REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2023.07.20 09:51 | aktualizacja: 2023.07.20 18:26

"21 osób nie będzie decydować o bezpieczeństwie"

Ciąg dalszy przepychanek o chodnik, który ma powstać przy. ul. Bagiennej. Tym razem mieszkańcy osiedla napisali petycję popierającą inwestycję. - Nie może być tak, że liczba 21 osób niezadowolonych z inwestycji będzie decydować o bezpieczeństwie - napisali mieszkańcy.
"21 osób nie będzie decydować o bezpieczeństwie"

Takiego braku porozumienia w sprawie planowanej inwestycji w Biłgoraju chyba jeszcze nie było. Grupa niezadowolonych z projektu mieszkańców może zablokować jej wykonanie, a pieniądze leżą już na stole.

Chodzi o chodnik przy ul. Bagiennej. Starania o wykonanie tej inwestycji trwały bardzo długo, pojawiła się szansa na dofinansowanie, więc samorządy miasta i powiatu dogadały się, by wspólnie wykonać zadanie.

Zwołano zebranie mieszkańców i od razu okazało się, że tak łatwo nie będzie. Część z nich była niezadowolona z usytuowaniach ciągu pieszego, wnioskując o przeniesienie go na drugą stronę ulicy. Drugie spotkanie również nie przyniosło przełomu w tej sprawie. Relację z tych zebrań znajdą Państwo pod adresami: Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcamiBez porozumienia w sprawie chodnika na ul. Bagiennej. Inwestycja może nie powstać.

Pojawiła się kolejna petycja, w której mieszkańcy proszą wręcz i realizację zadania. W piśmie czytamy:

Jako przedstawiciele mieszkańców apelujemy do władz powiatu oraz miasta Biłgoraj o wykonanie tak potrzebnej inwestycji.

Z każdym rokiem na tym obszarze wzrasta liczba osób korzystających z drogi. Są to zarazem mieszkańcy osiedla Bagienna jak również mieszkańcy calego miasta i powiatu. Fakt ten powoduje nieustanne natężenie ruchu samochodowego, który w ostatnich latach (też za przyczyną otwarcia przejazdu na obwodnicę północną) zwiększył się kilkukrotnie. Prócz samochodów codziennie podążają tedy piesi: dorośli i dzieci, którzy zmierzają do szkoły, pracy, sklepu, kościoła czy przystanku autobusowego mieszczącego się na ulicy Lubelskiej.

Ponadto drogą poruszają się rowerzyści, dla których jednoślad jest jedynym środkiem transportu. Niejednokrotnie mieszkańcy osiedla Bagienna byli świadkami jak samochody pomimo ograniczeń prędkości przekraczają ją - co było bezpośrednim zagrożeniem zdrowia i życia przechodníów. Być może statystyki policyjne w pełni nie odzwierciedlają problemu, gdyż szybka prędkość pojazdu nie pozwala zobaczyć nr rej. samochodu.

Życie ludzkie i bezpieczeństwo w tej kwestii jest najważniejsze. Naszym zadaniemjest chronić nasze dzieci ale i osoby starsze przed zagrożeniami drogowymi, których efektem niejednokrotnie jest śmieć albo trwałe kalectwo. Dlatego z całego serca prosimy o przychylenie się do naszej prośby. Nie może być tak, ze liczba 21 osób niezadowolonych z inwestycji będzie decydować o bezpieczeństwie. Za realizacją inwestycji (lista w załączniku) podpisało się 169 osób, ta liczba sama mówi za siebie.

red.
red. dodany 20 lipca 2023
 
Odsłon: 2923

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
1 grudnia 2023 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
dzisiaj, 09:04 Lubelszczyzna
Nowe radiowozy na drogach, w tym nieoznakowana kia
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
1 grudnia 2023 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
dzisiaj, 13:24 Józefów
Prawie 3 mln zł na zadania publiczne
w piątek, godzina 08:33 Lubelszczyzna
Najgorsza sytuacja na drogach w okolicach Biłgoraja
30 listopada 2023 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
w środę, godzina 12:35 Biłgoraj
Urząd Miasta poszukuje pracownika
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Wytańczyły nagrody
2 grudnia 2023 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
w sobotę, godzina 14:03 Biłgoraj
Mikołajkowe bieganie [NOWE ZDJĘCIA]
we wtorek, godzina 08:26 Lekkoatletyka
Angelika Mach z minimum na igrzyska w Paryżu
dzisiaj, 11:13 Frampol
Będą debatować o ważnej kwestii. Można dołączyć
W przyszłym tygodniu, we Frampolu odbędzie się ważne spotkanie, na które zapraszają władze gminy. Będzie ono miało wpływ na przyszłość gospodarczą tego regionu.
w sobotę, godzina 12:32 Biłgoraj
Jubileuszowy Mikołajkowy Turniej Sportowy Osób Niepełnosprawnych
w piątek, godzina 17:26 Biłgoraj
Nowy pług wyruszy na ulice Biłgoraja
we wtorek, godzina 09:05 Biłgoraj
Jan Pyznarski i Krzysztof Halicki wydali oświadczenie dot. biłgorajskich zapiekanek
W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się zapiekankach, którymi od lat zajadają się mieszkańcy Biłgoraja i okolic. Okazuje się, że wokół tego produktu zrobiła się niemała afera. Właśnie dlatego wydane zostało oświadczenie.
dzisiaj, 08:17 Tarnogród
Mikołaj zawitał do Tarnogrodu
w sobotę, godzina 09:08 Biłgoraj
Zrzutka po pożarze. Rodzina prosi o pomoc
we wtorek, godzina 15:41 Biszcza
Nowy sekretarz wybrany
Zakończyło się postępowanie konkursowe na stanowisko sekretarza w gminie Biszcza. Kto spełnił wymagane warunki i będzie pełnić funkcję - najważniejszego po wójcie - urzędnika?
w sobotę, godzina 12:56 Biłgoraj
Mikołajowy zawrót głowy w Samorządowym Przedszkolu Nr 1
w środę, godzina 13:28 Korczów
Matka osierociła czwórkę dzieci. Szkoła w Korczowie apeluje o wsparcie
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika