REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2022.10.07 09:54 | aktualizacja: 2022.09.20 09:35

Powstanie droga rowerowa z Biłgoraja do Smólska?

Taki wniosek mają mieszkańcy miejscowości w gminie Biłgoraj. Chcą, by uwzględnić w przyszłorocznym budżecie powiatu budowę ciągu pieszo - rowerowego wzdłuż odcinka drogi powiatowej Biłgoraj - Smólsko.
Powstanie droga rowerowa z Biłgoraja do Smólska?

- Działając w interesie i na rzecz mieszkańców Smólska Dużego i Smólska Małego wnosimy wnosimy petycję w sprawie wykonania kosztorysu i uwzględnienia w przyszłorocznym budżecie powiatu budowy ciągu pieszego wzdłuż odcinka drogi powiatowej - napisali mieszkańcy wsi w gminie Biłgoraj.

Trasa na odcinku między Biłgorajem a Smólskiej jest alternatywą dla głównej drogi wojewódzkiej nr 835, a przez to jest często wykorzystywana przez mieszkańców. Ruch zarówno samochodowy, jak i rowerowy jest spory. Poruszania się cyklistom nie ułatwia brak poboczy.

- Za koniecznością zbudowania wnioskowanej ścieżki pieszo - rowerowej przemawia istniejąca rzeczywistość, że często dla mieszkańców okolicy rower jest jedynym dostępnym środkiem lokomocji, gdyż komunikacja autobusowa pomiędzy tymi miejscowościami istnieje w bardzo małym zakresie - napisali mieszkańcy w piśmie skierowanym do Starostwa Powiatowego, dodając, że droga ta ma dużą liczbę zakrętów, co sprawia, że poruszanie się przez niechronionych użytkowników ruchu drogowego jest bardzo niebezpieczne.

- Naszym zdaniem inwestycja ta, nie dość, że ułatwi życie mieszkańcom, wpłynie na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego to ma szansę przyczynić się do rozwoju postaw proekologicznych - dodają mieszkańcy.

A czy Państwo uważają, że chodnik wraz ze ścieżką rowerową jest potrzebną inwestycja w tym miejscu?

red.
red. dodany 7 października 2022
 
Odsłon: 3184

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (1)

LBL
Oceniano 12 razy  +8
Oczywiście, że jest potrzebna. Ogólnie każda droga wylotowa z miasta powinna mieć obok drogę dla rowerów tak jak wylot na Tarnogród.
.
Tak samo potrzebna jest ścieżka rowerowa do Frampola przy DW835.
Aż strach patrzeć jak przy natężeniu ruchu kilkanaście tysięcy aut na dobę, w tym setet ciężarówek jadących 90 km/h próbuje się przecisnąć jakiś rowerzysta.
.
Dla bezpieczeństwa rowerzystów i komfortu kierowcó ścieżki rowerowe powinny być przy drogach:
Biłgoraj - Frampol
Biłgoraj - Tarnogród (tu jest)
Biłgoraj - Zwierzyniec
Biłgoraj = Harasiuki
Biłgoraj - Smólsko
Biłgoraj - Dąbrowica
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 18:36 Region
Zmiany personalne w parafiach [LISTA]
W piątek 21 czerwca biskup Marian Rojek ogłosił decyzje personalne dotyczące kapłanów diecezji zamojsko-lubaczowskiej. W jakich parafiach będą zmiany?
dzisiaj, 08:46 Powiat
Alert trzeciego stopnia dla powiatu
dzisiaj, 16:52 Powiat
Burze nad powiatem. 12 interwencji w niecałe 4 godziny
we wtorek, godzina 14:30 Dereźnia Solska
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
Wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jan Pawła II w Dereźni Solskiej Zofia Bielak odchodzi na emeryturę. W sali gimnastycznej dereźniańskiej placówki odbyło się dzisiaj uroczyste i wzruszające pożegnanie.
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
w piątek, godzina 15:00 Rogale
Zderzenie 3 pojazdów. Służby w akcji [AKTUALIZACJA]
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w piątek, godzina 14:27 Nadrzecze
Pożar auta na drodze wojewódzkiej
dzisiaj, 13:45 Osuchy
Największa patriotyczna uroczystość w regionie - Osuchy 2024
w środę, godzina 13:12 Kraj
Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Romanowskiemu
Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał dzisiaj do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.
we wtorek, godzina 13:10 Kraj
Złóż wniosek do końca czerwca, żeby nie stracić pieniędzy
w czwartek, godzina 14:40 Hedwiżyn
Uroczyste pożegnanie długoletniej dyrektor
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w czwartek, godzina 18:47 Region
W piątek biskup ogłosi zmiany personalne w parafiach
w piątek, godzina 13:15 Biłgoraj
Wakacje czas zacząć
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
dzisiaj, 13:17 Biłgoraj
Rajd pamięci partyzantów
w czwartek, godzina 10:29 Biłgoraj
Kierowca ciężarówki "zgubił" naczepę
15 czerwca 2024 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
w środę, godzina 15:03 Korczów
Dyrektor odchodzi na emeryturę po blisko 25 latach pracy
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika