REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2020.07.06 13:33 | aktualizacja: 2020.07.06 13:32

Odbiór mieszkania z pomocą specjalisty

Zakup własnego mieszkania to ekscytująca chwila. Jednak wydaje się, że więcej emocji udziela się przy odbiorze mieszkania. Nie mniej jest to etap o kluczowym znaczeniu i musimy zachować skupienie. Dlaczego jest tak ważny?
Odbiór mieszkania z pomocą specjalisty

Poniekąd odbiór techniczny traktujemy jako prezentację mieszkania. Częściowo można uznać, że tak właśnie jest, gdyż prawdopodobnie na umowie przedwstępnej kupowaliśmy dziurę w ziemi lub finalizowaliśmy kwestie związane z kredytem hipotecznym. Do pełni sukcesu brakuje niewiele, myślami krążymy już po marketach budowlanych w poszukiwaniu materiałów do remontu i wykończenia. Mimo wszystko warto zejść na ziemię i dokładnie sprawdzić, czy nasza nieruchomość jest zgodna z umową oraz planami. Jeśli nie mamy w tym zakresie wiedzy, to warto wspomóc się specjalistą. Usługi inżyniera lub inspektora budowlanego w porównaniu do potencjalnych kosztów napraw i remontów są bardzo niskie.

Po co mi specjalista?

Rozmieszczenie ścianek działowych, odpowiednie położenie różnego rodzaju instalacji, sprawdzenie metrażu i pionu ścian, to podstawowe kwestie, które należy sprawdzić. Niektóre rzeczy wydają się tak trywialne, że często bagatelizujemy sprawę. Sprawdzenie np. odchylenia ścian w kontekście dopuszczalnych norm ma duże znaczenie. Jeśli parametry nie mieszczą się w regulacjach, to deweloper jest zobowiązany do naniesienia poprawek. Dlaczego jest to tak ważne? Możemy czuć frustrację, gdy będziemy składali szafę, a ona nie będzie chciała przylegać do ściany. Dochodzą do tego walory praktyczne i estetyczne, co przy dłuższym użytkowaniu będzie z pewnością uciążliwe. Sprawdzenie metrażu to również istotna kwestia. W końcu, gdy płacimy za 50 m2, to chcemy mieć tyle do dyspozycji, a nie np. 48 m2, bo zmienił się projekt. Niektórych usterek nie widać na pierwszy rzut oka. Istnieją maszyny termowizyjne, które pomagają znaleźć przecieki lub niepokojące źródła ciepła. Mimo wszystko warto wiedzieć o sprawach, które za jakiś czas mogą nas dotknąć albo od początku im przeciwdziałać.

Jak wygląda współpraca?

Przede wszystkim należy umówić się z inspektorem w dniu odbioru mieszkania, wskazać adres oraz godzinę spotkania. Podczas wizyty możemy swobodnie zająć się oglądaniem nieruchomości i rozmową z reprezentantem dewelopera. Inżynier rozpocznie swoje oględziny, a każdą uwagę będzie na bieżąco zgłaszał. Wszystkie powinny znaleźć się w protokole odbioru, który następnie trafi do inwestora. Ten z kolei ma określony czas (14 dni) na ustosunkowanie się do uwag. Jeśli są zasadne, to w kolejnym kroku ustalany jest termin realizacji napraw. Powinny one zostać wykonane we wskazanym okresie, po czym dochodzi do kolejnego spotkania i oględzin. Jeśli wszystkie usterki zostały usunięte, to należy dopełnić formalności i podpisać protokół odbioru. Inspektorzy mają szeroką wiedzę techniczną, ale z racji wykonywanego zawodu wiedzą, jak wyglądają formalności i na co zwrócić uwagę. Z pewnością nie jest to porada prawna, ale wartościowa podpowiedź, która pokaże nam, jak ustosunkować się do pewnych spraw. Szukając wsparcia, warto zajrzeć na odbiór mieszkania Warszawa https://odbiorymieszkan.info/odbiory-mieszkan-warszawa.

Radość z własnego M

Radość, jaką daje własne mieszkanie, jest wyjątkowa. Dobrze więc, aby atmosfery nie zepsuły niedociągnięcia i usterki. Może to być irytujące, ale także utrudniać prace wykończeniowe lub realnie zwiększyć ich koszt. Dlatego wszystkie wady warto zgłosić na etapie odbioru technicznego mieszkania. Dzięki temu możemy liczyć, że deweloper weźmie za nie odpowiedzialność i je po prostu naprawi. Błędy zdarzają się najlepszym deweloperom i nie jest to z pewnością działanie celowe. Nie mniej płacąc za produkt, w tym wypadku mieszkanie, chcemy otrzymać go bez wad. Warto więc poprosić o pomoc specjalistę, który pomoże zdiagnozować nieprawidłowości. Pozwoli to na ich naprawę, a my bez nerwów będziemy mogli podejść do kolejnego etapu.

Red.
Red. dodany 6 lipca 2020
 
Odsłon: 1872

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
16 lipca 2024 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
w piątek, godzina 12:22 Biłgoraj
Pożar w Biłgoraju. Na miejscu 4 zastępy straży [AKTUALIZACJA]
we wtorek, godzina 13:04 Zastawie
W niedzielę szykuje się zabawa
w piątek, godzina 14:39 Biłgoraj
Biłgorajskie obchody Święta Policji
Biłgorajscy policjanci uroczyście obchodzili 105. rocznicę powołania Policji Państwowej. Podczas uroczystej zbiórki funkcjonariusze odebrali z rąk I zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie młodszego inspektora Olgierda Oleksiaka oraz p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju inspektora Artura Deryły akty nominacyjne na wyższe stopnie policyjne. W czasie uroczystości zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia, w których gratulowali i dziękowali policjantom za codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.
w piątek, godzina 10:51 Księżpol
Starożytne monety odkryte w powiecie
w piątek, godzina 13:57 Komodzianka
Kot zakażony wścieklizną w powiecie biłgorajskim
18 lipca 2024 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
17 lipca 2024 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
12 lipca 2024 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
19 lipca 2024 Tarnowola
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 853 miedzy Aleksandrowem a Józefowem doszło do zderzenia dwóch osobówek. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana.
w czwartek, godzina 09:33 Rokitów
Kombajn wciągnął rękę rolnikowi. Interweniował LPR
w czwartek, godzina 15:47 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
13 lipca 2024 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
w środę, godzina 08:38 Tereszpol
Zbliża się termin zbiórki odpadów wielkogabarytowych
w piątek, godzina 09:19 Biłgoraj
W Biłgoraju rośnie hala sportowa
14 lipca 2024 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
w czwartek, godzina 11:41 Biłgoraj
Tak z lotu ptaka wygląda budowa nowej atrakcji
w niedzielę, godzina 14:20 Biłgoraj
Dziesięć miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj
12 lipca 2024 Biłgoraj
Poseł Romanowski stracił immunitet
W piątek 12 lipca Sejm zdecydował o uchyleniu immunitetu posła Marcina Romanowskiego. Posłowie zgodzili się również by polityk trafił do tymczasowego aresztu.
20 lipca 2024 Wola Obszańska
Festyn na granicy województw
w czwartek, godzina 08:19 Lubelszczyzna
Ponad 258 mln złotych na drogi gminne i powiatowe w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika