXI
Oceniano 14 razy  +14
Halo urzędnicy!
Mamy XXI wiek i te dokumenty powinny już dawno być dostępne na stronie Miasta/Gminy, tak, aby wszyscy mogli się zapoznać.
Wszystkie komentarze
~ obwodnica
Oceniano 2 razy  -2
-- komentarz został oznaczony jako spam --
~ ...
Oceniano 5 razy  +5
No właśnie też tak myślę, że szkoda robić ten fragment od Gromady do ul. Granicznej, przecież na 835 od Gromady do wiaduktu nie ma i nie będzie raczej nigdy zabudowy mieszkaniowej , poza tym są tam wzdłuż 835 drogi serwisowe i nie ma potrzeby robić obwodnicy tego odcinka.
Niby twierdzą, że projektują po to aby otworzyła nowe tereny inwestycyjne między nową obwodnicą a 835, ale do tego nie trzeba zaraz obwodnicy przez pola, wystarczą jakieś serwisówki od 835 w kierunku zachodnim.
Jednak gdyby powstała w tym kształcie jak na mapie, to prawdopodobnie będzie też przedłużona obwodnica północna w kierunku skrzyżowania ul. Granicznej z ul. Batorego, tak aby się połączyć z ta planowaną obwodnicą.
Na mapach z MPZP widać taki jakby zostawiony szeroki pas na przedłużenie obwodnicy północnej w kierunku zachodnim.
~ mm
Oceniano 8 razy  +6
Troche bez sensu.
Jadac od Zamoscia na Przemysl, aby wjechac na obwodnice trzeba bedzie pojechac kawalek na Lublin, aby potem znow wracac.
Cos na wzor tego co mamy jadac od Janowa do Zamoscia.
Nie mozna zaczac budowy nowej obwodnicy, na wysokosci obecnego ronda przy wiadukcie? Zaoszczedzi sie na budowie drogi z Gromady do torow oraz nie bedzie trzeba budowac dodatkowego wiaduktu.
~ nmn
Oceniano 7 razy  +5
A kiedy policja zrobi porządek z Biłgorajską ośmiornicą?Znowu z Lublina muszą jechać i sprzątać po naszym MO?
~ patologia w urzędach jest to wiadomo nie od dziś
Oceniano 11 razy  +9
ale rodziny nie są patologiczne i policjant któremu ktoś pomógł kiedyś jak teraz może zwalczać korupcję
te wszystkie powiązania są efektem załatwiania
swój swemu załatwi
swój swemu oka nie wykole
~ XXI
Oceniano 14 razy  +14
Halo urzędnicy!
Mamy XXI wiek i te dokumenty powinny już dawno być dostępne na stronie Miasta/Gminy, tak, aby wszyscy mogli się zapoznać.
~ jg y
Oceniano 14 razy  +10
Kiedy CBŚ przyjrzą się tym przetargom i umowom , nasi z MO nic nie zrobią skoro biją się jakiejś pijanej morderczyni a przecież też maja oddział do walki z korupcją i jakoś nie słychać o ich sukcesach,w starostwie od lat kradli a gdzie nasza policja była?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
15 marca 2023 Biłgoraj
Powiat ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów RCEZ i ZSBiO
Zarząd Powiatu podjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów na stanowiska dyrektorów dwóch szkół ponadpodstawowych. Kandydaci mogą składać dokumenty do 29 marca, do godz. 9.
we wtorek, godzina 12:18 Biłgoraj
Zawodowy strzał w 10!
we wtorek, godzina 10:27 Biłgoraj
Andrzej Borowiec nowym szefem lubelskich lasów
14 marca 2023 Osuchy
Podpisano umowę na budowę Muzeum Partyzantów Polskich
Wkrótce rozpoczną się prace przy przebudowie budynku dawnej szkoły w Osuchach, gdzie ma powstać muzeum poświęcone partyzantom i żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego. Inwestycja kosztować będzie ponad 12 mln zł. Umowa z wykonawcą została podpisana we wtorek 14 marca.
w poniedziałek, godzina 09:12 Biłgoraj
Przebudowa trasy 858. W czwartek spotkanie informacyjne
we wtorek, godzina 07:45 Biłgoraj
Kolejna okazja, by otrzymać sadzonkę
13 marca 2023 Biłgoraj
Radni przyjęli uchwałę w obronie św. Jana Pawła II
W poniedziałkowe popołudnie 13 marca odbyła się sesja Rady Powiatu. Podczas obrad radni przez aklamację przyjęli uchwałę, w której wyrazili swoje stanowisko w sprawie ataków na św. Jana Pawła II.
w niedzielę, godzina 11:49 Pisklaki
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w akcji sprzątania Tanwi
we wtorek, godzina 09:11 Biłgoraj
Dzień Otwarty w KLO
w piątek, godzina 11:48 Potok Górny
Tragiczny finał poszukiwań
W czwartek 16 marca policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia 68-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Potok Górny. Poszukiwania zakończyły się po godzinie, odnaleziono ciało mężczyzny.
w poniedziałek, godzina 20:15 Biłgoraj
Jakie są najważniejsze problemy mieszkańców osiedla Bagienna?
w poniedziałek, godzina 09:33 Biłgoraj
Wyższe opłaty za egzaminy na prawo jazdy
11 marca 2023 Biłgoraj
Sportowy Dzień Kobiet [NOWE ZDJĘCIA]
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju zaprosił wszystkie panie do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Były wspólne ćwiczenia, ale też konkursy z nagrodami. Gościem specjalnym wydarzenia była Małgorzata Mączyńska.
w sobotę, godzina 11:00 Ciosmy
Mężczyzna poszkodowany podczas wycinki drzew
10 marca 2023 Biłgoraj
Ten budynek zniknie?
13 marca 2023 Biłgoraj
Awantura o szlaban
W połowie ubiegłego roku pojawił się pomysł, by przy wjeździe od strony ul. Aptecznej ustawić szlaban, który miałby ograniczyć przejazd drogą wewnętrzną. Wnioskujący o takie rozwiązanie mieszkańcy dwóch bloków uzasadniali to dużym natężeniem ruchu. Awantura dotycząca tego szlabanu wybuchła podczas zebrania rady osiedla. Przetarg już rozstrzygnięto, ale rada osiedla będzie składać wniosek o to, by rogatki nie ustawiać.
w niedzielę, godzina 08:17 Biłgoraj
Uczennica ZSZiO druga w kraju w konkursie języka angielskiego
10 marca 2023 Biłgoraj
Poznaliśmy laureatów Biłgorajskich Sit Przedsiębiorczości
10 marca 2023 Biłgoraj
Co dalej z petycją w obronie lasów biłgorajskich?
Mieszkańcy Biłgoraja nadal walczą o ograniczenie wycinki lasów w okolicach miasta. Podkreślają, że w Planie Urządzania Lasu na lata 2020 - 2029 zaplanowano wykonanie rębni zupełnych na powierzchni 1640 ha, czyli w ciągu obecnej dziesięciolatki zaplanowano do wycięcia o 72 ha powierzchni więcej, niż w ciągu poprzednich 20 lat.
w niedzielę, godzina 11:06 Gmina Biłgoraj
Poszukiwania seniorki zakończone
w poniedziałek, godzina 13:06 Biłgoraj
Charytatywny turniej dla Kuby i Darka. Drużyna KP PSP najlepsza
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika