REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2016.10.05 09:40 | aktualizacja: 2016.10.04 13:24

SM "Łada" obniża opłaty

Pod koniec września Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju podjęła decyzję o zmianie wysokości opłat za ogrzewanie. - Ta decyzja to wyjście naprzeciw potrzebom społecznym, która znacząco obniży koszty utrzymania mieszkania - mówi prezes spółdzielni Aleksander Bełżek.
SM "Łada" obniża opłaty

Pod koniec września zebrała się Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju. Podczas spotkania podjęta została decyzja, która powinna ucieszyć wszystkich mieszkańców bloków należących do Spółdzielni.

- Z propozycją obniżenia opłat wyszedł Zarząd SM "Łada", a Rada Nadzorcza przychyliła się to tego pomysłu. Chodzi o zmniejszenie kwoty zaliczki za ogrzewanie. Myślę, że wszyscy lokatorzy czekali na taki krok, bo znacząco wpłynie na ich domowy budżet - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Aleksander Bełżek, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju.

Nowe stawki obowiązują od 1 października.

Opłaty za ogrzewanie lokali mieszkalnych zasilanych z kotłowni BPEC zmniejszą się o prawie 13%, oznacza to, że zaliczka będzie wynosiła 2,75 zł za m2 zamiast 3,16 zł za m2.

Nieco droższe ogrzewanie jest z kotłowni gazowych, ale i tu też przewidziano obniżki, w tym przypadku kwoty będą niższe o 5,48% z 3,65 zł za m2 do 3,45 zł za m2. Natomiast ogrzewanie z kotłowni gazowych SM "Łada" będzie tańsze o 5,68%, zaliczka za 1 m2 zmniejszy się z 3,87 zł do 3,65 zł.

Zmiana kwot dotyczy także budynków usytuowanych w Goraju. W lokalach mieszkalnych kwoty zmniejszą się o prawie 12%, w lokalach użytkowych o 11%. Bez zmian pozostaną za to koszty utrzymania w Tarnogrodzie.

- Od trzech lat pełnię funkcję prezesa, od początku nie chciałem podnosić czynszów, czyli kosztów eksploatacji. Udało się nawet więcej, bo koszty zostały zmniejszone - mówi dalej prezes SM "Łada" i podkreśla, że jest to wynik oszczędnego gospodarowania środkami spółdzielni i szukania oszczędności.

red.
red. dodany 5 października 2016
 
Odsłon: 5037

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (15)

Najwyżej oceniane komentarze
~ .
Oceniano 22 razy  +18
"i podkreśla, że jest to wynik oszczędnego gospodarowania środkami spółdzielni i szukania oszczędności."
A może łagodnych okresów zimowych?
Łaski nikomu nie robią. Zimy nie takie jak kiedyś to chyba normalne, że mnej ciepła trzeba?
Wszystkie komentarze
~ do: Grzesiek
Oceniano 1 raz  +1
A to ciepło z BRW będziesz nosił w wiadrach czy woził w taczce?
No, a przy okazji pochwal się może tymi kalkulacjami i wyliczeniami według, których będzie taniej dla mieszkańców. Rozumiem, że je posiadasz, inni by się chętnie zapoznali. Jeśli nie posiadasz to trochę śmieszne i niepoważne jest rzucanie takich stwierdzeń na które nie ma się żadnych argumentów.
No, a tak czysto hipotetycznie, nawet gdyby Spółdzielnia dała radę wynegocjować umowę na zakup ciepła z BRW to to ciepło trzeba jakoś dostarczyć. Właścicielem i zarządcą ciepłociągów na terenie miasta jest BPEC. Tak więc oprócz opłaty dla BRW za ciepło trzeba by płacić dla BPEC opłatę dystrybucyjną za użytkowanie/utrzymanie sieci ciepłowniczej. Więc nie wiem czy było by taniej. Poza tym BRW nie jest organizacją charytatywną i też by chciało raczej zarobić na sprzedaży ciepła (gdyby mieli takie techniczne możliwości).
~ niedługo przekonamy się czy
  0
czy radna z oś. OGRODY poprze dofinansowanie z funduszu miasta dofinansowanie do projektu SM Łada odnośnie przebudowy i remontu dróg i chodników na jej osiedlu.
~ abc
Oceniano 2 razy  +2
Przecież wy też zapłacicie, więc nie wiem z czego się cieszysz?
Fakt trochę mniej, bo mieszkanie zazwyczaj jest mniej warte niż dom, ale jednak zapłacicie.
Jak masz powiedzmy mieszkanie 3 pokojowe warte 150 tysięcy to zapłacisz 1,5 tysiąca rocznie.
~ aaa
Oceniano 2 razy  +2
jeszcze wiecej oszczednosci by sie przydalo napewno sie da !!! czynsze duze praca jesli jest to za najnizsza krajowa
~ zobaczymy czy będziesz
Oceniano 2 razy  0
taki mądry jak przyłożą ci człowieku podatek katastralny wtedy my w bolkach będziemy mówili brawo my
~ Mieszkaniec domu prywatnego
Oceniano 4 razy  +2
Ale wy ludziska macie dużo problemów podnoszą opłaty źle obniżają jeszcze gorzej. Brawo WY
wiesjaw
Oceniano 7 razy  +3
Opłaty za ciepło w SM łada mamy najwyższe w kraju.
Zaliczki są zawyżone nawet do 40%.
Po sezonie grzewczym, (ale aż w maju, po rozliczeniu kosztów grzania) Zarząd SM Łada łaskawie zwraca nadwyżkę.
Sorry, nadwyżkę zalicza na poczet przyszłych opłat. Dopiero po upomnieniu się przelewa nadwyżkę na nasze konto.
My mieszkańcy darmowo kredytujemy w ten sposób Ładę.
Miało się to zmienić już 2 lata temu.
Niestety zmian nie ma.
~ tak obniżyli opłaty
Oceniano 5 razy  +1
żeby ludzie myśleli że będą mieli taniej ale jak będzie ostra zima to będą musieli dopłacać i zaraz opłaty pójdą do góry. Oczywiście nie omieszkam dodać że na poziomie chyba lipca spółdzielnia podniosła opłaty za czynsz
~ max
Oceniano 2 razy  +2
Wspólnoty mieszkaniowe miałyby się znakomicie ale przez lata w znikomym stopniu odtwarzano ifrastrókturę /odwodnienie, docieplenia, pokrycia dachowe, instalacje CO itp./ Teraz fundusz remontowy znacznie zwiększa czynsz.
~ najwyższa pora żeby tworzyć
Oceniano 12 razy  +6
wspólnoty mieszkaniowe odłączając się od SM "ŁADA" świetna inicjatywa na osiedlu ogrody. na blokach wspólnotowych zakładają solary i ciepłą wodę mają za darmo a prezes Bełżek obniża cenę za ogrzewanie śmiech na sali panie dobroczyńco. Na klatkach schodowych światło sieci się cały dzień a we wspólnotach detektory ruchu oszczędzają prąd. Przyszła mi kartka z OBNIŻKĄ z 620 na 590zł a za taki sam metraż mieszkania jak mój we wspólnocie płacą 460 zł o dzięki ci za HOJNOŚĆ panie prezesie
~ Jan
Oceniano 13 razy  +5
To strach, który zagląda Bełżkowi w ślepia zmusił go do obniżenia opłat. Strach, że właściciele mieszkań powołają wspólnoty mieszkaniowe i przestaną płacić wysokie czynsze na utrzymanie spółdzielnianych urzędasów i prezesów. Ci którzy wystąpili ze spółdzielni ponoszą nawet o 50% mniejsze koszty.
~ fff
Oceniano 9 razy  +7
Tylko, ze jest to technicznie niemożliwe.
Ciepłownia BRW ma za małą moc, aby ogrzać miasto, a a nawet chyba za małą, żeby własne obiekty ogrzać, bo w zimie BRW kupuje ciepło od miejskiej ciepłowni. Za to w sezonie wiosna.lato miasto kupuje ciepło na potrzeby ogrzania CWU od BRW, a swoją ciepłownię chyba wyłącza.
/
Fragment z Raportu o stanie Miasta Biłgoraj 2010-2014:
/
W ramach wzajemnej współpracy w okresie letnim, tj. od maja do września, całość zapotrzebowania ciepła dla potrzeb ciepłej wody użytkowej produkowana jest przez kotłownię „Black Red White”. Natomiast w okresie sezonu grzewczego część obiektów „Black Red White ogrzewana jest z Ciepłowni C-1.
~ Ale prezes zrobił łaskę
Oceniano 11 razy  +5
na osiedlu ogrody idzie agitacja aby odłączyć bloki od spółdzielni ,już są prace związane ze stworzeniem komitetu który będzie działał na rzecz bloków które chcą przekształcić się we wspólnoty
~ Grzesiek
Oceniano 9 razy  +3
ciepło powinno być kupowane z BRW byłoby jeszcze taniej
~ .
Oceniano 22 razy  +18
"i podkreśla, że jest to wynik oszczędnego gospodarowania środkami spółdzielni i szukania oszczędności."
A może łagodnych okresów zimowych?
Łaski nikomu nie robią. Zimy nie takie jak kiedyś to chyba normalne, że mnej ciepła trzeba?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
26 listopada 2022 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
w niedzielę, godzina 08:35 Tereszpol
Już jest tani węgiel dla mieszkańców
w poniedziałek, godzina 07:17 Biłgoraj
Ile będą kosztować choinki?
w piątek, godzina 10:18 Biłgoraj
W Biłgoraju śmieci będą droższe
A przynajmniej takie są plany. Jednym z punktów najbliższe sesji Rady Miasta będzie przyjęcie uchwały dotyczącej zmiany metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty. Ile będziemy płacić w przyszłam roku za odbiór śmieci?
w niedzielę, godzina 15:06 Biłgoraj
Mikołaje na motocyklach znów odwiedzili dzieci z Wioski Dziecięcej SOS
w czwartek, godzina 09:05 Gorajec
Ośmiu chętnych na budowę obwodnicy, dzięki której ciężarówki ominą Biłgoraj
w poniedziałek, godzina 08:55 Biłgoraj
Będą obowiązywać nowe stawki za korzystanie z cmentarzy komunalnych
Rada Miasta Biłgoraja zajmie się kwestią ustalenia wysokości opłat za korzystanie z cmentarzy komunalnych na terenie miasta Biłgoraja. Radni będą dyskutować na ten temat podczas najbliższej sesji. Jakie ceny mają obowiązywać?
w sobotę, godzina 16:00 Biszcza
Sezon na morsowanie rozpoczęty
w niedzielę, godzina 16:54 Brzeziny
Mikołajki w lesie
w środę, godzina 10:49 Biłgoraj
Wybrano wykonawcę basenu w Biłgoraju. Starosta: "Pozdrawiam niedowiarków"
Ta długo wyczekiwana inwestycja ma szansę na realizację. W środowe popołudnie 30 listopada Zarząd Powiatu w Biłgoraju podjął uchwałę o wyborze wykonawcy zadania. Pierwszy etap pochłonie prawie 30 mln zł.
w piątek, godzina 07:45 Księżpol
Witacze stanęły w gminie Księżpol
25 listopada 2022 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 12:13 Tereszpol Zygmunty
Policja poszukuje zaginionego 20-latka [AKTUALIZACJA]
Funkcjonariusze policji prowadzą poszukiwania za zaginionym 20-letnim mieszkańcem gminy Tereszpol. Jeśli ktoś ma informacje na temat miejsca jego pobytu proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji.
26 listopada 2022 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 20:09 Teodorówka
Spotkanie z posłanką i samorządowcami
w środę, godzina 09:45 Czarny Las-Kolonia
W nowym roku miejscowość w powiecie zmieni nazwę?
Wraz z początkiem 2023 roku niektóre miejscowości w Polsce mogą zmienić nazwy - wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wśród nich znalazła się wieś w powiecie biłgorajskim.
26 listopada 2022 Biłgoraj
Wieczór Darczyńcy 2022 [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 11:22 Powiat
Darek otwiera oczy, porusza rękami
w poniedziałek, godzina 21:40 Biłgoraj
Rada osiedla Puszcza Solska o najważniejszych problemach
Ponad dwa lata temu, ze względu na pandemię, przerwano zebrania rad osiedlowych. Mimo, że oficjalnie nie zostały one wznowione, mieszkańcy osiedla Puszcza Solska postanowili się spotkać i porozmawiać o najważniejszych dla nich sprawach. Zebranie odbyło się w poniedziałkowe popołudnie 5 grudnia.
w poniedziałek, godzina 09:14 Biłgoraj
Wymalowały nagrody i wyróżnienia
w czwartek, godzina 12:09 Biłgoraj
Złóż wniosek już dziś. Możesz dostać nawet 1,5 tys. zł
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika