REKLAMA
Pełna wersja
FRAMPOL Budowa obwodnicy
2010.10.30 23:29

Obwodnica Frampola coraz bliżej

Coraz bliżej do budowy obwodnicy, która pozwoli ominąć Frampol od strony północnej. 22 października br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na jej budowę.
Obwodnica Frampola coraz bliżej

Obwodnica Frampola zaprojektowana została jako jednojezdniowa droga z dwoma pasami ruchu. Jej szerokośc wynosić ma 9 metrów. - Droga ta będzie miała długość około 4,4 km. Będzie przebiegała po stronie północnej miasta. Jadąc od strony Janowa będzie odchodziła w lewo w kierunku północnym omijając Frampol skrzyżuje się z drogą wojewódzką nr 835, gdzie zostanie zbudowane rondo. Następnie będzie odchodziła w kierunku południowym, aby tam znów połączyć się z drogą krajową nr. 74. Na poczatku i na końcu trasy powstaną skrzyżowania, które umozliwią dojazd do centrum Frampola - informuje Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

GDDKiA ogłosiła juz przetarg na budowę obwodnicy Frampola. Wykonawcy zainteresowani jej budową mogą składać oferty do 2 grudnia br. Po tym okresie zostanie wyłoniony zwycięzca.

A więc kiedy ruszy budowa obwodnicy? - Przypuszczam, że umowę podpiszemy w pierwszym miesiącu przyszłego roku. Tak by wiosną rozpocząć budowę. Od tego momentu wykonawca będzie miał 20 miesięcy na zbudowanie obwodnicy i oddanie jej do ruchu - mówi rzecznik lubelskiej GDDKiA.

Jeśli chodzi o tereny, po których ma ona przebiegać, to w momencie ukazania się decyzji Wojewody Lubelskiego działki przechodzą na rzecz skarbu państwa. - Wówczas biegli powołani przez Urząd Wojewódzki zaczną szacować wartości gruntów i nieruchomości. Opracują tzw. "operaty szacunkowe" i po wydaniu decyzji administarcyjnej, zatwierdzającej wycenę takiego gruntu, będą wypłacane pieniądze właścicielom terenów - informuje Nalewajko.

Koszt obwodnicy wraz z wykupem niezbędnych gruntów, może przekroczyć 90 mln zł, należy zaznaczyć, że jest to wartość kosztorysowa.

Inwestycja powstanie w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2011-2012. Za realizację zadania odpowiada lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

En
En dodany 30 października 2010
 
Odsłon: 18464

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (5)

~ Mieszkaniec Frampola
  0
Ten co zaprojektował tę OBWODNICE nie żle sie,obłowił.Ten co zatwiedził równiesz.A wystarczyło odtworzyć starą drogę Frampolską od Wschodu.Nic dodać nic ująć.Frampol miał by obwodnice jak Goraj czy Wysokie.Może ktoś nareszcie dopatrzy sie kantów i głupoty. I przykruci ten głupi,pomysł.Bo ta obwodnica ma być na wieki.Jak komuś nie wstyd? Pomysł obwodnicy od Wschodu był planowany w latach,1960-tych.UPADŁ.
~ padół men
  0
zara zara , ale ten most był niedawno przebudowywany wiec czegos tutaj nie rozumiem
~ mac
Oceniano 1 raz  +1
Może do oddania obwodnicy wspomniany most zostanie przebudowany. Najgorsze jest to że obwodnica Frampola została doceniona jako "ważniejsza niż droga Frampol-Lublin. Obie koncepcje startowały do tego samego programu. Jakbyśmy mieli obwodnice północną i wyremontowany most aby nie było objazdu przez Biłgoraj, to może wreszcie nasze drogi zaczełyby wyglądać drogi a nie wertepy
~ werty
Oceniano 7 razy  +7
Piękny przykład nieporadności naszych władz biłgorajskich... Można zbudować obwodnice? krótki czas realizacji a nie tak jak u nas obwodnica na Zamość... ile to już lat się ciągnię... ale moim zdaniem głupotą jest że ta obwodnica będzie akurat po północnej stronie Frampola... Samochody ciężarowe korzystające z drogi krajowej numer 74, które jadą z Janowa do Zamościa muszą jechać przez ojazd Frampol-Biłgoraj-Zwierzyniec-Szczebrzeszyn bo na odcinku Frampol-Szczebrzeszyn jest ograniczenie tonażowe (most), czyli ciężarówki i tak będą jechały przez centrum Frampola bo przecież ciężarówki jadące na
Lublin z Janowa jadą inną drogą krajową numer 19. Co innego gdyby była to obwodnica ze strony południowej bo wtedy cieżarówki z drogi krajowej 74 wjeżdzając na obwodnice mogłyby zjechać na drogę wojewódzką 835 bez konieczności przejazdu przez centrum Frampola. I moim zdaniem nie ma się czemu dziwić, że droga wylotowa z Biłgoraja zarówno w stronę Lublina (835) jak i Zamościa (858) jest tak rozwalona przez te cieżarówki które nie mogą pojechac prosto bo jest ograniczenie tonażowe mostem... Nie wspominając już o tym, że cały tranzyt przez Biłgoraj odbywa się pod ratuszem... Nie ma chyba takiego drugiego miasta w Polsce jak i w Europie, żeby cieżarówki jechały przez rynek... TAKŻE obwodnica Frampola niech będzie, jak dla mnie może być i północna i południowa ale niech w końcu ktoś zrobi coś z tym mostem przez który i kierowcy mają dłuższą trasę a teraz i utrudnia z remontami.. I dla mieszkańców Biłgoraja to powinno być lepsze bo droga dłużej wytrzyma jak nie będę jechać obajzdem tylko cały czas 74-rką... Pozdrawiam
~ obywatel
Oceniano 4 razy  +4
tak Frampol ma nowe ulice teraz obwodnica a nasz kochany Biłgoraj dalej wyglada jak dziura w d... dzieki naszym radnym i burmistrzem na czele nawet drogi wylotowej nie mamy ładnej głowna droga w miescie to tragedia dziekuje burmistrzowi i radnym za zniszczenie Biłgoraja
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
dzisiaj, 10:31 Biłgoraj
Wojewoda lubelski rozpatrzył skargę na działania starosty
Powiat biłgorajski poinformował, że wojewoda lubelski oddalił skargę dotyczącą "rażącego wydłużania procedur administracyjnych" w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju.
we wtorek, godzina 18:12 Różaniec
Zdarzenie drogowe z udziałem dwóch ciągników i osobówki [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 13:38 Biłgoraj
Młodzi mieszkańcy obradują
we wtorek, godzina 15:22 Wola Mała
Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie tragicznego wypadku podczas jazdy konnej
Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju zakończyła śledztwo dotyczące tragicznego wypadku, do którego doszło 2 maja na terenie gminy Biłgoraj. 14-letnia dziewczynka po upadku z konia doznała ciężkich obrażeń i zmarła na miejscu. Postępowanie prowadzono w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.
we wtorek, godzina 16:11 Gmina Biłgoraj
Prośba o wsparcie dla 5-letniego Marcela po stracie mamy
w czwartek, godzina 13:50 Region
Jak wygląda postęp prac przy największej inwestycji drogowej w regionie?
27 listopada 2025 Biłgoraj
Spotkanie przedsiębiorców z Biłgoraja i okolic
Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego S. A. zaprosiła loklanych przedsiębiorców na spotkanie z cyklu "Cztery pory roku biłgorajskiego biznesu". Wydarzenie zorganizowano w czwartek, 27 listopada w Restauracji Sitarska.
w poniedziałek, godzina 11:51 Biłgoraj
Proekologiczna inwestycja w Biłgoraju w obiektywie drona
we wtorek, godzina 07:54 Biłgoraj
Deszcz nagród dla tancerek z Biłgoraja
w piątek, godzina 10:30 Biłgoraj
Nowa inwestycja w Biłgoraju. Skwer zmieni się w zielone centrum rekreacji
W Biłgoraju rusza kolejna inwestycja związana z rozwojem terenów zielonych. W piątek 5 grudnia przekazano plac budowy pod zagospodarowanie Skweru Saskiego. Projekt ma podnieść jakość przestrzeni publicznej i poprawić odporność miasta na skutki zmian klimatu.
we wtorek, godzina 14:36 Biłgoraj
Spotkanie przedsiębiorców już w czwartek
dzisiaj, 13:17 Biłgoraj
Świąteczna pomoc dla Oliwierka
3 grudnia 2025 Biłgoraj
Wspólne stanowisko samorządów ws. utworzenia jednostki wojskowej
Rada Miasta Biłgoraja przyjęła uchwałę intencyjną wyrażającą poparcie dla utworzenia jednostki wojskowej na terenie miasta i gminy Biłgoraj. Wcześniej podobną decyzję podjęła Rada Gminy Biłgoraj. Samorządy podkreślają, że inicjatywa wynika z troski o bezpieczeństwo mieszkańców oraz rozwój regionu.
we wtorek, godzina 12:16 Wola Obszańska
Zderzenie seata z ciężarówką na DW 863
w poniedziałek, godzina 09:39 Lipowiec
Dwie osoby z poważnymi obrażeniami po sobotnim wypadku
28 listopada 2025 Biłgoraj
Głosowanie nad wnioskiem o odwołanie starosty Andrzeja Szarlipa
W piątkowe popołudnie 28 października odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu Biłgorajskiego. Tym razem wyjątkowa, gdyż podczas obrad głosowano nad wnioskiem o odwołanie starosty Andrzeja Szarlipa. W sesji uczestniczyło 20 radnych, ale zagłosowało jedynie 13. Jakie są losy wniosku?
w sobotę, godzina 16:57 Lipowiec
Wypadek na granicy powiatów
dzisiaj, 11:57 Radzięcin
Barbórkowy Turniej Strażaków z udziałem naszych druhów
29 listopada 2025 Biłgoraj
Oświadczenie radnych "Wspólnie dla powiatu" powiatu po głosowaniu nad wnioskiem o odwołanie zarządu
- Większość nie zawsze ma rację, chociaż większość czuje się poprzez swoją liczbę silna! - napisali w oświadczeniu radni powiatowi, którzy złożyli wniosek o odwołanie starosty Andrzeja Szarlipa. Głosowanie odbyło się w piątkowe popołudnie 28 listopada.
w poniedziałek, godzina 08:06 Wola Mała
Poprawa przejezdności dróg w ramach funduszu sołeckiego
dzisiaj, 08:06 Goraj
W Goraju powstała pracownia ceramiczna
Gazetka Lidl - Zobacz aktualne promocje i nowe gazetki na stronie Moja Gazetka
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Reklama Kontakt
Wnioski Czyste Powietrze | Audyty Energetyczne | Kalkulator mocy pompy ciep?a | Fotowoltaika - montaż i wycena | Porównywarka Fotowoltaiki | Kalkulator mocy instalacji fotowoltaicznej