REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Remont ul. Zamojskiej
2010.10.29 00:17

Będzie remont ul. Zamojskiej i Poniatowskiego

Wojewoda Lubelski Genowefa Tokarska wydała decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegające na przebudowie i rozbudowie ul. Zamojskiej w Biłgoraju. Jak poinformował nas burmistrz Biłgoraja miasto może otrzymać również dofinansowanie na budowę ostatniego odcinka ul. Poniatowskiego, która zostanie połączona z ul. Zamojską.

W obwieszczeniu Wojewody Lubelskiego czytamy, że zakres prac przy przebudowie i rozbudowie ul. Zamojskiej w Biłgoraju od ul. Długiej do granic administracyjnych miasta Biłgoraj w ciągu drogi wojewódzkiej nr 858 obejmował będzie: wzmocnienie istniejącej konstrukcji jezdni drogi o nawierzchni bitumicznej, poszerzenie istniejącej jezdni, przebudowę i budowę skrzyżowań zwykłych i skanalizowanych. Inwestycja obejmie także przebudowę istniejących i budowę nowych zatok autobusowych przeznaczonych dla obsługi pojazdów komunikacji zbiorowej, przebudowę istniejących i budowę nowych ciągów pieszych i pieszo-rowerowych, budowę parkingu, przebudowę istniejącego mostu na kanał dla proj. kanalizacji deszczowej, zabezpieczenie i przełożenie kolidujących urządzeń uzbrojenia terenu z projektowanym zakresem robót drogowych, wykonanie kanalizacji teletechnicznej miejskiej przeznaczonej pod sieć internetową, budowę kanalizacji deszczowej, oraz budowę oświetlenia ulicznego.
Choć Wojewoda Lubelski wydała decyzję pozwalającą na przebudowę ul. Zamojskiej to prac w tym roku nie uda się rozpocząć. Ruszą one wówczas kiedy Sejmik Województwa Lubelskiego w budżecie uchwali tę inwestycje. Jednak na dzień dzisiejszy to zadanie w budżecie woj. lubelskiego nie widnieje. - Możemy poprostu liczyć i staramy się, aby zostało ono wpisane na rok przyszły. Kiedy już tak się stanie nie będzie żadnych przeszkód i będzie można natychmiast przystąpić do przygotowania przetargów i realizacji inwestycji - mówi Janusz Rosłan, burmistrz miasta Biłgoraj.
Kolejną dobrą informacją jest również fakt, że miasto otrzyma dofinansowanie na budowę ostatniego odcinka ul. Poniatowskiego, która zostanie połączona z ul. Zamojską. Wniosek złożony przez władze miasta o przyznanie dofinansowania na budowę ostatniego odcinka ul. Poniatowskiego znalazł się na trzecim miejscu wśród stu wniosków, które były złożone do Wojewody Lubelskiego w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Jak poinformował nas włodarz Biłgoraja przygotowania przetargowe już rozpoczęto. - Inwestycję tę mamy zapisaną w budżecie, także zabieramy się za postępowanie przetargowe.Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi po około trzech tygodniach - informuje burmistrz Rosłan.
Także jeśli wszystko pójdzie dobrze to wiosną przyszłego roku będzie można ruszyć już z pracami

En
En dodany 29 października 2010
 
Odsłon: 9841

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (2)

~ sylwek000
  0
Idą wybory trzeba naobiecywać
~ mac
Oceniano 1 raz  +1
mam nadzieje że z zamojską sie uda, ul. kościuszki też wymaga natychmiastowego remontu. Niedawno nawet była mowa że jest duża szansa na rozpoczęcie inwestycji lecz teraz jest cisza w temacie.
Trzeba pogratulować władzom miasta i powiatu za znaczny postep w składaniu dobrych projektów/
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w środę, godzina 13:28 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
w sobotę, godzina 08:25 Obsza
Akcyza do zwrotu
w sobotę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
w sobotę, godzina 16:18 Biłgoraj
Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
w niedzielę, godzina 12:40 Borowiec
Ogień strawił poddasze
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
17 lutego 2024 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
w sobotę, godzina 12:58 Powiat
Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców z powiatu
w czwartek, godzina 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
w niedzielę, godzina 08:48 Goraj
Spotkanie ws. budowy światłowodu
w czwartek, godzina 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
w niedzielę, godzina 22:58 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
18 lutego 2024 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
we wtorek, godzina 11:46 Region
Utrudnienia na DK nr 74. Trwa strajk rolników
w niedzielę, godzina 11:07 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
w niedzielę, godzina 21:19 Biłgoraj
Spotkanie z twórcami filmu "Chłopaki"
w sobotę, godzina 12:47 Biłgoraj
"Trójka" prezentuje mocne strony
w piątek, godzina 17:42 Biłgoraj
Ogłoszono przetarg na remont zabytkowego mostu
Władze powiatu biłgorajskiego ogłosiły przetarg na roboty budowlane na zabytkowym moście w ciągu ulicy Lubelskiej w Biłgoraju.
w środę, godzina 08:14 Powiat
Bez prądu w 13 miejscowościach
w niedzielę, godzina 11:16 Kraj
Policja kontroluje
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika