REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.04.09 20:51 | aktualizacja: 2018.04.09 21:06

Zebranie rady osiedla Batorego

W poniedziałkowe popołudnie, 9 kwietnia, odbyło się zebranie sprawozdawcze rady osiedla Batorego. Przedstawiono sprawozdanie z ostatnich miesięcy działalności rady, nie obyło się bez dyskusji. Mieszkańcy prosili przede wszystkim o wykonanie na terenie ich osiedla inwestycji drogowych.
Zebranie rady osiedla Batorego

Poniedziałkowe zebranie rady osiedla Batorego odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Biłgoraj. Zgodnie z tradycją na początku sprawozdanie z działalności rady zaprezentował jej przewodniczący Stefan Oleszczak. Przyznał, że zgłoszone na poprzednim zebraniu wnioski dotyczące spraw bieżących w większości zostały zrealizowane. - Pojemniki do zbiórki odzieży oraz teren wokół nich został uporządkowany, zgłaszane uwagi dotyczące niestarannego sprzątania terenu targowiska bezpośrednio po zakończeniu handlu spotkały się z bardzo szybką reakcją ze strony Urzędu Miasta, znacznej poprawie uległa estetyka skarpy przy cmentarzu od strony wschodniej, wytyczona została granica pasa drogowego ul. Jagiełły od strony wschodniej - wyliczał przewodniczący i dodał, że niestety nie został zrealizowany wniosek dotyczący utworzenia na terenie osiedla (na działkach przylegających do ul. Mieszka I) placu zabaw.

Ale mieszkańcy nie doczekali się nie tylko tej inwestycji. - Żaden wniosek inwestycyjny nie został uwzględniony, poza zainstalowaniem progów spowalniających przy ul. Jagiełły. Naszym głównym problemem jest budowa ulic w osiedlu Batorego II. Na razie wykonywane są jedynie prace doraźne mające zapewnić przejezdność tych dróg. Łączna długość ulic to 450mb, a koszt budowy szacowany jest na 700 tys. zł. Zadanie jest ujęte w wieloletnim planie inwestycyjnym na lata 2018-2019 - mówił dalej przewodniczący Oleszczak.

O swoich działaniach, mających na celu wykonanie wielu inwestycji na terenie osiedla mówił radny Radny Miasta Bogdan Kręt, który tylko w ciągu ostatniego roku złożył ponad 130 interpelacji. Przede wszystkim wnioskował o wykonywanie drobnych napraw chodników, czy jezdni, ale także o przycinanie gałęzi, czy wycinanie drzew zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców. Interpelacje dotyczyły także ustawienia barier ochronnych przy kładce na rzece, czy naprawy lub wymiany oświetlenia. Powrócił też do tematu wykonania przejścia dla pieszych na wysokości przystanku autobusowego na ul. Lubelskiej. Uznał też, że na terenie osiedla znajduje się za dużo kontenerów na używaną odzież, a teren wokół nich często przypomina wysypisko odpadów.

Do tej ostatnie kwestii odniósł się burmistrz Janusz Rosłan. Włodarz wyjaśnił, że miejsca w których znajdują się kontenery są odpłatnie dzierżawione i w każdej chwili można np. na wniosek rady osiedla, odstąpić od umowy z zachowaniem terminu wypowiedzenia. Odnosząc się do przejścia na ul. Lubelskiej podkreślił, że trwają rozmowy na ten temat z dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, ważniejsze jest jednak wykonanie odwodnienia tej części ulicy.

Najwięcej czasu zajęła jednak dyskusja dotycząca targu. Radny Kręt wnioskował, by wprowadzić zapis w regulaminie nowo utworzonego targowiska dotyczący ograniczenia możliwości przebywania w tym miejscu od godz. 20 do godz. 5. Argumentował ten wniosek faktem zakłócania ciszy nocnej przez młodzież, która często gromadzi się na tym terenie. Padła także prośba o zainstalowanie monitoringu. Zastanawiano się także nad sensownością wykonywania tej inwestycji, skoro wspólnota gruntowa (właściciel terenu przy ul. Dąbrowskiego na którym znajduje się targowisko) zapewniła w piśmie przesłanym do Urzędu Miasta o braku zamiaru zaprzestania obecnej działalności na tym terenie.

Burmistrz odpowiadał, że zapewnienia nawet na piśmie można w każdej chwili zmienić, a obowiązkiem każdej gminy jest prowadzenie targowiska. Ponadto była możliwość pozyskania znacznych kwot ze źródeł zewnętrznych na urządzenie takiego miejsca, nie można było więc nie skorzystać. Zapewnił też, że nikt nie zamierza na siłę przenosić handlu, a mieszkańcy wybiorą miejsce, w którym będą lepsze warunki.

Ponadto podczas zebrania rada zaopiniowała pozytywnie projekt uchwały zatwierdzający liczbę miejsc na terenie osiedla, w których będzie można kupić alkohol. Zgodnie z propozycją UM będzie mógł wydać 35 pozwoleń na sprzedaż najlżejszych alkoholi i 20 na sprzedaż najmocniejszych.

Już jutro zapraszamy na zebranie rady osiedla Bagienna, rozpocznie się ono o godz. 18 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta.

red.
red. dodany 9 kwietnia 2018
 
Odsłon: 2283

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (1)

~ ale się zrobiło
Oceniano 3 razy  -1
jak tujaka pięknie asystuje Rosłana,oleszczak tego wcześniej by nie przeżył.No ten miłek to dopiero ,,tuz,, ferensa prześcignął wydaje się jak posłuchać w mieście.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
1 grudnia 2023 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
dzisiaj, 15:12 Powiat
Niebezpiecznie na drogach
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
1 grudnia 2023 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
dzisiaj, 09:04 Lubelszczyzna
Nowe radiowozy na drogach, w tym nieoznakowana kia
w piątek, godzina 08:33 Lubelszczyzna
Najgorsza sytuacja na drogach w okolicach Biłgoraja
30 listopada 2023 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
dzisiaj, 13:24 Józefów
Prawie 3 mln zł na zadania publiczne
w środę, godzina 12:35 Biłgoraj
Urząd Miasta poszukuje pracownika
2 grudnia 2023 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Wytańczyły nagrody
w sobotę, godzina 14:03 Biłgoraj
Mikołajkowe bieganie [NOWE ZDJĘCIA]
dzisiaj, 11:13 Frampol
Będą debatować o ważnej kwestii. Można dołączyć
W przyszłym tygodniu, we Frampolu odbędzie się ważne spotkanie, na które zapraszają władze gminy. Będzie ono miało wpływ na przyszłość gospodarczą tego regionu.
we wtorek, godzina 08:26 Lekkoatletyka
Angelika Mach z minimum na igrzyska w Paryżu
w sobotę, godzina 12:32 Biłgoraj
Jubileuszowy Mikołajkowy Turniej Sportowy Osób Niepełnosprawnych
we wtorek, godzina 09:05 Biłgoraj
Jan Pyznarski i Krzysztof Halicki wydali oświadczenie dot. biłgorajskich zapiekanek
W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się zapiekankach, którymi od lat zajadają się mieszkańcy Biłgoraja i okolic. Okazuje się, że wokół tego produktu zrobiła się niemała afera. Właśnie dlatego wydane zostało oświadczenie.
w piątek, godzina 17:26 Biłgoraj
Nowy pług wyruszy na ulice Biłgoraja
dzisiaj, 08:17 Tarnogród
Mikołaj zawitał do Tarnogrodu
we wtorek, godzina 15:41 Biszcza
Nowy sekretarz wybrany
Zakończyło się postępowanie konkursowe na stanowisko sekretarza w gminie Biszcza. Kto spełnił wymagane warunki i będzie pełnić funkcję - najważniejszego po wójcie - urzędnika?
w sobotę, godzina 09:08 Biłgoraj
Zrzutka po pożarze. Rodzina prosi o pomoc
w środę, godzina 13:28 Korczów
Matka osierociła czwórkę dzieci. Szkoła w Korczowie apeluje o wsparcie
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika