REKLAMA
Pełna wersja
POTOK GÓRNY
2018.04.10 13:24 | aktualizacja: 2018.04.10 13:37

Nikt nie odpowie za śmierć bociana?

W lipcu ub.r., w gminie Potok Górny doszło do śmierci młodego bociana. W tej sprawie zostało wszczęte śledztwo. Za znęcanie się nad zwierzęciem przed sądem odpowiadała 71-letnia mieszkanka gminy. Już zapadł wyrok.
Nikt nie odpowie za śmierć bociana?

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca ubiegłego roku, na terenie gminy potok Górny. O tym, że bocian najprawdopodobniej nie zginął z przyczyn naturalnych poinformowana została biłgorajska policja. Funkcjonariusze udali się na miejsce. Ustalili, że młody bocian wypadł z gniazda, mieszkańcy domu, przy którym ptaki miały gniazdo zaopiekowali się rannym zwierzęciem.

Bocian przeskoczył jednak ogrodzenie posesji, na której przebywał. 70-letnia mieszkanka gminy Potok Górny widząc go na swoim podwórku próbowała odgonić ptaka i uderzyła drewnianym kijem. Gdy zwierzę się przewróciło 37-letni sąsiad kobiety postanowił dobić rannego bociana szpadlem, a następnie martwego zakopać. Informowaliśmy o tym w artykule pt. Znęcali się nad bocianem, odpowiedzą przed sądem.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju. Poproszono o opinię biegłych z zakresu weterynarii.

Starsza pani została oskarżona o złamanie przepisów ustawy o ochronie zwierząt. Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem groziła jej kara pozbawienia wolności do lat trzech. 71-latka przyznała, że rzuciła za bocianem drewnianą pałką, ale go nie zabiła. Sąsiad kobiety, który dobił zwierzę, nie usłyszał zarzutów, występował jedynie w charakterze świadka.

Pod koniec marca zapadł wyrok. Sąd Rejonowy w Biłgoraju uniewinnił oskarżoną od zarzutu znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad bocianem. Biegli uznali bowiem, że bocian zginął na skutek przerwania rdzenia kręgowego, a tego nie mogła dokonać przy pomocy kija poruszająca się o kulach 71-latka. Prokuratura może zaskarżyć ten wyrok.

red.
red. dodany 10 kwietnia 2018
 
Odsłon: 4395

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (7)

~ s
Oceniano 1 raz  -1
Młody bocian wypadł z gniazda (lub został wyrzucony przez rodziców ). Gdyby zdechł śmiercią głodową to babka odpowiadałaby za nie udzielenie pomocy bocianowi?
~ tak
Oceniano 2 razy  +2
Dokładnie, i to tym samym kijem.
~ ewa
Oceniano 6 razy  +4
Głupia stara baba, dlaczego rzucała kijem w bezbronne stworzenie ?
Co ten bocian jej zrobił złego ?
Powinni ją na stare lata nauczyć kultury !
~ biało-czerwony
Oceniano 10 razy  +10
Bociany przegrywają z tzw. "cywilizacją". Cała przyroda przegrywa bo człowiek jest głupi i pazerny.
~ xyz
Oceniano 9 razy  +9
Poprawiasz innych, a Twoja wypowiedź jest trudna do przeczytania. I owszem, zwierzęta umierają i słowo 'śmierć' ich dotyczy
~ j64
Oceniano 11 razy  -11
Mowi sie martwy bocian zdech bocian Bocian jest ptakiem a nie zwierzeciem Smierc umrzec to dotyczy człowieka bo ma dusze
~ bystrzak
Oceniano 10 razy  +10
uniewinnili babkę aby nie robić sobie problemów bo żaden pierdel nie jest przystosowany dla inwalidów a 71 latka o kulach na spacerniaku to widok pewnie niespotykany!?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
w niedzielę, godzina 14:20 Biłgoraj
Dziesięć miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
w sobotę, godzina 08:23 Wola Obszańska
Festyn na granicy województw
12 lipca 2024 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w piątek, godzina 18:04 Tarnowola
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 853 miedzy Aleksandrowem a Józefowem doszło do zderzenia dwóch osobówek. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana.
dzisiaj, 09:26 Chłopków
Dojazdówka gotowa
w niedzielę, godzina 19:15 Wola Obszańska
Zabawa na pograniczu Lubelszczyzny i Podkarpacia
w czwartek, godzina 11:38 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
dzisiaj, 11:17 Biłgoraj
Tak wyglądała XIII Biłgorajska Pielgrzymka Rowerowa
dzisiaj, 09:41 Powiat
Piraci drogowi ukarani
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w piątek, godzina 10:45 Harasiuki
121 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
w piątek, godzina 16:06 Józefów
Czerwona flaga nad zalewem
13 lipca 2024 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
w sobotę, godzina 09:59 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany przez "łowców głów"
w piątek, godzina 12:33 Bukowina
Martyna Łuszczek wśród 50 najlepszych studentów na świecie
14 lipca 2024 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
14 lipca 2024 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
w niedzielę, godzina 18:31 Biłgoraj
Piknik parafialny w Biłgoraju
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika