REKLAMA
Pełna wersja
BISZCZA Powstanie ścieżka edukacyjno - przyrodnicza
2010.10.22 09:28

Pierwsza ścieżka w gminie

Obok zbiornika rekreacyjno-wypoczynkowego w Biszczy powstanie ścieżka edukacyjno-przyrodnicza. Jej długość będzie miała 1,7 km. Prace przy jej budowie mają ruszyć już w kwietniu 2011 r.

Mieszkańcy powiatu i nie tylko, już od dłuższego czasu mogą korzystać ze zbiornika rekreacyjno-wypoczynkowego w Biszczy. Już niedługo, bo wiosną przyszłego roku, powstanie tam również ścieżka edukacyjno-przyrodnicza. Będzie to pierwsza taka ścieżka w gminie. - Na terenie dużej Biszczy, nie ma takiej ścieżki, ani miejsca, gdzie można pospacerować. Teren przy zbiorniku jest niezagospodarowany, dlatego chcemy wykorzystać potencjał, który tam jest - mówi Robert Przybysz, pracownik Urzędu Gminy Biszcza.

Ścieżka usytuowana będzie po lewej stronie zbiornika wodnego Biszcza-Żary. Jej długość ma wynosić 1,7 km, a kończyć ma się na wysokości kapieliska. - Na początku ścieżki ustawiony zostanie widoczny dla wszystkich totem informacyjny z nazwą ścieżki. Idąc dalej przy samym zbiorniku wodnym ustawiona zostanie wysoka na 5 metrów brama z bali drewnianych, na której widniała będzie nazwa ścieżki. Obok niej będą znajdowały sie kierunkowskazy. Na ścieżce znajdzie się także 11 tablic edukacyjno-poznawczych, opisujących rośliny i zwierzęta, żyjące w wodzie i w lesie. Będa także ławy i stoły, przy których będzie można odpocząć oraz dwie tablice mapy po to, by turyści mogli zorientować się gdzie obecnie się znajdują - mówi Robert Przybysz.

Koszt inwestycji wyniesie około 40 tyś. zł, a prace w związku z jej budową rozpoczną się wiosną przyszłego roku. Robert Przybysz uważa że budowa ścieżki to dobry pomysł. - Część zbiornika nie jest wogóle zagospodarowana więc śmiało możemy wykorzystać ten teren na budowę ścieżki edukacyjno-poznawczej zwłaszcza, że obok jest las, woda a przede wszystkim czyste powietrze - dodaje Przybysz.

En
En dodany 22 października 2010
 
Odsłon: 6316

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (1)

~ Liza
  0
Scieżka edukacyjno-przyrodnicza jest od dawna między zalewem a Rapami.Niestety zaniedbana i ostatnio oszpecona wycinką drzew! Wstyd.Była to jedyna trasa spacerowa w Biłgoraju :(
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w środę, godzina 13:28 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
w sobotę, godzina 08:25 Obsza
Akcyza do zwrotu
w sobotę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
w sobotę, godzina 16:18 Biłgoraj
Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
w niedzielę, godzina 12:40 Borowiec
Ogień strawił poddasze
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
17 lutego 2024 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
w sobotę, godzina 12:58 Powiat
Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców z powiatu
w niedzielę, godzina 22:58 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
w niedzielę, godzina 08:48 Goraj
Spotkanie ws. budowy światłowodu
w czwartek, godzina 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
w czwartek, godzina 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
18 lutego 2024 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
we wtorek, godzina 11:46 Region
Utrudnienia na DK nr 74. Trwa strajk rolników
w niedzielę, godzina 11:07 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
w niedzielę, godzina 21:19 Biłgoraj
Spotkanie z twórcami filmu "Chłopaki"
w sobotę, godzina 12:47 Biłgoraj
"Trójka" prezentuje mocne strony
w piątek, godzina 17:42 Biłgoraj
Ogłoszono przetarg na remont zabytkowego mostu
Władze powiatu biłgorajskiego ogłosiły przetarg na roboty budowlane na zabytkowym moście w ciągu ulicy Lubelskiej w Biłgoraju.
w niedzielę, godzina 11:16 Kraj
Policja kontroluje
w środę, godzina 08:14 Powiat
Bez prądu w 13 miejscowościach
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika