REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2016.03.18 08:28 | aktualizacja: 2016.03.17 19:13

Mniej bezrobotnych w powiecie

W okresie czterech kwartałów 2015 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Biłgoraju zarejestrowało się łącznie 6550 osób. 83,5 % z nich zarejestrowało się kolejny raz. Średnio w miesiącu rejestrowało się 546 osób. Podczas czwartkowych obrad Rady Powiatu, dyrektor PUP, Danuta Łagożna przedstawiła roczne sprawozdanie z funkcjonowania placówki w ubiegłym roku.
Mniej bezrobotnych w powiecie

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Biłgoraju na dzień 31.12.2015 r. wynosiła 3.783 osób, w tym 1.833 kobiet. W odniesieniu do analogicznego okresu roku ubiegłego liczba bezrobotnych ogółem zmniejszyła się o 168 osób tj. 4,3% (w grudniu 2014 r. zarejestrowanych było 3.951 osób). Liczba zarejestrowanych bezrobotnych nie uwzględnia osób poszukujących pracy tj. posiadających gospodarstwa rolne powyżej 2 hektarów przeliczeniowych, renty inwalidzkie lub inne źródła dochodów. W dniu 31.12.2015 r. w ewidencji PUP w Biłgoraju figurowały 82 osoby poszukujące pracy.

- W okresie czterech kwartałów 2015 r. w PUP w Biłgoraju zarejestrowano łącznie 6.550 osób bezrobotnych, z tego w grudniu - 813 osoby. Średnio w miesiącu rejestrowano 546 osób. Spośród ogółu zarejestrowanych tylko 1.079 osób zarejestrowało się po raz pierwszy. Zdecydowana większość bezrobotnych, bo aż 5.471 osób zarejestrowało się po raz kolejny tj. 83,5% ogółu rejestrujących się - przedstawiała statystyki Danuta Łagożna, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.
W 2015 roku z powodu podjęcia pracy (bez staży i przygotowań zawodowych dorosłych) z ewidencji bezrobotnych wyłączono 2.366 osób, co stanowi 30,7% ogółu wyrejestrowanych.
Jest to wzrost o 6,8 punktu procentowego w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego, kiedy z powodu podjęcia pracy wyłączono 2.366 osób (30,7% ogółu wyrejestrowanych). W grudniu 2015 r. powiat biłgorajski osiągnął najniższy wskaźnik bezrobocia w województwie lubelskim - 8%.

Na dzień 31.12.2015r. w PUP w Biłgoraju zarejestrowanych było 1.833 bezrobotnych kobiet. W stosunku do 2014 r. liczba bezrobotnych kobiet zmniejszyła się o 88 osób. Na koniec roku 2015 r. kobiety stanowiły 48,5% ogółu bezrobotnych, a w roku 2014- 48,6%.

W strukturze wiekowej bezrobotnych zauważa się zdecydowaną przewagę ludzi młodych, w wieku do 34 lat - jest to grupa 2.179 osób, co stanowi 57,6% ogółu bezrobotnych, 18,2% to bezrobotni w wieku 35-44 lata, natomiast 12,4% to osoby pomiędzy 45-54 rokiem życia. Najmniej liczną grupę stanowią bezrobotni powyżej 60 roku życia tj.3,5%.

Liczba bezrobotnych zamieszkałych na terenach wiejskich na koniec roku 2015 wynosiła 2.528 osób (w tym 1.235 kobiet) - 66,8% ogółu zarejestrowanych. W porównaniu do analogicznego okresu 2014 r. liczba ta zwiększyła się o 241 osób ok. 10,5%. W dniu 31.12.2014 roku w PUP zarejestrowane były 2.287 osoby bezrobotne zamieszkałe na terenach wiejskich.

Według stanu z dnia 31.12.2015 r. największa liczba osób bezrobotnych występowała w:
- mieście Biłgoraj - 976 osób (25,8% ogółu),
- gminie Biłgoraj - 589 osób (15,6% ogółu),
- mieście i gminie Józefów - 320 osób (8,5% ogółu).

Najmniej bezrobotnych było w gminach:
- Łukowa - 101 osób (2,7% ogółu),
- Obsza - 110 osób (2,9% ogółu),
- Aleksandrów - 112 osób (3% ogółu)

Realizując zadania w ramach posiadanych przez Urząd środków finansowych zaktywizowano ogółem 1.123 osób, w tym:
- staże - 580 osób,
- bony stażowe - 65 osób,
- staże zagraniczne - 18 osób (Program Leonardo da Vinci),
- prace interwencyjne - 128 osób (w tym 6 rezygnacji),
- szkolenia - 81 osób (w tym 37 osób Program Leonardo da Vinci),
- bony szkoleniowe - 8 osób,
- wyposażenie lub dopsazenie stanowisk pracy - 46 osób,
- dotacje - 92 osoby,
- prace społecznie - użyteczne - 10 osób,
- roboty publiczne - 25 osób,
- bony zatrudnieniowe - 8 osób,
- bony na zasiedlenie - 53 osoby
- dofinansowanie do wynagrodzenia osób powyżej 50 roku życia - 9 osób.

Red.
Red. dodany 18 marca 2016
 
Odsłon: 4022

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (18)

Najwyżej oceniane komentarze
~ Misio
Oceniano 20 razy  +14
Bzdury pani dyrektor !!!!!!!!!!!! bezrobotnych jest znacznie więcej.Pani i pani urzędnicy do bezrobotnych zaliczają tylko zarejestrowanych W PUP,a co z tymi którzy utracili status osoby bezrobotnej z powodu niestawiennictwa w wyznaczonym terminie w PUP-czy znaleźli pracę ?.Co z osobami które nie rejestrują się w ogóle z powodu tego, że mieszkają gdzieś daleko na wsi i nie opłaca im się dojeżdżać do urzędu, bo i tak nic z tego poza ubezpieczeniem( znam wiele takich osób ),co z tymi którzy utrzymują się z dorywczej pracy i nie mogą się stawić w urzędzie bo tak w tym czasie zarabiają na chleb.Tego PUP nie bierze pod uwagę!! Tak naprawdę bezrobocie można obliczyć poprzez odjęcie ogółu ubezpieczonych w ZUS od zdolnych do pracy osób( nie pobierają rent i nie są hoży)zamieszkałych na stałe na tym terytorium.
Wszystkie komentarze
~ ak®
Oceniano 1 raz  -1
BRW to nie tylko przestępcza firma ale i bandycka bo posługują się skorumpowanymi sądami i bojówkami .A bojówka to już bandytyzm.
I niech mi jakiś śmieć związany z tą psubraciarnią chwedującą zaprzeczy !!!!!!że nie piszę prawdy !!!!
~ ak®
Oceniano 1 raz  -1
-z tym wyggwiazdkowaniem to edytor przesadza .
Żenada.
~ ak®
Oceniano 2 razy  0
Zarząd na Krzeszowskiej i w innych szubrawniach firmach Chmiela to patologia TO PATOLOGIA DEPRAWATORSKA deprawatorzy pociotek i kłamliwych wilczków pociotek .
Deprawują zmówione bandy pracownicze a na ich ofiary robią się nagle murem z zakazem wstępu ofiarze do firmy i ***** ofiary pociotek Chmiela w skorumpowanym sądzie !!!!/na jego zlecenie gdzie prawda ginie i wrabiają /
Kobietą w bojówce w budynku sądu była żona prokuratora Reszczyńskiego żeby wrobić mnie w odsiadkę po zaaranżowanej bijatyce i ataku na Krowiarkę /bliską pociotkę Chmiela/ .
Tylko dzięki temu,że spokojnie sobie siedziałem na krześle nie zostałem zmanipulowany wciągnięty w kotłowaninę i krzyki Krowiarki dziejące się jakieś 5 metrów ode mnie za szpalerem facetów .
BRW to są ohydne świnie oszczercze zaplecowe zdeprawowane i deprawatorski Zarząd mają ,Rada Nadzorcza taka sama patologia .
JAk czyta to jaki udziałowiec Chmiela albo wierzyciel to mogę dorzucic info o tzw ,,alferze sędziów rejonowych z lubelskim skorumpowanym psychiatrykiem"
-----------------------------
A szubrawiec Chmiel i Zarząd dalej mnie ignoruje.
No to zobaczymy .
Sędzia Kaczorowska była stręczycielką stręczyła mi Krowiarkę nawet jak ta była już z użytkownikiem .
~ małgorzata
Oceniano 7 razy  +7
Bzdura totalna !!!! te statystyki mozna sobie wsadzic miedzy bajki. Bezrobotni poszukuja pracy sami,a pozniej te panie co popijaja kawke 5 razy dziennie i z wielkim fochem obsługuja interesantow wydzwaniaja po ludziach i prosza o dopelnienie dokumentow (podpis ,że urzad pomogł w odnalezieniu zatrudnienia) Przeciez kazdy biega z kartka z pup i pyta sam po pracodawcach o prace! Śmiech na sali!!!! Wiele razy byłam zarejestrowana- urzad nigdy nie znalazl mi zadnego zajecia!!!!!! Mało tego ,informacji tez nikt tam rzetelnych tam nie udziela , interesanci sa bezczelnie zbywani . Chcac sie dowiedziec o dofinansowaniu pani nie raczyła nawet poswiecic mi minuty. Kazała mi sledzic strone pup.Pewnie spieszyła sie na kawe - jednym słowem cyrk !
~ Misio
Oceniano 2 razy  +2
Faktycznie strzeliłem byka jak półanalfabeta.Ale gdy szybko pisze to nie zastanawiam się nad ortografią tylko nad sensem - przepraszam.
~ ja
Oceniano 4 razy  +2
hoży? matko kto to pisal? :)
~ seba
  0
Dobrze że tak piszesz ale pisz bez błędów ortograficznych. Pozdrawiam.
~ stal
Oceniano 3 razy  +3
SŁUSZNĄ LINIĘ MA NASZ STAROSTA.
~ hjgyj
Oceniano 6 razy  +6
Na foreście non stop stawki w duł , gdyby wyzyskiwacze mogli to by wcale nie płacili,a przecież na Krzeszowskiej to miłosierni bracia!!!!!!!! ale chyba dla siebie
~ luki
Oceniano 8 razy  +8
To prawda ponieważ wielu wyjechało po stwierdzeniu że za tysiąc kilkaset złotych nie da się godnie żyć .
~ bhj
Oceniano 9 razy  +7
W tych biurach i urzędach widać kochacie obłudę
~ anka
Oceniano 10 razy  +10
Faktycznie zmalała w Biłgoraju!!! A powodem tego stanu rzeczy jest rozpoczęciem prac sezonowych poza granicami PL!!! Ot i zagadka spadku rozwiązana!!!
~ aza
Oceniano 8 razy  0
a Duda mówił,że będą wracać..nie łapią się na lep tych oszustów?
~ Misio
Oceniano 4 razy  +2
Mówię tu o zdolności lub nie do pracy, przecież kalectwo tak naprawdę wyklucza z rynku pracy. Co innego jest, że za dużo osób siedzi na chorobowej rencie,ale czy mają inne wyjście jak niema pracy??. Również pozdrawiam
~ e
Oceniano 8 razy  +6
i kolejne rzesze opuszczaja ten nieszczesliwy kraj w poszukiwaniu pracy. niech powie ile wyemigrowalo
~ bzdury
Oceniano 15 razy  +9
wezcie mnie trzymajcie bo jej zaraz jbene to z mownicy zleci!!!
~ seba
Oceniano 3 razy  +3
Misiaczku chorzy nie hoży. Pozdrawiam.
~ Misio
Oceniano 20 razy  +14
Bzdury pani dyrektor !!!!!!!!!!!! bezrobotnych jest znacznie więcej.Pani i pani urzędnicy do bezrobotnych zaliczają tylko zarejestrowanych W PUP,a co z tymi którzy utracili status osoby bezrobotnej z powodu niestawiennictwa w wyznaczonym terminie w PUP-czy znaleźli pracę ?.Co z osobami które nie rejestrują się w ogóle z powodu tego, że mieszkają gdzieś daleko na wsi i nie opłaca im się dojeżdżać do urzędu, bo i tak nic z tego poza ubezpieczeniem( znam wiele takich osób ),co z tymi którzy utrzymują się z dorywczej pracy i nie mogą się stawić w urzędzie bo tak w tym czasie zarabiają na chleb.Tego PUP nie bierze pod uwagę!! Tak naprawdę bezrobocie można obliczyć poprzez odjęcie ogółu ubezpieczonych w ZUS od zdolnych do pracy osób( nie pobierają rent i nie są hoży)zamieszkałych na stałe na tym terytorium.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w poniedziałek, godzina 14:52 Diecezja
Zmiany w parafiach
W poniedziałek 27 czerwca, podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek ogłosił następujące decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
dzisiaj, 11:32 Powiat
Nowy pełnomocnik PiS w powiecie biłgorajskim
dzisiaj, 18:36 Biłgoraj
Spotkanie z wicemarszałek Sejmu
w niedzielę, godzina 17:07 Osuchy
78. rocznica największej bitwy partyzanckiej
Bitwa pod Osuchami była największą i najbardziej krwawą bitwą partyzancką II wojny światowej. W niedzielę 26 czerwca na cmentarzu partyzanckim zorganizowano uroczystości upamiętniające 78. rocznicę tych tragicznych wydarzeń. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.
dzisiaj, 09:28 Biłgoraj
Radni Rady Seniorów odebrali nominacje
we wtorek, godzina 09:19 Zawada
Motocyklista wyprzedzał ciąg pojazdów. Doprowadził do wypadku
21 czerwca 2022 Biłgoraj
Powiatowy Dzień Olimpijczyka
We wtorek 21 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego zorganizowano Powiatowy Dzień Olimpijczyka. Uczniowie, którzy wyróżnili się osiągnięciami w nauce, odebrali z rąk starosty Andrzeja Szarlipa, okolicznościowe dyplomy i karty podarunkowe.
w poniedziałek, godzina 11:33 Gromada
36-latka mając ponad 2,5 promila wiozła pasażerkę z 4 promilami
21 czerwca 2022 Gmina Biłgoraj
Pobrali się w 1971r. Dziś obchodzą jubileusz 50-lecia małżeństwa
20 czerwca 2022 Biłgoraj
Ruch na ul. Nadstawnej będzie zamknięty
Już jutro rozpoczną się prace bitumiczne na ul. Nadstawnej w Biłgoraju. Droga będzie zamknięta dla ruchu kołowego.
w poniedziałek, godzina 17:33 Obsza
Przerwy w dostawie wody z powodu upałów
dzisiaj, 08:05 Biłgoraj
Susza hydrologiczna na obszarze powiatu
dzisiaj, 20:09 Biłgoraj
Wyjątkowo mało pieniędzy wydano na inwestycje w mieście. Radni podjęli decyzję dot. absolutorium
W środowe popołudnie 29 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Miasta Biłgoraja. Podczas obrad radni dyskutowali nie tylko nad udzieleniem absolutorium, ale także wotum zaufania dla burmistrza Janusza Rosłana. Przyjęto też sprawozdanie finansowe. - Kwota przeznaczona na inwestycje w 2021r. nie była przeogromna w porównaniu do lat ubiegłych - mówił burmistrz Janusz Rosłan.
we wtorek, godzina 10:27 Olszanka
Sarna wbiegła pod motocykl
w czwartek, godzina 08:39 Biłgoraj
"Praktyczna pani" na sprzedaż
w piątek, godzina 16:59 Biłgoraj
Prawie 28 mln zł zadłużenia. Zarząd Powiatu dostał absolutorium?
W piątkowe popołudnie 24 czerwca, odbyła się najważniejsza w całym roku sesja Rady Powiatu Biłgorajskiego. Podczas obrad radni udzielili wotum zaufania Zarządowi Powiatu, głosowali też nad absolutorium, czyli przyjęciem sprawozdania z wykonania budżetu za ubiegły rok. Jakie decyzje podjęli?
w sobotę, godzina 23:02 Frampol
Festiwal Muzyki Tanecznej we Frampolu
19 czerwca 2022 Gromada
Zawody strażackie w Gromadzie [WYNIKI]
21 czerwca 2022 Tarnogród
Będą nowe obwodnice w województwie lubelskim, w tym obwodnica Tarnogrodu
Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz wicemarszałek Michał Mulawa, podpisali w poniedziałkowe przedpołudnie 20 czerwca umowy o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg budowy trzech obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich. Jedną z nich jest obwodnica Tarnogrodu.
we wtorek, godzina 12:51 Powiat
Są wyniki badań wody w zalewach
w piątek, godzina 18:38 Biłgoraj
Sztandar dla szkoły i przedszkola
w niedzielę, godzina 09:18 Biłgoraj
Prawie 10 tys. hospitalizacji, ponad 4,5 tys. udzielonych porad w 2021 roku
Podczas piątkowych obrad Rady Powiatu w Biłgoraju radni wysłuchali sprawozdania z działalności szpitala powiatowego. W ubiegłym roku liczba hospitalizacji (wraz z ruchem międzyoddziałowym) wyniosła prawie 10 tys. Na którym oddziale było najwięcej pacjentów?
w sobotę, godzina 08:10 Powiat niżański
Pijany kierowca busa przewoził pasażerów, jeden z nich wezwał policję
w sobotę, godzina 20:59 Biłgoraj
Eleni zaśpiewała w Biłgoraju
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj