REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2023.09.15 09:48

Zmiana organizacji ruchu w Biłgoraju. Sypią się mandaty

Od niedawna na ulicy Bohaterów Monte Cassino w Biłgoraju obowiązują nowe zasady ruchu. Nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z tych przepisów, co może prowadzić do nieporozumień i niechcianych konsekwencji.
Zmiana organizacji ruchu w Biłgoraju. Sypią się mandaty

Niedawno na ulicy Bohaterów Monte Cassino w Biłgoraju, tuż za światłami w stronę Puszczy, drogowcy ustawili znak nakazujący jazdę prosto. A to oznacza, że zarówno kierowcom, jak i rowerzystom nie można skręcić do znajdującej się po drugiej stronie ulicy galerii Natura. Z kolei wyjeżdżając z parkingu przy galerii widzimy znak nakazujący jazdę w prawo.

Nie wszyscy zauważyli zmianę. W związku z tym sypią się mandaty. Za niezastosowanie się do znaku C-5 policjanci mogą ukarać kierowcę mandatem w wysokości 250 zł, natomiast za przekroczenie podwójnej linii ciągłej grozi grzywna w wysokości 200 zł.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na znaki. Zrozumienie i przestrzeganie przepisów to klucz do zachowania bezpieczeństwa na drodze i uniknięcia niepotrzebnych kłopotów.

Red.
Red. dodany w piątek, godzina 09:48
 
Odsłon: 9794

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (2)

sssss
Oceniano 15 razy  -5
Podobna sytuacja jest na Kościuszki. Zaraz za zjazdem z ronda Nadstawna/Kościuszki w stronę Puszczy jest nakaz jazdy na wprost. Wszyscy mają to daleko gdzieś i skręcają na parking po prawej stronie. Myślę że nie chodzi tu o łatanie budżetu bo jest mnóstwo różnych sytuacji w których mogli by karać a olewają. Piesi z telefonami na przejściach, kierowcy prowadzący i z telefonami, rowerzyści na chodnikach, bez oświetlenia w nocy, nieprawidłowo parkowane samochody blokujące chodniki nie wspominając o przekraczaniu prędkości. Gdyby chcieli łatać budżet i się za to wzięli to kilka patroli miało by robotę 24/7. Kierowcy jeżdżą na pamięć i nie zwracają uwagi na znaki. Podejrzewam np. że niewiele osób się zorientowało o ograniczeniu do 30km/h na Placu Wolności. Policja tez to wszystko w 99% olewa więc nic się nie zmieni. No chyba że będzie trup to przez kilka dni się zainteresują. Jaki komendant główny, taka i cala reszta. Niestety nie mamy w Biłgoraju Żoliborza bo mieli by zajęcie idealne dla siebie.
Drakkar
Oceniano 15 razy  -3
X lat nie było tego znaku i nagle od niedawna dokładnie nie wiadomo od kiedy pojawia się ten nakaz.
Niejeden kierowca pojedzie na pamięć i zdarzy mu się skręcić no ale
takiej okazji na podreperowanie budżetu pana Jarosława przegapić nie wolno.
W pierwszej kolejności to przez przez jakiś czas policja powinna upominać.
Dopiero potem brać się za mandaty.
Ale w sumie patrząc na sposób jazdy niektórych kierowców to jedynym skutecznym upominaczem jest właśnie mandat.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
dzisiaj, 16:02 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 10:21 Biłgoraj
Miała prawie 2 promile. Twierdziła, że wypiła tylko jedno piwo
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
10 września 2023 Lipiny Górne-Borowina
100-lecie Lasów Państwowych. Uroczystości w Lipinach
W tym roku Lasy Państwowe świętują 100-lecie istnienia. Z tej okazji odbywają się uroczystości, mające na celu podkreślenie wagi wydarzenia. W niedzielę 10 września świętowano w powiecie biłgorajskim.
we wtorek, godzina 19:22 Biłgoraj
Zbiórka na sprowadzenie ciała
w środę, godzina 07:50 Lekkoatletyka
RCEZ na 3. miejscu w kraju
dzisiaj, 15:46 Biłgoraj
Promesy wręczone. Do powiatu trafiły miliony zł
W czwartkowe popołudnie 21 września, w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbędzie się wręczenie promes z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych edycja VI skierowana do samorządów, w których działały PGR-y.
dzisiaj, 10:58 Biłgoraj
Bezpłatne treningi na terenie OSiR
w piątek, godzina 09:48 Biłgoraj
Zmiana organizacji ruchu w Biłgoraju. Sypią się mandaty
w środę, godzina 16:09 Biłgoraj
"Jedynka" ma nowy sztandar
20 września to wyjątkowy dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. W związku z beatyfikacją patrona, kardynała Stefana Wyszyńskiego, tego dnia odbyła się uroczystość nadania placówce nowego sztandaru.
w sobotę, godzina 09:04 Biłgoraj
Koncert przy fontannie. Zagrają młodzi muzycy z Biłgoraja
w niedzielę, godzina 08:43 Lubelszczyzna
Pociągi pojadą z Biłgoraja do Lublina - podpisano umowę na projekt linii
w poniedziałek, godzina 08:31 Region
Utrudnienia na DK nr 74 za Frampolem
Kierowcy podróżujący "krajówką" za Frampolem muszą przygotować się na utrudnienia. Rozpoczęły się prace związane z budową pierwszej w regionie drogi w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.
8 września 2023 Biłgoraj
11 nauczycieli odebrało awanse zawodowe
we wtorek, godzina 15:40 Biłgoraj
Marcin Daniec wystąpi w Biłgoraju [NOWY TERMIN]
w poniedziałek, godzina 16:41 Powiat
Miliony na renowację kościołów w powiecie
W poniedziałek 18 września, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu biłgorajskiego oraz beneficjentów dotacji, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łącznie do naszego powiatu trafią środki w wysokości ponad 13 mln zł.
w środę, godzina 12:22 Wola Dereźniańska
Wielkie sprzątanie już w sobotę
w środę, godzina 09:23 Biłgoraj
Będą zbierać baterie na ulicach Biłgoraja
w niedzielę, godzina 20:54 Biłgoraj
Koncert przy fontannie przyciągnął prawdziwe tłumy
W niedzielny wieczór 17 września grupa biłgorajskich muzyków zaprosiła na nietypowe wydarzenie. Zaproponowano koncert przy fontannie na placu Wolności. "Alejki" wypełniły się publicznością.
w piątek, godzina 20:22 Olszanka
53-letni mężczyzna zmarł przygnieciony przez ciągnik
dzisiaj, 10:16 Osuchy
Dwie historyczne rocznice w Osuchach
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika