REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł partnera
2018.02.20 09:27 | aktualizacja: 2018.02.20 09:25

Fotograf na wesele - jak wybrać najlepszego profesjonalistę?

Fotografie z wesela to najważniejsza pamiątka z tego wyjątkowego dnia! Pytanie, jak znaleźć profesjonalnego fotografa, który uwieczni nasze najpiękniejsze chwile?
Fotograf na wesele - jak wybrać najlepszego profesjonalistę?

Wybranie fotografa jest niezwykle ważnym zadaniem dla każdej młodej pary. By mieć jak najlepszą możliwość wyboru warto rozpocząć poszukiwania takiej osoby dużo wcześniej. Profesjonaliści ze świetnym portfolio bardzo często mają zarezerwowany terminarz nawet do dwóch lat w przyszłość. Tym samym tylko wcześniejsze poszukiwania mogą dać gwarancję sukcesu. Czym kierować się przy wyborze fotografa?

Portfolio

Na wstępnym etapie poszukiwań warto wybrać określonych fotografów z naszej okolicy i dokładnie przejrzeć ich portfolio. To pozwoli uzyskać pogląd na to, jaki styl preferują i czy będzie on kompatybilny z naszymi potrzebami. Ta chwila to także świetny moment, by przysiąść nad kartką papieru i spisać w jakim klimacie mają być nasze zdjęcia i czego w tym przypadku oczekujemy od fotografa. To pozwoli nam na późniejszych etapach jasno komunikować o swoich potrzebach i nawiązać lepszy dialog z fotografem.

Doświadczenie

Doświadczenie fotografa także jest bardzo ważne. Niekiedy rodzina i przyjaciele polecają nam znajomego, który pasjonuje się fotografią i chętnie spróbuje sił na ślubie. Mimo że to zwykle wiąże się z niższymi kosztami, uważajmy na takie rozwiązania.

W internecie znajdziemy wiele ofert początkujących fotografów, którzy w zamian za zdobycie doświadczenia proponują niskie ceny, a nawet fotografowanie za darmo. To z pewnością oszczędne rozwiązanie, ale bardzo ryzykowne. Wykonanie tak ważnych pamiątek, jak zdjęcia ze ślubu czasem lepiej pozostawić profesjonalistom. - mówi Patrycja, redaktor serwisu fotograf-wesele.pl

Oczywiście nie musimy brać osoby, która zajmuje się weselami już od kilkunastu lat, jednak zdecydowanie się na początkującego, za którym tylko jedno sfotografowane wesele, zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko. To już od nas zależy, czy chcemy je podjąć.

Oprawa fotograficzna i filmowa

Prócz oprawy fotograficznej powinniśmy zadbać także o tę filmową. Warto mieć nagrania z wesela, by po czasie móc obejrzeć je w gronie rodzinnym i przypomnieć sobie te wyjątkowe chwile. Teraz coraz popularniejsze są krótsze nagrania z wesela, które zostają ciekawie zmontowane i widać na nich najważniejsze chwile z uroczystości. Co przede wszystkim powinno się pojawić na nagraniu, opisuje artykuł: Jakie momenty powinny się pojawić na wzruszającym filmie ze ślubu? Oprócz ceremonii, pierwszego tańca i wszelkich atrakcji, jakie miały miejsce na ślubie, kamerzysta powinien uchwycić kilka innych ważnych chwil. I choć coraz częściej mamy do czynienia z trendem, który zakłada brak kamerzysty na ślubie, to naszym zdaniem na tę szczególną okazję nie powinniśmy sobie tego zabierać. Im lepsza oprawa tego wyjątkowego dnia, tym cudowniejsza pamiątka na kolejne lata.

Zatrudnienie fotografia i kamerzysty to ważne zadanie. Nie warto poszukiwać specjalisty na ostatnią chwilę, bądź szukać najtańszych ofert. Lepiej zainwestować nieco więcej czasu, jak i pieniędzy, by mieć pewność, że zarówno zdjęcia, jak i nagrania z naszego wesela będą po prostu jedyne w swoim rodzaju. To zapewni nam piękną pamiątkę, do której zwyczajnie będzie chciało się wracać i dzielić się nią z całą rodziną. Znalezienie profesjonalistów to recepta na sukces.

Red.
Red. dodany 20 lutego 2018
 
Odsłon: 3151

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (6)

~ miki
  0
W czytelni biblioteki odbyło się spotkanie z panią Marzeną Zawojską-Sobaszek: "Foto Zawojska"- Biłgoraj. Pasjonatką fotografii studyjnej jako jednej z najbardziej autentycznych form wizualnego przekazu wizerunku zarówno ludzi jak i produktów w fotografii reklamowej. O sobie mówi: "...Swoją przygodę z fotografią zaczęłam w liceum plastycznym, a następnie kontynuowałam naukę na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, na kierunku fotografia. Jednocześnie uczęszczałam do Szkoły Filmowej w Łodzi, gdzie na wydziale operatorskim ukończyłam dwa kierunki: fotografię oraz realizację obrazu filmowego i telewizyjnego...".
Współpracuje między innymi z Uniwersytetem Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie jako wykładowca fotografii. Bierze udział w wystawach oraz w konkursach fotograficznych. Ceni sobie fotografowanie z oryginalnym spojrzeniem na pozującego, od noworodka po osoby pięknie dojrzałe. Taka wielowarstwowość w pracy zawodowej daje Pani Marzenie wielką satysfakcję i zawodowe spełnienie. Prowadzone "Studio Zawojska" w Biłgoraju jest wynikiem młodzieńczych pasji, gruntownego wykształcenia oraz pokazania, iż pasja może przerodzić się w rzemiosło wykonywane w sposób mistrzowski i rzetelny. Udział w spotkaniu brała młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju oraz z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, pasjonująca się fotografowaniem. Od października do końca listopada w holu biblioteki można obejrzeć zdjęcia Pani Marzeny Zawojskiej.
~ sss
Oceniano 2 razy  +2
zauważ że to ta sama osoba pisała ta sama ikonka różowa chociaż inny numer IP !!!!!
~ Max
Oceniano 7 razy  +1
Co to za fanklub zawojskiej. Jest w okolicy kilku lepszych.
~ micha
Oceniano 5 razy  -1
Oczywiscie tylko foto-zawojska
~ bartek
Oceniano 5 razy  -1
TYLKO FOTO ZAWOJSKA
~ wiki
Oceniano 5 razy  -1
Polecam Foto-Zawojska profesjonalne zdjecia i obsluga oraz dostepne ceny!!
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
1 grudnia 2023 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
dzisiaj, 15:12 Powiat
Niebezpiecznie na drogach
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
1 grudnia 2023 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
dzisiaj, 09:04 Lubelszczyzna
Nowe radiowozy na drogach, w tym nieoznakowana kia
w piątek, godzina 08:33 Lubelszczyzna
Najgorsza sytuacja na drogach w okolicach Biłgoraja
30 listopada 2023 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
w środę, godzina 12:35 Biłgoraj
Urząd Miasta poszukuje pracownika
dzisiaj, 13:24 Józefów
Prawie 3 mln zł na zadania publiczne
2 grudnia 2023 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Wytańczyły nagrody
w sobotę, godzina 14:03 Biłgoraj
Mikołajkowe bieganie [NOWE ZDJĘCIA]
dzisiaj, 11:13 Frampol
Będą debatować o ważnej kwestii. Można dołączyć
W przyszłym tygodniu, we Frampolu odbędzie się ważne spotkanie, na które zapraszają władze gminy. Będzie ono miało wpływ na przyszłość gospodarczą tego regionu.
we wtorek, godzina 08:26 Lekkoatletyka
Angelika Mach z minimum na igrzyska w Paryżu
w sobotę, godzina 12:32 Biłgoraj
Jubileuszowy Mikołajkowy Turniej Sportowy Osób Niepełnosprawnych
we wtorek, godzina 09:05 Biłgoraj
Jan Pyznarski i Krzysztof Halicki wydali oświadczenie dot. biłgorajskich zapiekanek
W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się zapiekankach, którymi od lat zajadają się mieszkańcy Biłgoraja i okolic. Okazuje się, że wokół tego produktu zrobiła się niemała afera. Właśnie dlatego wydane zostało oświadczenie.
w piątek, godzina 17:26 Biłgoraj
Nowy pług wyruszy na ulice Biłgoraja
dzisiaj, 08:17 Tarnogród
Mikołaj zawitał do Tarnogrodu
we wtorek, godzina 15:41 Biszcza
Nowy sekretarz wybrany
Zakończyło się postępowanie konkursowe na stanowisko sekretarza w gminie Biszcza. Kto spełnił wymagane warunki i będzie pełnić funkcję - najważniejszego po wójcie - urzędnika?
w sobotę, godzina 09:08 Biłgoraj
Zrzutka po pożarze. Rodzina prosi o pomoc
w środę, godzina 13:28 Korczów
Matka osierociła czwórkę dzieci. Szkoła w Korczowie apeluje o wsparcie
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika