REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.01.08 09:15 | aktualizacja: 2017.01.04 12:16

Ojczym wykorzystywał nieletnią

W czerwcu ubiegłego roku sąd w Zamościu skazał biłgorajanina na 5 lat więzienia za doprowadzenie małoletniej pasierbicy do obcowania płciowego. Od wyroku odwołały się obie strony. 20 grudnia 2016 roku Sąd Apelacyjny w Lublinie utrzymał w mocy ten wyrok.
Ojczym wykorzystywał nieletnią

20 grudnia 2016 roku w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie zapadł wyrok w sprawie biłgorajanina, który obcował płciowo z małoletnią pasierbicą. Wyrok w pierwszej instancji zapadł w czerwcu ubiegłego roku w Sądzie Okręgowym w Zamościu, ale zarówno prokurator jak i obrońca oskarżonego odwołali się od niego. - Prokurator zakwestionował wyrok w całości, zarówno uniewinnienie od jednego z zarzucanych mu czynów czyli doprowadzenie 2-letniej córki do poddania się czynności seksualnej, jak i rozstrzygnięcie sądu pierwszej instancji co do czynu z punktu pierwszego w takim zakresie w jakim sąd wyeliminował kwalifikacje z art. 197 par. 3. Chodziło tutaj o gwałt wobec małoletniej poniżej 15 lat. Sąd wyeliminował te kwalifikacje, ponieważ w jego ocenie brak było podstaw do ich przyjęcia. Czynnościom seksualnym, które zostały podjęte w stosunku do pasierbicy nie towarzyszyła groźba. W związku z czym sąd przyjął delikatniejszą kwalifikację z art. 200, który mówi o obcowaniu płciowym z małoletnim poniżej 15 lat. Prokurator domagał się uchylenia wyroku i przekazania sprawy do ponownego rozpoznania a obrońca domagał się zmiany wyroku i uniewinnienia oskarżonego, podnosił także zarzut niewspółmierności kary i domagał się jej złagodzenia - informuje rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego w Lublinie Barbara Du Château.

Obrońca oskarżonego poza tym skarżył do sądu apelacyjnego wyrok sądu pierwszej instancji kwestionując ocenę dowodów przez ten sąd. Sąd Apelacyjny w Lublinie żadnych z tych apelacji nie uwzględnił, utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji w mocy. Oskarżony biłgorajanin został więc skazany prawomocnym wyrokiem na 5 lat pozbawienia wolności, otrzymał także zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość 100 m przez okres 12 lat, ma także opuścić mieszkanie zajmowane ze swoją ofiarą na okres 10 lat, a ponadto wypłacić pokrzywdzonej zadośćuczynienia w kwocie 10 tys. zł.

Sprawa molestowania wyszła na jaw około 2 lat temu, gdy matka pokrzywdzonej zauważyła niepokojące zachowanie córki. W toku śledztwa ustalono, że 10-latka była wykorzystywana seksualnie przez swojego ojczyma przez 6 lat. Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju po zebraniu dowodów oskarżyła mężczyznę, że nadużywając stosunku zależności, grożąc małoletniej, wielokrotnie obcował z nią płciowo, a także doprowadzał pokrzywdzoną do wykonywania innych czynności seksualnych. Biłgorajanin usłyszał także zarzut doprowadzenia swojej 2-letniej córki do poddawania się innej czynności seksualnej. Sąd Okręgowy w Zamościu jednak uniewinnił go od tego zarzutu.

Red.
Red. dodany 8 stycznia 2017
 
Odsłon: 8962

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (13)

~ TUIXW
Oceniano 1 raz  +1
Może żona powiedzieć co zechce czy partnerka, ale teraz w sądach ojciec też ma prawa. Gdyby sądy brały pod uwagę tylko to, co kobiety mówią a wiedzą jak bardzo teraz kobiety kłamią, dla uzyskania tylko pieniędzy od mężów czy ojców. To po co sądy? Sądy są po to by udowodnić winę tym którzy są winni. Potem dopiero wydają wyroki. Dowody się liczą nie to co powie żona czy partnerka tylko. To nie te czasy gdzie kobiety były prawdomówne, teraz jest inaczej z ich oskarżeniami mężczyzn, ale niewinny człowiek nie zostaje osądzony niesprawiedliwie. Niewinny nigdy się niczego nie boi. W sądzie też pracują ludzie i idą za sprawiedliwością dla człowieka, gdy udowodni że jest niewinny.
~ hgfh
Oceniano 2 razy  +2
A jak jakiś sędzia obmacuje wnuczkę to kto mu co zrobi?http://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/czy-prokurator-gwalcil-chlopca,195203.html
~ ak®
Oceniano 3 razy  +3
On w pierdlu dostanie taki wp****ol ,że będzie żałował że się urodził.
PS - ta oszczercza świnia z bandy Krowiarki pociotki szubrawca Tadeusza Chmiela wysadziła mi w Zamojskim Sądzie że ją pedofiloeałem jak miało sucze 12 lat. Rozdarłem się na sukę przed trzema sędziami i rzuciłem klątwe w imie Boga pod którego wyznawce podszywa się niegodziwiec Chmiel i jego banda pociotek .Krowiarka czyli Ewelina Kluczny po użytkowniku Andrasik ten śmieć opowiadała takie cuda debilnym Prezesom w brwsa ,chmielowi i skorumpował jej ten śmieć biłgorajski sąd i prokuratora. Ustawkę czyli zbrodnie odstawiła na mnie śmieć oszczercy sędzia ssr marzena kaczorowska- paczos z nieobecnym prokuratorem reszczyńskim.
Prawi ludzie donosili mi i stawało się np bojówka w dobotowym składzie w budynku sądu.Myśleli że nie poznam gęby bojówkarki.
~ 58
Oceniano 5 razy  +3
„Kobieta jest istotą pośrednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyznie. (św. Augustyn 354-430 jeden z najznakomitszych ojców Kościoła)
~ a
Oceniano 3 razy  +3
to jest śmiech na sali i porażka wymiaru niesprawiedliwości powinien dostać dożywocie
~ 215gk
Oceniano 8 razy  -4
Mahomet miał 3letną żonę i media nie piszą ,że to pedofil i sądy zakazują islamu w Polsce.A co z tak zwanymi dziadkami co sypiają ze swoimi wnuczkami?Ich sąd w Biłgoraju nie rusza bo są na stołkach ,jest jeszcze druga strona medalu, żona , czy partnerka zawsze może wsadzić chłopa do paki zawsze może powiedzieć do policjanta ,że się dobiera do córki , a jak sprawa się wyjaśni to posiedzi z pól roku .Bo kto sądzi w sądach rodzinnych?80% to Jajniki .Ojciec w sądzie jest nikim
~ knypek
Oceniano 2 razy  +2
oczywiście chodzi tu o spółkę dla chłopa żona-teściowa matka czyli córka-matka
~ knypek
Oceniano 5 razy  -1
kobieta miała dwuletnią córkę z jednym facetem i już z innym żyła
to tak można najszybciej się dorobić
biznes spółka matki z córką z o.o.
~ ted
Oceniano 3 razy  +3
Obciąc mu fajfusa i spokuj
~ Wikipedia
  0
Inna czynność seksualna zachowanie seksualne niebędące obcowaniem płciowym[1].
Inną czynnością seksualną jest przykładowo:
kontakt cielesny o charakterze seksualnym niebędący obcowaniem płciowym (dotykanie ciała w celach seksualnych)
masturbacja
każda czynność o charakterze seksualnym (także bez kontaktu cielesnego), która zmierza do uzyskania pobudzenia seksualnego lub zaspokojenia potrzeby seksualnej przez osobę wykonującą tę czynność lub aranżującą jej wykonanie
~ @
Oceniano 5 razy  +5
Podać imię i nazwisko zwyrodnialca, nie można ukrywać takich jak on!!!
~ seba
Oceniano 3 razy  +3
Ale zboczeniec.
~ Anonim
Oceniano 10 razy  +10
Jaka ku*** świnia ! 2 letnia dziewczynka..., szkoda dziecka bo ma uraz do końca zycia ... a z nim w więzieniu sobie poradzą
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 12:12 Biłgoraj
Odśnieżanie to obowiązek
Minione dni przyniosły spore mrozy, ale także opady śniegu. Obecnie jest go tak dużo, że utrudnia przemieszczanie się, a zalegające na chodnikach śnieg i lód stanowią zagrożenie dla pieszych. Przypominamy zatem, że właściciele posesji muszą odśnieżać chodniki przed swoją działką. Za niedopełnienie tego obowiązku grożą kary.
w środę, godzina 19:33 Biłgoraj
Zmarła Stanisława Dzikoń
w czwartek, godzina 12:15 Tarnogród
Wjechała w naczepę ciężarówki
we wtorek, godzina 10:00 Biłgoraj
Iga Świątek rozmawiała z dziećmi z Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju
Kacper uczy się w technikum mechanicznym, ale na studia ma tyle pomysłów, że ciężko mu się zdecydować, Amelia chce zostać fryzjerką, największą pasją Klaudii jest taniec, a w wolnych chwilach pisanie scenariuszy, Aleksandra jest utalentowaną artystką, która jeszcze nie wie, czy widzi swoja przyszłość na deskach teatru, czy przed sztalugą, Weronika, uwielbia hulajnogę i piłkę nożną, Zuzia już stawia pierwsze kroki na korcie tenisowym, uwielbia też akrobacje, a marzeniem Karoliny jest skończyć szkołę ekonomiczną.
w czwartek, godzina 09:44 Biłgoraj/Aleksandrów
Dwa pożary domów. Paliło się w kuchni i kotłowni
w czwartek, godzina 08:16 Biłgoraj
Twój piec w rządowej ewidencji CEEB
7 stycznia 2021 Biłgoraj
Mateusz potrzebuje pomocy w walce z rakiem
Mateusz Filist z Biłgoraja walczy z guzem neuroendokrynnym. W 2020 roku musiał rozpocząć chemioterapię. Dojazdy, konsultacje, badania, leki, suplementy sporo kosztują, dlatego została zorganizowana zbiórka pieniędzy. Celem jest 35 tys. zł.
we wtorek, godzina 08:36 Biłgoraj
Darmowy posiłek w jednej z biłgorajskich restauracji
w czwartek, godzina 11:03 Lubelszczyzna
Ponad 7 tys. nowych zakażeń w kraju, 323 w województwie
w sobotę, godzina 18:49 Biłgoraj
Dostawa szczepionek do biłgorajskiego szpitala wstrzymana
Dziś (16 stycznia) dyrekcja biłgorajskiego szpitala otrzymała informację o wstrzymaniu dostaw szczepionek. Odwoływane są więc zapisy, które miały się odbyć w pierwszych trzech dniach przyszłego tygodnia. - W czwartek mam dostać 90 dawek na drugie szczepienie dla osób z grupy zero. Potem zobaczymy co dalej - mówi dyrektor szpitala Tomasz Kwiatkowski.
w środę, godzina 12:24 Biłgoraj
Zrzutka na rehabilitację Doriana
w poniedziałek, godzina 09:53 Turobin
Gala finałowa konkursu Miss Polski z udziałem mieszkanki powiatu
11 stycznia 2021 Żurawnica
42-latek z powiatu oskarżony o zastrzelenie wilka z Roztoczańskiego Parku Narodowego
Skrupulatna i skuteczna praca dochodzeniowców z zamojskiej policji oraz śledczych z Prokuratury Okręgowej w Zamościu doprowadziła do ustalenia podejrzanego o zastrzelenie pozostającego pod ochroną gatunkową wilka z Roztoczańskiego Parku Narodowego. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 42-latek z powiatu biłgorajskiego. Grozi mu do 5 lat więzienia.
w sobotę, godzina 10:28 Różaniec
Szczeniaki czekają na swoje rodziny
15 stycznia 2021 Biłgoraj
Noclegownia w Biłgoraju nie działa. Co z bezdomnymi?
10 stycznia 2021 Goraj
Gorajski kalendarz w stylu glamour
Kalendarz stylizowany na 2021 rok "Glamour w każdym wieku" wydawany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goraju już jest dostępny! 9. edycja kalendarza została wydana w nakładzie 600 sztuk.
w środę, godzina 12:12 Biłgoraj
Sukces w V Ogólnopolskim Konkursie Prawa Kanonicznego
w środę, godzina 11:00 Lubelszczyzna
Wzrost liczby zakażeń i zgonów
8 stycznia 2021 Powiat
Mniej pożarów, więcej ofiar śmiertelnych
W minionym roku biłgorajscy strażacy interweniowali 930 razy. To o 113 więcej niż w 2019 roku. Spadła za to liczba pożarów. Niestety w ciągu ostatnich 12 miesięcy, podczas miejscowych zagrożeń życie straciło 9 osób.
w czwartek, godzina 08:04 Biłgoraj
Uczniowie biłgorajskiej "Piątki" chcą "Być jak Ignacy"
w czwartek, godzina 08:46 Józefów
Ostatnie zgłoszenia kolędników
11 stycznia 2021 Biłgoraj
Dziś rozpoczynają się badania przesiewowe nauczycieli
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informujemy, że od poniedziałku, 11 stycznia, aż do piątku, 15 stycznia, na terenie województwa lubelskiego, zostaną przeprowadzone badania przesiewowe w kierunku SARS-CoV-2 wśród nauczycieli klas 1-3 i nauczycieli szkół specjalnych oraz pracowników niepedagogicznych.
w sobotę, godzina 15:16 Biłgoraj
Właściciel pilnie poszukiwany
w poniedziałek, godzina 09:22 Biłgoraj
26-latka padła ofiarą oszustwa na BLIK
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj