REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2022.01.17 10:25 | aktualizacja: 2022.01.17 10:24

Czym jest leasing? Jak skorzystać z najlepszych usług leasingu dla firm w 2022 roku?

Instytucja leasingu jest raczej dobrze znaną opcją, z której często korzystają firmy i przedsiębiorcy w Polsce. W końcu to rozwiązanie bardzo korzystne w przypadku zakupu maszyn, samochodów, sprzętu czy nawet modernizacji sieci energetycznej i cieplnej. Z czym jednak dokładnie je się leasing?
Czym jest leasing? Jak skorzystać z najlepszych usług leasingu dla firm w 2022 roku?

Jak każda decyzja biznesowa, leasing dla firmy wymaga odpowiedniej dozy rozsądnej analizy. Jest to jednak bezpieczne narzędzie, które szeroko wykorzystuje się w biznesach z pełnego spektrum branż. W końcu kosztowna modernizacja sprzętu czy zakup pojazdów zdarzają się w każdej firmie od czasu do czasu. Skala tych inwestycji oczywiście będzie różna, ale ich idea jest bardzo uniwersalna. Jedną z najpopularniejszych firm oferujących leasing jest Alior Leasing, o którego usługach przeczytasz na stronie: https://www.firmowakasa.pl/leasing/firmy-leasingowe/alior-leasing/.

Finansowe metody wsparcia dla biznesów

Kredyty i leasing to nie jedyne sposoby na finansowanie przedsięwzięć, zwiększanie płynności finansowej przedsiębiorstwa i wychodzenie z przeróżnych okoliczności "z tarczą". Oczywiście te wymienione wyżej formy usług finansowych są zdecydowanie najpopularniejsze i cieszą się największym zaufaniem tych, którzy z nich potencjalnie skorzystają.

Jesteśmy bowiem społeczeństwem na tyle obytym z kredytami, że na niewielkiej grupie robią one obecnie wrażenie. Sam ten termin i koncepcja spłaty nie są specjalnie przerażające, a raczej stały się nieodzownym elementem zarządzania finansami prywatnymi i firmowymi.

Mniej popularną metodą zdobywania środków jest faktoring. To koncepcja wsparcia firm, która polega na przekazaniu firmowych faktur partnerowi (faktorowi) ze wskazanym odroczonym terminem zapłaty. W sytuacji, w której taka firma nie chce lub nie może czekać na zapłatę, lub też ma z nią kłopoty, może niemal z miejsca uzyskać pieniądze od faktora. Oczywiście trzeba je zwrócić w odpowiednim czasie (po opłaceniu faktury przez klienta lub kontrahenta), zostawiając faktorowi umówioną wcześniej część zysków.

Czym jest faktoring odwrotny?

Faktoring odwrotny jest bardzo ciekawą opcją dla osób, których biznesy dopiero się rozkręcają lub mają chwilowe kłopoty ze spłatą zobowiązań, na przykład na rzecz dostawców. Faktoring odwrotny pozwala w tym wypadku spłacić zobowiązania i to faktorowi konieczne będzie spłacenie długu.

Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że nie ma takiej definicji, jak wykupienie długu. Wszystko odbywa się bez zawiadomień o cesji i nie wymaga weryfikowania umów. Sprawdź: Faktoring odwrotny — przydatne narzędzie w Twojej firmie.

Korzystanie z takich form finansowania zdecydowanie powinno być bardziej znormalizowane, bo to najzwyczajniej w świecie bardzo przydatna usługa. Pozwala ona utrzymać płynność finansową biznesu, a więc sprawia, że brak w nim przestojów, a relacje z kontrahentami i dostawcami pozostają nienaruszone. Bardzo często bowiem opóźnienia w opłatach osłabiają współprace, narażając je nawet na zerwanie. Faktoring odwrotny jest dokładnie tym, co pozwala z takich kłopotów się wywinąć.

Red.
Red. dodany 17 stycznia 2022
 
Odsłon: 934

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (1)

barbara2424
  0
Kredyt dla firm to bardzo popularne rozwiązanie, ale wcale nie najlepsze. Finansowanie przedsiębiorstwa może przebiegać na wiele różnych sposobów, jednym z nich jest na przykład faktoring. Bibby Financial Services to firma faktoringowa z 20-letnim doświadczeniem, która pomoże Ci odzyskać gotowkę zamrożoną w fakturach. Faktoring odwrotny to tylko jeden przykład tego, jak możemy Ci pomóc. Jeśli Twojej firmie brakuej gotówki, polecamy faktoring w Bibby Financial Services.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
15 marca 2023 Biłgoraj
Powiat ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów RCEZ i ZSBiO
Zarząd Powiatu podjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów na stanowiska dyrektorów dwóch szkół ponadpodstawowych. Kandydaci mogą składać dokumenty do 29 marca, do godz. 9.
dzisiaj, 07:10 Majdan Stary
Jubileuszowa akcja poboru krwi w Majdanie Starym
we wtorek, godzina 12:18 Biłgoraj
Zawodowy strzał w 10!
14 marca 2023 Osuchy
Podpisano umowę na budowę Muzeum Partyzantów Polskich
Wkrótce rozpoczną się prace przy przebudowie budynku dawnej szkoły w Osuchach, gdzie ma powstać muzeum poświęcone partyzantom i żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego. Inwestycja kosztować będzie ponad 12 mln zł. Umowa z wykonawcą została podpisana we wtorek 14 marca.
we wtorek, godzina 10:27 Biłgoraj
Andrzej Borowiec nowym szefem lubelskich lasów
w poniedziałek, godzina 09:12 Biłgoraj
Przebudowa trasy 858. W czwartek spotkanie informacyjne
13 marca 2023 Biłgoraj
Radni przyjęli uchwałę w obronie św. Jana Pawła II
W poniedziałkowe popołudnie 13 marca odbyła się sesja Rady Powiatu. Podczas obrad radni przez aklamację przyjęli uchwałę, w której wyrazili swoje stanowisko w sprawie ataków na św. Jana Pawła II.
we wtorek, godzina 07:45 Biłgoraj
Kolejna okazja, by otrzymać sadzonkę
w niedzielę, godzina 11:49 Pisklaki
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w akcji sprzątania Tanwi
w piątek, godzina 11:48 Potok Górny
Tragiczny finał poszukiwań
W czwartek 16 marca policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia 68-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Potok Górny. Poszukiwania zakończyły się po godzinie, odnaleziono ciało mężczyzny.
we wtorek, godzina 09:11 Biłgoraj
Dzień Otwarty w KLO
w poniedziałek, godzina 09:33 Biłgoraj
Wyższe opłaty za egzaminy na prawo jazdy
11 marca 2023 Biłgoraj
Sportowy Dzień Kobiet [NOWE ZDJĘCIA]
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju zaprosił wszystkie panie do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Były wspólne ćwiczenia, ale też konkursy z nagrodami. Gościem specjalnym wydarzenia była Małgorzata Mączyńska.
w poniedziałek, godzina 20:15 Biłgoraj
Jakie są najważniejsze problemy mieszkańców osiedla Bagienna?
w sobotę, godzina 11:00 Ciosmy
Mężczyzna poszkodowany podczas wycinki drzew
13 marca 2023 Biłgoraj
Awantura o szlaban
W połowie ubiegłego roku pojawił się pomysł, by przy wjeździe od strony ul. Aptecznej ustawić szlaban, który miałby ograniczyć przejazd drogą wewnętrzną. Wnioskujący o takie rozwiązanie mieszkańcy dwóch bloków uzasadniali to dużym natężeniem ruchu. Awantura dotycząca tego szlabanu wybuchła podczas zebrania rady osiedla. Przetarg już rozstrzygnięto, ale rada osiedla będzie składać wniosek o to, by rogatki nie ustawiać.
10 marca 2023 Biłgoraj
Ten budynek zniknie?
w niedzielę, godzina 08:17 Biłgoraj
Uczennica ZSZiO druga w kraju w konkursie języka angielskiego
10 marca 2023 Biłgoraj
Co dalej z petycją w obronie lasów biłgorajskich?
Mieszkańcy Biłgoraja nadal walczą o ograniczenie wycinki lasów w okolicach miasta. Podkreślają, że w Planie Urządzania Lasu na lata 2020 - 2029 zaplanowano wykonanie rębni zupełnych na powierzchni 1640 ha, czyli w ciągu obecnej dziesięciolatki zaplanowano do wycięcia o 72 ha powierzchni więcej, niż w ciągu poprzednich 20 lat.
10 marca 2023 Biłgoraj
Poznaliśmy laureatów Biłgorajskich Sit Przedsiębiorczości
w niedzielę, godzina 11:06 Gmina Biłgoraj
Poszukiwania seniorki zakończone
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika