REKLAMA
Pełna wersja
CHMIELEK
2015.06.19 08:06 | aktualizacja: 2015.06.18 22:22

Przekroczyli prędkość i stracili prawo jazdy

Dwaj kierujący pożegnali się 17 czerwca br. z prawem jazdy. 48-letni mieszkaniec Warszawy pędził kią przez Chmielek mając na liczniku 112 km/h, czym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 62 km/h. Z kolei 55-letni mieszkaniec Przemyśla wpadł w Płusach, kiedy kierował swoim oplem. Jechał z prędkością 118km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o ponad 68 km/h. Chwilę wcześniej 55-latek wyprzedzał inny pojazd na skrzyżowaniu. Obu nagrało policyjne sreberko.
Przekroczyli prędkość i stracili prawo jazdy

Wczorajsze popołudnie okazało się pechowe dla dwóch kierujących, którzy zbyt mocno przycisnęli pedał gazu. Patrol ruchu drogowego pełniący służbę radiowozem nieoznakowanym w rejonie gmin Łukowa i Tarnogród nagrał opla oraz kię, których kierowcy nie zważając na ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym, znacznie ją przekroczyli.

Pierwszy z nich wpadł w miejscowości Chmielek. Zarejestrowana prędkość z jaką poruszała się kia przez miejscowość, wynosiła dużo więcej niż 50km/h. Siedzący za kierownicą 48-latek z Warszawy jechał przez Chmielek z prędkością ponad 112km/h. Policjanci z chwilą ujawnienia przewinienia, niezwłocznie zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna pożegnał się z uprawnieniami do kierowania na okres 3 miesięcy.

Podobnie podróż zakończyła się dla kolejnego kierowcy niespełna 3 godziny później. Kierowca opla podjął manewr wyprzedzania bezpośrednio na skrzyżowaniu dróg, po czym z prędkością 118km/h jechał przez teren zabudowany w miejscowości Płusy. Kierowcą okazał się 55-letni mieszkaniec Przemyśla. Obaj mężczyźni pożegnali się z prawem jazdy.

Przypominamy! Z dniem 18 maja b.r. zaczęły obowiązywać nowe przepisy zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Konsekwencje naruszeń mogą być dotkliwe!

Kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść "za kółko", starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Na ten sam okres (3 miesięcy) uprawnienia do prowadzenia pojazdami utracą kierowcy, którzy przewożą zbyt dużą liczbę osób (przekraczającą liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym).

Milena Wardach KPP Biłgoraj
Milena Wardach KPP Biłgoraj dodany 19 czerwca 2015
 
Odsłon: 5534

Wideo

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (15)

~ msc
  0
Dokładnie tak. W ten zakręt przy 120-tu. Nie sądzę.
~ Magd
Oceniano 5 razy  +5
Oczywiście, masz całkowitą rację, nikt nie jest doskonały. Tylko pytanie, czy np. chciałbyś, żeby Twój zepsuty samochód naprawiał mechanik, który nie do końca zna się na rzeczy? Nie jestem upierdliwa, tylko takie błędy, potoczny język, który zdecydowanie nie pasuje do stylu, w jakim takie artykuły powinny być pisane troszkę razi. Niestety, albo stety nie przystanę na Twoją prośbę i nie napiszę tego tekstu poprawnie, nie mam na to czasu, nie mam takiej potrzeby i sądzę, że raczej autor powinien ową rzecz zrobić. Aplikowac na dziennikarza również nie zamierzam, bo to nie moja bajka. Również życzę miłego dnia. Serdecznie pozdrawiam! PS. Więcej kultury, mniej obrazania innych ;-)
~ ak®
Oceniano 6 razy  -4
Madziu upierdliwa i żenująca jesteś . Nikt nie jest doskonały a najtrudniej okiełznać język powiedział Bóg i apostoł Paweł .
Zatem napisz poprawnie ów powyższy tekst a ocenimy. Zapewniam cie ,że tu same niegramotne nie czytają. Miłego dnia i więcej dozy pozytywnych uczuć Ci życze. Było aplikować bo szukali dziennikarzy .
Teraz ja ci napisze -pokaż się czy raczkujesz czy jesteś raczkująca ;)
Buziaczki ,popraw się to już cie lubić obiecuje.
~ Magda
Oceniano 5 razy  +5
Widzę tytuł zmieniony, komentarz usunięty. Niech autor jeszcze się wczyta w swój artykuł, bo błędy nadal raza w oczy. Zenujaca gazeta.
~ Minar
  0
Durne prawns Policja powinny Zabic ich na miejscu Za rzadow PO Luddite glupieja
~ seba
Oceniano 4 razy  +2
Kogo miał potrącić jak tam żywej duszy nie widać,a miał jechać za tą wanną by mu kamieniem z koła szybę wybił,nie wpadajmy z jednej skrajności w drugą skrajność,jak nie ma warunków w terenie zabudowanym to jedzie się też i 10 na godzinę.Pozdrawiam
~ taki tam
Oceniano 2 razy  +2
kierowca policyjnego auta zanim wlaczyl sygnaly byl pojazdem nieuprzywilowanym.A wiec policjant tez popelnil wykroczenie,a wtym przepisie niema wzmianki ze policja jest ztego zwolniona.
~ ...
Oceniano 9 razy  -1
Chłopie byłeś gdzieś za granicą w jakimś kraju gdzie naprawdę mają wysoką kulturę jazdy np. Szwajcaria?
W zabudowanym 50-tka i tak wszyscy jadą, poza zabudowanym 80-tka tak samo, autostrada 120-cia i znowu tak samo jakoś dojeżdżają na miejsce.
A debilne komentarze że nie było zagrożenia pędząc po zabudowanym ponad 110 km/h zostaw dla siebie.
Ciekaw jestem co byś pisał jakby kogoś potrącił przy tej prędkości???!!!
~ seba
Oceniano 10 razy  +4
Jakoś nie widzę by kierowca na tym filmie stwarzał komuś zagrożenie, ten przepis jest po to by wyrwać kasę od kierowców dla polityków na ośmiorniczki.Pozdrawiam.
~ Ave--jaa
Oceniano 3 razy  +1
~ 80
Oceniano 8 razy  +8
A Hołowczyc ile jechał i MO nic mu nie zrobiło a lekarka z Soli ma zabrane prawo jazdy czy dalej może zabijać?I czemu sędziowie i prokuratorzy nie mogą przyjmować mandatów ?Jakoś cicho w mediach w tym temacie
~ a
  0
i to jeszcze dwóch nie z tego powiatu
~ a
Oceniano 2 razy  +2
coś mnie się wydaje że łapiemy obcych
dobrze że swoich oszczędzają
przez tydzień ilu nietrzeźwych zatrzymają
a przez tydzień ile osób może jechać znacznie więcej
coś te proporcje są zachwiane
~ qaz
Oceniano 5 razy  +5
Podczas mierzenia prędkości auto się przybliżało. Na bank miał mniej o 15- 20 km/h. Mógł sprawę skierować do sądu, no ale i tak by to trwało ok 3 miesięcy. Polskie prawo...
~ DMX
Oceniano 6 razy  +6
BRAWo SREBERKo;-)
Ojczyzna jest z was dumna i teszszszszsz!!!
Złapaliscie, groznego lidera gangu wołomińskiego Ptaśka z Wołomina oraz lidera gangu Szybkiego z Pruszkowa
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 22:52 Józefów
Zenek Martyniuk gwiazdą festynu charytatywnego na rzecz mieszkanki gminy Józefów
Artyści znani z prestiżowych festiwali i popularnych programów telewizyjnych, zespoły disco polo oraz koła gospodyń wiejskich z kilku gmin powiatu biłgorajskiego włączyły się w pomoc dla mieszkanki Samsonówki w gminie Józefów. W niedzielę 17 października zorganizowano koncert charytatywny pod hasłem "Wybudźmy Elżbietę", którego gwiazdą był Zenon Martyniuk.
w niedzielę, godzina 16:48 Kociołki
Upamiętnili osadę leśną Kociołki
w sobotę, godzina 19:37 Biłgoraj
W Biłgoraju otwarto biuro Solidarnej Polski
w piątek, godzina 18:28 Józefów
W Józefowie podsumowano dwie inwestycje drogowe
W piątkowe popołudnie 15 października, na skrzyżowaniu dróg odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie dwóch dużych inwestycji drogowych, wykonanych w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny". Zadania mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu w wysokości 10 milionów złotych, jakie samorząd ZDW z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu województwa.
w niedzielę, godzina 20:07 Biłgoraj
Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio ma już 100 lat
w niedzielę, godzina 15:08 Wólka Czernięcińska
Otwarcie ciągu dróg powiatowych w Wólce Czernięcińskiej
8 października 2021 Biłgoraj
Rozmawiali o gospodarce leśnej
W piątkowe popołudnie 8 października, odbyło się spotkanie dotyczące gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Biłgoraj. Udział w nim wzięli m.in. nadleśniczy, burmistrz Biłgoraja, ale także przedsiębiorcy związani z branżą leśną oraz przedstawiciele aktywistów, walczących o zaniechanie wycinki lasu.
w niedzielę, godzina 10:50 Lubelszczyzna
Prawie 600 zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
w piątek, godzina 08:52 Biłgoraj
Burmistrz ostrzega przed kontrolami ze strony policji i straży miejskiej
w środę, godzina 13:53 Biłgoraj
Będzie remont ulicy Nadstawnej
Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju ogłosił przetarg na remont ulicy Nadstawnej. Przebudowa będzie kosztować ponad 2,1 mln zł, a 900 tys. zł dołoży Urząd Miasta w Biłgoraju.
w niedzielę, godzina 08:10 Nadrzecze
"Bidaczowskie opowieści" oraz warsztaty obywatelskie w Nadrzeczu
w czwartek, godzina 14:51 Biłgoraj
Ewakuacja klientów z marketu w Biłgoraju
7 października 2021 Obsza
Ofensywa drogowa w powiecie biłgorajskim
W latach 2019-2021 na terenie powiatu biłgorajskiego powstało blisko 23 km nowej nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 863. Inwestycje pochłonęły łącznie ponad 8,5 mln zł. Konferencja dotycząca remontów prowadzonych przez samorząd województwa lubelskiego wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie i jednostkami samorządów terytorialnych odbyła się w czwartek 7 października.
w czwartek, godzina 09:06 Biłgoraj
Chciała prawo jazdy za łapówkę
10 października 2021 Biłgoraj
Garażówka po raz 20.
9 października 2021 Samsonówka
Potrzebny dawca szpiku dla Darka
Darek Szydełko to mieszkaniec gminy Józefów. 1 września usłyszał diagnozę - przewlekła białaczka mielomonocytowa. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Włączmy się w akcję, pomóżmy i zarejestrujmy się na stronie organizacji non-profit jaką jest DKMS.
w piątek, godzina 10:48 Lubelszczyzna
Będzie kolejny lockdown? Wiceminister zdrowia mówi o spotkaniu w tej sprawie
w środę, godzina 23:44 Turobin
Olga pożegnała się z Top Model
3 października 2021 Brodziaki
Piknik z historią
Każdego roku w Brodziakach organizowany jest Piknik Historyczny. Tym razem wydarzenie odbyło się w niedzielne popołudnie 3 października na placu naprzeciw remizy.
w środę, godzina 08:03 Obsza
Uwaga na oferty w sprawie fotowoltaiki
w sobotę, godzina 09:04 Józefów
XXV Rajd im. Profesora Józefa Jóźwiaka
6 października 2021 Bukowina
Laur Konserwatorski 2021 dla kościoła w Bukowinie
Laurem Konserwatorskim w 2021 roku wyróżniono Stowarzyszenie Na Rzecz Bukowiny i parafię rzymskokatolicką pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy - za prace konserwatorskie i restauratorskie dekoracji malarskiej w kościele filialnym pw. Ofiarowania NMP w Bukowinie.
w sobotę, godzina 14:10 Lubelszczyzna
Ponad 1 200 przypadków więcej niż tydzień temu
w sobotę, godzina 08:24 Biłgoraj
Do RCEZ i ZSZiO w Biłgoraju trafiły komputery za kwotę 314 tys. zł
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj