REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2016.11.02 09:01 | aktualizacja: 2016.10.28 19:58

Teren przy ul. Nadstawnej kupi SM "Łada"

Przy ul. Nadstawnej w Biłgoraju stoi budynek należący do Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada", w którym część pomieszczeń dotychczas wynajmował Młodzieżowy Dom Kultury. Teraz Spółdzielnia wystąpiła o wykup terenu pod obiektem. Temat ten został podniesiony podczas wrześniowej sesji Rady Miasta.
Teren przy ul. Nadstawnej kupi SM "Łada"

Rada Miasta Biłgoraj wyraziła zgodę na sprzedaż nieruchomości gruntowej o powierzchni prawie 3 tys. m2 przy ul. Nadstawnej w Biłgoraju na rzecz użytkownika wieczystego.

Nieruchomość stanowiła dotychczas własność miasta i była w użytkowaniu wieczystym Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada". Zabudowana jest pawilonem handlowym (dawna siedziba MDK).

Jak wyjaśnił burmistrz Janusz Rosłan na przedmiotowy teren brak jest opracowanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego działka położona jest na terenie oznaczonym symbolem C, czyli w centrum miasta. Zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami nieruchomość gruntowa oddana w wieczyste użytkowanie może być sprzedana wyłącznie temu użytkownikowi, czyli SM "Łada".

Zgoda Rady Miasta na sprzedaż gruntu była niezbędna, gdyż jego wartość przekroczy 20 tys. zł. Teraz działka zostanie wyceniona przez rzeczoznawcę.

Jak podkreśla w rozmowie z portalem bilgorajska.pl prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" chodzi o obniżenie kosztów funkcjonowania spółdzielni. - Posiadają ten teren na własność będziemy płacić jedynie podatek od nieruchomości, a to przyniesie znaczące oszczędności. Podobnie zrobiliśmy już z terenem w Puszczy, na którym stoi market Biedronka oraz z terenem pod pawilonem SDH - mówi Aleksander Bełżek.

red.
red. dodany 2 listopada 2016
 
Odsłon: 5765

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (9)

~ hahaha
Oceniano 3 razy  +1
Dokładnie, o jakich milionach tu mówić.
Wycena rzeczoznawcy będzie "milionowa", raczej tu wałków nie będzie robić, bo za to i kryminał grozi. No bo i po co? Takie sprawy załatwia się "w białych rękawiczkach". Wycena wyceną, ale w momencie sprzedaży miasto dajmy na to daje nabywcy 99% bonifikatę i nabywca działkę wartą milion kupuje za 10 tysięcy. W papierach wszystko się zgadza, wszystko jest legaklne i obie strony zadowolone, bo nikt nikomu krzywdy nie zrobił ;)
~ Ja
Oceniano 4 razy  +2
E tam,zaraz miliony. Przecież miasto / burmistrz/ nie skrzywdzi Olka / Alekander Bełżek-prezes Sp. Mieszk./ Przecież obaj w SLD działali. Jak Rosłan został burmistrzem to przestał się z SLD afiszować. Ale stare kontakty podtrzymują. Mają też wspólnego radcę prawnego Eugeniusza Batkowskiego. Ten to jeszcze za Gomułki działał i doradzał a to milicji a to sekretarzom, o innych formacjach nie wspomnę. I tak Gienio najpierw siada u burmistrza i smaruje pismo do Spółdzielni Mieszkaniowej. Burmistrz podpisuje i nasz niezastąpiony radca wali z tym pismem do Bełżka.Tam siada przy biurku i już jako radca Sp.Mieszkaniowej redaguje pismo do burmistrza. Bełżek stawia autograf i wybitny radca naszych geniuszy samorządowych może z powrotem maszerować do burmistrza i sprawę pilotować. To przecież normalne w Polsce samorządowej, że najlepiej się rządzi w lokalnej klice. Przecież o taki rodzaj samorządowego władztwa walczy sędzia Trybunału w stanie spoczynku Jerzy Stępień. Nawet fundację założyli z dwoma autorami ustawy samorządowej Kuleszą i Regulskim,żeby ten rodzaj rządów umacniać przy pomocy milionów pompowanych do tych fundacji przez spoufalonych kacyków samorządowych.
~ pol
Oceniano 2 razy  0
A jak odkupują to po 19 zł/m2 ŻENADA
~ abc
Oceniano 4 razy  +2
Co ma do tego zadłużenie miasta?
Przecież miasto będzie sprzedawać, a nie kupować. Po tej sprzedaży się ono troszkę zmniejszy.
A co do milionów to nie przesadzajmy. Miasto kiedy próbowało bezskutecznie wiele razy sprzedać tereny przy PKS (parking) to cena wywoławcza była chyba w okolicach 400zł za m2. Gdyby tu była podobna to daje za tą działkę lekko ponad milion.
~ Irek
Oceniano 2 razy  0
Skąd oni wezmą takie miliony przecież Biłgoraj jest zadłużony
~ pol
Oceniano 5 razy  +3
Proszę o podanie ceny po wycenie!!
Zobaczymy jak wycenią do sprzedaż a jak do odkupienia mojej działki przez UM !!
Proszę też o podanie rzeczoznawcy wezmę tego samego.
~ fff
Oceniano 5 razy  +3
Nie, nie może tu być mowy o żadnej tajemnicy handlowej. Jest to mienie komunalne i cena za jaką zostanie sprzedane musi być jawna.
~ obniżyć koszty
Oceniano 3 razy  -1
sprzedać łatwiej
to pewnie i tak podlega pod tajemnicę handlową
więc nikt nie powie za ile
~ olgierd
Oceniano 6 razy  +4
czekamy na wycenę jaka będzie bo to ciekawa sprawa ile kosztuje teraz metr w centrum tyle co na wolnym rynku czy miasto inaczej się ceni
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
26 listopada 2022 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
w niedzielę, godzina 08:35 Tereszpol
Już jest tani węgiel dla mieszkańców
w poniedziałek, godzina 07:17 Biłgoraj
Ile będą kosztować choinki?
w piątek, godzina 10:18 Biłgoraj
W Biłgoraju śmieci będą droższe
A przynajmniej takie są plany. Jednym z punktów najbliższe sesji Rady Miasta będzie przyjęcie uchwały dotyczącej zmiany metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty. Ile będziemy płacić w przyszłam roku za odbiór śmieci?
w niedzielę, godzina 15:06 Biłgoraj
Mikołaje na motocyklach znów odwiedzili dzieci z Wioski Dziecięcej SOS
w czwartek, godzina 09:05 Gorajec
Ośmiu chętnych na budowę obwodnicy, dzięki której ciężarówki ominą Biłgoraj
w poniedziałek, godzina 08:55 Biłgoraj
Będą obowiązywać nowe stawki za korzystanie z cmentarzy komunalnych
Rada Miasta Biłgoraja zajmie się kwestią ustalenia wysokości opłat za korzystanie z cmentarzy komunalnych na terenie miasta Biłgoraja. Radni będą dyskutować na ten temat podczas najbliższej sesji. Jakie ceny mają obowiązywać?
w sobotę, godzina 16:00 Biszcza
Sezon na morsowanie rozpoczęty
w niedzielę, godzina 16:54 Brzeziny
Mikołajki w lesie
w środę, godzina 10:49 Biłgoraj
Wybrano wykonawcę basenu w Biłgoraju. Starosta: "Pozdrawiam niedowiarków"
Ta długo wyczekiwana inwestycja ma szansę na realizację. W środowe popołudnie 30 listopada Zarząd Powiatu w Biłgoraju podjął uchwałę o wyborze wykonawcy zadania. Pierwszy etap pochłonie prawie 30 mln zł.
w piątek, godzina 07:45 Księżpol
Witacze stanęły w gminie Księżpol
25 listopada 2022 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 12:13 Tereszpol Zygmunty
Policja poszukuje zaginionego 20-latka [AKTUALIZACJA]
Funkcjonariusze policji prowadzą poszukiwania za zaginionym 20-letnim mieszkańcem gminy Tereszpol. Jeśli ktoś ma informacje na temat miejsca jego pobytu proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji.
26 listopada 2022 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 20:09 Teodorówka
Spotkanie z posłanką i samorządowcami
w środę, godzina 09:45 Czarny Las-Kolonia
W nowym roku miejscowość w powiecie zmieni nazwę?
Wraz z początkiem 2023 roku niektóre miejscowości w Polsce mogą zmienić nazwy - wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wśród nich znalazła się wieś w powiecie biłgorajskim.
26 listopada 2022 Biłgoraj
Wieczór Darczyńcy 2022 [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 11:22 Powiat
Darek otwiera oczy, porusza rękami
w poniedziałek, godzina 21:40 Biłgoraj
Rada osiedla Puszcza Solska o najważniejszych problemach
Ponad dwa lata temu, ze względu na pandemię, przerwano zebrania rad osiedlowych. Mimo, że oficjalnie nie zostały one wznowione, mieszkańcy osiedla Puszcza Solska postanowili się spotkać i porozmawiać o najważniejszych dla nich sprawach. Zebranie odbyło się w poniedziałkowe popołudnie 5 grudnia.
w czwartek, godzina 12:09 Biłgoraj
Złóż wniosek już dziś. Możesz dostać nawet 1,5 tys. zł
w poniedziałek, godzina 09:14 Biłgoraj
Wymalowały nagrody i wyróżnienia
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika