REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2022.06.29 18:36 | aktualizacja: 2022.06.29 18:39

Spotkanie z wicemarszałek Sejmu

W środowe popołudnie 29 czerwca do Biłgoraja przyjechała Małgorzata Kidawa - Błońska. Wicemarszałek Sejmu towarzyszył Krzysztof Grabczuk, poseł na Sejm z ramienia Koalicji Obywatelskiej oraz były poseł Stanisław Żmijan. Spotkanie z mieszkańcami odbyło się w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury.
Spotkanie z wicemarszałek Sejmu

W środę 29 czerwca mieszkańcy Ziemi Biłgorajskiej mieli okazję do rozmowy z Małgorzatą Kidawą-Błońską, wicemarszałek Sejmu.

Otwarte spotkanie w Biłgorajskim Centrum Kultury, w którym udział wziął także poseł na Sejm Krzysztof Grabczuk zaplanowano na godz. 17.00.

- Spotkanie to okazja do możliwości zadania pytań i uzyskania informacji na temat pracy Prezydium Sejmu, pracy posła, współpracy z innymi klubami parlamentarnymi, a także programu PO i jej kondycji przed zbliżającymi się wyborami - wyjaśniali organizatorzy.

Podczas wizyty marszałek poruszono najważniejsze obecnie kwestie.

- Dla mnie te spotkana to rozmowa, każdy może przyjść i powiedzieć to, co myśli, co mu się podoba, a co nie. Prawie na każdym takim spotkaniu, w różnych miejscach kraju poruszane są podobne kwestie - powiedziała w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Małgorzata Kidawa - Błońska i dodała, że dla niej te najistotniejsze to tocząca się tuż za naszą granicą wojna, galopująca inflacja, czy kwestie energetyczne i zbliżająca się zima.

- Mieszkańcy poruszając ważne dla siebie tematy zawsze wiedzą co chcą, jednak chciałabym zwrócić uwagę na jedno, chcę zaapelować, by umieli się upomnieć o to, co dla nich najważniejsze, że w swoje ręce wzięli to, jaka Polska w przyszłości będzie. Pamiętajmy, że każdy głos na znaczenie, a zjednoczeni potrafimy robić wspaniałe rzeczy. Wszyscy wiemy, że w trudnych czasach potrafimy się jednoczyć i liczę na to, że znów wrócimy do swojej potęgi - dodała marszałek Sejmu.

Większość z nas już czuje pogorszenie jakości życia, chociażby przez gigantyczne wzrosty rat kredytów, czy cen w sklepach. Sen z powiek spędzają też kwestie wzrostu opłat np. za ogrzewanie. Czy opozycja ma pomysł jak zareagować, by powstrzymać dalsze postępowanie negatywnych trendów?

- Opozycja ma różne propozycje i różne rozwiązania, ale chcę bardzo wyraźnie podkreślić, że to rząd, a nie samorządy, za to odpowiada. Mamy już lato, najwyższy czas na konkrety np. gdzie będzie można kupić węgiel, czy będą dopłaty do opału. Rząd nie słucha tego co mówi opozycja, ale to na nich spadnie cała odpowiedzialność i apelujemy w Sejmie o to, by pokazali rozwiązania - mówi Kidawa - Błońska, odnosząc się do kwestii energetyki, natomiast mówić o inflacji stwierdziła: - Trzeba ograniczyć skutki dla Polaków. Każdy ma jakieś oszczędności, a pieniądze trzymane w banku tracą na wartości, nie tylko nie zarabiamy to jeszcze tracimy. Zaproponowaliśmy obligacje dla zwykłych obywateli oprocentowane w wysokości inflacji plus 1%, żeby zachęcić do oszczędzania. Budżety domowe nie wytrzymują też rosnących rat kredytów, dlatego zaproponowaliśmy spłatę kredytów na poziomie z grudnia ub.r. przed tą wielką podwyżką stóp procentowych. Padła też propozycja 20% podwyżki dla sfery budżetowej, czyli nauczycieli, personelu medycznego, czy urzędników. W ten sposób powstrzymamy odchodzenie tych ludzi z zawodu.

- Nikt naszych rad nie słucha - podsumowała marszałek.

red.
red. dodany 29 czerwca 2022
 
Odsłon: 4595

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (2)

bimbam
Oceniano 5 razy  +3
Tłumy normalnie :-) Czyżby nie nie mieli świadomości jakżeż zacna i przepełniona mądrością osoba ich odwiedza, hihihi...
Drakkar
Oceniano 5 razy  -5
Za wodzenie swołeczeństwa od lat za nos to Woland ma dla was specjalne miejsce i to bez wyjątku czy wy od kaczora czy od kaczki.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
29 lipca 2022 Biłgoraj
Zmiany kadrowe w biłgorajskiej straży
Lubelski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Grzegorz Alinowski z dniem 1 sierpnia 2022 r. powierzył pełnienie obowiązków komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju bryg. Dariuszowi Gęborysowi.
dzisiaj, 09:19 Józefów
BeeActive Race 2022
3 sierpnia 2022 Andrzejówka
Poszukiwania 17-latki zakończone
29 lipca 2022 Biłgoraj
Zmarł Bogdan Zwoliński
W piątek 29 lipca otrzymaliśmy wiadomość o śmierci Bogdana Zwolińskiego, wieloletniego komendanta Straży Miejskiej w Biłgoraju.
w niedzielę, godzina 12:01 Luchów Górny
Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego
we wtorek, godzina 09:27 Wola Różaniecka
Peugeot załadowany nielegalnym tytoniem
31 lipca 2022 Księżpol
W Księżpolu odkryto kapsułę czasu sprzed 170 lat
W pierwszej połowie lipca w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Księżpolu dokonano cennego odkrycia. W trakcie prac remontowych w prezbiterium odkryto kapsułę czasu.
we wtorek, godzina 12:43 Biłgoraj
Drifty, koncerty i pokaz laserów na pożegnanie starego autodromu
w poniedziałek, godzina 10:34 Biłgoraj
Mieszkaniec Biłgoraja odzyskał gotówkę
1 sierpnia 2022 Biłgoraj
Biłgorajanie uczcili powstańców
1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie. Słabo uzbrojone oddziały powstańcze prowadziły samotną walkę z przeważającymi siłami niemieckimi, zakończoną kapitulacją po 63 dniach. W 78. rocznicę tych wydarzeń hołd bohaterom oddali mieszkańcy Biłgoraja i okolic.
dzisiaj, 08:14 Tarnogród
"Pamiętnik z powstania warszawskiego" w interpretacji Dominiki Ostałowskiej
we wtorek, godzina 07:23 Biłgoraj
Spotkają się w Parku Nowakowskiego i na placu zabaw. Po co?
3 sierpnia 2022 Tarnogród
Zabytki archeologiczne w tarnogrodzkim parku
W centrum Tarnogrodu realizowany jest ostatni etap projektu pn. "Rewitalizacja w Gminie Tarnogród" polegającego na przebudowie Parku Miejskiego. W trakcie prac remontowych odkryte zostały zabytki archeologiczne.
w piątek, godzina 18:49 Biłgoraj
Znalezione pieniądze czekają na właściciela
we wtorek, godzina 10:42 Biłgoraj
Co z dodatkiem węglowym? Można już składać wnioski?
w poniedziałek, godzina 10:16 Biłgoraj
Uciekł z miejsca zdarzenia. Już został doprowadzony do prokuratury
Do tragicznego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w Luchowie Górnym. Kierujący mercedesem najechał na leżącego na jezdni 36-latka. 23-letni kierujący w niedzielę został doprowadzony do prokuratury. Postawiono mu zarzut nieudzielenia pomocy.
w sobotę, godzina 19:43 Potok Górny
Bitwa na regionalne smaki
w niedzielę, godzina 21:28 Górecko Kościelne
Brathanki gwiazdą 25. Festiwalu Maryjnego w Górecku [WYNIKI]
dzisiaj, 08:29 Biłgoraj
Strażnik poszukiwany
Jeszcze do przyszłego tygodnia można składać dokumenty w konkursie ogłoszonym przez burmistrza Biłgoraja na stanowisko strażnika miejskiego. Ile można zarobić i jakie są wymagania?
w niedzielę, godzina 13:35 Biłgoraj
Miłośnicy biegania i jazdy na rowerze wystartowali w biłgorajskim duathlonie [WYNIKI]
w piątek, godzina 11:40 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj