REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2022.10.07 09:54 | aktualizacja: 2022.09.20 09:35

Powstanie droga rowerowa z Biłgoraja do Smólska?

Taki wniosek mają mieszkańcy miejscowości w gminie Biłgoraj. Chcą, by uwzględnić w przyszłorocznym budżecie powiatu budowę ciągu pieszo - rowerowego wzdłuż odcinka drogi powiatowej Biłgoraj - Smólsko.
Powstanie droga rowerowa z Biłgoraja do Smólska?

- Działając w interesie i na rzecz mieszkańców Smólska Dużego i Smólska Małego wnosimy wnosimy petycję w sprawie wykonania kosztorysu i uwzględnienia w przyszłorocznym budżecie powiatu budowy ciągu pieszego wzdłuż odcinka drogi powiatowej - napisali mieszkańcy wsi w gminie Biłgoraj.

Trasa na odcinku między Biłgorajem a Smólskiej jest alternatywą dla głównej drogi wojewódzkiej nr 835, a przez to jest często wykorzystywana przez mieszkańców. Ruch zarówno samochodowy, jak i rowerowy jest spory. Poruszania się cyklistom nie ułatwia brak poboczy.

- Za koniecznością zbudowania wnioskowanej ścieżki pieszo - rowerowej przemawia istniejąca rzeczywistość, że często dla mieszkańców okolicy rower jest jedynym dostępnym środkiem lokomocji, gdyż komunikacja autobusowa pomiędzy tymi miejscowościami istnieje w bardzo małym zakresie - napisali mieszkańcy w piśmie skierowanym do Starostwa Powiatowego, dodając, że droga ta ma dużą liczbę zakrętów, co sprawia, że poruszanie się przez niechronionych użytkowników ruchu drogowego jest bardzo niebezpieczne.

- Naszym zdaniem inwestycja ta, nie dość, że ułatwi życie mieszkańcom, wpłynie na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego to ma szansę przyczynić się do rozwoju postaw proekologicznych - dodają mieszkańcy.

A czy Państwo uważają, że chodnik wraz ze ścieżką rowerową jest potrzebną inwestycja w tym miejscu?

red.
red. dodany 7 października 2022
 
Odsłon: 2647

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (1)

LBL
Oceniano 12 razy  +8
Oczywiście, że jest potrzebna. Ogólnie każda droga wylotowa z miasta powinna mieć obok drogę dla rowerów tak jak wylot na Tarnogród.
.
Tak samo potrzebna jest ścieżka rowerowa do Frampola przy DW835.
Aż strach patrzeć jak przy natężeniu ruchu kilkanaście tysięcy aut na dobę, w tym setet ciężarówek jadących 90 km/h próbuje się przecisnąć jakiś rowerzysta.
.
Dla bezpieczeństwa rowerzystów i komfortu kierowcó ścieżki rowerowe powinny być przy drogach:
Biłgoraj - Frampol
Biłgoraj - Tarnogród (tu jest)
Biłgoraj - Zwierzyniec
Biłgoraj = Harasiuki
Biłgoraj - Smólsko
Biłgoraj - Dąbrowica
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 16:28 Biłgoraj
Biłgorajskie obchody Dnia Strażaka [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
We wtorek 30 maja, w Biłgorajskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Były Odznaczenia i życzenia satysfakcji ze służby.
dzisiaj, 08:17 Biłgoraj
Plac zabaw w centrum miasta zmieni wygląd
w czwartek, godzina 10:21 Biłgoraj
39-latek aresztowany za groźby wobec sąsiadów
w sobotę, godzina 20:51 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
dzisiaj, 07:50 Biłgoraj
55 500 zł dla 12 grantobiorców
dzisiaj, 07:11 Zamch
Święto szkoły w Zamchu
24 maja 2023 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
w czwartek, godzina 08:28 Goraj
Dyrektor powołana na kolejną kadencję
we wtorek, godzina 09:36 Szyszków
Pijany kierowca forda wjechał w budynek
24 maja 2023 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
w czwartek, godzina 07:10 Osuchy
Inwestycja za 13 mln zł ruszyła pełna parą
w czwartek, godzina 15:28 Biłgoraj
Piąty Dzień Dziecka i Rodziny w Wiosce Dziecięcej SOS
w niedzielę, godzina 22:04 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
w czwartek, godzina 08:53 Biłgoraj
Powstał w '82 roku. W sobotę jubileusz 40-lecia istnienia
we wtorek, godzina 10:19 Aleksandrów
Pożar domu w Aleksandrowie
w sobotę, godzina 11:47 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
w środę, godzina 09:56 Józefów
Wybrano wykonawcę przebudowy dróg
w środę, godzina 14:21 Biłgoraj
"Dzielnicowy Roku" po pierwszym etapie
25 maja 2023 Biłgoraj
Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcami
W czwartkowe popołudnie 25 maja odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy ul. Bagiennej. Władze miasta mają w planach wykonanie ciągu pieszego i drogi dla rowerzystów. Już na początku rozgorzała prawdziwa awantura.
w środę, godzina 14:43 Biłgoraj
Prezes KRUS w Biłgoraju
w czwartek, godzina 08:59 Biłgoraj
Ogromny sukces 8-latki
we wtorek, godzina 11:47 Biłgoraj
Międzygminne porozumienie podpisane
Partnerstwo "Gminy Powiatu Biłgorajskiego dla Rozwoju Gospodarczego" to projekt, który ma pomóc w rozwoju gmin. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane podczas spotkania, które odbyło się we wtorkowe przedpołudnie 30 maja, w Urzędzie Miasta w Biłgoraju. Zaprezentowano też projekt Strategii IIT.
19 maja 2023 Biłgoraj
Budynek zniknął
w środę, godzina 07:17 Biłgoraj
Złoty indeks dla Miłosza
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika