REKLAMA
Pełna wersja
POTOK GÓRNY
2018.04.10 13:24 | aktualizacja: 2018.04.10 13:37

Nikt nie odpowie za śmierć bociana?

W lipcu ub.r., w gminie Potok Górny doszło do śmierci młodego bociana. W tej sprawie zostało wszczęte śledztwo. Za znęcanie się nad zwierzęciem przed sądem odpowiadała 71-letnia mieszkanka gminy. Już zapadł wyrok.
Nikt nie odpowie za śmierć bociana?

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca ubiegłego roku, na terenie gminy potok Górny. O tym, że bocian najprawdopodobniej nie zginął z przyczyn naturalnych poinformowana została biłgorajska policja. Funkcjonariusze udali się na miejsce. Ustalili, że młody bocian wypadł z gniazda, mieszkańcy domu, przy którym ptaki miały gniazdo zaopiekowali się rannym zwierzęciem.

Bocian przeskoczył jednak ogrodzenie posesji, na której przebywał. 70-letnia mieszkanka gminy Potok Górny widząc go na swoim podwórku próbowała odgonić ptaka i uderzyła drewnianym kijem. Gdy zwierzę się przewróciło 37-letni sąsiad kobiety postanowił dobić rannego bociana szpadlem, a następnie martwego zakopać. Informowaliśmy o tym w artykule pt. Znęcali się nad bocianem, odpowiedzą przed sądem.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju. Poproszono o opinię biegłych z zakresu weterynarii.

Starsza pani została oskarżona o złamanie przepisów ustawy o ochronie zwierząt. Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem groziła jej kara pozbawienia wolności do lat trzech. 71-latka przyznała, że rzuciła za bocianem drewnianą pałką, ale go nie zabiła. Sąsiad kobiety, który dobił zwierzę, nie usłyszał zarzutów, występował jedynie w charakterze świadka.

Pod koniec marca zapadł wyrok. Sąd Rejonowy w Biłgoraju uniewinnił oskarżoną od zarzutu znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad bocianem. Biegli uznali bowiem, że bocian zginął na skutek przerwania rdzenia kręgowego, a tego nie mogła dokonać przy pomocy kija poruszająca się o kulach 71-latka. Prokuratura może zaskarżyć ten wyrok.

red.
red. dodany 10 kwietnia 2018
 
Odsłon: 4156

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (7)

~ s
Oceniano 1 raz  -1
Młody bocian wypadł z gniazda (lub został wyrzucony przez rodziców ). Gdyby zdechł śmiercią głodową to babka odpowiadałaby za nie udzielenie pomocy bocianowi?
~ tak
Oceniano 2 razy  +2
Dokładnie, i to tym samym kijem.
~ ewa
Oceniano 6 razy  +4
Głupia stara baba, dlaczego rzucała kijem w bezbronne stworzenie ?
Co ten bocian jej zrobił złego ?
Powinni ją na stare lata nauczyć kultury !
~ biało-czerwony
Oceniano 10 razy  +10
Bociany przegrywają z tzw. "cywilizacją". Cała przyroda przegrywa bo człowiek jest głupi i pazerny.
~ xyz
Oceniano 9 razy  +9
Poprawiasz innych, a Twoja wypowiedź jest trudna do przeczytania. I owszem, zwierzęta umierają i słowo 'śmierć' ich dotyczy
~ j64
Oceniano 11 razy  -11
Mowi sie martwy bocian zdech bocian Bocian jest ptakiem a nie zwierzeciem Smierc umrzec to dotyczy człowieka bo ma dusze
~ bystrzak
Oceniano 10 razy  +10
uniewinnili babkę aby nie robić sobie problemów bo żaden pierdel nie jest przystosowany dla inwalidów a 71 latka o kulach na spacerniaku to widok pewnie niespotykany!?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 11:16 Biłgoraj
Oszukany przy zakupie pelletu
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
w piątek, godzina 22:40 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
dzisiaj, 09:03 Powiat
Powstaną chodniki, ciągi piesze i ścieżki rowerowe
we wtorek, godzina 11:57 Biłgoraj
Areszt dla 21-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków
dzisiaj, 11:12 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
W najbliższych dniach na mieszkańców powiatu biłgorajskiego czeka wiele wydarzeń. Od konferencji poświęconej wsparciu dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym, przez piknik historyczny w Brodziakach, po mobilne koncerty Orkiestry Dętej z Goraja wraz uczniami. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
w środę, godzina 14:29 Biłgoraj
Obraz Knappa zawisł na ścianie Urzędu Miasta
w środę, godzina 16:03 Biłgoraj
W muzeum można oglądać wystawę poświęconą słynnemu artyście z Biłgoraja
w środę, godzina 08:17 Region
Ta droga po przebudowie odciąży DW nr 835
We wtorek 26 września podpisano umowę na przebudowę drogi krajowej nr 74 na odcinku między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Remont blisko 9 km drogi pochłonie 119 mln zł. Przebudowa tego odcinka, wraz z planowaną budową obwodnicy Gorajca, pozwoli odciążyć drogę wojewódzką nr 835 na odcinku między Frampolem a Biłgorajem.
dzisiaj, 08:16 Dereźnia Solska
Remiza zamieniła się w salę teatralną
w poniedziałek, godzina 12:13 Biłgoraj
Konkurs na dyrektora OIK rozstrzygnięty
dzisiaj, 10:04 Biłgoraj
Są wyniki naboru wniosków w ramach programu "Inwestycje w oświacie". Kto i ile dostał?
Ministerstwo Edukacji Narodowej właśnie ogłosiło wyniki naboru wniosków w ramach programu "Inwestycje w oświacie". Dotacje zostaną udzielone na finansowanie lub dofinansowanie kosztów realizacji inwestycji związanych z: budową obiektu, dostosowaniem obiektu lub zakupem wyposażenia. Pieniądze trafią też do Biłgoraja.
we wtorek, godzina 11:58 Biłgoraj
Będą utrudnienia na ulicach Biłgoraja
w sobotę, godzina 17:20 Dereźnia
Kartoflaki u Dereźnianek
w środę, godzina 15:23 Biłgoraj
Pilne! Sanepid przekazał informacje o jakości wody
Sanepid wydał komunikat dotyczący przydatności wody do spożycia pochodzącej z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Okrągłe - Korczów (gmina Biłgoraj). Wykryto w niej bakterie z grupy coli.
w środę, godzina 07:54 Biłgoraj
1,3 mln zł na przebudowę zabytkowego mostu w Biłgoraju
we wtorek, godzina 08:08 Biłgoraj
Wiemy, kto będzie liczyć głosy
w piątek, godzina 14:29 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju prowadziła poszukiwania zaginionego mieszkańca Biłgoraja. Osoby mogące posiadać informacje na temat miejsca pobytu mężczyzny proszone są o powiadomienie Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju osobiście lub pod numerem telefonu 47 815 20 10. Informacje można przekazać dzwoniąc na numer alarmowy 997/112 lub kontaktując się z najbliższą jednostką policji, także anonimowo.
w niedzielę, godzina 10:23 Biłgoraj
W rezerwacie Obary powstanie punkt widokowy?
we wtorek, godzina 09:04 Biłgoraj
Uwaga mieszkańcy bloków! To próba oszustwa
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika