REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2015.01.21 10:06 | aktualizacja: 2015.01.20 13:36

Zaktywizować biłgorajski rynek pracy

Rada Powiatu w Biłgoraju przyjęła "Program Promocji Zatrudnienia oraz Aktywizacji Lokalnego Rynku Pracy w Powiecie Biłgorajskim na lata 2014 - 2020". Założenia programu przedstawiła radnym, Danuta Łagożna, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.
Zaktywizować biłgorajski rynek pracy

Program stanowi część Powiatowej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Biłgorajskim na lata 2014-2020.

- Na lokalnym rynku pracy zachodzą dynamiczne zmiany, które są odzwierciedleniem intensywnych przemian w całej sferze życia społeczno - gospodarczego. Wpływ na sytuację na rynku pracy mają m.in. czynniki demograficzne, zasoby ludzkie oraz ogólny stan gospodarki. Biłgorajski rynek pracy z uwagi na brak silnie rozwiniętego przemysłu opiera się w większości na drobnej przedsiębiorczości w zakresie usług, produkcji i handlu. Większe zakłady prosperujące na rynku pracy reprezentują branże: stolarską, budowlaną i winiarską - podkreślała Danuta Łagożna, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Jak podkreślała pani dyrektor w okresie ostatnich trzech lat liczba osób bezrobotnych systematycznie wzrastała- nie tylko na koniec
roku, ale również w poszczególnych miesiącach danego roku. Od kilku lat utrzymuje się wysoki udział osób długotrwale bezrobotnych w ogólnej liczbie zarejestrowanych - co jest zjawiskiem szczególnie niekorzystnym zarówno dla samych pozostających bez pracy, jak również dla społeczeństwa. Problemem lokalnego rynku jest również duża ilość kobiet pozostających bez zatrudnienia. Dane statystyczne (udział procentowy w stosunku do mężczyzn) nie wskazują jednoznacznie na "bezrobocie kobiet", jednak szczegółowa diagnoza sytuacji, zarówno pod kątem możliwości zawodowych, jak też osobistych uwidacznia faktyczne problemy z aktywizacją zawodową i aktywnym uczestnictwem kobiet na rynku pracy.

Przyjęty Powiatowy Program Promocji Zatrudnienia oraz Aktywizacji Lokalnego Rynku Pracy na lata 2014 - 2020 zakłada:

- Aktywizację lokalnego rynku pracy poprzez m.in.upowszechnianie i promocja usług pośrednictwa pracy, poradnictwa zawodowego oraz usług EURES;opracowywanie i realizację programów na rzecz pomocy osobom bezrobotnym; rozwój współpracy z urzędami
miast i gmin oraz ośrodkami pomocy społecznej celem optymalizacji działań na rzecz osób pozostających bez pracy
i zagrożonych wykluczeniem społecznym;

- Promocja i wspieranie przedsiębiorczości przez m,in. upowszechnianie dobrych praktyk w zakresie przedsiębiorczości; pomoc doradcy klienta poprzez opracowanie i monitoring indywidualnego planu działań w celu doprowadzenia do samozatrudnienia, organizacja szkoleń z zakresu podejmowania własnej działalności gospodarczej.

- Działania aktywizacyjne na rzecz zwiększania zatrudnialności osób młodych do 30 roku życia, osób bezrobotnych powyżej 50 roku życia, kobiet oraz osób niepełnosprawnych. Cel bedzie realizowany przez opracowywanie przez doradcę klienta przy współudziale osoby bezrobotnej Indywidualnych Planów Działania; promowanie zatrudnienia osób młodych do 30 roku życia, osób bezrobotnych
powyżej 50 roku życia, kobiet oraz osób niepełnosprawnych wśród pracodawców.

- Pozyskiwanie środków na realizację projektów i programów rynku pracy.

- Rozwój urzędu jako instytucji rynku pracy.

-Zdajemy sobie sprawę, że podejmowane przez urząd działania nie są w stanie całkowicie zlikwidować problemu bezrobocia w naszym powiecie, jednak dokładamy wszelkich starań, aby to zjawisko znacznie ograniczyć. Cel ten osiągamy poprzez partnerską współpracę z pracodawcami tworzącymi nowe miejsca pracy oraz wszelkimi urzędami i instytucjami świadczącymi pomoc osobom bezrobotnym i pracodawcom - podsumowała pani dyrektor, Danuta Łagożna.

Informacja z realizacji Programu Promocji Zatrudnienia oraz Aktywizacji Lokalnego Rynku Pracy w Powiecie Biłgorajskim na lata 2014 - 2020 przedkładana będzie Radzie Powiatu w Biłgoraju po zakończeniu każdego roku.

Red.
Red. dodany 21 stycznia 2015
 
Odsłon: 7603

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (49)

Najwyżej oceniane komentarze
~ ..
Oceniano 53 razy  +45
Najważniejsze, że urząd pracy dostanie pieniądze na tworzenie projektów i programów,na premie i nagrody za tak wyśmienite pomysły.
~ w...
Oceniano 38 razy  +34
A może tak monitoring nad ofertami, które wiecznie są aktualne w PUP-ie a w rzeczywistości to pracownik na wymianke co tydz lub dwa.
~ aaa
Oceniano 38 razy  +32
Dobrze mówisz, ktoś się tym powinien zająć.
Widać to szczególnie na początku roku jak są nowe środki na staże i wiele firm głównie sklepów poszukuje pracowników którzy mogą odbyć staż. 6 miesięcy darmowego pracownika to dobry pomysł na oszczędność dla przedsiębiorcy, potem zatrudni kogoś na śmieciówce do komca roku, a w nowym roku znowu szuka stażysty.
Jakby ktoś porównał oferty pracy z ostatnich kilku lat to by się okazało, że jest kilka- kilkanaście firm które ktore od lat "nie mogą" znaleźć pracownika na tak wymagające stanowisko jak sprzedawca tylko ciągle testują nowych na stażach.
Wszystkie komentarze
~ ja28
  0
żenada, UP pieniądze dostaje co roku a ja jestem bezrobotną od 9 lat, super pomysł z indywidualnym planem działania, głównie opiera się na znalezieniu dwóch pracodawców, u których zostawia się CV i nie odpowiadają, ale panie urzędniczki zadowolone, bo prace wykonały... to wszystko jest żałosne stanowiska w Biłgoraju są już zajęte przynajmniej na 20 lat do przodu, nie masz rodziny na dobrym stanowisku lub znajomych którzy pomogą to pracy też nie masz, moja propozycja: wymiana przynajmniej raz w roku 4 osób pracujących w urzędzie pracy na 4 bezrobotnych, z zaleceniem motywacyjnym: "będziesz pracował lepiej od poprzednika to zostajesz, inaczej tamten wraca na Twoje miejsce" (sukcesy mierzone liczbą osób "wyleczonych" z bezrobocia) :)
~ 58pl
Oceniano 2 razy  +2
jest taki z ul wira bartoszewskiego pracodawca co co kilka miesiecy szuka pracownika albo na magazyniera albo na kierowce albo na sprzedawce itp wiecie moze czy on az taki zly i takie wymagania ma ze ciagle szuka kogos nowego bo to dziwne??
~ bar93xxx
Oceniano 3 razy  +3
wiele ofert pracy to sa co kilka miesiecy ciagle te same oferty od jednych i tych samych pracodawcow swiadczy to ze albo pracodawca jest tak wymagajacy i ma chamskie podejscie do pracownika albo prcownicy sa tak zli ale raczej to pierwsze. bo glownie chodzi zeby maksymalne zatrudnic pracownika na staz i miec go za darmo a pozniej dac mu umowe i zeby pracowal za pol darmo z nadgodzinami
~ cdn.
Oceniano 8 razy  +8
Jest tylko jeden sposób na likwidację bezrobocia. Rozwijać polski przemysł i usługi, produkować dobre towary i sprzedawać w kraju i za granicą. A ponieważ "polskie" rządy realizują politykę likwidacji polskiego przemysłu wypracowaną w Brukseli, to mamy gwarancję wiecznego bezrobocia. W ramach międzynarodowego podziału pracy, Polsce przypadła produkcja palet drewnianych, krasnali gipsowych, trochę mebli, ograniczonej ilości żywności i niewiele więcej. A PUP? Potrzebne są tym, co tam pracują. Władza ma możliwość zatrudniania swoich popleczników. Normalny nepotyzm jak wszędzie.
~ ak
Oceniano 3 razy  +3
A ja myślę,że złodziejsko-pseudobiznesmeńsko-prozesowsko jaśniezasrane polaczkowe paniska chcą utemperować i ucywilizować do miana godnego Europejczyka a nie dalej pozwalać psiajuchom złodziejskim bezwstyd złodziejski odstawiać i okradać pracowników.Pławią się i tuczą w luksusach na grzbietach niewolników polaków.O posadkach dla swoich nie wspomnę.
---------------------
Oby to był początek rozwalenia tego burdlu prawnoekonomicznego RP i rynek zmusił do godziwości ze strony pracodawców.Amen.
Brak mi słów ale kilka lat temu powinni przycisnąć tę polską hołotę /pracodawców szubrawców mam na myśli czyli prawie wszystkich/ :-)
~ acb
Oceniano 4 razy  +4
Z tym 8,5 to żadna jaskółka tylko sprytne zagranie Niemców.
Po prostu chcą w taki sposób wykosić konkurencję z Europy Środkowo-Wschodniej.
~ ak
Oceniano 4 razy  +4
Co prawda w polskim złodziejskim burdlu jedna jaskółka wiosny nie czyni ale niemieckie 8,5 jest jak miód na moje uszy .
Tak jak do polskich przewoźników to niech nam Niemiec pluje w twarz .
Pluj nam Niemcu w twarz ale tak żeby i w kraju 8,5 euro zapanowało ;-)
Złodzieje pracodawcy !!!!!
~ w...
Oceniano 6 razy  +4
Mój też.
~ taaaaaaaa
Oceniano 6 razy  +4
cenzura dziala usuneli moj komentarz *****
~ no widzisz
Oceniano 2 razy  0
w urzędzie pracy naliczyłem 48 osób
na stronie UP tych pracowników pozliczałem jak nie więcej to według tego co podajesz na głowę wychodzi 40 tys
~ same FAKTY:
Oceniano 12 razy  +10
(na popdstawie budżetu Powiatu na rok 2014):
Wydatki na funkcjonowanie PUP Biłgoraj: 2 246 363,00
w tym:
wynagrodzenia i składki 2 066 763,00
wydatki na realizację zadań statutowych 174 000,00
Dla niewtajemniczonych zadania statutowe to głównie pomoc bezrobotnym.
Czyli PUP BIłgoraj działą jak trzeba, przeciwdziała bezrobociu w powiecie realizując program:
P rodzina
S na
L swoim.
Ciekawe ile osób z tego programu korzysta, myślę, że ze 100 tam "pracuje".
~ A mnie urzad pracy ;pomógl znaleźć pracę
Oceniano 3 razy  -1
na bezrobociu ....!!!!!
~ qfel
Oceniano 1 raz  -1
~ ???
Oceniano 1 raz  +1
Jaka prokuratura gościu ? A po jaki chooooooj przystawałeś na takie warunki pracy ? Jeśli uważasz że twoje prawa pracownicze zostały złamane to od tego masz sąd pracy i kodeks pracy a nie prokuraturę.
Ale najlepiej, jak to w Polsce - weźmy się i zróbcie... (za mnie).
~ gfyt
Oceniano 3 razy  +3
Pamiętam jak kiedyś w BRW dało ludziom 4/5 etatu a tyrali cały . I przez to odprowadzali mniejsze składki. I jakoś prokuratura nie zainteresowała się że kraj był okradany zgodnie z prawem
~ hahaha
Oceniano 9 razy  +7
O proszę cenzura działa.
Pewnie redakcja dostała wytyczne od biłgorajskich byznesmenów, albo z samego UP i wszystkie wpisy o firmach mających dopływ darmowych pracowników na pół roku z UP zostały wykasowane.
Tak jak swego czasu wpisy o pewnej lekarce co po pijaku zabiła człowieka.
~ Bent
Oceniano 13 razy  +9
Mam wstręt do tej instytucji. Moim zdaniem 90% tych którzy się rejestrują to po to by mieć ubezpieczenie, a nie że liczą że urząd znajdzie im pracę.
~ zaktywizować rynek pracy
Oceniano 2 razy  +2
zaktywizować-uczynić aktywnym lub pobudzić do działania (PWN)
to kto nad kim ma stać z batem , pistoletem czy tym podobnym
~ niech mi jedna paniusia z drugą powie czego na
Oceniano 19 razy  +17
stażu ma się nauczyć gość co ma 54 lata w tym 15 przepracował na budowie ,10 w handlu a lalunia z urzędu wysyła mnie po raz SZÓSTY !!! na staż !!! co to qrwa jest urząd pracy czy banda podlegających statystyce baranów.
~ ten urząd pracy to jakaś popierdułka
Oceniano 13 razy  +9
czy ktoś poprzez niego dostał pracą na pełny etat , lepiej niech zatrudnione tam panusie czepią się roboty i szukania prawdziwych ofert pracy a nie statystyk
~ w...
Oceniano 3 razy  +3
Jest taki sklep z odzieżą w tym samym budynku co "PEPKO",którego szef oferuje nowemu pracownikowi na starcie CAŁE 30/35 zł dniówką . A teraz najśmieszniejsze. Za jeżdżenie po targach z buciorami i szmatami. Tak dla "jaj" pytam , - a co z umową. - No jakieś zlecenie mogę napisać. Deszcz, śnieg, mróz, 5 rano. Wszystkie wiochy dookoła. Samo zdrowie.
~ turysta
Oceniano 6 razy  +4
Ludzie vo wy tu marnujecie czas .Pakować walizki i walić do Szwajcarji, ostatnio na wielkim topie. Kraj mlekiem i miodem płynący .Wyjedźmy wszyscy a ostatni zgasi światłol .A zapomnaiłem dodać zarobki przy obecnym kursie franka lepsze niż w stanach (i wizy nie potrzeba )
~ janosik
Oceniano 10 razy  +8
Powiedzmy sobie szczerze; czy znacie kogoś komu UP pomógł w znalezieniu pracy??? Takiej w której ten ktoś pracuje do dziś i jest z niej w miarę zadowolony.
~ w...
Oceniano 4 razy  +4
I brakuje ich w tym czasie w szkołach na lekcjach religii za co biorą pieniądze
~ qwerty
Oceniano 9 razy  +9
Lepsze pośrednictwo pracy nie zwiększy liczby miejsc pracy. Niech radni zajmą się lepiej strefą ekonomiczną.
~ wy
Oceniano 10 razy  +8
Bezrobocie jest zjawiskiem szczegolnie niekorzystne ale tylko dla urzednikow bo kto ich utrzyma?
~ majster
Oceniano 9 razy  -5
w BRW , czy innych robia sami nieudacznicy niemogacy poradzic sobie w zyciu , taki i za 700 zł bedzie robil i plakal by go niezwolnic bo nieda sobie rady w zyciu przeciez on tylko przekladac z palety na palete umie , niech sie ciesza ze i 1500 zarabiaja bo to i tak zadobrze
~ a dotacje tylko dla rodziny wiecej niechca dawac
Oceniano 11 razy  +9
albo trzeba posmarowac zdrowo wtedy sie dostanie , kazdy woli na czrno robic bo najlepiej sie oplaca , a w tym urzedzie pracy niedosc ze sama rodzina to nieroby nic nierobia a kase biora poco ten urzad pracy w bilgoraju ????
~ z programu
Oceniano 13 razy  +13
rodzina na swoim
~ bezrobotny
Oceniano 17 razy  +17
jest sporo psełdo pracodawców co ciągle poszukują pracowników w PUP ,jak już mają bezrobotnego to wykorzystać go do dechy 12-13h dziennie a na koniec miesiąca wypłata 500zł , pracownik odchodzi a pracodawca dalej w PUP szuka jelenia
~ propozycja do przyjęcia przez PUP
Oceniano 6 razy  +6
poszukuję pracy jako chodzący "po kolędzie" gwarantuję uczciwość czy żadna parafia nie zatrudni uczciwego do pracy przecież księża nie mogą się wyrobić z chodzeniem po domach
~ z programu
Oceniano 4 razy  +4
rowerowego
~ ~~~frajerem byłem
Oceniano 7 razy  +7
Kiedyś w jednym mieście i do dziś jest ten sklep pani właścicielka wykombinowała sobie darmowe składanie rowerów frajerami z UP .
Podczas dniówki gonili mnie jak ,,gupka" złozyłem ponad 30 sztuk ledwie śniadanie zjadłem.Nie dała nawet 50 PLN wredna małpa. Jak bym miał cholerny tupet zadzwonił bym po policje po czym wszedł bym na drabinę i sobie z niej spadł .Odszkodowanie za zatrudnianie bez umowy by bekła na amen wredna tupeciara. W necie ja opisałem i jeszcze opiszę na portalu pracy opiniującym firmy .
Wytykajcie takie firmy i wystawiajcie opinie na jakie sami sobie zasłużyli gady złodzieje prywaciarze.
~ rys
Oceniano 12 razy  +12
Z jakiego programu korzystał Mielnik i dostał prace w PUP jako v-ce dyrektor?????
~ atrakcyjny kandydat na pracownika
Oceniano 7 razy  +7
-bez nóg ale w biegu wszystko robię
-żółte papiery to mój największy atut
~ 82hg
Oceniano 7 razy  +5
starosta burmistrz i wójt biorą razem co miesiąc ponad 30tys,co oni zrobili żeby było mniejsze bezrobocie?W mieście jest 7rond ,na autodromie odbywają się pokazy samochodów , mistrzostwa europy czy Polski a tu nie ma ośrodka egzaminującego kierowców, już by były miejsca pracy ale oni mają to w d..Ile kasy młodzi zawożą do Zamościa i Tarnobrzegu
~ g
Oceniano 11 razy  +7
Nasze władze nie są zainteresowane żeby tu powstawały firmy bo są na pasku tutejszych wyzyskiwaczy, gdyby tu powstawały firmy to więcej wyzyskiwacze musieli by płacić, dlatego nie ma IKEI bo z BRW mieszali żeby tu nie było konkurencji, i tak niewolnicy tyrają za 1500zł a na mieszkania odłożą za 500lat
~ do ofert w urzędzie....
Oceniano 11 razy  +11
Mało tego że na 1/4 czy 1/8 etatu,dyspozycyjność i samochód to jeszcze najlepiej z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.
~ gd
Oceniano 6 razy  +4
ja cie zaraz k..a zaktywizuje.....zacznij od siebie
~ Mirek
Oceniano 9 razy  +9
Sa nowe miejsca pracy w urzedzie pracy lub powiatowym centrum pomocy rodzinie? Prosze napisac kiedy konkurs.
~ oferty w Urzędzi Pracy to jakaś POPIERDUŁKA nie oferta
Oceniano 13 razy  +13
- zatrudnię na 1/4 etatu z prawem jazdy , dyspozycyjność !
- zatrudnię na 1/8 etatu dyspozycyjność.
takie oferty to na słupach powinny wisieć a nie w UP
~ robol
Oceniano 10 razy  +10
napisz cv ladnie się ubierz bądz komunikatywny bla bla bla.to w skrócie program PUP.Jak są jakieś pieniądze to tylko dla firm doradczych i szkolących bezrobotnych.ile razy mozna uczyć się pisania cv irozmowy z pt.pracodawcą.na te psełdo szkolenia poszły miliony a bezrobotnych przybywa ztych milionów mozna było wybudować fabrykę izatrudnić ludzi
~ Adam
Oceniano 8 razy  +8
Urząd Pracy to podobno instytucja do zusu ,kasa jest trzeba zrobić tak aby w papierach się zgadzało a to wszystko to pic na wodę to jest tylko biurokratyczna zagrywka ze niby walcza z bezrobociem.
~ w...
Oceniano 12 razy  +12
Ciekawe czy, któryś z tych pseudo pracodawców zauważył obniżkę cen paliw na stacjach. Pamiętam, że wystarczyła delikatna podwyżka dajmy na to 10gr na litrze a już wrzask, że zbankrutują i ceny muszą podnieść. Czego nie interweniują teraz jak ceny spadły o ok.50/80gr.
~ latający spodek od druszlaka
  0
~ boją się
Oceniano 3 razy  +3
że się za dużo nauczysz
i będziesz to samo robił co on
~ ..
Oceniano 53 razy  +45
Najważniejsze, że urząd pracy dostanie pieniądze na tworzenie projektów i programów,na premie i nagrody za tak wyśmienite pomysły.
~ aaa
Oceniano 38 razy  +32
Dobrze mówisz, ktoś się tym powinien zająć.
Widać to szczególnie na początku roku jak są nowe środki na staże i wiele firm głównie sklepów poszukuje pracowników którzy mogą odbyć staż. 6 miesięcy darmowego pracownika to dobry pomysł na oszczędność dla przedsiębiorcy, potem zatrudni kogoś na śmieciówce do komca roku, a w nowym roku znowu szuka stażysty.
Jakby ktoś porównał oferty pracy z ostatnich kilku lat to by się okazało, że jest kilka- kilkanaście firm które ktore od lat "nie mogą" znaleźć pracownika na tak wymagające stanowisko jak sprzedawca tylko ciągle testują nowych na stażach.
~ w...
Oceniano 38 razy  +34
A może tak monitoring nad ofertami, które wiecznie są aktualne w PUP-ie a w rzeczywistości to pracownik na wymianke co tydz lub dwa.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
11 sierpnia 2022 Lubelszczyzna
Przybyło milionerów w województwie lubelskim. Ilu rozliczyło się w Biłgoraju?
W ciągu roku w województwie lubelskim przybyło 165 milionerów. W zeznaniach podatkowych za 2020 rok, dochód powyżej miliona złotych zadeklarowało 1190 osób, a za 2021 rok już 1355 osób. Najwięcej milionerów rozliczyło się Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Lublinie (305 osób), najmniej w urzędach skarbowych we Włodawie i Hrubieszowie (po 11 osób). A jak to wygląda w Biłgoraju?
dzisiaj, 07:57 Biłgoraj
Zakończono poszukiwania zaginionego mężczyzny
dzisiaj, 10:01 Biłgoraj
Oszuści wykorzystali spoofing, by okraść 43-latkę
11 sierpnia 2022 Biłgoraj
Jerzy Buczko zostaje na stanowisku dyrektora RCEZ
Obecny dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju jeszcze przez co najmniej rok będzie zarządzał tą placówką. W środę 10 sierpnia taką decyzję podjął jednogłośnie Zarząd Powiatu, obradujący w pełnym - pięcioosobowym - składzie.
dzisiaj, 09:13 Biłgoraj
Zawodnicy "ZNICZA" w Narodowej Reprezentacji Polski
dzisiaj, 08:36 Biłgoraj
Można składać wnioski o dodatek węglowy
8 sierpnia 2022 Biłgoraj
Uciekł z miejsca zdarzenia. Już został doprowadzony do prokuratury
Do tragicznego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w Luchowie Górnym. Kierujący mercedesem najechał na leżącego na jezdni 36-latka. 23-letni kierujący w niedzielę został doprowadzony do prokuratury. Postawiono mu zarzut nieudzielenia pomocy.
dzisiaj, 07:33 Biłgoraj
Z cmentarza zniknął kontener. Koniec z niesegregowanymi odpadami
w niedzielę, godzina 16:02 Biłgoraj
Pchli targ w Biłgoraju
10 sierpnia 2022 Powiat
Ranking zamożności samorządów. Najlepsze od lat miejsce Biłgoraja, spektakularny spadek Biszczy
Zamożność samorządów mierzona dochodem na osobę jest podstawowym wskaźnikiem, na podstawie którego każdego roku przygotowywany jest ranking gmin, powiatów i województw. To daje obraz, w których regionach żyje się lepiej. Gminy z terenu powiatu biłgorajskiego radzą sobie różnie. Jedna z nich zaliczyła spektakularny spadek, bo aż o prawie 500 miejsc. Najlepsze miejsce od lat zajęło miasto Biłgoraj.
we wtorek, godzina 10:05 Biłgoraj
Wniosek o zmianę organizacji ruchu
w środę, godzina 07:42 Biłgoraj
Kwesta podczas Festiwalu Kultur. Ile udało się zebrać?
w piątek, godzina 07:18 Biłgoraj
6. Charytatywny Bieg PKO zawita do Biłgoraja
W drugiej połowie sierpnia ruszają zapisy do 6. PKO Biegu Charytatywnego. W tym roku jedną z 12 lokalizacji będzie Biłgoraj. Kiedy odbędzie się bieg?
w poniedziałek, godzina 11:38 Biłgoraj
Piorun uderzył budynek biłgorajskiej straży
w niedzielę, godzina 14:55 Biłgoraj
Moto Piknik Rodzinny, czyli pożegnanie starego autodromu
w środę, godzina 20:56 Biłgoraj
Mini Łazienki w Biłgoraju?
W środowe popołudnie 17 sierpnia odbyły się spotkania konsultacyjne władz miasta i projektantów z mieszkańcami dwóch biłgorajskich osiedli Różnówka i Rapy. Dotyczyły planu rewitalizacji tych terenów. Jakie padały pomysły?
we wtorek, godzina 08:21 Biłgoraj
Niebezpieczny tydzień
10 sierpnia 2022 Biłgoraj
Wysyp gwiazd w Biłgoraju
3 sierpnia 2022 Andrzejówka
Poszukiwania 17-latki zakończone
Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju prowadziła poszukiwania 17-letniej mieszkanki gminy Biłgoraj. Nastolatka ostatni raz widziana była w poniedziałek 1 sierpnia, gdy wyjechała z domu rowerem. W czwartkowe popołudnie poszukiwania zostały zakończone.
10 sierpnia 2022 Biłgoraj
Strażnik poszukiwany
w poniedziałek, godzina 14:29 Biłgoraj
Pokaz sprzętu wojskowego
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj