REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2021.11.02 09:59 | aktualizacja: 2021.11.02 10:00

Petycja w sprawie budowy ścieżki rowerowej

Do władz powiatu biłgorajskiego trafiła petycja mieszkańców w sprawie wybudowania ścieżki rowerowej pomiędzy Biłgorajem a Smólskiem. Swój wniosek argumentują przede wszystkim bezpieczeństwem użytkowników dróg.
Petycja w sprawie budowy ścieżki rowerowej

- Jako przedstawiciel mieszkańców apeluję do władz powiatu o uwzględnienie w planach inwestycyjnych oraz możliwego szybkie g o wykonania pobocza w formie ścieżki rowerowej na trasie Smólsko - Biłgoraj - czytamy w piśmie skierowanym do Zarządu Powiatu.

Wniosek ten powstał ponieważ, jak informują mieszkańcy, z każdym rokiem na tym obszarze wzrasta liczba osób korzystających z drogi. Natężenie ruchu samochodowego w ostatnim czasie zwiększyło się znacznie, co przekłada się na bezpieczeństwo.

- Być może statystyki policyjne nie odzwierciedlają w pełni tego problemu, gdyż nie zawsze takie przypadki są zgłaszane na policję, często widoczne ślady hamowania. Biorąc pod uwagę dotychczasowe zdarzenia, a także wyniki przeciwdziałania wypadkom przez z obowiązane do tego służby, które to przynoszą znikome skutki. Nasze społeczeństwo stoi na stanowisku, że w zaistniałej sytuacji budowy ścieżki rowerowej jest jedynym ro z wiązaniem, które podniesie bezpieczeństwo użytkowników drogi - piszą dalej mieszkańcy.

Dodają jeszcze, że zdają sobie sprawę z kosztów bodowy, jednak, jak przekonują, że "życia ludzkiego nie da się przełożyć na kwoty finansowe, jak to ostatnio się zdarza, a każde życie uratowane poprzez właściwe inwestowanie środków publicznych jest najważniejsze".

A co Państwo uważają o tym pomyśle? Czy budowa ścieżki rowerowej w tym miejscu jest niezbędną inwestycją?

red.
red. dodany 2 listopada 2021
 
Odsłon: 6546

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (3)

LBL
Oceniano 12 razy  +8
Oczywiście, że robić. Po zrobieniu nowego asflatu na tej drodze stała się ona dużo bardziej niebezpieczna do podróżowania. Większość kierowców traktuje tę drogę jak autostradę i jadąc 90 km/h jest się wyprzedzanym przez prawie każdego.
Zasadniczo nie powinno być pytania robić czy nie robić, bo według mnie na takich ważniejszych drogach zawsze ruch rowerowy/pieszy powinien być oddzielony od ruchu samochodowego. Tak samo powinny być zbudowane bezpieczne drogi rowerowe do Frampola i dalej do Wysokiego, do Tarnogrodu (ta akurat będzie niedługo), do Harasiuk, do Józefowa, do Zwierzyńca, a dalej przez Szczebrzeszyn (tu już jest) aż do Zamościa.
Drakkar
Oceniano 2 razy  0
altpa@orange.pl
Oceniano 17 razy  +11
Codziennie pokonuję tą trasę minimum dwa razy i zawsze są problemy z rowerzystami szczególnie w wieczorowej porze często rowery nieoświetlone, kierowcy bez kamizelki, szczególnie w czasie wekendów droga ta jest bardzo często używana przez rowerzystów. Faktem jest że droga jest wąska a czasami na niej trafi się TIR z którym się ciężko wyminąć ale cięzko jest też wyminąć grupę rowerzystów. Bardzo dobry pomysł i na czasie
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 16:28 Biłgoraj
Biłgorajskie obchody Dnia Strażaka [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
We wtorek 30 maja, w Biłgorajskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Były Odznaczenia i życzenia satysfakcji ze służby.
dzisiaj, 08:17 Biłgoraj
Plac zabaw w centrum miasta zmieni wygląd
w czwartek, godzina 10:21 Biłgoraj
39-latek aresztowany za groźby wobec sąsiadów
w sobotę, godzina 20:51 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
dzisiaj, 07:50 Biłgoraj
55 500 zł dla 12 grantobiorców
dzisiaj, 07:11 Zamch
Święto szkoły w Zamchu
24 maja 2023 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
w czwartek, godzina 08:28 Goraj
Dyrektor powołana na kolejną kadencję
we wtorek, godzina 09:36 Szyszków
Pijany kierowca forda wjechał w budynek
24 maja 2023 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
w czwartek, godzina 07:10 Osuchy
Inwestycja za 13 mln zł ruszyła pełna parą
w czwartek, godzina 15:28 Biłgoraj
Piąty Dzień Dziecka i Rodziny w Wiosce Dziecięcej SOS
w niedzielę, godzina 22:04 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
w czwartek, godzina 08:53 Biłgoraj
Powstał w '82 roku. W sobotę jubileusz 40-lecia istnienia
we wtorek, godzina 10:19 Aleksandrów
Pożar domu w Aleksandrowie
w sobotę, godzina 11:47 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
w środę, godzina 09:56 Józefów
Wybrano wykonawcę przebudowy dróg
w środę, godzina 14:21 Biłgoraj
"Dzielnicowy Roku" po pierwszym etapie
25 maja 2023 Biłgoraj
Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcami
W czwartkowe popołudnie 25 maja odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy ul. Bagiennej. Władze miasta mają w planach wykonanie ciągu pieszego i drogi dla rowerzystów. Już na początku rozgorzała prawdziwa awantura.
w środę, godzina 14:43 Biłgoraj
Prezes KRUS w Biłgoraju
w czwartek, godzina 08:59 Biłgoraj
Ogromny sukces 8-latki
we wtorek, godzina 11:47 Biłgoraj
Międzygminne porozumienie podpisane
Partnerstwo "Gminy Powiatu Biłgorajskiego dla Rozwoju Gospodarczego" to projekt, który ma pomóc w rozwoju gmin. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane podczas spotkania, które odbyło się we wtorkowe przedpołudnie 30 maja, w Urzędzie Miasta w Biłgoraju. Zaprezentowano też projekt Strategii IIT.
19 maja 2023 Biłgoraj
Budynek zniknął
w środę, godzina 07:17 Biłgoraj
Złoty indeks dla Miłosza
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika