REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2015.03.20 11:37

"Leśnik" - szkoła z pasja!

Zainteresowani ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Leśnych mogą dziś i jutro zwiedzić tą placówkę i obejrzeć wystawy związane z nauką zawodu, usiąść za sterami symulatora harvestera, posłuchać sygnałów myśliwskich.
"Leśnik" - szkoła z pasja!

Trwa Dzień Otwartych Drzwi w Zespole Szkół Leśnych w Biłgoraju. Szkołę można zwiedzac dziś do godziny 13.00 lub jutro w godzinach od 9.00 - 13.00. Podczas pobytu w szkole będzie można obejrzeć wystawę zdjęć i prezentacja działalności kluby fotograficznego, wziąć udział w pokazie broni i konkursie strzelania, obejrzeć wystawę "Sprzęt i maszyny leśne" oraz pokaz pracy na symulatorze harvestera (urządzenia ścinającego drzewa, okrzesującego z gałęzi i manipulującego sortymenty), zapoznać się z prezentacją o owadach czy wziąć udział w konkursie o lasach. Technikum Leśne im. Polskiego Towarzystwa Leśnego w Biłgoraju to placówka o półwiecznej tradycji. Szkoła przez swą działalność zyskała renomę nie tylko w środowisku leśników. Zajmuje wysoką pozycję w ofercie edukacyjnej regionu. Działania Szkoły wspierane i nadzorowane są przez organ prowadzony - Ministra Środowiska. Kierunek pracy wyznacza również patron szkoły - Polskie Towarzystwo Leśne. Istnieje możliwość przyjazdu do szkoły w innym terminie po uprzednim uzgodnieniu.

Red.
Red. dodany 20 marca 2015
 
Odsłon: 9100

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (7)

~ abc
Oceniano 3 razy  +1
Nie no bez przesady, po budowlance, czy elektryku jak ktoś nie ma 2 lewych rąk i ogarnia w miarę temat to z pracą nie jest tak źle.
~ absolwent
Oceniano 2 razy  +2
Do samej szkoły nic nie mam, gdyż dobrze przygotowuje do wykonywanego zawodu. Tutaj chodzi właśnie o chory system, w którym kształci się rzeszę przyszłych bezrobotnych w imię dopłat, jakie szkoła czy też uczelnia dostaje na każdego ucznia. Trzeba być tego świadomym wybierając ten kierunek nauki. I właśnie to w połączeniu z naszym pięknie zakorzenionym nepotyzmem daje nikłe szanse przyjęcia. Nie ważne czy po technikum, czy po studiach. Znam osoby, które po studiach robionych tylko dla idei i z przymusu dla czekającego na nie stołka mają mniejszą wiedzę niż te po technikum.
~ ``
Oceniano 8 razy  0
A po jakim technikum jest praca? Oczywiście, że trzeba iść na studia, a potem dopiero szukać pracy. Leśnicy świetnie zarabiają. POLECAM tą szkołę!!!
~ Piotr
Oceniano 10 razy  -2
nie polecam tego kierunku nikomu:( 5 lat technikum, 5 lat na uczelni, odbyty staż, zdany egzamin stażowy, brak pracy w zawodzie:( 10 lat nauki "poszło w las". Co roku Warszawa, Poznań, Kraków wypuszczają około 450 bezrobotnych:( Brak perspektyw po takim kierunku niestety:( Nie polecam:(
~ leśnik
Oceniano 8 razy  +4
Od razu po szkole jest ciężko dostać się nawet na staż a po studiach ktoś próbował ? Raczej wątpię , LP(Lasy Państwowe) wolą ludzi po studiach którzy umieją jednak coś więcej niż człowiek po technikum.
~ absolwent2
Oceniano 16 razy  +4
nie polecam nikomu tej szkoły po jej ukończeniu zero perspektyw na prace lepiej wybrać budowlanke lub samochodówke przynajmniej jest jakaś praca
~ absolwent
Oceniano 17 razy  +5
Napiszcie jeszcze, jak jest z pracą w zawodzie po ukończeniu tej szkoły. Bez szerokich pleców i znajomości możecie pomarzyć. Wiem, bo ukończyłem tą szkołę i odbyłem roczny staż w lasach. Po odbyciu stażu na wolne stanowisko pracy przyjęli nie swoich stażystów tylko z góry przeznaczoną osobę. Lasy Państwowe - kraina nepotyzmu...
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w czwartek, godzina 08:42 Zastawie
Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej. Są utrudnienia
Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa drogi wojewódzkiej nr 835 w gminie Goraj. Przez najbliższe miesiące kierowców czekają utrudnienia. Remont kosztować będzie ponad 8,7 mln zł.
dzisiaj, 11:56 Tereszpol
Uroczystość Bożego Ciała w Tereszpolu
w czwartek, godzina 10:59 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w środę, godzina 20:45 Biłgoraj
40-lecie Państwowej Szkoły Muzycznej w Biłgoraju
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Biłgoraju istnieje już 40 lat. Uroczyste obchody jubileuszu zorganizowano w środę 7 czerwca.
w niedzielę, godzina 17:07 Okrągłe
Turniej Wsi 2023 [NOWE ZDJĘCIA]
we wtorek, godzina 09:36 Biłgoraj
400 szt. podrabianych zabawek w jednym ze sklepów w Biłgoraju
w czwartek, godzina 13:45 Biłgoraj
Boże Ciało w parafii pw. Trójcy Świętej i Wniebowzięcia NMP
Dziś (czwartek 8 czerwca) obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa potocznie nazywana Bożym Ciałem. We wszystkich parafiach organizowane są procesje z Najświętszym Sakramentem.
dzisiaj, 10:44 Biłgoraj
Pierwsze w sezonie warsztaty rolkowe
we wtorek, godzina 11:28 Biłgoraj
Biłgorajanie na marszu 4 czerwca
w czwartek, godzina 12:08 Biłgoraj
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w parafii św. Marii Magdaleny
Dziś przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Na pamiątkę cudu eucharystycznego w każdej parafii organizowane są procesje z Najświętszym Sakramentem.
dzisiaj, 08:46 Goraj
Kwietny dywan powstał w Goraju
dzisiaj, 08:22 Powiat
Uwaga zbieracze runa leśnego. Sanepid ma ważną informację
w sobotę, godzina 21:27 Biłgoraj
Koncert jubileuszowy z okazji 40-lecia zespołu "Tanew"
W tym roku Zespół Tańca Ludowego "Tanew" obchodzi 40-lecie powstania. Z tej okazji, w sobotnie popołudnie 3 czerwca, odbył się koncert jubileuszowy, w którym wystąpili obecni i byli tancerze, ale także Grupa Folklorystyczna "Pokolenia".
w środę, godzina 08:15 Szyszków
Strażacy z 4 gmin rywalizowali [WYNIKI]
w środę, godzina 09:53 Biłgoraj
Gwałtowne wzrosty stanów wody
27 maja 2023 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
w poniedziałek, godzina 13:22 Okrągłe
Święto ludowców
w niedzielę, godzina 14:30 Szyszków
Młodzieżowe drużyny pożarnicze rywalizowały w Szyszkowie
30 maja 2023 Biłgoraj
Biłgorajskie obchody Dnia Strażaka [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
We wtorek 30 maja, w Biłgorajskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Były Odznaczenia i życzenia satysfakcji ze służby.
2 czerwca 2023 Biłgoraj
Piękni i Młodzi oraz Playboys kręcili teledysk na biłgorajskim autodromie
w środę, godzina 14:16 Biłgoraj
Przedszkolaki za pan brat z matematyką
dzisiaj, 12:45 Biłgoraj
Dyrektor MDK poszukiwany
Władze powiatu biłgorajskiego znów poszukują osoby na stanowisko dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Ogłoszenie o konkursie opublikowano w piątek 9 czerwca.
dzisiaj, 09:22 Józefów
Śladami mistrza komedii
1 czerwca 2023 Biłgoraj
39-latek aresztowany za groźby wobec sąsiadów
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika