REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2021.04.13 11:25 | aktualizacja: 2021.04.13 12:00

Sala lub catering na wesela, konferencje lub chrzciny - jak je wybrać i na co zwracać uwagę?

Odpowiedni lokal to klucz do tego, by z sukcesem zorganizować dowolne wydarzenie. Bez znaczenia, czy to chrzciny, komunia, wesele, a może szkolenie lub konferencja branżowa - w każdym z tych przypadków, niezbędny będzie wybór odpowiedniej dla nas sali.
Sala lub catering na wesela, konferencje lub chrzciny - jak je wybrać i na co zwracać uwagę?

Jak wybrać lokal na chrzciny?

W przypadku lokalu na chrzciny, jego wybór wcale nie będzie najłatwiejszy, chociaż z natury to najbardziej kameralne wydarzenie. W tym przypadku istotne jest to, alby dostępna przestrzeń była dopasowana do ilości zaproszonych gości - nie może być ona za duża, co często może okazać się powszechnym problemem. Jeżeli konkretne miejsce oferuje zbyt dużą ilość miejsca, warto zapytać, czy można wydzielić tylko jej fragment, co powinny być bardzo opłacane również od strony finansowej.

Wybierz lokal na chrzciny w okolicach Lublina Dworek Arkadia

Wielkim plusem będzie bliskość kościoła, zwłaszcza że jazda z dzieckiem może okazać się problematyczna, zwłaszcza w miesiącach jesienno-zimowych. Radzimy również zwrócić uwagę na catering, bowiem goście na jakość dań na pewno będą zwracać uwagę.

Jak wybrać lokal na konferencję?

W przypadku sali na konferencję trzeba będzie spełnić wiele innych wymogów. Oczywiście, kluczowa będzie lokalizacja, ale w tym przypadku warto zadbać o jak najlepszy dostęp dla osób podróżujących nie tylko samochodami, ale również pociągami czy samolotami.

Catering również będzie kluczowy, jednak, poza lunchem, warto zadbać o znakomitą kawę i ciastka podczas kawowej przerwy.

Prawdopodobnie dużo osób będzie podróżowało samochodami, stąd też kluczowe jest miejsca parkingowe dla wszystkich uczestników wydarzenia.

Wybierz lokal na konferencję w okolicach Lublina Dworek Arkadia

Oczywiście, niezbędna będzie również odpowiednia przestrzeń, ale w tym wypadku warto zwracać uwagę również na jej akustykę. Nie bez znacznie jest również sam sprzęt - warto upewnić się, że mównica, rzutnik czy nagłośnienie będą dostępne na miejscu, i czy nie obowiązuje za nie dodatkowa opłata.

Jak wybrać lokal na wesele?

W przypadku sali na wesele warto na samym początku zwrócić uwagę na to, jaką ilość gości pomieści dane miejsce. Nie może być go ani za dużo, ani za mało. Oczywiście, tłok sam w sobie jest problem, ale duża ilość pustego miejsca może sugerować przybyłym, że tak naprawdę zaprosiliśmy dużą ilość gości, jednak część z nich nie zdecydowała się na przybycie. Lepiej nie sugerować swoim gościom, że np. nie jesteśmy lubiani, nawet jeżeli zupełnie nie jest to prawdą. Dlatego, zawsze należy dokładnie dobrać ilość miejsca, która będzie nam potrzebna.

W tym przypadku kluczowy również będzie parking, a i niewielkie odległości od kościoła, gdzie odbędzie się ślub, będzie naprawdę bardzo dużym plusem.

Warto wybrać taką salę weselną, która dodatkowo będzie oferować nam miejsca noclegowe. Nie musi być ich wiele, jednak Para Młoda, świadkowie czy rodzice powinni nocować na miejscu, to dla nich najbardziej wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli następnego dnia mają odbywać się poprawiny.

Wybierz lokal na wesele w okolicach Lublina Dworek Arkadia

Oczywiście, sam lokal musi nam się podobać, ale musi być również jak najbardziej dopasowany do stylu wesela, w którym chcemy je zorganizować. Oczywiście, pracą własną da się zrobić wiele, jednak dostosowanie konkretnej sali do konkretnego wesela kosztuje, więc im bardziej będzie ona dopasowana już na starcie, tym lepiej i taniej dla nas.

Kluczowe jest również upewnienie się, czy DJ lub zespół weselny będą miały odpowiednią ilość do tego, by pracować, warto upewnić się również, że parkiet będzie w dobrym stanie.

Na koniec, upewnijmy się, czy dany lokal nie ma w planach remontu. W końcu wesele odbędzie się pewnie za 2 lub 3 lata, a w tym czasie może dziać się wiele. Z jednej strony, może okazać się, że trafimy na nowy lokal, który jednocześnie będzie tani, bo zarezerwujmy go przed remontem. Z drugiej, wygląd sali jednak się zmieni, a jeżeli koniec remontu planowany jest blisko naszego wesela - może warto wybrać inne miejsce, i nie stresować się tym, że remont np. się przedłuży, niezależnie od chęci samych właścicieli obiektu?

Jak wybrać catering na wesele?

Catering na wesele jest absolutnie kluczowy. Zwraca na niego uwagę ogrom osób, i jeżeli chcemy, by dobrze wspominano nasze wesele, warto o catering zadbać. Musi być on dopasowany do grona naszych gości - jeżeli zapraszamy ludzi młodych, catering będzie wyglądał inaczej, niż w przypadku dominacji starszej części rodziny na naszym weselu. Inne upodobania kulinarne mogą mieć osoby z miasta, inne ze wsi lub z konkretnych regionów Polski, a nawet świata.

Wybierz catering na wesele w okolicach Lublina Dworek Arkadia

Warto sprawdzić sam catering przed zdecydowaniem się na niego. To klucz do tego, by był ona trafiony. Jednocześnie, upewnijmy się, w czym dany szef kuchni się specjalizuje. Na koniec, upewnijmy się, że bez problemu dostaniemy dania specjalne dla naszych gości. Niemal pewne jest, że ktoś będzie wegetarianinem, weganem, będzie miał problem z laktozą czy glutenem - z jednej strony, najpierw musimy te informacja zdobyć, jednak pamiętamy również, by upewnić się, że firma obsługująca catering nie będzie miała z tym problemu.

Warto upewnić się również co do tego, jak duże będą porcje - idealnym zabezpieczeniem będzie wpisanie w umowę gramatury dań, by nie okazało się, że realia będą inne od tego, na co się umawialiśmy. Bez tych zapisów porcje mogą być mniejsze, gdy np. nie zgodzimy się dopłacić - firmy mogą bowiem tego oczekiwać np. za 2 lata, gdy cena żywności wzrośnie.

Red.
Red. dodany 13 kwietnia 2021
 
Odsłon: 392

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
25 kwietnia 2021 Biłgoraj
Przejazd przez tory w Woli Dużej zlikwidowany
Przejazd, z którego chętnie korzystali rowerzyści, przecinający torowisko w Woli Dużej, łączący tereny leśne, został zlikwidowany. Stało się to w marcu br. O powody tej decyzji zapytaliśmy Nadleśnictwo Biłgoraj.
w piątek, godzina 10:11 Bukownica
Wypadek w lesie. Nie żyje 66-latek
w piątek, godzina 08:55 Biłgoraj
Tymczasowy areszt dla 38-latka
29 kwietnia 2021 Biłgoraj
Mieszkańcy Biłgoraja walczą o las
Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się działania związane z wycinką części lasu znajdującego się pomiędzy Biłgorajem a Wolą Małą. Mieszkańcy jednak nie odpuszczają i walczą o las. Poparli apel burmistrza o wstrzymanie prac. Założyli też profil na portalu społecznościowym "Biłgoraj broni swojego lasu".
w środę, godzina 08:11 Biszcza
Śmiertelny wypadek w Biszczy. Zginęło dwóch mężczyzn [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 14:23 Biłgoraj
Policja poszukuje zaginionej kobiety [AKTUALIZACJA]
30 kwietnia 2021 Biłgoraj
Nowy zastępca komendanta KP PSP w Biłgoraju
Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski w piątek 30 kwietnia wręczył akt powołania mł. bryg. Tomaszowi Koziołowi na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju.
1 maja 2021 Dyle
Wypadek w Dylach. Pięć osób trafiło do szpitali, kierowca był pijany
w piątek, godzina 10:31 Powiat
Burze z gradem i porywisty wiatr
29 kwietnia 2021 Biłgoraj
Samorządowcy odstąpili od realizacji budżetu obywatelskiego
Podczas kwietniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja podjęto decyzję o odstąpieniu, po raz kolejny, od realizacji budżetu obywatelskiego. Tym razem zawieszono budżet na dłuższy czas.
w czwartek, godzina 09:57 Powiat
Kolejne alarmy bombowe w szkołach powiatu
w czwartek, godzina 09:13 Biszcza
Pożar hali magazynowej
w czwartek, godzina 10:40 Biłgoraj
Decyzja sądu w sprawie upadłości spółki Arion Szpitale
Sąd Rejonowy Lublin Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, IX Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, postanowieniem z dnia 21 kwietnia 2021 roku, ogłosił upadłość Arion Szpitale Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ze skutkiem na dzień 12 marca 2018 roku. Postanowienie jest nieprawomocne.
w piątek, godzina 08:21 Tereszpol
Wojewoda lubelski odwiedził tereny dotknięte skutkami nawałnicy
w środę, godzina 09:23 Biłgoraj
Nadleśniczy odpowiada na pismo burmistrza w sprawie lasu
28 kwietnia 2021 Kraj
Nowe zasady już od 1 maja. Dzieci wracają do szkół, otwarte hotele i restauracje
W środowe przedpołudnie 28 kwietnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której przekazane zostały informacje o dalszych krokach podejmowanych przez rząd związanych z luzowaniem obostrzeń. Wraca handel, a dzieci znów będą chodzić do szkół. Co jeszcze się zmienia?
w piątek, godzina 10:46 Lubelszczyzna
Najnowsze dane dot. zakażeń SARS-CoV-2
we wtorek, godzina 12:59 Powiat
Alarmy bombowe w ośmiu szkołach
w niedzielę, godzina 17:56 Tereszpol
Trwa usuwanie skutków wichury [AKTUALIZACJA]
Najprawdopodobniej trąba powietrzna przeszła nad gminą Tereszpol. W miejscowości Tereszpol Zygmunty silny wiatr uszkodził domy mieszkalne, stodoły i budynki gospodarcze, ogrodzenia posesji oraz zaparkowane przy domach samochody.
w czwartek, godzina 11:02 Lubelszczyzna
Rośnie liczba zakażonych koronawirusem. 23 przypadki śmiertelne na Lubelszczyźnie
we wtorek, godzina 10:02 Tarnogród
"Lot" motocyklem zakończył w szpitalu
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj