REKLAMA
Pełna wersja
POWIAT
2015.04.16 08:01 | aktualizacja: 2015.04.15 20:00

Policyjne działania "Prędkość" zakończone

We wtorek, 14 kwietnia, od wczesnych godzin porannych na terenie całego województwa policjanci prowadzili zintensyfikowane działania pod nazwą "Prędkość". Akcja została przeprowadzona także na terenie powiatu biłgorajskiego. Jakie są jej wyniki?
Policyjne działania "Prędkość" zakończone

Jest to kontynuacja cyklicznie przeprowadzanych akcji policji.

We wtorek, 14 kwietnia, od samego rana na drogach powiatu biłgorajskiego kierowcy mogli spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości, stanu trzeźwości, jak również kontroli prawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach. Działania były skierowane do tych kierujących, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości, czym stwarzają bardzo duże zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działaniach wykorzystane były m.in. urządzenia do ręcznego pomiaru prędkości.

W ramach akcji przeprowadzono ponad 50 kontroli. Znaczna większość skontrolowanych kierowców przekroczyła dozwoloną prędkość. Policjanci wobec tych osób, które nie stosowały się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego wyciągali konsekwencje prawne.

- Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, szczególnie tych, które niosą za sobą największe żniwo ofiar śmiertelnych. Niejednokrotnie przez lekkomyślność a wręcz kompletną nieodpowiedzialność kierowcy, "niechroniony" uczestnik ruchu drogowego zostaje ciężko ranny, staje się kaleką do końca życia, bądź też traci życie - przypomina rzecznik KPP w Biłgoraju Milena Wardach.

Wciąż wielu kierowców zapomina, że pieszy czy rowerzysta w zderzeniu z pojazdem nie ma żadnych szans - nie chroni go nic - kiedy kierującego chroni poduszka powietrzna oraz pasy bezpieczeństwa.

red./KPP Biłgoraj
red./KPP Biłgoraj dodany 16 kwietnia 2015
 
Odsłon: 3092

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (7)

~ jk
  0
Masz rację co do kawałka tej drogi. Mogli by wypisać i 6000 mandatów- wystarczy obniżyć prędkość do 40 km/h na całym odcinku. Masz jakieś racjonalne wytłumaczenie ograniczania prędkości w szczerym polu lub lesie jeżeli jak piszesz żadnego dzika jeszcze nie spotkałeś!
~ 93kk
Oceniano 4 razy  +4
A co z łapówkarzami w Krusie?Czemu nasza policja jest tylko od pijaków a , od afer to muszą jechać z Lublina albo Zamościa?
~ kierowiec
Oceniano 2 razy  0
Jakie dziki jeżdże tą codziennie po 6 razy od 3 lat i ani jednego nie spotkałem więc napewno nie jest to przyczyna.
~ gość
Oceniano 2 razy  0
Dziki
~ kierowca
Oceniano 2 razy  0
No tam na pewno statystyki by nabili.
Ale niech mi ktoś mądrze wytłumaczy po co są tam te ograniczenia? Piękna prosta droga a tu co? 60km/h.
~ Mariola
Oceniano 6 razy  +4
Bomba atomowa to śmiercionośna broń która może zniszczyć całą planetę. Jednak odkąd istnieje i jest realna możliwość jej użycia skończyły się wojny światowe, które odbywały się wcześniej co jakieś 20 lat. Analogiczna sytuacja jest z bronią palną, która jest u nas zabroniona. Sama świadomość że ktoś może ją posiadać w domu odstraszy 90% potencjalnych osiłków, czyhających na nasze zdrowie i dobytek. Dzięki broni nawet drobna kobieta nie jest bez szans z wielkim osiłkiem. Żadne państwo w Europie nie jest tak rozbrojone jak Polska. Osiągnęli to komuniści bo wiedzieli czym grozi broń w rękach żołnierzy wyklętych. Od zawsze tylko niewolnicy nie mieli dostępu do broni i dlatego Pan mógł nimi z łatwością rządzić. Wyobraźmy sobię sytuację, gdzie arab lata z kałasznikowem po ulicy, a ludzie mogą tylko stac i czekać aż ich odstrzeli. Nie dajcie sobie wmówić że brońs jest niebezpieczna. Broń to BEZPIECZEŃSTWO. Są partie które popierają dostęp do broni. W naszym interesie jej je bezwzględnie poprzeć
~ 50 ale sukces nagroda i medal dla policjantów
Oceniano 2 razy  +2
ale wystarczyło pojechać na drogę Biłgoraj -Frampol (prawie 16 km ograniczenie do 60 km/h) to by wypisali ze 3000 mandatów tam nikt nie jedzie 60
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
29 czerwca 2024 Kolarstwo
Tour de Pologne Women na drogach powiatu
W dniach 28-30 czerwca na terenie województwa lubelskiego odbywa się druga edycja Tour de Pologne Women. W sobotę 29 czerwca uczestniczki wyścigu przejechały przez powiat biłgorajski.
dzisiaj, 11:04 Biłgoraj
Zderzenie trzech pojazdów na ulicy Sikorskiego [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 11:36 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
3 lipca 2024 Biłgoraj
Rodzinna tragedia w Biłgoraju. Nie żyje kobieta
W środowe popołudnie w Biłgoraju doszło do rodzinnej tragedii. W jednym z domów ujawniono zwłoki kobiety. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracują policjanci.
28 czerwca 2024 Józefów
Nowa stawka za wywóz ścieków
dzisiaj, 12:20 Huta Turobińska
Łoś nie przeżył zderzenia z autem
3 lipca 2024 Zagumnie
W gminie Biłgoraj doszło do zabójstwa?
Biłgorajscy policjanci prowadzą czynności w związku z podejrzeniem zabójstwa i usiłowania zabójstwa, do którego miało dojść na terenie gminy Biłgoraj. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju, a na miejscu trwają działania śledcze.
28 czerwca 2024 Obsza
Największy piknik wojskowy w regionie już w tę sobotę
dzisiaj, 09:11 Biłgoraj
Przetarg na nowe miejsce rekreacji
5 lipca 2024 Biłgoraj
Śledczy podali szczegóły tragicznych wydarzeń w Biłgoraju
W środę 3 lipca w jednym z domów przy ulicy Kościuszki w Biłgoraju ujawniono zwłoki 57-letniej mieszkanki miasta. Prokuratura podała szczegóły tragedii.
w czwartek, godzina 08:01 Biłgoraj
Tak wygląda postęp prac przy budowie największego toru wyścigowego w regionie
we wtorek, godzina 09:41 Biszcza
Wielkie święto miodu i pieroga nad zalewem
we wtorek, godzina 10:33 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
w poniedziałek, godzina 12:02 Potok Górny
KGW z powiatu na podium
we wtorek, godzina 09:47 Jędrzejówka
Młody kierowca z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala
dzisiaj, 17:27 Biłgoraj
Poseł Romanowski stracił immunitet
W piątek 12 lipca Sejm zdecydował o uchyleniu immunitetu posła Marcina Romanowskiego. Posłowie zgodzili się również by polityk trafił do tymczasowego aresztu.
w środę, godzina 12:59 Powiat
Szczegółowe wyniki egzaminu ósmoklasisty. Która szkoła wypadła najlepiej?
we wtorek, godzina 16:54 Biłgoraj
Sensacyjne odkrycie archeologiczne. Skarb wkrótce wróci do muzeum
w poniedziałek, godzina 08:19 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w poniedziałek, godzina 15:47 Jędrzejówka
Osobówka uderzyła w drzewo
w czwartek, godzina 07:42 Powiat
Ostrzeżenie 3. stopnia dla powiatu
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika