REKLAMA
Pełna wersja
FRAMPOL Budowa obwodnicy
2010.10.30 23:29

Obwodnica Frampola coraz bliżej

Coraz bliżej do budowy obwodnicy, która pozwoli ominąć Frampol od strony północnej. 22 października br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na jej budowę.
Obwodnica Frampola coraz bliżej

Obwodnica Frampola zaprojektowana została jako jednojezdniowa droga z dwoma pasami ruchu. Jej szerokośc wynosić ma 9 metrów. - Droga ta będzie miała długość około 4,4 km. Będzie przebiegała po stronie północnej miasta. Jadąc od strony Janowa będzie odchodziła w lewo w kierunku północnym omijając Frampol skrzyżuje się z drogą wojewódzką nr 835, gdzie zostanie zbudowane rondo. Następnie będzie odchodziła w kierunku południowym, aby tam znów połączyć się z drogą krajową nr. 74. Na poczatku i na końcu trasy powstaną skrzyżowania, które umozliwią dojazd do centrum Frampola - informuje Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

GDDKiA ogłosiła juz przetarg na budowę obwodnicy Frampola. Wykonawcy zainteresowani jej budową mogą składać oferty do 2 grudnia br. Po tym okresie zostanie wyłoniony zwycięzca.

A więc kiedy ruszy budowa obwodnicy? - Przypuszczam, że umowę podpiszemy w pierwszym miesiącu przyszłego roku. Tak by wiosną rozpocząć budowę. Od tego momentu wykonawca będzie miał 20 miesięcy na zbudowanie obwodnicy i oddanie jej do ruchu - mówi rzecznik lubelskiej GDDKiA.

Jeśli chodzi o tereny, po których ma ona przebiegać, to w momencie ukazania się decyzji Wojewody Lubelskiego działki przechodzą na rzecz skarbu państwa. - Wówczas biegli powołani przez Urząd Wojewódzki zaczną szacować wartości gruntów i nieruchomości. Opracują tzw. "operaty szacunkowe" i po wydaniu decyzji administarcyjnej, zatwierdzającej wycenę takiego gruntu, będą wypłacane pieniądze właścicielom terenów - informuje Nalewajko.

Koszt obwodnicy wraz z wykupem niezbędnych gruntów, może przekroczyć 90 mln zł, należy zaznaczyć, że jest to wartość kosztorysowa.

Inwestycja powstanie w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2011-2012. Za realizację zadania odpowiada lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

En
En dodany 30 października 2010
 
Odsłon: 16902

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (5)

~ Mieszkaniec Frampola
  0
Ten co zaprojektował tę OBWODNICE nie żle sie,obłowił.Ten co zatwiedził równiesz.A wystarczyło odtworzyć starą drogę Frampolską od Wschodu.Nic dodać nic ująć.Frampol miał by obwodnice jak Goraj czy Wysokie.Może ktoś nareszcie dopatrzy sie kantów i głupoty. I przykruci ten głupi,pomysł.Bo ta obwodnica ma być na wieki.Jak komuś nie wstyd? Pomysł obwodnicy od Wschodu był planowany w latach,1960-tych.UPADŁ.
~ padół men
  0
zara zara , ale ten most był niedawno przebudowywany wiec czegos tutaj nie rozumiem
~ mac
Oceniano 1 raz  +1
Może do oddania obwodnicy wspomniany most zostanie przebudowany. Najgorsze jest to że obwodnica Frampola została doceniona jako "ważniejsza niż droga Frampol-Lublin. Obie koncepcje startowały do tego samego programu. Jakbyśmy mieli obwodnice północną i wyremontowany most aby nie było objazdu przez Biłgoraj, to może wreszcie nasze drogi zaczełyby wyglądać drogi a nie wertepy
~ werty
Oceniano 7 razy  +7
Piękny przykład nieporadności naszych władz biłgorajskich... Można zbudować obwodnice? krótki czas realizacji a nie tak jak u nas obwodnica na Zamość... ile to już lat się ciągnię... ale moim zdaniem głupotą jest że ta obwodnica będzie akurat po północnej stronie Frampola... Samochody ciężarowe korzystające z drogi krajowej numer 74, które jadą z Janowa do Zamościa muszą jechać przez ojazd Frampol-Biłgoraj-Zwierzyniec-Szczebrzeszyn bo na odcinku Frampol-Szczebrzeszyn jest ograniczenie tonażowe (most), czyli ciężarówki i tak będą jechały przez centrum Frampola bo przecież ciężarówki jadące na
Lublin z Janowa jadą inną drogą krajową numer 19. Co innego gdyby była to obwodnica ze strony południowej bo wtedy cieżarówki z drogi krajowej 74 wjeżdzając na obwodnice mogłyby zjechać na drogę wojewódzką 835 bez konieczności przejazdu przez centrum Frampola. I moim zdaniem nie ma się czemu dziwić, że droga wylotowa z Biłgoraja zarówno w stronę Lublina (835) jak i Zamościa (858) jest tak rozwalona przez te cieżarówki które nie mogą pojechac prosto bo jest ograniczenie tonażowe mostem... Nie wspominając już o tym, że cały tranzyt przez Biłgoraj odbywa się pod ratuszem... Nie ma chyba takiego drugiego miasta w Polsce jak i w Europie, żeby cieżarówki jechały przez rynek... TAKŻE obwodnica Frampola niech będzie, jak dla mnie może być i północna i południowa ale niech w końcu ktoś zrobi coś z tym mostem przez który i kierowcy mają dłuższą trasę a teraz i utrudnia z remontami.. I dla mieszkańców Biłgoraja to powinno być lepsze bo droga dłużej wytrzyma jak nie będę jechać obajzdem tylko cały czas 74-rką... Pozdrawiam
~ obywatel
Oceniano 4 razy  +4
tak Frampol ma nowe ulice teraz obwodnica a nasz kochany Biłgoraj dalej wyglada jak dziura w d... dzieki naszym radnym i burmistrzem na czele nawet drogi wylotowej nie mamy ładnej głowna droga w miescie to tragedia dziekuje burmistrzowi i radnym za zniszczenie Biłgoraja
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w środę, godzina 13:28 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
w sobotę, godzina 08:25 Obsza
Akcyza do zwrotu
w sobotę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
w sobotę, godzina 16:18 Biłgoraj
Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
w niedzielę, godzina 12:40 Borowiec
Ogień strawił poddasze
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
17 lutego 2024 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
w sobotę, godzina 12:58 Powiat
Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców z powiatu
w czwartek, godzina 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
w niedzielę, godzina 08:48 Goraj
Spotkanie ws. budowy światłowodu
w czwartek, godzina 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
w niedzielę, godzina 22:58 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
18 lutego 2024 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
we wtorek, godzina 11:46 Region
Utrudnienia na DK nr 74. Trwa strajk rolników
w niedzielę, godzina 11:07 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
w sobotę, godzina 12:47 Biłgoraj
"Trójka" prezentuje mocne strony
w niedzielę, godzina 21:19 Biłgoraj
Spotkanie z twórcami filmu "Chłopaki"
w piątek, godzina 17:42 Biłgoraj
Ogłoszono przetarg na remont zabytkowego mostu
Władze powiatu biłgorajskiego ogłosiły przetarg na roboty budowlane na zabytkowym moście w ciągu ulicy Lubelskiej w Biłgoraju.
w środę, godzina 08:14 Powiat
Bez prądu w 13 miejscowościach
w niedzielę, godzina 11:16 Kraj
Policja kontroluje
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika