REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2021.11.02 09:59 | aktualizacja: 2021.11.02 10:00

Petycja w sprawie budowy ścieżki rowerowej

Do władz powiatu biłgorajskiego trafiła petycja mieszkańców w sprawie wybudowania ścieżki rowerowej pomiędzy Biłgorajem a Smólskiem. Swój wniosek argumentują przede wszystkim bezpieczeństwem użytkowników dróg.
Petycja w sprawie budowy ścieżki rowerowej

- Jako przedstawiciel mieszkańców apeluję do władz powiatu o uwzględnienie w planach inwestycyjnych oraz możliwego szybkie g o wykonania pobocza w formie ścieżki rowerowej na trasie Smólsko - Biłgoraj - czytamy w piśmie skierowanym do Zarządu Powiatu.

Wniosek ten powstał ponieważ, jak informują mieszkańcy, z każdym rokiem na tym obszarze wzrasta liczba osób korzystających z drogi. Natężenie ruchu samochodowego w ostatnim czasie zwiększyło się znacznie, co przekłada się na bezpieczeństwo.

- Być może statystyki policyjne nie odzwierciedlają w pełni tego problemu, gdyż nie zawsze takie przypadki są zgłaszane na policję, często widoczne ślady hamowania. Biorąc pod uwagę dotychczasowe zdarzenia, a także wyniki przeciwdziałania wypadkom przez z obowiązane do tego służby, które to przynoszą znikome skutki. Nasze społeczeństwo stoi na stanowisku, że w zaistniałej sytuacji budowy ścieżki rowerowej jest jedynym ro z wiązaniem, które podniesie bezpieczeństwo użytkowników drogi - piszą dalej mieszkańcy.

Dodają jeszcze, że zdają sobie sprawę z kosztów bodowy, jednak, jak przekonują, że "życia ludzkiego nie da się przełożyć na kwoty finansowe, jak to ostatnio się zdarza, a każde życie uratowane poprzez właściwe inwestowanie środków publicznych jest najważniejsze".

A co Państwo uważają o tym pomyśle? Czy budowa ścieżki rowerowej w tym miejscu jest niezbędną inwestycją?

red.
red. dodany 2 listopada 2021
 
Odsłon: 7105

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (3)

LBL
Oceniano 12 razy  +8
Oczywiście, że robić. Po zrobieniu nowego asflatu na tej drodze stała się ona dużo bardziej niebezpieczna do podróżowania. Większość kierowców traktuje tę drogę jak autostradę i jadąc 90 km/h jest się wyprzedzanym przez prawie każdego.
Zasadniczo nie powinno być pytania robić czy nie robić, bo według mnie na takich ważniejszych drogach zawsze ruch rowerowy/pieszy powinien być oddzielony od ruchu samochodowego. Tak samo powinny być zbudowane bezpieczne drogi rowerowe do Frampola i dalej do Wysokiego, do Tarnogrodu (ta akurat będzie niedługo), do Harasiuk, do Józefowa, do Zwierzyńca, a dalej przez Szczebrzeszyn (tu już jest) aż do Zamościa.
Drakkar
Oceniano 2 razy  0
altpa@orange.pl
Oceniano 17 razy  +11
Codziennie pokonuję tą trasę minimum dwa razy i zawsze są problemy z rowerzystami szczególnie w wieczorowej porze często rowery nieoświetlone, kierowcy bez kamizelki, szczególnie w czasie wekendów droga ta jest bardzo często używana przez rowerzystów. Faktem jest że droga jest wąska a czasami na niej trafi się TIR z którym się ciężko wyminąć ale cięzko jest też wyminąć grupę rowerzystów. Bardzo dobry pomysł i na czasie
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
21 lutego 2024 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
dzisiaj, 08:17 Majdan Stary
Muzyk z Majdanu chce wydać płytę patriotyczną. Trwa zbiórka
w niedzielę, godzina 13:19 Biłgoraj
Kilkaset osób stanęło na starcie Biegu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych [NOWE ZDJĘCIA]
22 lutego 2024 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
24 lutego 2024 Obsza
Akcyza do zwrotu
dzisiaj, 07:53 Józefów
Konkurs wielkanocny ogłoszony
w niedzielę, godzina 16:56 Biłgoraj
Kampania już widoczna na ulicach miasta
Jutro, czyli 4 marca mija termin rejestracji list kandydatów na radnych do rad powiatu, gmin, czy miast. Wiele osób już ogłosiło swój start, uśmiechając się z plakatów, które zostały rozwieszone przy głównych ulicach. Kampania się rozkręca i nie trwa już wyłącznie w internecie.
w niedzielę, godzina 08:57 Powiat
7 miejscowości bez prądu
w sobotę, godzina 10:35 Biłgoraj
"Medyk" zaprosił na Dzień Kobiet [NOWE ZDJĘCIA]
25 lutego 2024 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
w piątek, godzina 10:36 Harasiuki
Biłgorajanka zapłaci 2,5 tys. zł za zbyt szybką jazdę
w środę, godzina 17:18 Biłgoraj
Sekretarz przechodzi na emeryturę. Pożegnali go pracownicy Urzędu Miasta
w piątek, godzina 08:33 Biłgoraj
Jarosław Lipiec zastępcą dyrektora lubelskiego oddziału ARiMR
W czwartek 29 lutego, radny Rady Powiatu i dotychczasowy pracownik biłgorajskiego biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Jarosław Lipiec odebrał powołanie na stanowisko zastępcy dyrektora lubelskiego oddziału największej agencji płatniczej w Polsce.
24 lutego 2024 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
w sobotę, godzina 11:05 Lubelszczyzna
Finał Miss Polonia Województwa Lubelskiego już jutro. O koronę powalczą także mieszkanki powiatu
w piątek, godzina 15:25 Biłgoraj
Biłgoraj w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
W piątek 1 marca, z udziałem przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, kombatantów, młodzieży szkolnej oraz mieszkańców Biłgoraja, odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
we wtorek, godzina 15:37 Majdan Stary
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
w piątek, godzina 13:42 Biłgoraj
Kierująca suzuki wymusiła pierwszeństwo, trafiła do szpitala
25 lutego 2024 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
we wtorek, godzina 13:34 Biłgoraj
Jest praca w Urzędzie Miasta
24 lutego 2024 Biłgoraj
Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika