REKLAMA
Pełna wersja
MIASTO I GMINA BIŁGORAJ
2015.01.27 10:28 | aktualizacja: 2015.01.27 10:27

Koncepcja budowy obwodnicy zachodniej Biłgoraja oraz rozbudowy drogi Nr 835 ponownie do wglądu

3 lutego o godz. 15.00 w lokalu remizy OSP w Rogalach odbędzie się spotkanie dotyczące koncepcji rozbudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 835. Tego samego dnia o  godz. 17.00 na sali konferencyjnej Urzędu Miasta Biłgoraj mieszkańcy Biłgoraja i gminy Biłgoraj będą mogli zapoznać się z koncepcją budowy obwodnicy zachodniej miasta Biłgoraj.
Koncepcja budowy obwodnicy zachodniej Biłgoraja oraz rozbudowy drogi Nr 835 ponownie do wglądu

Koncepcje programowo - przestrzenne budowy obwodnicy zachodniej miasta Biłgoraj oraz rozbudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 835 do Majdanu Nowego zostały opracowane w ramach projektu pn.: "Upowszechnienie podejścia funkcjonalnego w planowaniu przestrzennym poprzez określenie granic i kierunków rozwoju obszaru funkcjonalnego Miasta Biłgoraj".Z koncepcjami programowo - przestrzennymi budowy obwodnicy zachodniej miasta Biłgoraj oraz rozbudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 835 do Majdanu Nowego poza wymienionymi spotkaniami można zapoznać się również na stronie www.mofbilgoraj.pl oraz w Urzędzie Gminy Biłgoraj w pokoju nr 39.

Opracowanie koncepcji jest jednym z działań projektu: "Upowszechnienie podejścia funkcjonalnego w planowaniu przestrzennym poprzez określenie granic i kierunków rozwoju obszaru funkcjonalnego Miasta Biłgoraj", który od 29 maja 2013 roku jest realizowany przez Gminę Biłgoraj w partnerstwie z Gminą Miasto Biłgoraj i Gminą Księżpol. W ramach projektu został już wyznaczony Miejski Obszar Funkcjonalny Miasta Biłgoraj, opracowano Strategię Rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Biłgoraj - Dokument ramowy i przeprowadzono dla niej Strategiczną Ocenę Oddziaływania na Środowisko.

W końcowej fazie opracowywania jest Plan rozwoju przedsiębiorczości MOF, Strategia Rozwoju Turystyki na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biłgoraja, Analiza funkcjonalno - przestrzenna zagospodarowania głównych terenów inwestycyjnych oraz Plan działań w zakresie rozwoju współpracy sieciowej (klastrowej) przedsiębiorstw z branży turystycznej działających na terenie MOF Biłgoraj. W trakcie opracowywania jest dokumentacja techniczna na budowę ścieżek rowerowych na terenie trzech gmin. Zadanie obejmuje opracowanie dokumentacji technicznej dla blisko 63 km nowych ścieżek i szlaków rowerowych, które razem z istniejącymi już szlakami rowerowymi stworzą spójny system tras rowerowych na terenie MOF Biłgoraj. Ponadto opracowana została koncepcja wspólnego oznakowania wszystkich planowanych i istniejących tras oraz koncepcja lokalizacji i budowy Miejsc Obsługi Rowerzystów.

Wszystkie te działania służą realizacji nowej zasady tzw. podejścia terytorialnego, zakładającego odejście od postrzegania obszarów przez pryzmat granic administracyjnych na rzecz obszarów funkcjonalnych. Podejście to będzie kluczowe w nowym okresie programowania 2014 - 2020.

Ewelina Lemieszek
Ewelina Lemieszek dodany 27 stycznia 2015
 
Odsłon: 18080

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (7)

Najwyżej oceniane komentarze
~ XXI
Oceniano 14 razy  +14
Halo urzędnicy!
Mamy XXI wiek i te dokumenty powinny już dawno być dostępne na stronie Miasta/Gminy, tak, aby wszyscy mogli się zapoznać.
Wszystkie komentarze
~ obwodnica
Oceniano 2 razy  -2
-- komentarz został oznaczony jako spam --
~ ...
Oceniano 5 razy  +5
No właśnie też tak myślę, że szkoda robić ten fragment od Gromady do ul. Granicznej, przecież na 835 od Gromady do wiaduktu nie ma i nie będzie raczej nigdy zabudowy mieszkaniowej , poza tym są tam wzdłuż 835 drogi serwisowe i nie ma potrzeby robić obwodnicy tego odcinka.
Niby twierdzą, że projektują po to aby otworzyła nowe tereny inwestycyjne między nową obwodnicą a 835, ale do tego nie trzeba zaraz obwodnicy przez pola, wystarczą jakieś serwisówki od 835 w kierunku zachodnim.
Jednak gdyby powstała w tym kształcie jak na mapie, to prawdopodobnie będzie też przedłużona obwodnica północna w kierunku skrzyżowania ul. Granicznej z ul. Batorego, tak aby się połączyć z ta planowaną obwodnicą.
Na mapach z MPZP widać taki jakby zostawiony szeroki pas na przedłużenie obwodnicy północnej w kierunku zachodnim.
~ mm
Oceniano 8 razy  +6
Troche bez sensu.
Jadac od Zamoscia na Przemysl, aby wjechac na obwodnice trzeba bedzie pojechac kawalek na Lublin, aby potem znow wracac.
Cos na wzor tego co mamy jadac od Janowa do Zamoscia.
Nie mozna zaczac budowy nowej obwodnicy, na wysokosci obecnego ronda przy wiadukcie? Zaoszczedzi sie na budowie drogi z Gromady do torow oraz nie bedzie trzeba budowac dodatkowego wiaduktu.
~ nmn
Oceniano 7 razy  +5
A kiedy policja zrobi porządek z Biłgorajską ośmiornicą?Znowu z Lublina muszą jechać i sprzątać po naszym MO?
~ patologia w urzędach jest to wiadomo nie od dziś
Oceniano 11 razy  +9
ale rodziny nie są patologiczne i policjant któremu ktoś pomógł kiedyś jak teraz może zwalczać korupcję
te wszystkie powiązania są efektem załatwiania
swój swemu załatwi
swój swemu oka nie wykole
~ XXI
Oceniano 14 razy  +14
Halo urzędnicy!
Mamy XXI wiek i te dokumenty powinny już dawno być dostępne na stronie Miasta/Gminy, tak, aby wszyscy mogli się zapoznać.
~ jg y
Oceniano 14 razy  +10
Kiedy CBŚ przyjrzą się tym przetargom i umowom , nasi z MO nic nie zrobią skoro biją się jakiejś pijanej morderczyni a przecież też maja oddział do walki z korupcją i jakoś nie słychać o ich sukcesach,w starostwie od lat kradli a gdzie nasza policja była?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Kto zasiądzie w Radzie Powiatu?
Już wiadomo kto przez pięć najbliższych lat będzie zasiadał w Radzie Powiatu Biłgorajskiego. O mandat radnego ubiegało się 149 kandydatów reprezentujących 5 komitetów wyborczych.
w czwartek, godzina 14:07 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
we wtorek, godzina 06:47 Biłgoraj
Napad na lombard
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Znamy skład Rady Miasta Biłgoraja
Podczas niedzielnych mieszkańcy Biłgoraja wybrali 21 radnych, którzy przez najbliższych 5 lat będą decydować o przyszłości miasta. Znamy oficjalne wyniki.
we wtorek, godzina 12:53 Biłgoraj
Tak zmieni się skwer
w poniedziałek, godzina 07:53 Biłgoraj
Pożegnanie radnych
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Oficjalne wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja
Znamy wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja. W drugiej turze, podobnie jak w 2018 roku, zmierzą się dotychczasowy włodarz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
w czwartek, godzina 08:32 Księżpol
Mieszkanka powiatu w konkursie Miss Polonia 2024
10 kwietnia 2024 Frampol
Utrudnienia na DW nr 835. Rusza remont
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Znamy skład nowej rady
Znane są już oficjalne wyniki wyborów w gminie Biłgoraj. O fotel wójta ubiegało się trzech kandydatów. Kto uzyskał najwięcej głosów?
w poniedziałek, godzina 22:08 Biłgoraj
Spotkanie otwarte z Wojciechem Gleniem
w niedzielę, godzina 18:05 Bidaczów Stary
31 strażaków gasiło pożar wiaty
10 kwietnia 2024 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
we wtorek, godzina 08:16 Obsza
Oni będą reprezentować powiat
w niedzielę, godzina 10:56 Biłgoraj
Wraca sezon na garażówki. Miejskie targowisko przy ulicy Jagiełły będzie tętnić życiem
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Wyniki wyborów z 66% obwodów w Biłgoraju. Będzie druga tura?
Trwa liczenie głosów oddanych w niedzielnym głosowaniu. Według wyników z 66,67% obwodów wybory na burmistrza Biłgoraja nie zostały rozstrzygnięte. Kto ma szansę na udział w drugiej turze?
w sobotę, godzina 16:32 Biłgoraj
Miłośnicy klasyków rozpoczynają sezon [NOWE ZDJĘCIA]
we wtorek, godzina 21:06 Biłgoraj
49 uczestników, 105 godzin warsztatów i 13 inicjatyw obywatelskich
9 kwietnia 2024 Biłgoraj
Do sądu wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej
Jak informuje radca prawny Marek Błaszczak, pełnomocnik burmistrza Janusza Rosłana, do sądu w Biłgoraju wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej.
7 kwietnia 2024 Biłgoraj
Jaka frekwencja w powiecie? [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 12:16 Biłgoraj
Kompleks boisk sportowych za 4,5 mln zł otwarty [NOWE ZDJĘCIA]
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika