REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2015.12.19 10:33 | aktualizacja: 2015.12.21 11:05

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu

Na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Poniatowskiego regularnie dochodzi do zdarzeń drogowych. Zwykle przyczyną jest wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez samochody wyjeżdżające z ul. Leśnej. To skłoniło zarządców obu tras do zmiany zasad poruszania się w tym miejscu. Ustawiono znak STOP, namalowana zostanie też linia bezwzględnego zatrzymania.
Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu

Dotychczas na skrzyżowaniu ulicy Leśnej z ul. Poniatowskiego obowiązywał znak "ustąp pierwszeństwa". Okazało się, że takie rozwiązanie nie wystarczy, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu. Regularnie w tym miejscu dochodzi do wypadków i kolizji. Ostatnia miała miejsce w minioną sobotę, o czym informowaliśmy w artykule pt. Zderzenie trzech pojazdów na skrzyżowaniu [AKTUALIZACJA].

- Mimo, że jest dobra widoczność na tym skrzyżowaniu dochodzi tam do wielu kolizji. W związku z powtarzającymi się zdarzeniami podjęta została decyzja o zmianie organizacji ruchu. Drogowcy już ustawili znak STOP, który nakazuje bezwzględne zatrzymanie się przed skrzyżowaniem - wyjaśnia w rozmowie z portalem bilgorajska.pl p.o. dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju Maria Góralska.

Decyzja została podjęta na wniosek władza miasta. - Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo w tym miejscu - dodaje dyrektor Góralska. Zwracajmy więc uwagę na znaki.

red.
red. dodany 19 grudnia 2015
 
Odsłon: 5692

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (17)

~ Rebai
  0
Czytanie jak czytanie ale z pisownią,szczególnie z ortografią to u niektórych źle..
~ ka
Oceniano 1 raz  +1
do yy. Most na Sikorskiego otrzymał tzw.dylatacje
~ yy
  0
Kto wie dlaczego Skanska "podrasowała" droge na moście,na Sikorskiego?
~ jan
Oceniano 2 razy  0
Wielbłąd powinien leżeć na drodze. Przecież był konkurs na tego wielbłąda-co miał leżeć, że niby na święta- ale jak ludzie nie głosowali to wielbłąda nie ma, garbów też nie ma i są wypadki. Ludzie są sami sobie winni, bo nie głosują, nawet jeśli to tylko o garb wielbłąda chodzi.
~ vgnyg
Oceniano 7 razy  +3
W takich miejscach powinny być takie garby jak obok szkół
~ w...
Oceniano 7 razy  +7
A jakie ma to znaczenie dla jednego czy drugiego " ciołka", który jeździ na swój pusty łeb na pamięć. Nie patrząc na znaki.
~ marek
Oceniano 12 razy  -6
Szacun dla Twojego IQ 51. Mojego Ci nie podam, nie sądzę abyś potrafił liczyć powyżej stu. A moje jest o wiele, wiele powyżej.
P.S. Naucz się prostaczku kulturalnej (jeśli to słowo jest Ci znane) dyskusji na forum. Ja dotychczas nikogo nie obraziłem, a prawo do swojej opinii mam jak każdy.
~ .
Oceniano 14 razy  +6
Nie, nie logiczniej, bo ten portal jest przeznaczony także dla osób z IQ powyżej 50.
Chyba nikt normalnie myślący nie pomyśli, że zmiana organizacji ruchu oznacza wywrócenie wszystkich zasad do góry nogami.
Zmiana organizacji ruchu oznacza po prostu zmianę sposobu poruszania się w obrębie skrzyżowania. Dotychczas można było jechać bez zatrzymywania, teraz każdy musi się zatrzymać bezwzględnie. To jest właśnie zmiana organizacji ruchu.
Jak ktoś nie rozumie takich pojęć niech odda prawo jazdy do starostwa, dla bezpieczeństwa pozostałych kierowców.
~ marek
Oceniano 14 razy  +8
Tak... Trzeba czytać, ale też i pisać ze zrozumieniem.
Media powinny przekazywać informacje językiem logicznym, nie budzącym wątpliwości i dwuznaczności, nie zaś urzędniczym bełkotem i urzędniczą nowomową, psedofachową.
Zresztą... pisma urzędowe adresowanie do obywatela także powinny być pisane językiem zrozumiałym. Nie jest to chyba wygórowane wymaganie.
~ Roweżysta
Oceniano 5 razy  -3
Spoko: "zmiana organizacji ruchu " to brzmi przeciez bardziej fachowo. Trzeba czytac ze zrozumieniem.
~ marek
Oceniano 15 razy  -1
Być może tak to brzmi w nomenklaturze, ale z pewnością nie jest to zgodne z logiką i prostym przekazem słownym. Każdy myślący logicznie, po takim przekazie pomyśli: na tym skrzyżowaniu zmienili organizacje ruchu, to znaczy Leśną zrobili z pierwszeństwem (chociaż na pewno się zastanowi czy to na pewno prawda, bo byłoby to nielogiczne).
Czy nie logiczniej byłoby napisać, że na tym skrzyżowaniu postawiono znak "stop" nakazujący zatrzymanie się ?
~ ...
Oceniano 6 razy  +2
Rondo to byłby dobry pomysł, szczególnie, że podobno może w 2017 planowana jest przebudowa Poniatowskiego w tej okolicy (od Harcerskiej do 11 Liatopada).
~ kierowca niedzielny
  0
~ stop
Oceniano 10 razy  +4
ustawienie nowego znaku lub zmiana już istniejącego znaku - to zmiana organizacji ruchu, tak to sie nazywa- to prawda
~ A MOŻE
Oceniano 5 razy  +3
WYBUDOWAĆ W TYM MIEJSCU RONDO?
~ marek
Oceniano 10 razy  -4
Zmiana organizacji ruchu ? Ustawienie znaku "stop" zamiast "ustąp pierwszeństwa przejazdu" to chyba nie jest zmiana organizacji ruchu. Przecież nie ma zmiany. Poniatowskiego jak była , tak nadal ma pierwszeństwo na Leśną.
~ dobre z netu
Oceniano 5 razy  +3
KuKiz zaorał Petru-sa
>youtube.com/watch?v=39m2iBxRFhg
cript type="text/javascript">
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
dzisiaj, 09:59 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany przez "łowców głów"
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
dzisiaj, 08:23 Wola Obszańska
Festyn na granicy województw
12 lipca 2024 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w piątek, godzina 18:04 Tarnowola
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 853 miedzy Aleksandrowem a Józefowem doszło do zderzenia dwóch osobówek. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana.
w piątek, godzina 10:45 Harasiuki
121 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
w piątek, godzina 16:06 Józefów
Czerwona flaga nad zalewem
w czwartek, godzina 11:38 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
w piątek, godzina 12:33 Bukowina
Martyna Łuszczek wśród 50 najlepszych studentów na świecie
w czwartek, godzina 08:21 Frampol
Stan wodomierzy pod lupą ZGK
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w niedzielę, godzina 08:34 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
w czwartek, godzina 08:38 Biłgoraj
Tak wygląda remont 90-letniego mostu
13 lipca 2024 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
w piątek, godzina 19:43 Biszcza
Dziewięć zastępów straży walczyło z pożarem zboża
w środę, godzina 08:14 Biłgoraj
Mieszkańcy powiatu stracili tysiące złotych
w niedzielę, godzina 21:56 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
w niedzielę, godzina 18:20 Biszcza
Dzień Miodu i Pieroga 2024
w poniedziałek, godzina 09:51 Biłgoraj
Badania archeologiczne w biłgorajskim parku
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika