REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2020.07.06 13:33 | aktualizacja: 2020.07.06 13:32

Odbiór mieszkania z pomocą specjalisty

Zakup własnego mieszkania to ekscytująca chwila. Jednak wydaje się, że więcej emocji udziela się przy odbiorze mieszkania. Nie mniej jest to etap o kluczowym znaczeniu i musimy zachować skupienie. Dlaczego jest tak ważny?
Odbiór mieszkania z pomocą specjalisty

Poniekąd odbiór techniczny traktujemy jako prezentację mieszkania. Częściowo można uznać, że tak właśnie jest, gdyż prawdopodobnie na umowie przedwstępnej kupowaliśmy dziurę w ziemi lub finalizowaliśmy kwestie związane z kredytem hipotecznym. Do pełni sukcesu brakuje niewiele, myślami krążymy już po marketach budowlanych w poszukiwaniu materiałów do remontu i wykończenia. Mimo wszystko warto zejść na ziemię i dokładnie sprawdzić, czy nasza nieruchomość jest zgodna z umową oraz planami. Jeśli nie mamy w tym zakresie wiedzy, to warto wspomóc się specjalistą. Usługi inżyniera lub inspektora budowlanego w porównaniu do potencjalnych kosztów napraw i remontów są bardzo niskie.

Po co mi specjalista?

Rozmieszczenie ścianek działowych, odpowiednie położenie różnego rodzaju instalacji, sprawdzenie metrażu i pionu ścian, to podstawowe kwestie, które należy sprawdzić. Niektóre rzeczy wydają się tak trywialne, że często bagatelizujemy sprawę. Sprawdzenie np. odchylenia ścian w kontekście dopuszczalnych norm ma duże znaczenie. Jeśli parametry nie mieszczą się w regulacjach, to deweloper jest zobowiązany do naniesienia poprawek. Dlaczego jest to tak ważne? Możemy czuć frustrację, gdy będziemy składali szafę, a ona nie będzie chciała przylegać do ściany. Dochodzą do tego walory praktyczne i estetyczne, co przy dłuższym użytkowaniu będzie z pewnością uciążliwe. Sprawdzenie metrażu to również istotna kwestia. W końcu, gdy płacimy za 50 m2, to chcemy mieć tyle do dyspozycji, a nie np. 48 m2, bo zmienił się projekt. Niektórych usterek nie widać na pierwszy rzut oka. Istnieją maszyny termowizyjne, które pomagają znaleźć przecieki lub niepokojące źródła ciepła. Mimo wszystko warto wiedzieć o sprawach, które za jakiś czas mogą nas dotknąć albo od początku im przeciwdziałać.

Jak wygląda współpraca?

Przede wszystkim należy umówić się z inspektorem w dniu odbioru mieszkania, wskazać adres oraz godzinę spotkania. Podczas wizyty możemy swobodnie zająć się oglądaniem nieruchomości i rozmową z reprezentantem dewelopera. Inżynier rozpocznie swoje oględziny, a każdą uwagę będzie na bieżąco zgłaszał. Wszystkie powinny znaleźć się w protokole odbioru, który następnie trafi do inwestora. Ten z kolei ma określony czas (14 dni) na ustosunkowanie się do uwag. Jeśli są zasadne, to w kolejnym kroku ustalany jest termin realizacji napraw. Powinny one zostać wykonane we wskazanym okresie, po czym dochodzi do kolejnego spotkania i oględzin. Jeśli wszystkie usterki zostały usunięte, to należy dopełnić formalności i podpisać protokół odbioru. Inspektorzy mają szeroką wiedzę techniczną, ale z racji wykonywanego zawodu wiedzą, jak wyglądają formalności i na co zwrócić uwagę. Z pewnością nie jest to porada prawna, ale wartościowa podpowiedź, która pokaże nam, jak ustosunkować się do pewnych spraw. Szukając wsparcia, warto zajrzeć na odbiór mieszkania Warszawa https://odbiorymieszkan.info/odbiory-mieszkan-warszawa.

Radość z własnego M

Radość, jaką daje własne mieszkanie, jest wyjątkowa. Dobrze więc, aby atmosfery nie zepsuły niedociągnięcia i usterki. Może to być irytujące, ale także utrudniać prace wykończeniowe lub realnie zwiększyć ich koszt. Dlatego wszystkie wady warto zgłosić na etapie odbioru technicznego mieszkania. Dzięki temu możemy liczyć, że deweloper weźmie za nie odpowiedzialność i je po prostu naprawi. Błędy zdarzają się najlepszym deweloperom i nie jest to z pewnością działanie celowe. Nie mniej płacąc za produkt, w tym wypadku mieszkanie, chcemy otrzymać go bez wad. Warto więc poprosić o pomoc specjalistę, który pomoże zdiagnozować nieprawidłowości. Pozwoli to na ich naprawę, a my bez nerwów będziemy mogli podejść do kolejnego etapu.

Red.
Red. dodany 6 lipca 2020
 
Odsłon: 1828

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
we wtorek, godzina 19:02 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
dzisiaj, 11:16 Biszcza
Dwudniowe manewry w powiecie
31 maja 2024 Aleksandrów
Śledczy prowadzą postępowanie ws. drukarni banerów wyborczych w Aleksandrowie
Z ustaleń Onetu wynika, że w październiku ubiegłego roku w garażu na terenie jednej z posesji w Aleksandrowie drukowano materiały wyborcze Marcina Romanowskiego. Obecnie miały tam być drukowane banery kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura w Zamościu. Śledczy podejrzewają, że mogło dojść do nielegalnego wspierania komitetu wyborczego z pominięciem oficjalnych źródeł finansowania.
dzisiaj, 11:46 Łukowa
Akcja pomocy dla 4-letniego Pawełka
w środę, godzina 08:06 Powiat
9 miejscowości bez prądu
dzisiaj, 08:27 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
dzisiaj, 09:08 Biłgoraj
I LO im. ONZ w czołówce w kraju
we wtorek, godzina 10:03 Obsza
Ostatni dzwonek na przekazanie stanu wodomierza
dzisiaj, 21:13 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
we wtorek, godzina 14:25 Biłgoraj
W biłgorajskim muzeum można zwiedzać nową wystawę
w środę, godzina 07:53 Aleksandrów
Nowi sołtysi zainaugurowali kadencję
dzisiaj, 14:56 Lubelszczyzna
W regionie powstanie prawie 220 km dróg ekspresowych
Sieć tras ekspresowych w woj. lubelskim stale się zwiększa i liczy już ok. 230 km. GDDKiA realizuje kolejnych 13 odcinków dróg o łącznej długości niespełna 220 km.
2 czerwca 2024 Okrągłe
Turniej Wsi 2024 [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w poniedziałek, godzina 12:17 Kraj
Oni zasiądą w Parlamencie Europejskim
w środę, godzina 15:40 Biłgoraj
To najlepsi sportowcy w powiecie [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 12 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju zorganizowano Podsumowanie Roku Sportowego 2023/2024. Podczas wydarzenia najlepsi w sporcie szkolnym odebrali dyplomy i puchary. Uhonorowano także nauczycieli i działaczy.
6 czerwca 2024 Goraj
Oficjalne powitanie nowej sekretarz
we wtorek, godzina 09:32 Huta Turobińska
Samochód w rowie. Gdzie jest kierowca?
w poniedziałek, godzina 06:06 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w niedzielę, godzina 11:09 Biłgoraj
Tak wyglądała czerwcowa garażówka [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 14:34 Biłgoraj
Zdarzenie drogowe na ul. Cegielnianej w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika