REKLAMA
Pełna wersja
FRAMPOL Budowa obwodnicy
2010.10.30 23:29

Obwodnica Frampola coraz bliżej

Coraz bliżej do budowy obwodnicy, która pozwoli ominąć Frampol od strony północnej. 22 października br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na jej budowę.
Obwodnica Frampola coraz bliżej

Obwodnica Frampola zaprojektowana została jako jednojezdniowa droga z dwoma pasami ruchu. Jej szerokośc wynosić ma 9 metrów. - Droga ta będzie miała długość około 4,4 km. Będzie przebiegała po stronie północnej miasta. Jadąc od strony Janowa będzie odchodziła w lewo w kierunku północnym omijając Frampol skrzyżuje się z drogą wojewódzką nr 835, gdzie zostanie zbudowane rondo. Następnie będzie odchodziła w kierunku południowym, aby tam znów połączyć się z drogą krajową nr. 74. Na poczatku i na końcu trasy powstaną skrzyżowania, które umozliwią dojazd do centrum Frampola - informuje Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

GDDKiA ogłosiła juz przetarg na budowę obwodnicy Frampola. Wykonawcy zainteresowani jej budową mogą składać oferty do 2 grudnia br. Po tym okresie zostanie wyłoniony zwycięzca.

A więc kiedy ruszy budowa obwodnicy? - Przypuszczam, że umowę podpiszemy w pierwszym miesiącu przyszłego roku. Tak by wiosną rozpocząć budowę. Od tego momentu wykonawca będzie miał 20 miesięcy na zbudowanie obwodnicy i oddanie jej do ruchu - mówi rzecznik lubelskiej GDDKiA.

Jeśli chodzi o tereny, po których ma ona przebiegać, to w momencie ukazania się decyzji Wojewody Lubelskiego działki przechodzą na rzecz skarbu państwa. - Wówczas biegli powołani przez Urząd Wojewódzki zaczną szacować wartości gruntów i nieruchomości. Opracują tzw. "operaty szacunkowe" i po wydaniu decyzji administarcyjnej, zatwierdzającej wycenę takiego gruntu, będą wypłacane pieniądze właścicielom terenów - informuje Nalewajko.

Koszt obwodnicy wraz z wykupem niezbędnych gruntów, może przekroczyć 90 mln zł, należy zaznaczyć, że jest to wartość kosztorysowa.

Inwestycja powstanie w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2011-2012. Za realizację zadania odpowiada lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

En
En dodany 30 października 2010
 
Odsłon: 16217

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (5)

~ Mieszkaniec Frampola
  0
Ten co zaprojektował tę OBWODNICE nie żle sie,obłowił.Ten co zatwiedził równiesz.A wystarczyło odtworzyć starą drogę Frampolską od Wschodu.Nic dodać nic ująć.Frampol miał by obwodnice jak Goraj czy Wysokie.Może ktoś nareszcie dopatrzy sie kantów i głupoty. I przykruci ten głupi,pomysł.Bo ta obwodnica ma być na wieki.Jak komuś nie wstyd? Pomysł obwodnicy od Wschodu był planowany w latach,1960-tych.UPADŁ.
~ padół men
  0
zara zara , ale ten most był niedawno przebudowywany wiec czegos tutaj nie rozumiem
~ mac
Oceniano 1 raz  +1
Może do oddania obwodnicy wspomniany most zostanie przebudowany. Najgorsze jest to że obwodnica Frampola została doceniona jako "ważniejsza niż droga Frampol-Lublin. Obie koncepcje startowały do tego samego programu. Jakbyśmy mieli obwodnice północną i wyremontowany most aby nie było objazdu przez Biłgoraj, to może wreszcie nasze drogi zaczełyby wyglądać drogi a nie wertepy
~ werty
Oceniano 7 razy  +7
Piękny przykład nieporadności naszych władz biłgorajskich... Można zbudować obwodnice? krótki czas realizacji a nie tak jak u nas obwodnica na Zamość... ile to już lat się ciągnię... ale moim zdaniem głupotą jest że ta obwodnica będzie akurat po północnej stronie Frampola... Samochody ciężarowe korzystające z drogi krajowej numer 74, które jadą z Janowa do Zamościa muszą jechać przez ojazd Frampol-Biłgoraj-Zwierzyniec-Szczebrzeszyn bo na odcinku Frampol-Szczebrzeszyn jest ograniczenie tonażowe (most), czyli ciężarówki i tak będą jechały przez centrum Frampola bo przecież ciężarówki jadące na
Lublin z Janowa jadą inną drogą krajową numer 19. Co innego gdyby była to obwodnica ze strony południowej bo wtedy cieżarówki z drogi krajowej 74 wjeżdzając na obwodnice mogłyby zjechać na drogę wojewódzką 835 bez konieczności przejazdu przez centrum Frampola. I moim zdaniem nie ma się czemu dziwić, że droga wylotowa z Biłgoraja zarówno w stronę Lublina (835) jak i Zamościa (858) jest tak rozwalona przez te cieżarówki które nie mogą pojechac prosto bo jest ograniczenie tonażowe mostem... Nie wspominając już o tym, że cały tranzyt przez Biłgoraj odbywa się pod ratuszem... Nie ma chyba takiego drugiego miasta w Polsce jak i w Europie, żeby cieżarówki jechały przez rynek... TAKŻE obwodnica Frampola niech będzie, jak dla mnie może być i północna i południowa ale niech w końcu ktoś zrobi coś z tym mostem przez który i kierowcy mają dłuższą trasę a teraz i utrudnia z remontami.. I dla mieszkańców Biłgoraja to powinno być lepsze bo droga dłużej wytrzyma jak nie będę jechać obajzdem tylko cały czas 74-rką... Pozdrawiam
~ obywatel
Oceniano 4 razy  +4
tak Frampol ma nowe ulice teraz obwodnica a nasz kochany Biłgoraj dalej wyglada jak dziura w d... dzieki naszym radnym i burmistrzem na czele nawet drogi wylotowej nie mamy ładnej głowna droga w miescie to tragedia dziekuje burmistrzowi i radnym za zniszczenie Biłgoraja
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
26 listopada 2022 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
w niedzielę, godzina 08:35 Tereszpol
Już jest tani węgiel dla mieszkańców
dzisiaj, 07:17 Biłgoraj
Ile będą kosztować choinki?
w piątek, godzina 10:18 Biłgoraj
W Biłgoraju śmieci będą droższe
A przynajmniej takie są plany. Jednym z punktów najbliższe sesji Rady Miasta będzie przyjęcie uchwały dotyczącej zmiany metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty. Ile będziemy płacić w przyszłam roku za odbiór śmieci?
w niedzielę, godzina 15:06 Biłgoraj
Mikołaje na motocyklach znów odwiedzili dzieci z Wioski Dziecięcej SOS
w czwartek, godzina 09:05 Gorajec
Ośmiu chętnych na budowę obwodnicy, dzięki której ciężarówki ominą Biłgoraj
dzisiaj, 08:55 Biłgoraj
Będą obowiązywać nowe stawki za korzystanie z cmentarzy komunalnych
Rada Miasta Biłgoraja zajmie się kwestią ustalenia wysokości opłat za korzystanie z cmentarzy komunalnych na terenie miasta Biłgoraja. Radni będą dyskutować na ten temat podczas najbliższej sesji. Jakie ceny mają obowiązywać?
w sobotę, godzina 16:00 Biszcza
Sezon na morsowanie rozpoczęty
w niedzielę, godzina 16:54 Brzeziny
Mikołajki w lesie
w środę, godzina 10:49 Biłgoraj
Wybrano wykonawcę basenu w Biłgoraju. Starosta: "Pozdrawiam niedowiarków"
Ta długo wyczekiwana inwestycja ma szansę na realizację. W środowe popołudnie 30 listopada Zarząd Powiatu w Biłgoraju podjął uchwałę o wyborze wykonawcy zadania. Pierwszy etap pochłonie prawie 30 mln zł.
dzisiaj, 12:07 Tereszpol
Święta za pasem, a ktoś majstruje przy prezentach
dzisiaj, 09:14 Biłgoraj
Wymalowały nagrody i wyróżnienia
dzisiaj, 12:13 Tereszpol Zygmunty
Policja poszukuje zaginionego 20-latka [AKTUALIZACJA]
Funkcjonariusze policji prowadzą poszukiwania za zaginionym 20-letnim mieszkańcem gminy Tereszpol. Jeśli ktoś ma informacje na temat miejsca jego pobytu proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji.
25 listopada 2022 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 20:09 Teodorówka
Spotkanie z posłanką i samorządowcami
w środę, godzina 09:45 Czarny Las-Kolonia
W nowym roku miejscowość w powiecie zmieni nazwę?
Wraz z początkiem 2023 roku niektóre miejscowości w Polsce mogą zmienić nazwy - wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wśród nich znalazła się wieś w powiecie biłgorajskim.
26 listopada 2022 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 11:22 Powiat
Darek otwiera oczy, porusza rękami
w piątek, godzina 07:45 Księżpol
Witacze stanęły w gminie Księżpol
W miejscowościach Księżpol i Majdan Stary, przed budynkami Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu i Wiejskiego Domu Kultury w Majdanie Starym stanęły napisy z nazwami miejscowości. - Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest doposażenie szlaków turystycznych naszej gminy w infrastrukturę towarzyszącą. Usytuowanie napisów doskonale wpisuję się w zagospodarowanie przestrzeni - wyjaśniają władze gminy.
26 listopada 2022 Biłgoraj
Wieczór Darczyńcy 2022 [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 12:09 Biłgoraj
Złóż wniosek już dziś. Możesz dostać nawet 1,5 tys. zł
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika