REKLAMA
Pełna wersja
SÓL
2016.11.19 20:51 | aktualizacja: 2016.11.19 21:01

W podziękowaniu dla darczyńców Fundacji FLZB

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, w podziękowaniu za pomoc i wsparcie działań fundacji, raz w roku organizuje Wieczór Darczyńcy. Tegoroczne wydarzenie odbyło się w sobotę, 19 listopada, w Zajeździe na Rozdrożu w Soli.
W podziękowaniu dla darczyńców Fundacji FLZB

W sobotnim wydarzeniu, podsumowującym kolejny rok funkcjonowania fundacji, udział wzięli pracownicy jednostki, ale nie tylko. Byli też przyjaciele, ofiarodawcy, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych. Wszystkich gości witali: prezes Fundacji FLZB Irena Gadaj, przewodniczący Rady Fundacji Janusz Solski.

- Nasza fundacja jest wyjątkowa. W tym roku udało nam się pozyskać ponad milion zł, to dużo, wydatkowaliśmy 935 tys. zł, resztę wydamy w przyszłym okresie, częściowo udało się też dofinansować nasz kapitał żelazny, który w tech chwili wynosi 1 mln 152 tys. zł - mówił Irena Gadaj i dodała: - Jednym z najważniejszych projektów jest nasz program stypendialny, w tym roku do współpracy pozyskaliśmy Fundację mBanku, co zaowocowało pozyskaniem kwoty 40 tys. zł na stypendia "Mistrzowie matematyki" z czego bardzo się cieszymy, niestety są też mniej radosne informacje, a mianowicie kończymy współpracę z Fundacją Batorego, która od samego początku wspierała nasze działania. Dostaliśmy grant na pożegnanie w wysokości 30 tys. zł.

Prezes Fundacji FLZB podkreślała także, że w minionym roku pojawili się nowi darczyńcy, którzy zechcieli ufundować stypendia dla zdolnej młodzieży.

- Jeżeli zrobimy coś dla siebie to to umrze razem z nami, a jeżeli zrobimy coś dla innych to żyć będzie wiecznie. Program stypendialny jest jedną z takich form, także proszę, byście byli państwo hojni podczas licytacji - mówiła dalej Irena Gadaj.

Fundacja, poza programem stypendialnym, obsługuje jeszcze trzy konkursy granatowe. Pozyskuje środki z wielu źródeł, m.in. od firm i osób prywatnych, samorządu, czy z mechanizmu 1% - tylko w ten sposób w ubiegłym roku do fundacji trafiło 85 tys. zł. Organizowana jest też zbiórka mikołajkowa, podczas ostatniej akcji młodzież zebrała 7,5 tys. zł. Bardzo aktywnie działa też Fundusz Zdrowia.

Od początku istnienia, czyli od 1999 roku Fundacja, w formie stypendiów, grantów i darowizn, przekazała lokalnej społeczności ogromną kwotę, bo sporo ponad 3 mln zł.

Podczas każdego Wieczoru Darczyńcy organizowana jest aukcja, z której dochód przeznaczany jest na działalność Fundacji.W ubiegłym roku udało się zebrać 8,5 tys. zł. Jak będzie tym razem? Przekonamy się niebawem.

red.
red. dodany 19 listopada 2016
 
Odsłon: 4319

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (6)

~ Jan
Oceniano 7 razy  +3
Łajdaki. W tym chorym kraju rozwija się tylko mafia, korupcja i fundacje. To dlatego co roku jest ich o kilkadziesiąt więcej. Były sędzia Trybunału-Stępień- w fundacji. Bierze prawie 20 tyś miesięcznie i jeszcze grabi z fundacji do której dokłada bufetowa Waltzowa miliony z naszych podatków. Córunie gajowego Komorowskiego też ,,dorabiają " w fundacji. Niech ta biłgorajska fundacja przedstawi ile miesięcznie bierze ta nie-Gadaj. Taki Klecha M.też w fundacji. A czy on dołożył coś do tej fundacji, czy tylko namawia innych żeby się dołożyli? 70 lat minęło ale parcie na stanowiska jak u Fidela Castro.
~ Wiktor
Oceniano 16 razy  +10
Dobrze że PiS bierze się za różne fundacje. Pokazywali w wiadomościach kto i za ile pracuje w tych fundacjach. Niech powiedzą ile zbierają a ile na swoje pensje przeznaczają. Na zachodzie ludzie robią to charytatywnie a tu niedawno była kłótnia o nagrodę jubileuszową. Ile zarabiają i ile osób jest zatrudnionych w fundacji? Niech to media opiszą. Podać pensje prezes i innych do publicznej wiadomości.
~ 321
Oceniano 7 razy  +3
W zeszłym roku 8,5 tysięcy pln? Komedia, jacy biznesmeni i politycy tyle kasy...
~ Kasia
Oceniano 13 razy  +9
Założę fundację,będę miała pracę i duże zarobki.Od czasu do czasu zorganizuję bankiet.Będę prezesową z szerokimi kontaktami poznam wszystkie lokalne "wazelinki" i będę ustawiona jak trzeba.A... no i czasem coś ufunduję,przecież nie moje no a ...coś tam czasem trzeba.
~ 120
Oceniano 14 razy  +8
Resortowe dzieci , kombinatorzy i bizmesmeni , mama tata dali a my szlachta a reszta to plebs od czasu do czasu coś rzucą ze stołu jak psu i każą sobie bić brawa zdziercy .Zróbcie apel do kumpli fabrykantów i sami lepiej płacie ludziom bo z biedy kradną i w śmietnikach grzebią
~ qqq
Oceniano 16 razy  +10
A co to prawie wszyscy takie skwaszone miny mają.
Czyżby się czegoś bali, choćby niektórzy rozliczenia za przekręty i łapówki w urzędach?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 16:49 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
w poniedziałek, godzina 16:08 Biłgoraj
Jak pozbyć się śniegu z posesji? Władze Biłgoraja mają rozwiązanie
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
w poniedziałek, godzina 11:19 Biłgoraj
Zmarł ks. kan. Józef Godzisz
w poniedziałek, godzina 15:49 Biłgoraj
Uruchomiono telefon alarmowy dla mieszkańców
w czwartek, godzina 19:37 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
w poniedziałek, godzina 09:48 Rakówka
Zabawa andrzejkowa seniorów i pokaz mody
w poniedziałek, godzina 18:14 Biłgoraj
Biuro poselskie Marcina Romanowskiego otwarte
22 listopada 2023 Powiat
Maszt w centrum Biłgoraja. Nie było sprzeciwu?
W centrum Biłgoraja powstaje instalacja radiokomunikacyjna BT 12925 Biłgoraj Różnówka wraz z infrastrukturą towarzyszącą wieży typu BOT-H2/54 dla operatora Towerlink Poland Sp. z o.o. Pozwolenie na budowę wydało Starostwo Powiatowe. Nie było żadnych sprzeciwów wobec wykonania inwestycji?
w sobotę, godzina 08:41 Józefów
Nowa atrakcja stanęła na rynku
w piątek, godzina 08:34 Szarajówka
Znalezisko sprzed 4 tys. lat w powiecie
20 listopada 2023 Biłgoraj
Umowa na chodnik i ścieżkę rowerową podpisana... mimo protestów
Umowa na budowę chodnika i ścieżki w ciągu ul. Bagiennej w Biłgoraju została podpisana. Poinformował o tym samorząd powiatu biłgorajskiego. Inwestycja powstanie więc pomimo protestów ze strony części mieszkańców, który walczyli, by chodnik wybudować po drugiej stronie ulicy. Większość jednak popierała wykonanie inwestycji, tłumacząc to względami bezpieczeństwa.
23 listopada 2023 Józefów
Leśnicy będą mieć nowa siedzibę
w sobotę, godzina 11:38 Biłgoraj
Psy zginęły w pożarze
w sobotę, godzina 10:54 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
w sobotę, godzina 09:03 Księżpol
Społeczność szkoły pożegnała wieloletnią dyrektor
w niedzielę, godzina 16:11 Lubelszczyzna
Miniona doba nie należała do spokojnych
w poniedziałek, godzina 20:20 Biłgoraj
"Zima nas jednak zaskoczyła". Burmistrz przeprasza i prosi o wyrozumiałość
Po wyjątkowo obfitych opadach śniegu nie wszystkie drogi i chodniki w Biłgoraju są bezpieczne dla użytkowników. Wielu miejsc nie udało się należycie odśnieżyć. Przyczyny tłumaczy burmistrz miasta Janusz Rosłan.
w piątek, godzina 10:16 Region
Tragiczny wypadek w regionie. Zginęły 2 osoby, mieszkaniec powiatu trafił do szpitala
w sobotę, godzina 22:18 Biłgoraj
Legenda kick-boxingu w Biłgoraju
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika