REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2015.03.20 11:37

"Leśnik" - szkoła z pasja!

Zainteresowani ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Leśnych mogą dziś i jutro zwiedzić tą placówkę i obejrzeć wystawy związane z nauką zawodu, usiąść za sterami symulatora harvestera, posłuchać sygnałów myśliwskich.
"Leśnik" - szkoła z pasja!

Trwa Dzień Otwartych Drzwi w Zespole Szkół Leśnych w Biłgoraju. Szkołę można zwiedzac dziś do godziny 13.00 lub jutro w godzinach od 9.00 - 13.00. Podczas pobytu w szkole będzie można obejrzeć wystawę zdjęć i prezentacja działalności kluby fotograficznego, wziąć udział w pokazie broni i konkursie strzelania, obejrzeć wystawę "Sprzęt i maszyny leśne" oraz pokaz pracy na symulatorze harvestera (urządzenia ścinającego drzewa, okrzesującego z gałęzi i manipulującego sortymenty), zapoznać się z prezentacją o owadach czy wziąć udział w konkursie o lasach. Technikum Leśne im. Polskiego Towarzystwa Leśnego w Biłgoraju to placówka o półwiecznej tradycji. Szkoła przez swą działalność zyskała renomę nie tylko w środowisku leśników. Zajmuje wysoką pozycję w ofercie edukacyjnej regionu. Działania Szkoły wspierane i nadzorowane są przez organ prowadzony - Ministra Środowiska. Kierunek pracy wyznacza również patron szkoły - Polskie Towarzystwo Leśne. Istnieje możliwość przyjazdu do szkoły w innym terminie po uprzednim uzgodnieniu.

Red.
Red. dodany 20 marca 2015
 
Odsłon: 9784

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (7)

~ abc
Oceniano 3 razy  +1
Nie no bez przesady, po budowlance, czy elektryku jak ktoś nie ma 2 lewych rąk i ogarnia w miarę temat to z pracą nie jest tak źle.
~ absolwent
Oceniano 2 razy  +2
Do samej szkoły nic nie mam, gdyż dobrze przygotowuje do wykonywanego zawodu. Tutaj chodzi właśnie o chory system, w którym kształci się rzeszę przyszłych bezrobotnych w imię dopłat, jakie szkoła czy też uczelnia dostaje na każdego ucznia. Trzeba być tego świadomym wybierając ten kierunek nauki. I właśnie to w połączeniu z naszym pięknie zakorzenionym nepotyzmem daje nikłe szanse przyjęcia. Nie ważne czy po technikum, czy po studiach. Znam osoby, które po studiach robionych tylko dla idei i z przymusu dla czekającego na nie stołka mają mniejszą wiedzę niż te po technikum.
~ ``
Oceniano 8 razy  0
A po jakim technikum jest praca? Oczywiście, że trzeba iść na studia, a potem dopiero szukać pracy. Leśnicy świetnie zarabiają. POLECAM tą szkołę!!!
~ Piotr
Oceniano 10 razy  -2
nie polecam tego kierunku nikomu:( 5 lat technikum, 5 lat na uczelni, odbyty staż, zdany egzamin stażowy, brak pracy w zawodzie:( 10 lat nauki "poszło w las". Co roku Warszawa, Poznań, Kraków wypuszczają około 450 bezrobotnych:( Brak perspektyw po takim kierunku niestety:( Nie polecam:(
~ leśnik
Oceniano 8 razy  +4
Od razu po szkole jest ciężko dostać się nawet na staż a po studiach ktoś próbował ? Raczej wątpię , LP(Lasy Państwowe) wolą ludzi po studiach którzy umieją jednak coś więcej niż człowiek po technikum.
~ absolwent2
Oceniano 16 razy  +4
nie polecam nikomu tej szkoły po jej ukończeniu zero perspektyw na prace lepiej wybrać budowlanke lub samochodówke przynajmniej jest jakaś praca
~ absolwent
Oceniano 17 razy  +5
Napiszcie jeszcze, jak jest z pracą w zawodzie po ukończeniu tej szkoły. Bez szerokich pleców i znajomości możecie pomarzyć. Wiem, bo ukończyłem tą szkołę i odbyłem roczny staż w lasach. Po odbyciu stażu na wolne stanowisko pracy przyjęli nie swoich stażystów tylko z góry przeznaczoną osobę. Lasy Państwowe - kraina nepotyzmu...
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w poniedziałek, godzina 00:20 Biłgoraj
Wojciech Gleń nowym burmistrzem Biłgoraja [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Są już oficjalne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych. Według informacji przekazanych przez PKW Wojciech Gleń uzyskał prawie 53% głosów. Jak głosowali mieszkańcy Biłgoraja?
dzisiaj, 13:08 Biłgoraj
Janusz Rosłan żegna się ze stanowiskiem burmistrza i dziękuje mieszkańcom
11 kwietnia 2024 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
w niedzielę, godzina 22:12 Biłgoraj
Nieoficjalne wyniki drugiej tury w Biłgoraju
W niedzielę 21 kwietnia odbyła się druga tura wyborów samorządowych. O najważniejsze stanowisko w Biłgoraju walczyli dotychczasowy burmistrz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
w środę, godzina 10:07 Józefów
Leśnicy sprzedają URSUSA 4514
w poniedziałek, godzina 10:03 Frampol
Powstaje nowa nawierzchnia na DW 835
w niedzielę, godzina 23:11 Gmina Biłgoraj
Dariusz Świerczyński wójtem gminy Biłgoraj [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Są już oficjalne wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Według danych ze wszystkich obwodów wyborczych w głosowaniu zwyciężył Dariusz Świerczyński. Jakie uzyskał poparcie?
w niedzielę, godzina 14:15 Biłgoraj
Frekwencja w drugiej turze wyborów [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 11:17 Biłgoraj
Wolne etaty w starostwie
w niedzielę, godzina 22:14 Gmina Biłgoraj
Nieoficjalne wyniki drugiej tury w gminie Biłgoraj
Mieszkańcy gminy Biłgoraj zdecydowali kto będzie zarządzać gminą przez następne 5 lat. W drugiej turze wyborów o fotel wójta ubiegali się Wojciech Dziduch i Dariusz Świerczyński.
w niedzielę, godzina 08:37 Biłgoraj
5 miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj
dzisiaj, 09:10 Biłgoraj
Trwa plebiscyt #SuperDzielnicowy. Zwycięzca zdobędzie rolę w serialu
w niedzielę, godzina 23:21 Aleksandrów
Zmiana na stanowisku wójta gminy Aleksandrów [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Poznaliśmy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych w gminie Aleksandrów. Z danych przekazanych przez PKW wynika, że wójtem został Andrzej Borowiec.
dzisiaj, 10:21 Wyścigi samochodowe
Obiecujący start sezonu w wykonaniu Karola Kręta
w niedzielę, godzina 14:04 Biłgoraj
Marsz życia i wprowadzenie relikwii bł. Rodziny Ulmów w Biłgoraju
w poniedziałek, godzina 00:04 Goraj
W Goraju bez zmian [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Według oficjalnych informacji przekazanych przez Państwową Komisję Wyborczą mieszkańcy miasta i gminy Goraj nie chcieli zmian. W drugiej turze wyborów większością głosów burmistrzem został Antoni Łukasik. Jakie poparcie uzyskał?
dzisiaj, 08:38 Biłgoraj
To najbardziej innowacyjna szkoła w mieście
w sobotę, godzina 12:12 Józefów
Ofensywa inwestycyjna w Józefowie
10 kwietnia 2024 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
w poniedziałek, godzina 15:19 Luchów Dolny
Nieszczęśliwy wypadek podczas wycinki. Mężczyzna trafił do szpitala
w sobotę, godzina 16:01 Frampol
Frampol stolicą tańca towarzyskiego
w niedzielę, godzina 22:26 Goraj
Kto burmistrzem Goraja?
W drugiej turze wyborów o fotel burmistrza Goraja ubiegali się dotychczasowy włodarz Antoni Łukasik oraz Piotr Kiełbasa. PKW podała dane z 66,66% obwodów wyborczych.
w niedzielę, godzina 10:43 Biłgoraj
Sezon rowerowy rozpoczęty [NOWE ZDJĘCIA]
w poniedziałek, godzina 10:57 Korytków Duży
Nowa łąka kwietna w gminie
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika