REKLAMA
Pełna wersja
FRAMPOL Budowa obwodnicy
2010.10.30 23:29

Obwodnica Frampola coraz bliżej

Coraz bliżej do budowy obwodnicy, która pozwoli ominąć Frampol od strony północnej. 22 października br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na jej budowę.
Obwodnica Frampola coraz bliżej

Obwodnica Frampola zaprojektowana została jako jednojezdniowa droga z dwoma pasami ruchu. Jej szerokośc wynosić ma 9 metrów. - Droga ta będzie miała długość około 4,4 km. Będzie przebiegała po stronie północnej miasta. Jadąc od strony Janowa będzie odchodziła w lewo w kierunku północnym omijając Frampol skrzyżuje się z drogą wojewódzką nr 835, gdzie zostanie zbudowane rondo. Następnie będzie odchodziła w kierunku południowym, aby tam znów połączyć się z drogą krajową nr. 74. Na poczatku i na końcu trasy powstaną skrzyżowania, które umozliwią dojazd do centrum Frampola - informuje Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

GDDKiA ogłosiła juz przetarg na budowę obwodnicy Frampola. Wykonawcy zainteresowani jej budową mogą składać oferty do 2 grudnia br. Po tym okresie zostanie wyłoniony zwycięzca.

A więc kiedy ruszy budowa obwodnicy? - Przypuszczam, że umowę podpiszemy w pierwszym miesiącu przyszłego roku. Tak by wiosną rozpocząć budowę. Od tego momentu wykonawca będzie miał 20 miesięcy na zbudowanie obwodnicy i oddanie jej do ruchu - mówi rzecznik lubelskiej GDDKiA.

Jeśli chodzi o tereny, po których ma ona przebiegać, to w momencie ukazania się decyzji Wojewody Lubelskiego działki przechodzą na rzecz skarbu państwa. - Wówczas biegli powołani przez Urząd Wojewódzki zaczną szacować wartości gruntów i nieruchomości. Opracują tzw. "operaty szacunkowe" i po wydaniu decyzji administarcyjnej, zatwierdzającej wycenę takiego gruntu, będą wypłacane pieniądze właścicielom terenów - informuje Nalewajko.

Koszt obwodnicy wraz z wykupem niezbędnych gruntów, może przekroczyć 90 mln zł, należy zaznaczyć, że jest to wartość kosztorysowa.

Inwestycja powstanie w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2011-2012. Za realizację zadania odpowiada lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

En
En dodany 30 października 2010
 
Odsłon: 17103

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (5)

~ Mieszkaniec Frampola
  0
Ten co zaprojektował tę OBWODNICE nie żle sie,obłowił.Ten co zatwiedził równiesz.A wystarczyło odtworzyć starą drogę Frampolską od Wschodu.Nic dodać nic ująć.Frampol miał by obwodnice jak Goraj czy Wysokie.Może ktoś nareszcie dopatrzy sie kantów i głupoty. I przykruci ten głupi,pomysł.Bo ta obwodnica ma być na wieki.Jak komuś nie wstyd? Pomysł obwodnicy od Wschodu był planowany w latach,1960-tych.UPADŁ.
~ padół men
  0
zara zara , ale ten most był niedawno przebudowywany wiec czegos tutaj nie rozumiem
~ mac
Oceniano 1 raz  +1
Może do oddania obwodnicy wspomniany most zostanie przebudowany. Najgorsze jest to że obwodnica Frampola została doceniona jako "ważniejsza niż droga Frampol-Lublin. Obie koncepcje startowały do tego samego programu. Jakbyśmy mieli obwodnice północną i wyremontowany most aby nie było objazdu przez Biłgoraj, to może wreszcie nasze drogi zaczełyby wyglądać drogi a nie wertepy
~ werty
Oceniano 7 razy  +7
Piękny przykład nieporadności naszych władz biłgorajskich... Można zbudować obwodnice? krótki czas realizacji a nie tak jak u nas obwodnica na Zamość... ile to już lat się ciągnię... ale moim zdaniem głupotą jest że ta obwodnica będzie akurat po północnej stronie Frampola... Samochody ciężarowe korzystające z drogi krajowej numer 74, które jadą z Janowa do Zamościa muszą jechać przez ojazd Frampol-Biłgoraj-Zwierzyniec-Szczebrzeszyn bo na odcinku Frampol-Szczebrzeszyn jest ograniczenie tonażowe (most), czyli ciężarówki i tak będą jechały przez centrum Frampola bo przecież ciężarówki jadące na
Lublin z Janowa jadą inną drogą krajową numer 19. Co innego gdyby była to obwodnica ze strony południowej bo wtedy cieżarówki z drogi krajowej 74 wjeżdzając na obwodnice mogłyby zjechać na drogę wojewódzką 835 bez konieczności przejazdu przez centrum Frampola. I moim zdaniem nie ma się czemu dziwić, że droga wylotowa z Biłgoraja zarówno w stronę Lublina (835) jak i Zamościa (858) jest tak rozwalona przez te cieżarówki które nie mogą pojechac prosto bo jest ograniczenie tonażowe mostem... Nie wspominając już o tym, że cały tranzyt przez Biłgoraj odbywa się pod ratuszem... Nie ma chyba takiego drugiego miasta w Polsce jak i w Europie, żeby cieżarówki jechały przez rynek... TAKŻE obwodnica Frampola niech będzie, jak dla mnie może być i północna i południowa ale niech w końcu ktoś zrobi coś z tym mostem przez który i kierowcy mają dłuższą trasę a teraz i utrudnia z remontami.. I dla mieszkańców Biłgoraja to powinno być lepsze bo droga dłużej wytrzyma jak nie będę jechać obajzdem tylko cały czas 74-rką... Pozdrawiam
~ obywatel
Oceniano 4 razy  +4
tak Frampol ma nowe ulice teraz obwodnica a nasz kochany Biłgoraj dalej wyglada jak dziura w d... dzieki naszym radnym i burmistrzem na czele nawet drogi wylotowej nie mamy ładnej głowna droga w miescie to tragedia dziekuje burmistrzowi i radnym za zniszczenie Biłgoraja
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
16 lipca 2024 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
we wtorek, godzina 13:04 Zastawie
W niedzielę szykuje się zabawa
w środę, godzina 08:38 Tereszpol
Zbliża się termin zbiórki odpadów wielkogabarytowych
18 lipca 2024 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
w środę, godzina 10:36 Wola Obszańska
Złodzieje tytoniu w powiecie
17 lipca 2024 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
w piątek, godzina 18:04 Tarnowola
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 853 miedzy Aleksandrowem a Józefowem doszło do zderzenia dwóch osobówek. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana.
12 lipca 2024 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w niedzielę, godzina 14:20 Biłgoraj
Dziesięć miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj
13 lipca 2024 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
w sobotę, godzina 08:23 Wola Obszańska
Festyn na granicy województw
we wtorek, godzina 12:34 Biszcza
Gmina szuka dyrektora dla nowo utworzonego żłobka
14 lipca 2024 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
w środę, godzina 10:44 Biłgoraj
Mieszkanka powiatu straciła spore pieniądze
we wtorek, godzina 11:31 Frampol
Rowerem na Porytowe Wzgórze
12 lipca 2024 Biłgoraj
Poseł Romanowski stracił immunitet
W piątek 12 lipca Sejm zdecydował o uchyleniu immunitetu posła Marcina Romanowskiego. Posłowie zgodzili się również by polityk trafił do tymczasowego aresztu.
w środę, godzina 10:13 Kraj
Jak uzyskać bon energetyczny? Sprawdź limity dochodowe i kwoty wsparcia
14 lipca 2024 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika