Uroczystości rozpoczął Jerzy Rusin, prezes Sądu Okręgowego w Zamościu.
Wśród zaproszonych gości znalazł się Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Grzegorz Wałejko - Gratuluję i dziękuję za ten trud inwestycyjny który wszyscy włożyli, aby ten budynek powstał - mówił podsekretarz Wałejko. Podkreślił także, że obecny czas jest bardzo dobrym okresem sądownictwa na Lubelszczyźnie, gdyż to kolejna inwestycja, która zostaje oddana w ostatnich dniach na tym terenie.
Także Wojewoda Lubelski Genowefa Tokarska, podkreśliła, że pierwsza połowa 2011 roku to okres bogaty inwestycyjnie - Szczególnie mnie cieszy ten budek, bo pamiętam go jeszcze sprzed remontu i wymagał odnowy. Pracownikom będzie się lepiej pracować, a dla interesantów też jest ważne, ze w przyjemnym otoczeniu będą załatwiać swoje sprawy. Wygląd budynku wpłynie też na estetykę tego miasta - stwierdziła Wojewoda.
Poświęcenia budynku dokonał ksiądz proboszcz Stanisław Budzyński.
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Grzegorz Wałecko, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Genowefa Tokarska, Wojewoda Lubelski, Zdzisław Sadurski, Prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, Marek Wolski, prezes Sądu Apelacyjnego w Lublinie oraz Jerzy Rusin, prezes Sądu Okręgowego w Zamościu.
Po uroczystościch goście wpisywali się do księgi pamiątkowej, a także podziwiali dokumentację fotograficzną kolejnych etapów przebudowy.
Budynek Sądu Rejonowego przy ul. Kościuszki 29 w Biłgoraju został oddany do użytku w dniu 19 lutego 1963 roku. Budynek posadowiony jest równolegle do ulic Kościuszki i 3-go Maja ma kształt litery H (dwa równoległe budynki połączone centralnie łącznikiem).
Powierzchnia użytkowanego budynku wynosiła 1633,54 m2, z czego Sąd Rejonowy zajmował 1287,16 m2, Prokuratura Rejonowa zajmowała powierzchnię 258 m2 (w poziomie II piętra i piwnicach) ponadto w budynku znajdowały się dwa lokale mieszkalne o łącznej powierzchni 88 m2.
Powierzchnia całkowita po rozbudowie wynosi 4.979,07 m2 z czego Sąd Rejonowy zajmuje powierzchnię 4.229,52 m2 zaś dla Prokuratury przewidziana jest pow.749,55 m2.
Całkowity koszt realizacji zadania inwestycyjnego wyniósł 19.815.718, 15 zł.
Według stanu na 31 grudnia 2010 roku na 74 etatach pracuje w nim 14 sędziów, 1 referendarz, 3 asystentów, 8 kuratorów, 41 urzędników, 6 pracowników obsługi. Funkcjonuje 5 wydziałów w których orzeka 14 sędziów i 1 referendarz.
Po przebudowie pracować może w nim 78 osób, w tym 19 sędziów i 1 referendarz.
~ tranzit | 0
Skromne miasteczko a jakze imponujacy gmach sadu. nN a Skromne miasteczko Ktos udowodnil, |
mastalerz | Oceniano 8 razy 0
Rozumiem że wyremontow
|
~ gerard | Oceniano 10 razy -2
jest co swietowac,
|