REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2023.09.15 09:48

Zmiana organizacji ruchu w Biłgoraju. Sypią się mandaty

Od niedawna na ulicy Bohaterów Monte Cassino w Biłgoraju obowiązują nowe zasady ruchu. Nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z tych przepisów, co może prowadzić do nieporozumień i niechcianych konsekwencji.
Zmiana organizacji ruchu w Biłgoraju. Sypią się mandaty

Niedawno na ulicy Bohaterów Monte Cassino w Biłgoraju, tuż za światłami w stronę Puszczy, drogowcy ustawili znak nakazujący jazdę prosto. A to oznacza, że zarówno kierowcom, jak i rowerzystom nie można skręcić do znajdującej się po drugiej stronie ulicy galerii Natura. Z kolei wyjeżdżając z parkingu przy galerii widzimy znak nakazujący jazdę w prawo.

Nie wszyscy zauważyli zmianę. W związku z tym sypią się mandaty. Za niezastosowanie się do znaku C-5 policjanci mogą ukarać kierowcę mandatem w wysokości 250 zł, natomiast za przekroczenie podwójnej linii ciągłej grozi grzywna w wysokości 200 zł.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na znaki. Zrozumienie i przestrzeganie przepisów to klucz do zachowania bezpieczeństwa na drodze i uniknięcia niepotrzebnych kłopotów.

Red.
Red. dodany 15 września 2023
 
Odsłon: 11812

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (2)

sssss
Oceniano 15 razy  -5
Podobna sytuacja jest na Kościuszki. Zaraz za zjazdem z ronda Nadstawna/Kościuszki w stronę Puszczy jest nakaz jazdy na wprost. Wszyscy mają to daleko gdzieś i skręcają na parking po prawej stronie. Myślę że nie chodzi tu o łatanie budżetu bo jest mnóstwo różnych sytuacji w których mogli by karać a olewają. Piesi z telefonami na przejściach, kierowcy prowadzący i z telefonami, rowerzyści na chodnikach, bez oświetlenia w nocy, nieprawidłowo parkowane samochody blokujące chodniki nie wspominając o przekraczaniu prędkości. Gdyby chcieli łatać budżet i się za to wzięli to kilka patroli miało by robotę 24/7. Kierowcy jeżdżą na pamięć i nie zwracają uwagi na znaki. Podejrzewam np. że niewiele osób się zorientowało o ograniczeniu do 30km/h na Placu Wolności. Policja tez to wszystko w 99% olewa więc nic się nie zmieni. No chyba że będzie trup to przez kilka dni się zainteresują. Jaki komendant główny, taka i cala reszta. Niestety nie mamy w Biłgoraju Żoliborza bo mieli by zajęcie idealne dla siebie.
Drakkar
Oceniano 15 razy  -3
X lat nie było tego znaku i nagle od niedawna dokładnie nie wiadomo od kiedy pojawia się ten nakaz.
Niejeden kierowca pojedzie na pamięć i zdarzy mu się skręcić no ale
takiej okazji na podreperowanie budżetu pana Jarosława przegapić nie wolno.
W pierwszej kolejności to przez przez jakiś czas policja powinna upominać.
Dopiero potem brać się za mandaty.
Ale w sumie patrząc na sposób jazdy niektórych kierowców to jedynym skutecznym upominaczem jest właśnie mandat.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 18:36 Region
Zmiany personalne w parafiach [LISTA]
W piątek 21 czerwca biskup Marian Rojek ogłosił decyzje personalne dotyczące kapłanów diecezji zamojsko-lubaczowskiej. W jakich parafiach będą zmiany?
dzisiaj, 08:46 Powiat
Alert trzeciego stopnia dla powiatu
dzisiaj, 16:52 Powiat
Burze nad powiatem. 12 interwencji w niecałe 4 godziny
we wtorek, godzina 14:30 Dereźnia Solska
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
Wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jan Pawła II w Dereźni Solskiej Zofia Bielak odchodzi na emeryturę. W sali gimnastycznej dereźniańskiej placówki odbyło się dzisiaj uroczyste i wzruszające pożegnanie.
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
w piątek, godzina 15:00 Rogale
Zderzenie 3 pojazdów. Służby w akcji [AKTUALIZACJA]
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w piątek, godzina 14:27 Nadrzecze
Pożar auta na drodze wojewódzkiej
dzisiaj, 13:45 Osuchy
Największa patriotyczna uroczystość w regionie - Osuchy 2024
w środę, godzina 13:12 Kraj
Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Romanowskiemu
Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał dzisiaj do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.
we wtorek, godzina 13:10 Kraj
Złóż wniosek do końca czerwca, żeby nie stracić pieniędzy
w czwartek, godzina 14:40 Hedwiżyn
Uroczyste pożegnanie długoletniej dyrektor
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w czwartek, godzina 18:47 Region
W piątek biskup ogłosi zmiany personalne w parafiach
w piątek, godzina 13:15 Biłgoraj
Wakacje czas zacząć
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
dzisiaj, 13:17 Biłgoraj
Rajd pamięci partyzantów
w czwartek, godzina 10:29 Biłgoraj
Kierowca ciężarówki "zgubił" naczepę
15 czerwca 2024 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
w środę, godzina 15:03 Korczów
Dyrektor odchodzi na emeryturę po blisko 25 latach pracy
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika