REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Z obrad Rady Powiatu
2013.04.26 12:16

Zaktywizować bezrobotnych

"Program promocji zatrudnienia oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy na lata 2008-1013" to dokument w oparciu o który Powiatowy Urząd Pracy w Biłgoraju realizuje zadania w zakresie promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych.
Zaktywizować bezrobotnych

Danuta Łagożna, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy

O tym jak kształtowało się bezrobocie w roku 2012 mogą Państwo przeczytać w artykule Bezrobocie w powiecie. Podczas kwietniowych obrad Rady Powiatu radni zapoznali się ze sprawozdaniem dotyczącym aktywizacji lokalnego rynku pracy.

- Główny problem z aktywizacją osób bezrobotnych to fakt, że główny udział w bezrobociu, ponad 60%. mają osoby młode w wieku do 34 lat. Niepokojące jest również to, że w grupie tej wzrasta liczba osób z wyższym wykształceniem. Wiele z tych osób decyduje się na podjecie pracy poza powiatem, lub krajem. Gorzej jest także namówić przedsiębiorców do współpracy - mówiła Danuta Łagożna, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Przyjęty w 2008 roku program zawiera 9 celów do realizacji.Cel 1 dotyczył aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych, w tym znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy.Cel 2 to dostosowanie kalifikacji zawodowych osób bezrobotnych do potrzeb lokalnego rynku pracy. Kolejny cel to Integracja i reintegracja zawodowa kobiet. jako 4 cel wyznaczono promocję przedsiębiorczości i wspieranie samozatrudnienia. Cel 5 odnosi się do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. W 6 celu wyznaczono zadanie wzbogacania oferty i podwyższania jakości świadczonych usług. Cel 7 dotyczy poprawy informacji o rynku pracy i zachodzących na nim zmianach. 8 cel cel mówi o promocji partnerstwa lokalnego. Cel ostatni to pozyskiwanie środków z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz promocja projektów współfinansowanych z EFS.

Urząd Pracy zrealizował 7 programów rynku pracy w oparciu o środki z Ministerstwa Pracy, 4 z nich dotyczyły aktywizacji bezrobotnych, 2 rozwoju kadr na łączną kwotę 1 mln 699 tys.500 zł.

Pozyskano także środki na 4 projekty z Europejskiego Funduszu Społecznego: 3 na działania integracyjne i aktywizujące bezrobotnych (1 mln 549 tys.830 zł i 99.995 EURO) oraz 1 na wspracie powiatowych urzędów pracy w kwocie 131 tys.280 zł.

- Na aktywne programy rynku pracy pozyskaliśmy w ubiegłym roku kwotę 8 mln 939 tys. 490 zł, to wzrost o 3,5 mln w stosunku do roku poprzedniego. Łącznie w ramach dostępnych form, instrumentów rynku pracy zaktywizowaliśmy 973 bezrobotnych - podsumowała pani dyrektor.

"Program promocji zatrudnienia oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy na lata 2008-1013" wpisuje się w cele Powiatowej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych oraz Strategii Rozwoju Powiatu Biłgorajskiego.

Red.
Red. dodany 26 kwietnia 2013
 
Odsłon: 8121

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (20)

Najwyżej oceniane komentarze
~ jadwiga
Oceniano 33 razy  +31
srutu tutu majtki z drutu...Pani Łagożna chyba nie wie tak na prawde ani Ci wszyscy tam pracujacy w tym pałacu PUP jak wygląda rynek (bez)pracy. Pieniądze które pozyskali na cel zwalczania bezrobocia pewnie zainwestują w jakieś tam swoje "programy" i "szkolenia" które dadzą prace ale tam prowadzącym te "szkolenia" , nikomu się tak na prawde to na nic nie przyda.
~ ajajaj
Oceniano 17 razy  +17
Pierdum lamentum a roboty jak nie było tak nie ma...
~ mac
Oceniano 15 razy  +15
10 mln na siedzibe starostwo miało, ale znaleźć kilka milionów na zakup i uzbrojenie terenów inwestycyjnych to nie ma. Jak ma byc praca dla ludzi jak nie ma żadnych nowych zakładów pracy?!
Wszystkie komentarze
~ AK
Oceniano 1 raz  +1
Mnie Krowiarka ze swoja zastraszona banda nałgali oszczerstw u Chmiela i firma się wycofała z przyjmowania mnie do pracy !!! szubrawcy !!!!
A pani Marzena K-P odkryła prawdę to powtórzyła Chmielowi on z nic z tym nie zrobił !!! szubrawiec.
~ ktoś
Oceniano 1 raz  +1
niech głodni zjedzą bezrobotnych i dwa problemy z głowy
~ odmówić Krowiarce to znajdziesz prace w pierdlu
Oceniano 1 raz  +1
albo łapami wujaszka co innego ci zafundują u AbyCadaby z kłamliwej Kościuszki-Sezamkowej.
~ Zutylizować bezrobotnych
Oceniano 2 razy  +2
zutylizować a nie aktywować i po sprawie.
~ meg
Oceniano 9 razy  +9
Zgadzam się z przedmówcami ,że panie z PUP dbają ,ale o siebie.Niech swoje dzieci wysyłają do ,,tych''pracodawców którzy notorycznie ,,potrzebują pracowników''.Dobry pracodawca nie musi szukać za pośrednictwem biura pracy,bo ludzie sami się do nich dobijają.A tych cwaniaków wyzyskiwaczy i kombinatorów PUP powinien rozliczać , a nie cieszyć się z tego, że kolejną osobę skreślą z listy osób bezrobotnych,bo się nie zgodziła pracować za 800 zł za miesiąc.O czyje oni dbają interesy? Rzygać się chce.Dno!!!
Drakkar
  0
Problem rozwiązany w 16 sekund bez dotacji,aktywizacji,komplikacji.
~ mac
Oceniano 15 razy  +15
10 mln na siedzibe starostwo miało, ale znaleźć kilka milionów na zakup i uzbrojenie terenów inwestycyjnych to nie ma. Jak ma byc praca dla ludzi jak nie ma żadnych nowych zakładów pracy?!
~ bolek
Oceniano 5 razy  +1
Biszcza = praca ktoś zna lepszy wzór???
~ dcx
Oceniano 4 razy  +4
W urzędzie marszałkowskim na podkarpaciu urzędniczki dawały ***** robotę mieć albo awansować u marszałka, a u nas jak to jest?Wystarczy się zapisać do PSL albo PO czy jeszcze trzeba komuś pociągnąć?
~ bilgoraj
Oceniano 8 razy  +6
Dzisiaj dostaje pracę ten kto ma ZiP tzn. Znajomości i plecy ! czy ktoś sie z tym nie zgadza?widzisz
~ maniek
Oceniano 4 razy  +4
PUP przyjmuje oferty bo statystyka zmusza i trzeba się wykazać jak to jest dużo miejsc pracy (inaczej kierownicy premii nie dostaną) 1/2; 1/3 ;1/4 i tak do 1/16 etatu oczywiście wiekowo nie starszy jak 35 lat z samochodem no i czas pracy ... dyspozycyjność !!! tylko nikt takim szarakom nie mówi że : pracując na 1/2 czy 1/4 etatu kurońka się należy po .... do tego składka rentowa wynosi ..... itd. i po osiągnięciu wieku emerytalnego ... ? a kurońkę dostanie jeśli w czasie pracy zarabiał mie mniej jak .... ale statystyki zobowiązują. Za przyjmowanie takich ofert pracownicy PUP powinni iść pod sąd
~ Aga
Oceniano 6 razy  +4
lata 2008-1013" dziwna ta data. A tak propo w tym urzedzie też nie powinni przyjmowac takich ofert pracy gdaie ciągle są ci sami pracodawcy.nie chce nikogo Krytykować ,ale każdy wie jakich osób jest często ich oferta coś onich świadczy, albo umowy tylko na staż
~ ajajaj
Oceniano 17 razy  +17
Pierdum lamentum a roboty jak nie było tak nie ma...
~ Ja
Oceniano 11 razy  +11
Istnienie tejże instytucji w naszym mieście uważam za zupełnie bezzasadne. To by było w sumie na tyle jeśli chodzi o temat biłgorajskiego PUP'u, na więcej szkoda czasu...
~ wredny
Oceniano 10 razy  +10
Najważniejsze to dobry program! To 90% sukcesu. PUP.
~ x
Oceniano 11 razy  +11
JEŻELI NIE ZMNIEJSZĄ SIĘ KOSZTY PRACY OBCIĄŻAJĄCE PRACODAWCÓW , ORAZ NALEŻNOŚCI ZUS , TO Z ZATRUDNIENIEM BĘDZIE KIEPSKO .PRACOWNICY UWAŻNIE POLICZCIE . ZA SWOJĄ PRACĘ MASZ 4500 ZŁ. ALE TYLKO TEORETYCZNIE , BO ZUS I URZĄD SKARBOWY PRZEZ SWOJE PODATKI ZABIERA CI 3000 ZŁ. TERAZ JUŻ WIECIE DO KOGO ZGŁASZAĆ PRETENSJE ŻE ZAROBKI SĄ TAK NISKIE .NIE PRACODAWCY TYM DZIELĄ ALE RZĄDZĄCY .
~ maniek
Oceniano 9 razy  +9
świetne oferty pracy ,za przyjmowanie takich ofert to do pierdla powsadzać powinni. 1/2 ,1/4 etatu a gdzie świadczenia
~ jadwiga
Oceniano 7 razy  +1
...naucz sie pisać bo nic z tego nie wynika co tam nawrzucalaś...a na domyslanie sie szkoda czasu !!!
~ jadwiga
Oceniano 33 razy  +31
srutu tutu majtki z drutu...Pani Łagożna chyba nie wie tak na prawde ani Ci wszyscy tam pracujacy w tym pałacu PUP jak wygląda rynek (bez)pracy. Pieniądze które pozyskali na cel zwalczania bezrobocia pewnie zainwestują w jakieś tam swoje "programy" i "szkolenia" które dadzą prace ale tam prowadzącym te "szkolenia" , nikomu się tak na prawde to na nic nie przyda.
~ bbb
Oceniano 7 razy  +5
Czemu pracodawcy koszty pracy jakie nakład na nich Tusk zwalają na pracowników, a nie jadą do Warszawy protestować?Czy to nie jest zwykły egoizm ?Tus zabierze im to oni pracownikom ,pracownik musi jechać do Tuska i demonstrować a w mediach będzie ,że to zadymiarze
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
11 sierpnia 2022 Lubelszczyzna
Przybyło milionerów w województwie lubelskim. Ilu rozliczyło się w Biłgoraju?
W ciągu roku w województwie lubelskim przybyło 165 milionerów. W zeznaniach podatkowych za 2020 rok, dochód powyżej miliona złotych zadeklarowało 1190 osób, a za 2021 rok już 1355 osób. Najwięcej milionerów rozliczyło się Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Lublinie (305 osób), najmniej w urzędach skarbowych we Włodawie i Hrubieszowie (po 11 osób). A jak to wygląda w Biłgoraju?
dzisiaj, 07:57 Biłgoraj
Zakończono poszukiwania zaginionego mężczyzny
dzisiaj, 10:01 Biłgoraj
Oszuści wykorzystali spoofing, by okraść 43-latkę
11 sierpnia 2022 Biłgoraj
Jerzy Buczko zostaje na stanowisku dyrektora RCEZ
Obecny dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju jeszcze przez co najmniej rok będzie zarządzał tą placówką. W środę 10 sierpnia taką decyzję podjął jednogłośnie Zarząd Powiatu, obradujący w pełnym - pięcioosobowym - składzie.
dzisiaj, 09:13 Biłgoraj
Zawodnicy "ZNICZA" w Narodowej Reprezentacji Polski
dzisiaj, 08:36 Biłgoraj
Można składać wnioski o dodatek węglowy
8 sierpnia 2022 Biłgoraj
Uciekł z miejsca zdarzenia. Już został doprowadzony do prokuratury
Do tragicznego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w Luchowie Górnym. Kierujący mercedesem najechał na leżącego na jezdni 36-latka. 23-letni kierujący w niedzielę został doprowadzony do prokuratury. Postawiono mu zarzut nieudzielenia pomocy.
dzisiaj, 07:33 Biłgoraj
Z cmentarza zniknął kontener. Koniec z niesegregowanymi odpadami
w niedzielę, godzina 16:02 Biłgoraj
Pchli targ w Biłgoraju
10 sierpnia 2022 Powiat
Ranking zamożności samorządów. Najlepsze od lat miejsce Biłgoraja, spektakularny spadek Biszczy
Zamożność samorządów mierzona dochodem na osobę jest podstawowym wskaźnikiem, na podstawie którego każdego roku przygotowywany jest ranking gmin, powiatów i województw. To daje obraz, w których regionach żyje się lepiej. Gminy z terenu powiatu biłgorajskiego radzą sobie różnie. Jedna z nich zaliczyła spektakularny spadek, bo aż o prawie 500 miejsc. Najlepsze miejsce od lat zajęło miasto Biłgoraj.
we wtorek, godzina 10:05 Biłgoraj
Wniosek o zmianę organizacji ruchu
w środę, godzina 07:42 Biłgoraj
Kwesta podczas Festiwalu Kultur. Ile udało się zebrać?
w piątek, godzina 07:18 Biłgoraj
6. Charytatywny Bieg PKO zawita do Biłgoraja
W drugiej połowie sierpnia ruszają zapisy do 6. PKO Biegu Charytatywnego. W tym roku jedną z 12 lokalizacji będzie Biłgoraj. Kiedy odbędzie się bieg?
w poniedziałek, godzina 11:38 Biłgoraj
Piorun uderzył budynek biłgorajskiej straży
w niedzielę, godzina 14:55 Biłgoraj
Moto Piknik Rodzinny, czyli pożegnanie starego autodromu
w środę, godzina 20:56 Biłgoraj
Mini Łazienki w Biłgoraju?
W środowe popołudnie 17 sierpnia odbyły się spotkania konsultacyjne władz miasta i projektantów z mieszkańcami dwóch biłgorajskich osiedli Różnówka i Rapy. Dotyczyły planu rewitalizacji tych terenów. Jakie padały pomysły?
we wtorek, godzina 08:21 Biłgoraj
Niebezpieczny tydzień
10 sierpnia 2022 Biłgoraj
Wysyp gwiazd w Biłgoraju
3 sierpnia 2022 Andrzejówka
Poszukiwania 17-latki zakończone
Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju prowadziła poszukiwania 17-letniej mieszkanki gminy Biłgoraj. Nastolatka ostatni raz widziana była w poniedziałek 1 sierpnia, gdy wyjechała z domu rowerem. W czwartkowe popołudnie poszukiwania zostały zakończone.
10 sierpnia 2022 Biłgoraj
Strażnik poszukiwany
w poniedziałek, godzina 14:29 Biłgoraj
Pokaz sprzętu wojskowego
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj