REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2023.06.07 09:56 | aktualizacja: 2023.06.07 09:56

Ekogroszek workowany - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Ogrzewanie domu ekogroszkiem to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Na co za zatem zwrócić uwagę przed jego zakupem? Jak przechowywać ekogroszek workowany? Odpowiadamy.
Ekogroszek workowany - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Jakie są plusy i minusy ekogroszku jako paliwa stałego?

Ekogroszek to rodzaj paliwa stałego, które zyskuje w Polsce coraz więcej zwolenników. Wynika to przede wszystkim z jego licznych zalet, wśród których należy wymienić przede wszystkim fakt, że ekogroszek jest ekonomiczny oraz ekologiczny. Dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji charakteryzuje go bowiem nie tylko wysoka wartość opałowa, ale również fakt, że w trakcie spalania do atmosfery emitowane jest znacznie mniej szkodliwych substancji niż w przypadku spalania tradycyjnego węgla. Wysoka kaloryczność przekłada się natomiast na mniejsze zużycie paliwa w sezonie grzewczym. Jakie minusy ma ekogroszek? Wadą może być przede wszystkim wyższa cena, jednak warto mieć świadomość, że rekompensuje ją wysoka wartość opałowa, co w efekcie pozwala ogrzewać dom taniej. Minusem może być także konieczność przechowywania paliwa co wymaga odpowiedniego miejsca. Problem ten rozwiązuje jednak ekogroszek workowany, który jest łatwy w przechowywaniu.

Jak kupować ekogroszek workowany - na co zwrócić uwagę przy wyborze producenta?

Decydując się na zakup ekogroszku workowanego warto postawić na paliwo wysokiej jakości. Należy zatem postawić na renomowanego producenta, który sprzedaje wyłącznie wysokiej jakości ekogroszek. Dla wielu osób istotna jest oczywiście również jego cena, czego potwierdzeniem może być popularność wyszukiwania w Internecie hasła: ekogroszek cena. Uwagę warto zatem zwrócić również na koszty transportu, ponieważ wpływają one na łączne wydatki związane z ogrzaniem budynku.

Odpowiednie przechowywanie ekogroszku - sposób na uniknięcie strat i utraty jakości paliwa

Ogrzewając dom ekogorszkiem należy pamiętać, że spalane paliwo musi być suche. Istotne staje się zatem odpowiednie przechowywanie ekogroszku, który powinien być magazynowany w suchym i zadaszonym miejscu. Oczywiście zdecydowanie łatwiej będzie przechowywać ekogroszek workowany, ponieważ można w ten sposób nie tylko uniknąć strat, ale również utraty jakości paliwa.

Podsumowując należy stwierdzić, że decydując się na zakup ekogroszku workowanego należy zapoznać się z opiniami o jego producencie, co pozwoli kupić paliwo wysokiej jakości. Istotne jest także przygotowanie odpowiedniego miejsca do przechowywania opału, dzięki czemu będzie on posiadał odpowiednie parametry.

Red.
Red. dodany 7 czerwca 2023
 
Odsłon: 885

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w czwartek, godzina 16:02 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
w czwartek, godzina 10:21 Biłgoraj
Miała prawie 2 promile. Twierdziła, że wypiła tylko jedno piwo
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
10 września 2023 Lipiny Górne-Borowina
100-lecie Lasów Państwowych. Uroczystości w Lipinach
W tym roku Lasy Państwowe świętują 100-lecie istnienia. Z tej okazji odbywają się uroczystości, mające na celu podkreślenie wagi wydarzenia. W niedzielę 10 września świętowano w powiecie biłgorajskim.
we wtorek, godzina 19:22 Biłgoraj
Zbiórka na sprowadzenie ciała
w środę, godzina 07:50 Lekkoatletyka
RCEZ na 3. miejscu w kraju
w czwartek, godzina 15:46 Biłgoraj
Promesy wręczone. Do powiatu trafiły miliony zł
W czwartkowe popołudnie 21 września, w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbędzie się wręczenie promes z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych edycja VI skierowana do samorządów, w których działały PGR-y.
w czwartek, godzina 10:58 Biłgoraj
Bezpłatne treningi na terenie OSiR
15 września 2023 Biłgoraj
Zmiana organizacji ruchu w Biłgoraju. Sypią się mandaty
w poniedziałek, godzina 08:31 Region
Utrudnienia na DK nr 74 za Frampolem
Kierowcy podróżujący "krajówką" za Frampolem muszą przygotować się na utrudnienia. Rozpoczęły się prace związane z budową pierwszej w regionie drogi w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.
w sobotę, godzina 09:04 Biłgoraj
Koncert przy fontannie. Zagrają młodzi muzycy z Biłgoraja
w niedzielę, godzina 08:43 Lubelszczyzna
Pociągi pojadą z Biłgoraja do Lublina - podpisano umowę na projekt linii
w poniedziałek, godzina 16:41 Powiat
Miliony na renowację kościołów w powiecie
W poniedziałek 18 września, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu biłgorajskiego oraz beneficjentów dotacji, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łącznie do naszego powiatu trafią środki w wysokości ponad 13 mln zł.
8 września 2023 Biłgoraj
11 nauczycieli odebrało awanse zawodowe
we wtorek, godzina 15:40 Biłgoraj
Marcin Daniec wystąpi w Biłgoraju [NOWY TERMIN]
w środę, godzina 16:09 Biłgoraj
"Jedynka" ma nowy sztandar
20 września to wyjątkowy dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. W związku z beatyfikacją patrona, kardynała Stefana Wyszyńskiego, tego dnia odbyła się uroczystość nadania placówce nowego sztandaru.
w środę, godzina 12:22 Wola Dereźniańska
Wielkie sprzątanie już w sobotę
w środę, godzina 09:23 Biłgoraj
Będą zbierać baterie na ulicach Biłgoraja
w niedzielę, godzina 20:54 Biłgoraj
Koncert przy fontannie przyciągnął prawdziwe tłumy
W niedzielny wieczór 17 września grupa biłgorajskich muzyków zaprosiła na nietypowe wydarzenie. Zaproponowano koncert przy fontannie na placu Wolności. "Alejki" wypełniły się publicznością.
15 września 2023 Olszanka
53-letni mężczyzna zmarł przygnieciony przez ciągnik
w czwartek, godzina 10:16 Osuchy
Dwie historyczne rocznice w Osuchach
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika