REKLAMA
Pełna wersja
SÓL
2016.11.19 20:51 | aktualizacja: 2016.11.19 21:01

W podziękowaniu dla darczyńców Fundacji FLZB

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, w podziękowaniu za pomoc i wsparcie działań fundacji, raz w roku organizuje Wieczór Darczyńcy. Tegoroczne wydarzenie odbyło się w sobotę, 19 listopada, w Zajeździe na Rozdrożu w Soli.
W podziękowaniu dla darczyńców Fundacji FLZB

W sobotnim wydarzeniu, podsumowującym kolejny rok funkcjonowania fundacji, udział wzięli pracownicy jednostki, ale nie tylko. Byli też przyjaciele, ofiarodawcy, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych. Wszystkich gości witali: prezes Fundacji FLZB Irena Gadaj, przewodniczący Rady Fundacji Janusz Solski.

- Nasza fundacja jest wyjątkowa. W tym roku udało nam się pozyskać ponad milion zł, to dużo, wydatkowaliśmy 935 tys. zł, resztę wydamy w przyszłym okresie, częściowo udało się też dofinansować nasz kapitał żelazny, który w tech chwili wynosi 1 mln 152 tys. zł - mówił Irena Gadaj i dodała: - Jednym z najważniejszych projektów jest nasz program stypendialny, w tym roku do współpracy pozyskaliśmy Fundację mBanku, co zaowocowało pozyskaniem kwoty 40 tys. zł na stypendia "Mistrzowie matematyki" z czego bardzo się cieszymy, niestety są też mniej radosne informacje, a mianowicie kończymy współpracę z Fundacją Batorego, która od samego początku wspierała nasze działania. Dostaliśmy grant na pożegnanie w wysokości 30 tys. zł.

Prezes Fundacji FLZB podkreślała także, że w minionym roku pojawili się nowi darczyńcy, którzy zechcieli ufundować stypendia dla zdolnej młodzieży.

- Jeżeli zrobimy coś dla siebie to to umrze razem z nami, a jeżeli zrobimy coś dla innych to żyć będzie wiecznie. Program stypendialny jest jedną z takich form, także proszę, byście byli państwo hojni podczas licytacji - mówiła dalej Irena Gadaj.

Fundacja, poza programem stypendialnym, obsługuje jeszcze trzy konkursy granatowe. Pozyskuje środki z wielu źródeł, m.in. od firm i osób prywatnych, samorządu, czy z mechanizmu 1% - tylko w ten sposób w ubiegłym roku do fundacji trafiło 85 tys. zł. Organizowana jest też zbiórka mikołajkowa, podczas ostatniej akcji młodzież zebrała 7,5 tys. zł. Bardzo aktywnie działa też Fundusz Zdrowia.

Od początku istnienia, czyli od 1999 roku Fundacja, w formie stypendiów, grantów i darowizn, przekazała lokalnej społeczności ogromną kwotę, bo sporo ponad 3 mln zł.

Podczas każdego Wieczoru Darczyńcy organizowana jest aukcja, z której dochód przeznaczany jest na działalność Fundacji.W ubiegłym roku udało się zebrać 8,5 tys. zł. Jak będzie tym razem? Przekonamy się niebawem.

red.
red. dodany 19 listopada 2016
 
Odsłon: 4456

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (6)

~ Jan
Oceniano 7 razy  +3
Łajdaki. W tym chorym kraju rozwija się tylko mafia, korupcja i fundacje. To dlatego co roku jest ich o kilkadziesiąt więcej. Były sędzia Trybunału-Stępień- w fundacji. Bierze prawie 20 tyś miesięcznie i jeszcze grabi z fundacji do której dokłada bufetowa Waltzowa miliony z naszych podatków. Córunie gajowego Komorowskiego też ,,dorabiają " w fundacji. Niech ta biłgorajska fundacja przedstawi ile miesięcznie bierze ta nie-Gadaj. Taki Klecha M.też w fundacji. A czy on dołożył coś do tej fundacji, czy tylko namawia innych żeby się dołożyli? 70 lat minęło ale parcie na stanowiska jak u Fidela Castro.
~ Wiktor
Oceniano 16 razy  +10
Dobrze że PiS bierze się za różne fundacje. Pokazywali w wiadomościach kto i za ile pracuje w tych fundacjach. Niech powiedzą ile zbierają a ile na swoje pensje przeznaczają. Na zachodzie ludzie robią to charytatywnie a tu niedawno była kłótnia o nagrodę jubileuszową. Ile zarabiają i ile osób jest zatrudnionych w fundacji? Niech to media opiszą. Podać pensje prezes i innych do publicznej wiadomości.
~ 321
Oceniano 7 razy  +3
W zeszłym roku 8,5 tysięcy pln? Komedia, jacy biznesmeni i politycy tyle kasy...
~ Kasia
Oceniano 13 razy  +9
Założę fundację,będę miała pracę i duże zarobki.Od czasu do czasu zorganizuję bankiet.Będę prezesową z szerokimi kontaktami poznam wszystkie lokalne "wazelinki" i będę ustawiona jak trzeba.A... no i czasem coś ufunduję,przecież nie moje no a ...coś tam czasem trzeba.
~ 120
Oceniano 14 razy  +8
Resortowe dzieci , kombinatorzy i bizmesmeni , mama tata dali a my szlachta a reszta to plebs od czasu do czasu coś rzucą ze stołu jak psu i każą sobie bić brawa zdziercy .Zróbcie apel do kumpli fabrykantów i sami lepiej płacie ludziom bo z biedy kradną i w śmietnikach grzebią
~ qqq
Oceniano 16 razy  +10
A co to prawie wszyscy takie skwaszone miny mają.
Czyżby się czegoś bali, choćby niektórzy rozliczenia za przekręty i łapówki w urzędach?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
dzisiaj, 08:38 Biłgoraj
Tak wygląda remont 90-letniego mostu
5 lipca 2024 Biłgoraj
Śledczy podali szczegóły tragicznych wydarzeń w Biłgoraju
W środę 3 lipca w jednym z domów przy ulicy Kościuszki w Biłgoraju ujawniono zwłoki 57-letniej mieszkanki miasta. Prokuratura podała szczegóły tragedii.
w piątek, godzina 11:36 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
dzisiaj, 08:21 Frampol
Stan wodomierzy pod lupą ZGK
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
dzisiaj, 15:37 Sól
Lis wpadł do studni
w środę, godzina 08:14 Biłgoraj
Mieszkańcy powiatu stracili tysiące złotych
dzisiaj, 11:38 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
w niedzielę, godzina 08:34 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
we wtorek, godzina 19:47 Tokary
Ciągnik przygniótł mężczyznę [AKTUALIZACJA]
4 lipca 2024 Zagumnie
Dramat w gminie Biłgoraj. Podejrzany usłyszał zarzuty
Do dramatycznych wydarzeń doszło w nocy z wtorku na środę w gminie Biłgoraj. Nie żyje 45-latek, a 65-latek walczy o życie. W tej sprawie zatrzymano 33-latka. Dzisiaj został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzuty.
w niedzielę, godzina 18:20 Biszcza
Dzień Miodu i Pieroga 2024
we wtorek, godzina 11:01 Babice
Jedna osoba pozostaje w szpitalu po wypadku w Babicach
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w poniedziałek, godzina 09:51 Biłgoraj
Badania archeologiczne w biłgorajskim parku
we wtorek, godzina 19:35 Powiat
Nawałnica w regionie. Strażacy walczą ze skutkami burzy
w niedzielę, godzina 21:56 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
w środę, godzina 09:20 Długi Kąt
Auto spłonęło doszczętnie
w sobotę, godzina 08:52 Potok Górny
Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego przechodzi na emeryturę
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika