REKLAMA
Pełna wersja
POWIAT
2019.07.17 08:40 | aktualizacja: 2019.07.03 12:33

Zdobądź środki na poprawę bezpieczeństwa pracy

Można zdobyć tysiące złotych dofinansowania na poprawę bezpieczeństwa pracy w swojej firmie. W lipcu rusza konkurs dla pracodawców, organizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Zdobądź środki na poprawę bezpieczeństwa pracy

W tej edycji konkursu wnioski można składać od 15 lipca do 16 sierpnia. Instytucja wybierze projekty, które zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi. Pracodawca może zdobyć dofinansowanie na przykład na działania zmniejszające nadmierny hałas, promieniowanie, zapylenie w miejscu pracy czy na sprzęt, który ograniczy obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego pracowników. Lista możliwości jest długa, a szczegóły można znaleźć na stronie internetowej http://www.zus.pl/prewencja.

Poziom dofinansowania zależy od wartości projektu i liczby zatrudnionych. Zakłady, które ubezpieczają do 9 osób, mogą uzyskać do 90 proc. szacowanej wartości projektu, nawet do 140 tys. zł. Im większy zakład pracy, tym wyższe może być dofinansowanie - najwięksi mogą się starać nawet o 0,5 mln zł. Łączna kwota, jaką ZUS planuje wydać na poprawę bezpieczeństwa w zakładach pracy, wynosi w tym roku budżetowym 50 mln zł. Środki pochodzą z części funduszu wypadkowego przeznaczonej na działania zapobiegające wypadkom.

W konkursie mogą wziąć udział aktywni przedsiębiorcy, którzy nie zalegają z opłacaniem składek i podatków. Złożone wnioski ZUS sprawdzi najpierw pod kątem formalnym - czy są kompletne i poprawne. Następnie dokumenty trafią do zewnętrznych ekspertów zajmujących się bezpieczeństwem i higieną pracy, którzy odpowiadają za merytoryczną ocenę projektów.

Regulamin konkursu i wzory dokumentów są na http://bip.zus.pl/konkurs-dofinansowanie-dzialan-platnika-skladek-na-poprawe-bezpieczenstwa-i-higieny-pracy. Dodatkowe pytania można kierować pod adres konkurs@zus.pl (do 11 sierpnia).

Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS
Małgorzata Korba, regionalny rzeczn... dodany 17 lipca 2019
 
Odsłon: 759

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (4)

funeda
  0
Taki konkurs to dobry pomysł. Nie każdego przedsiębiorcę stać na takie inwestycje, więc warto starać się o zdobycie funduszy. Można też spróbować wziąć kredyt. Lepsze warunki pracy mogą sprawić, że efektywność pracowników się podniesie, tym samym wzrosną zyski, więc spłata kredytu nie będzie problemem.
______________________
https://www.funeda.pl/
69
Oceniano 4 razy  +2
Wynik finansowy ZUS oczywiście nie ma znaczenia przy wyliczaniu składek, prawda? Jeżeli ZUS wydaje nasze pieniądze na tego typu dotacje, dziura w jego budżecie rośnie. Dziura, którą znowu będziemy łatać wszyscy większymi składkami.
Ciekawe kto ma większy wpływ na ustawodawcę, czy pojedynczy płatnik składek czy wielka, państwowa instytucja. Hmm.
Chciałbym zobaczyć jak ZUS radziłby sobie jakby uwolniono rynek ubezpieczeń i nie byłbym zmuszony do płacenia składek, tylko mógłbym wybrać co zrobić z moimi pieniędzmi.
JoannaD
Oceniano 2 razy  +2
ZUS nie decyduje o wysokości składek. Sam nie wymyślił też tego dofinansowania na BHP. Wszystko jest w ustawie, a ustawy zmienia się w sejmie, więc pretensje trzeba kierować pod innym adresem.
69
Oceniano 6 razy  +2
Najbiedniejsi, których nie stać nawet na 10% wartości inwestycji będą finansować bogatszych. Czy ZUS nie wpadł na to, że obniżając składki pracodawcy mieliby więcej środków w tym na poprawę bezpieczeństwa pracy?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja