REKLAMA
Pełna wersja
WOLA RADZIĘCKA Dzika przyroda na wyciągnięcie ręki
2012.04.07 10:56 | aktualizacja: 2012.04.07 11:09

Bociany on-line

Tak, tak to już wiosna. Do Woli Radzięckiej przyleciały bociany. Gniazdo ptasiej rodziny znajduje się na drzewie nieopodal szkoły podstawowej. Dzięki zamontowanej kamerze możemy podglądać życie bocianiej rodziny on-line.
Bociany on-line

Zapraszamy ciekawskich do bocianiego gniazda. Obraz emitowany na żywo, otwiera się w odrębnym okienku po "kliknięciu" ikonki zamieszczonej w dolnej części oficjalnej strony gminy Frampol: www.frampol.pl.

Z encyklopedii : "Bocian jest ptakiem mięsożernym. Żywi się owadami, głównie pasikonikami i chrząszczami, ale również jaszczurkami, wężami, pisklętami i wyjątkowo małymi zającami. W latach obfitujących w myszy i norniki zjada prawie wyłącznie te gryzonie, przez co jest ptakiem pożytecznym z punktu widzenia rolników. Mimo popularnych opowieści bocian biały rzadko je żaby, jeżeli do wyboru ma inne rodzaje pokarmu. W okresie lęgowym staje się mało wybredny i aby wykarmić szybko rosnące młode łapie każde zwierzę, które jest w stanie połknąć"....

Mamy nadzieję, że ptaki wybaczą nam naszą ludzką ciekawość.

Link do odtwarzacza on-line: http://www.net-mar.eu/bocian/

źródło UM Frampol
red.
red. dodany 7 kwietnia 2012
 
Odsłon: 23404

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (13)

~ AGW
Oceniano 3 razy  +1

NASZE BOCIANY MAJA OD NIEDZIELI POTOMSTWO DWA BOCIANIATKA .......KOKO I SPOKO....681531
~ ranek
Oceniano 7 razy  +1
Fajny pomysł,fajne zaproszenie,gratuluję adminowi strony frampolskiej...pozdro Marek...
~ a to spryciara
Oceniano 8 razy  0
Nie chciałem mieć braciszka ani siostrzyczki to zrobiłem sobie procę a pani nauczycielka mi ją zabrała .Teraz ona jest w ciąży i to dlatego mi zabrała moją antykoncepcyjną procę.
~ Stop ! wykorzystywaniu bocianów w celu podniesienia ilości dzieci we wsi .
Oceniano 4 razy  +2
No właśnie ! namnożyło się widać ostatnio samych zboczeńców i zboczeńczyń co bez kapusty nie mogą,wymyślają fałszywy transport bocianiej poczty dziecięcej i oszukują dzieci Mikołajem.Mikołaja nie ma, poznałem po butach to był sąsiad.
Namnożyło się wszędzie samych oszustów,Unia dofinansowuje drogi ale jeszcze Mikołaja nie widziałem,żeby nią jechał w dodatku saniami ani też bobków renifera na drodze nie widziałem za to końskie można upatrzyć na asfalcie.
~ poglądanie, to chyba zboczenie ?
Oceniano 5 razy  +3
..haha...podglądać lubią ci, którzy nie mają partnerów-partnerki i nie mają co robić z wolnym czasem żeby się podniecić...haha..
~ do poprzednika
Oceniano 4 razy  0
oj durny Ty ,a jak by kto ciebie podglądał w sypialni to chciał byś się rozmnażać ? a wokoło takie żabki latały to na coś trzeba się w końcu zdecydować.I wcale nie myślał być w takich chwilach o ropusze teściowej.
Lepiej jest całować żaby niźli stare baby .
~ zero prywatności !
Oceniano 4 razy  0
Wiadomo, że jest coraz mniej bocianów i dlatego są pod ochroną. Zapytuję ,ale jak one mają się mnożyć jak im ludziska zaglądają ? jak one mają ochotę na barabara ?
Albo jak taki bocian przynosi słoniątko słonicy do zoo to on musi być strasznie zmęczony i pewnie dlatego nie mają ochoty ? albo innemu dużemu zwierzęciu w dodatku zimą kto za nich wykonuje te ciężką robotę ? a co jak się pomyli bo sasiadce bocian podrzucił murzyniątko ?
-coś tu ktoś kręci ,bo w kapuście też takie zwierze dużej wagi nie znajdzie zimą bo nie ma na polu kapusty.
A jak mnie Evka latem ciągnęła na pole kapusty za stodołę to o czym ona mogła myśleć ? Nie wiem ,ale wnerwiona wróciła ze mną przez ogródek i wykopała sobie dorodną marchewkę.Tak polubiła marchewki, że aż jedynkę sobie złamała i kto by zrozumiał kobietę ?
Rozumiecie kobiety ?bo ja nie a potem czepiła się krowy i zaczęła odstawiać względem niej scenkę zazdrości. Pewnie jej chodziło o me czytanie tej krowie wierszy ? Ona też ich nie skomentowała ale za to wysłuchała . Oj czuję, że przy niej to by nawet rybka przemówiła.
~ "zdrowy podgląd"
Oceniano 3 razy  +3
No cóż, każdy ma swoje upodobania, zainteresowania, nawyki, podnięty, zabezpieczenia, a ja mam od 3 lat kamerę w gołębniku i mogę zawsze zobaczyć, co "wyrabiają" moje gołębie, a drugą kamerę mam z widokiem na posesję i drogę i także mogę sobie "popatrzeć". Tym, którzy to lubią - a widać z poparcia na tej stronie - mogą zrobić co ja, tanim kosztem i z pożytkiem dla "ochrony własnego" mienia. Oczywiście, proszę mnie nie posądzać o jakieś "zboczenia" w tym zakresie, bo z kamer korzystam tylko chwilowo i głównie w celu uchronienia się przed kradżieżą gołębi i ich wyłapywaniem przez koty,kuny,tchórze i włamaniem do domu.
~ ;kmm
Oceniano 5 razy  -3
zjadłbym takiego kuraka
~ olejanek
Oceniano 7 razy  +1
Powiedz dzieciom że są z kapusty bo z rodziców tylko głąby zostały !!!
~ Czy stałe zainteresowanie życiem bocianów jest normalne od strony psychicznej ?
Oceniano 7 razy  -1
Małe dzieci oglądają bociany i krzyczą, że bociany się biją, a faktycznie była to ich kopulacja. Dlatego wyłączyłam przekaz, bo "zainteresowane osoby" mogą bardziej ciekawe scenki oglądać we własnej oborze, bez potrzeby patrzenia w monitor.
~ bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja
Oceniano 6 razy  0
...są bociany to będzie faktyczna wiosna...i dzieci...mania podglądania wszystkich i wszystkiego jest powszechna w świecie i często nasuwa różne skojarzenia i emocje zwłaszcza ze strony podglądających, które nie zawsze są "zdrowe" i pozytywnie wpływające na stan psychiczny itd...
~ fajne
Oceniano 10 razy  +4
byłam na tej stronie, działa bez zarzutu:),
bocianki są bardzo wdzięcznymi zwierzętami, teraz czekamy na młodsze pokolenie:)
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
1 grudnia 2021 Biłgoraj
Rada Miasta Biłgoraja uchwaliła nowe podatki od nieruchomości?
Kwestią zmiany wysokości stawek podatkowych, obowiązujących na terenie Biłgoraja zajęli się radni Rady Miasta podczas sesji, która odbyła się w środowe popołudnie 1 grudnia. Skutkiem finansowym na być większy wpływ do budżetu miasta o 1,5 mln zł w skali roku. Nie obeszło się bez dyskusji na ten temat. Przeciwni podwyżce byli radni PiS.
dzisiaj, 09:02 Powiat
Opady śniegu przyczyną zdarzeń drogowych
we wtorek, godzina 11:52 Biłgoraj
Znamy kwotę zebraną podczas 19. edycji Dnia Jesiennego Liścia
w czwartek, godzina 09:02 Biłgoraj
Utworzenie strefy płatnego pakowania już pewne
W Biłgoraju powstanie strefa płatnego parkowania niestrzeżonego, która obejmie obszar kilku miejskich ulic charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych. Za parkowanie, w którym miejscu będziemy płacić?
dzisiaj, 10:38 Lubelszczyzna
Prawie 10 tys. więcej zakażeń niż poprzedniej doby
we wtorek, godzina 07:56 Biłgoraj
Tablica upamiętniająca budynek przy 3 Maja 79 odsłonięta
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Biłgoraj w czołówce Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021
We wtorek 2 grudnia w Hotelu Duo w Janowie Lubelskim ogłoszono wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021. Wśród laureatów znalazły się samorządy z naszego powiatu.
dzisiaj, 10:48 Powiat
Śliska nawierzchnia. ZDW informuje gdzie uważać
we wtorek, godzina 08:04 Lubelszczyzna
Sytuacja na drogach województwa po intensywnych opadach śniegu
24 listopada 2021 Biłgoraj
Pół wieku razem
W środowe popołudnie 24 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość Złotych Godów, czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i kwiaty wręczył małżeństwom burmistrz Janusz Rosłan.
w poniedziałek, godzina 15:51 Dereźnia
Mikołaj odwiedził Dereźnię
30 listopada 2021 Biłgoraj
Zwłoki znalezione w biłgorajskim parku
27 listopada 2021 Tarnogród
"Skarby Tarnogrodu - grodu u bram Roztocza" - wystawa w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury
Grupa EKSPLORATORZY to pasjonaci odkrywcy: Janusz Szabat, Piotr Magoch i Grzegorz Szymanik, którzy w wolnym czasie wnikliwie przeszukują miejsca odsłonięte podczas przebudowy drogi nr 835.
w niedzielę, godzina 18:19 Biłgoraj
Drifterzy dla Kuby
we wtorek, godzina 10:57 Lubelszczyzna
Wzrost zakażeń o 1,5 proc. tydzień do tygodnia
w niedzielę, godzina 16:30 Biłgoraj
Finał XIX Dnia Jesiennego Liścia. Tym razem środki trafią do Mateuszka Feręca
Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju zaprosiła na finał akcji XIX DZIEŃ JESIENNEGO LIŚCIA DLA MATEUSZKA FERĘCA, który odbył się w niedzielę 5 grudnia na miejskim targowisku Mój Rynek, przy ulicy Jagiełły.
w poniedziałek, godzina 10:29 Hedwiżyn
Pędził w terenie zabudowanym 137 km/h
dzisiaj, 08:04 Siatkówka
Złoty "Leśnik"
dzisiaj, 15:00 Biłgoraj
Umowa na wykonanie koncepcji przebudowy autodromu podpisana
W środowe popołudnie 8 grudnia, w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju podpisana została umowa z wykonawcą dokumentacji, na podstawie której będzie przebudowany biłgorajski autodrom. - To co przez lata wydawało się nierealne właśnie się spełnia - powiedział starosta Andrzej Szarlip.
w niedzielę, godzina 09:02 Gmina Biłgoraj
Zespół "Jarzębina" wystąpił w Teatrze Polskim
w sobotę, godzina 22:45 Biłgoraj
Mikołajkowy spot Moto Serce
we wtorek, godzina 14:15 Kraj
Nowe obostrzenia od 15 grudnia. Wraca nauka zdalna, zwiększone limity
Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego przedstawiony został drugi pakiet zaostrzeń, który ma być odpowiedzią na mutację wirusa omikron. Zmiany mają nastąpić od 15 grudnia i obejmą czas zarówno Świąt Bożego Narodzenia, jak i sylwestra.
w niedzielę, godzina 15:25 Biłgoraj
Mikołaje na motocyklach odwiedzili dzieci z Wioski Dziecięcej SOS
29 listopada 2021 Biłgoraj
Wykład ministra Czarnka w Biłgoraju
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj