REKLAMA
Pełna wersja
POWIAT
2015.04.16 08:01 | aktualizacja: 2015.04.15 20:00

Policyjne działania "Prędkość" zakończone

We wtorek, 14 kwietnia, od wczesnych godzin porannych na terenie całego województwa policjanci prowadzili zintensyfikowane działania pod nazwą "Prędkość". Akcja została przeprowadzona także na terenie powiatu biłgorajskiego. Jakie są jej wyniki?
Policyjne działania "Prędkość" zakończone

Jest to kontynuacja cyklicznie przeprowadzanych akcji policji.

We wtorek, 14 kwietnia, od samego rana na drogach powiatu biłgorajskiego kierowcy mogli spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości, stanu trzeźwości, jak również kontroli prawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach. Działania były skierowane do tych kierujących, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości, czym stwarzają bardzo duże zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działaniach wykorzystane były m.in. urządzenia do ręcznego pomiaru prędkości.

W ramach akcji przeprowadzono ponad 50 kontroli. Znaczna większość skontrolowanych kierowców przekroczyła dozwoloną prędkość. Policjanci wobec tych osób, które nie stosowały się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego wyciągali konsekwencje prawne.

- Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, szczególnie tych, które niosą za sobą największe żniwo ofiar śmiertelnych. Niejednokrotnie przez lekkomyślność a wręcz kompletną nieodpowiedzialność kierowcy, "niechroniony" uczestnik ruchu drogowego zostaje ciężko ranny, staje się kaleką do końca życia, bądź też traci życie - przypomina rzecznik KPP w Biłgoraju Milena Wardach.

Wciąż wielu kierowców zapomina, że pieszy czy rowerzysta w zderzeniu z pojazdem nie ma żadnych szans - nie chroni go nic - kiedy kierującego chroni poduszka powietrzna oraz pasy bezpieczeństwa.

red./KPP Biłgoraj
red./KPP Biłgoraj dodany 16 kwietnia 2015
 
Odsłon: 2990

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (7)

~ jk
  0
Masz rację co do kawałka tej drogi. Mogli by wypisać i 6000 mandatów- wystarczy obniżyć prędkość do 40 km/h na całym odcinku. Masz jakieś racjonalne wytłumaczenie ograniczania prędkości w szczerym polu lub lesie jeżeli jak piszesz żadnego dzika jeszcze nie spotkałeś!
~ 93kk
Oceniano 4 razy  +4
A co z łapówkarzami w Krusie?Czemu nasza policja jest tylko od pijaków a , od afer to muszą jechać z Lublina albo Zamościa?
~ kierowiec
Oceniano 2 razy  0
Jakie dziki jeżdże tą codziennie po 6 razy od 3 lat i ani jednego nie spotkałem więc napewno nie jest to przyczyna.
~ gość
Oceniano 2 razy  0
Dziki
~ kierowca
Oceniano 2 razy  0
No tam na pewno statystyki by nabili.
Ale niech mi ktoś mądrze wytłumaczy po co są tam te ograniczenia? Piękna prosta droga a tu co? 60km/h.
~ Mariola
Oceniano 6 razy  +4
Bomba atomowa to śmiercionośna broń która może zniszczyć całą planetę. Jednak odkąd istnieje i jest realna możliwość jej użycia skończyły się wojny światowe, które odbywały się wcześniej co jakieś 20 lat. Analogiczna sytuacja jest z bronią palną, która jest u nas zabroniona. Sama świadomość że ktoś może ją posiadać w domu odstraszy 90% potencjalnych osiłków, czyhających na nasze zdrowie i dobytek. Dzięki broni nawet drobna kobieta nie jest bez szans z wielkim osiłkiem. Żadne państwo w Europie nie jest tak rozbrojone jak Polska. Osiągnęli to komuniści bo wiedzieli czym grozi broń w rękach żołnierzy wyklętych. Od zawsze tylko niewolnicy nie mieli dostępu do broni i dlatego Pan mógł nimi z łatwością rządzić. Wyobraźmy sobię sytuację, gdzie arab lata z kałasznikowem po ulicy, a ludzie mogą tylko stac i czekać aż ich odstrzeli. Nie dajcie sobie wmówić że brońs jest niebezpieczna. Broń to BEZPIECZEŃSTWO. Są partie które popierają dostęp do broni. W naszym interesie jej je bezwzględnie poprzeć
~ 50 ale sukces nagroda i medal dla policjantów
Oceniano 2 razy  +2
ale wystarczyło pojechać na drogę Biłgoraj -Frampol (prawie 16 km ograniczenie do 60 km/h) to by wypisali ze 3000 mandatów tam nikt nie jedzie 60
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w środę, godzina 13:28 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
dzisiaj, 17:50 Biłgoraj
Mieszkanka Domu Kombatanta spisała wojenne wspomnienia
dzisiaj, 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
9 lutego 2024 Tarnogród
Rolnicy protestują w Tarnogrodzie. Trasa wojewódzka zablokowana [NOWE ZDJĘCIA]
Zgodnie z zapowiedziami, w piątkowe przedpołudnie 9 lutego rozpoczął się ogólnopolski strajk rolników, który ma potrwać aż do marca. Odbywa się on też na terenie powiatu biłgorajskiego. Rolnicy już blokują drogę wojewódzką w Tarnogrodzie.
dzisiaj, 16:35 Lubelszczyzna
153 tys. interwencji, 53 zabójstwa i 800 wypadków
w sobotę, godzina 08:17 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
10 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ZSZiO na zakończenie sezonu studniówkowego [NOWE ZDJĘCIA]
Bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbył się w sobotę 10 lutego w Hotelu Janów w Borownicy. To ostatni z balów maturalnych organizowanych w tym roku przez biłgorajskie szkoły.
we wtorek, godzina 11:46 Region
Utrudnienia na DK nr 74. Trwa strajk rolników
w środę, godzina 08:14 Powiat
Bez prądu w 13 miejscowościach
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
dzisiaj, 08:47 Biłgoraj
Można korzystać z powiatowych taksówek. Usługa jest bezpłatna
w niedzielę, godzina 12:16 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
we wtorek, godzina 13:52 Frampol
Rolnicy protestują. Utrudnienia na rondzie we Frampolu
dzisiaj, 08:21 Kraj
Oszuści podszywają się pod komendanta policji
dzisiaj, 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
w piątek, godzina 11:58 Region
Utrudnienia na "krajówce". Trwają prace przygotowawcze
w niedzielę, godzina 16:22 Lubelszczyzna
Lista utrudnień podczas wtorkowego protestu rolników
we wtorek, godzina 19:32 Lipiny Dolne
Mieszkaniec powiatu skończył 100 lat
We wtorek 20 lutego wyjątkowy jubileusz świętował mieszkaniec Lipin Dolnych, Pan Jan Matuszak. Tego dnia w kierunku dostojnego Jubilata płynęły liczne życzenia i gratulacje.
we wtorek, godzina 08:24 Kick-boxing
Trzykrotny mistrz świata odwiedzi Biłgoraj
12 lutego 2024 Hedwiżyn
Jechał 127 km/h przez Hedwiżyn. Słono zapłaci
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika