REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2016.11.02 09:01 | aktualizacja: 2016.10.28 19:58

Teren przy ul. Nadstawnej kupi SM "Łada"

Przy ul. Nadstawnej w Biłgoraju stoi budynek należący do Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada", w którym część pomieszczeń dotychczas wynajmował Młodzieżowy Dom Kultury. Teraz Spółdzielnia wystąpiła o wykup terenu pod obiektem. Temat ten został podniesiony podczas wrześniowej sesji Rady Miasta.
Teren przy ul. Nadstawnej kupi SM "Łada"

Rada Miasta Biłgoraj wyraziła zgodę na sprzedaż nieruchomości gruntowej o powierzchni prawie 3 tys. m2 przy ul. Nadstawnej w Biłgoraju na rzecz użytkownika wieczystego.

Nieruchomość stanowiła dotychczas własność miasta i była w użytkowaniu wieczystym Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada". Zabudowana jest pawilonem handlowym (dawna siedziba MDK).

Jak wyjaśnił burmistrz Janusz Rosłan na przedmiotowy teren brak jest opracowanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego działka położona jest na terenie oznaczonym symbolem C, czyli w centrum miasta. Zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami nieruchomość gruntowa oddana w wieczyste użytkowanie może być sprzedana wyłącznie temu użytkownikowi, czyli SM "Łada".

Zgoda Rady Miasta na sprzedaż gruntu była niezbędna, gdyż jego wartość przekroczy 20 tys. zł. Teraz działka zostanie wyceniona przez rzeczoznawcę.

Jak podkreśla w rozmowie z portalem bilgorajska.pl prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" chodzi o obniżenie kosztów funkcjonowania spółdzielni. - Posiadają ten teren na własność będziemy płacić jedynie podatek od nieruchomości, a to przyniesie znaczące oszczędności. Podobnie zrobiliśmy już z terenem w Puszczy, na którym stoi market Biedronka oraz z terenem pod pawilonem SDH - mówi Aleksander Bełżek.

red.
red. dodany 2 listopada 2016
 
Odsłon: 6276

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (9)

~ hahaha
Oceniano 3 razy  +1
Dokładnie, o jakich milionach tu mówić.
Wycena rzeczoznawcy będzie "milionowa", raczej tu wałków nie będzie robić, bo za to i kryminał grozi. No bo i po co? Takie sprawy załatwia się "w białych rękawiczkach". Wycena wyceną, ale w momencie sprzedaży miasto dajmy na to daje nabywcy 99% bonifikatę i nabywca działkę wartą milion kupuje za 10 tysięcy. W papierach wszystko się zgadza, wszystko jest legaklne i obie strony zadowolone, bo nikt nikomu krzywdy nie zrobił ;)
~ Ja
Oceniano 4 razy  +2
E tam,zaraz miliony. Przecież miasto / burmistrz/ nie skrzywdzi Olka / Alekander Bełżek-prezes Sp. Mieszk./ Przecież obaj w SLD działali. Jak Rosłan został burmistrzem to przestał się z SLD afiszować. Ale stare kontakty podtrzymują. Mają też wspólnego radcę prawnego Eugeniusza Batkowskiego. Ten to jeszcze za Gomułki działał i doradzał a to milicji a to sekretarzom, o innych formacjach nie wspomnę. I tak Gienio najpierw siada u burmistrza i smaruje pismo do Spółdzielni Mieszkaniowej. Burmistrz podpisuje i nasz niezastąpiony radca wali z tym pismem do Bełżka.Tam siada przy biurku i już jako radca Sp.Mieszkaniowej redaguje pismo do burmistrza. Bełżek stawia autograf i wybitny radca naszych geniuszy samorządowych może z powrotem maszerować do burmistrza i sprawę pilotować. To przecież normalne w Polsce samorządowej, że najlepiej się rządzi w lokalnej klice. Przecież o taki rodzaj samorządowego władztwa walczy sędzia Trybunału w stanie spoczynku Jerzy Stępień. Nawet fundację założyli z dwoma autorami ustawy samorządowej Kuleszą i Regulskim,żeby ten rodzaj rządów umacniać przy pomocy milionów pompowanych do tych fundacji przez spoufalonych kacyków samorządowych.
~ pol
Oceniano 2 razy  0
A jak odkupują to po 19 zł/m2 ŻENADA
~ abc
Oceniano 4 razy  +2
Co ma do tego zadłużenie miasta?
Przecież miasto będzie sprzedawać, a nie kupować. Po tej sprzedaży się ono troszkę zmniejszy.
A co do milionów to nie przesadzajmy. Miasto kiedy próbowało bezskutecznie wiele razy sprzedać tereny przy PKS (parking) to cena wywoławcza była chyba w okolicach 400zł za m2. Gdyby tu była podobna to daje za tą działkę lekko ponad milion.
~ Irek
Oceniano 2 razy  0
Skąd oni wezmą takie miliony przecież Biłgoraj jest zadłużony
~ pol
Oceniano 5 razy  +3
Proszę o podanie ceny po wycenie!!
Zobaczymy jak wycenią do sprzedaż a jak do odkupienia mojej działki przez UM !!
Proszę też o podanie rzeczoznawcy wezmę tego samego.
~ fff
Oceniano 5 razy  +3
Nie, nie może tu być mowy o żadnej tajemnicy handlowej. Jest to mienie komunalne i cena za jaką zostanie sprzedane musi być jawna.
~ obniżyć koszty
Oceniano 3 razy  -1
sprzedać łatwiej
to pewnie i tak podlega pod tajemnicę handlową
więc nikt nie powie za ile
~ olgierd
Oceniano 6 razy  +4
czekamy na wycenę jaka będzie bo to ciekawa sprawa ile kosztuje teraz metr w centrum tyle co na wolnym rynku czy miasto inaczej się ceni
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 16:28 Biłgoraj
Biłgorajskie obchody Dnia Strażaka [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
We wtorek 30 maja, w Biłgorajskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Były Odznaczenia i życzenia satysfakcji ze służby.
dzisiaj, 10:32 Obsza
Grill z okazji Dnia Dziecka z promilami w tle
dzisiaj, 10:59 Biłgoraj
Piękni i Młodzi oraz Playboys kręcili teledysk na biłgorajskim autodromie
w sobotę, godzina 20:51 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
dzisiaj, 08:17 Biłgoraj
Plac zabaw w centrum miasta zmieni wygląd
w czwartek, godzina 10:21 Biłgoraj
39-latek aresztowany za groźby wobec sąsiadów
24 maja 2023 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
dzisiaj, 07:50 Biłgoraj
55 500 zł dla 12 grantobiorców
w czwartek, godzina 08:28 Goraj
Dyrektor powołana na kolejną kadencję
24 maja 2023 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
we wtorek, godzina 09:36 Szyszków
Pijany kierowca forda wjechał w budynek
dzisiaj, 07:11 Zamch
Święto szkoły w Zamchu
w niedzielę, godzina 22:04 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
w czwartek, godzina 07:10 Osuchy
Inwestycja za 13 mln zł ruszyła pełna parą
w czwartek, godzina 15:28 Biłgoraj
Piąty Dzień Dziecka i Rodziny w Wiosce Dziecięcej SOS
w sobotę, godzina 11:47 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
w czwartek, godzina 08:53 Biłgoraj
Powstał w '82 roku. W sobotę jubileusz 40-lecia istnienia
we wtorek, godzina 10:19 Aleksandrów
Pożar domu w Aleksandrowie
25 maja 2023 Biłgoraj
Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcami
W czwartkowe popołudnie 25 maja odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy ul. Bagiennej. Władze miasta mają w planach wykonanie ciągu pieszego i drogi dla rowerzystów. Już na początku rozgorzała prawdziwa awantura.
w środę, godzina 09:56 Józefów
Wybrano wykonawcę przebudowy dróg
w środę, godzina 14:21 Biłgoraj
"Dzielnicowy Roku" po pierwszym etapie
we wtorek, godzina 11:47 Biłgoraj
Międzygminne porozumienie podpisane
Partnerstwo "Gminy Powiatu Biłgorajskiego dla Rozwoju Gospodarczego" to projekt, który ma pomóc w rozwoju gmin. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane podczas spotkania, które odbyło się we wtorkowe przedpołudnie 30 maja, w Urzędzie Miasta w Biłgoraju. Zaprezentowano też projekt Strategii IIT.
w środę, godzina 14:43 Biłgoraj
Prezes KRUS w Biłgoraju
w czwartek, godzina 08:59 Biłgoraj
Ogromny sukces 8-latki
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika