REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2023.08.16 11:21 | aktualizacja: 2023.08.16 11:20

Co z chodnikiem na ul. Bagiennej? Radni zdecydują

Od maja trwa dyskusja o budowie chodnika na ulicy Bagiennej w Biłgoraju. Na najbliższej sesji Rady Miasta w tej sprawie wypowiedzą się radni. W programie obrad jest rozpatrzenie petycji zarówno sprzeciwiającej się, jak i popierającej inwestycję.
Co z chodnikiem na ul. Bagiennej? Radni zdecydują

Przypomnijmy:

W odpowiedzi na liczne apele, planowana jest budowa chodnika na ulicy Bagiennej w Biłgoraju. Na realizację inwestycji samorząd powiatu pozyskał już dofinansowanie, w kosztach partycypować ma też miasto. Łączny koszt inwestycji to około 1 mln zł.

Ciąg pieszo-rowerowy miałby powstać po stronie zabudowań. Te plany spotkały się ze sprzeciwem grupy mieszkańców. Informowaliśmy o tym w artykule pt. Petycja i spotkanie. Milionowa inwestycja zagrożona?.

W odpowiedzi na to stanowisko mieszkańcy osiedla Bagienna skierowali do władz petycję popierającą inwestycję. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem: "21 osób nie będzie decydować o bezpieczeństwie".

Stanowiska rozpatrzyła już komisja Komisja skarg wniosków i petycji. Po przeanalizowaniu całości sprawy członkowie komisji uznali, że petycja wyrażającą "sprzeciw wobec planów realizacji zamierzenia inwestycyjnego, w których Urząd Miasta Biłgoraj partycypuje w kosztach, polegającego na budowie chodnika i ścieżki rowerowej przy ulicy Bagiennej od strony zabudowań mieszkalnych" w Biłgoraju jest niezasadna. Natomiast petycję w sprawie "budowy drogi dla pieszych i rowerów, przejścia dla pieszych i przejazdów dla rowerów w pasie drogi powiatowej nr 2964L ul. Bagienna w Biłgoraju" apelującą o wykonanie tej inwestycji, komisja uznała za zasadną.

Na najbliższej sesji, która odbędzie się we wtorek 22 sierpnia, zdanie w sprawie obu petycji wyrażą radni.

Red.
Red. dodany 16 sierpnia 2023
 
Odsłon: 1312

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
1 grudnia 2023 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
dzisiaj, 09:04 Lubelszczyzna
Nowe radiowozy na drogach, w tym nieoznakowana kia
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
1 grudnia 2023 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
dzisiaj, 13:24 Józefów
Prawie 3 mln zł na zadania publiczne
w piątek, godzina 08:33 Lubelszczyzna
Najgorsza sytuacja na drogach w okolicach Biłgoraja
30 listopada 2023 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
w środę, godzina 12:35 Biłgoraj
Urząd Miasta poszukuje pracownika
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Wytańczyły nagrody
2 grudnia 2023 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
w sobotę, godzina 14:03 Biłgoraj
Mikołajkowe bieganie [NOWE ZDJĘCIA]
we wtorek, godzina 08:26 Lekkoatletyka
Angelika Mach z minimum na igrzyska w Paryżu
dzisiaj, 11:13 Frampol
Będą debatować o ważnej kwestii. Można dołączyć
W przyszłym tygodniu, we Frampolu odbędzie się ważne spotkanie, na które zapraszają władze gminy. Będzie ono miało wpływ na przyszłość gospodarczą tego regionu.
w sobotę, godzina 12:32 Biłgoraj
Jubileuszowy Mikołajkowy Turniej Sportowy Osób Niepełnosprawnych
w piątek, godzina 17:26 Biłgoraj
Nowy pług wyruszy na ulice Biłgoraja
we wtorek, godzina 09:05 Biłgoraj
Jan Pyznarski i Krzysztof Halicki wydali oświadczenie dot. biłgorajskich zapiekanek
W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się zapiekankach, którymi od lat zajadają się mieszkańcy Biłgoraja i okolic. Okazuje się, że wokół tego produktu zrobiła się niemała afera. Właśnie dlatego wydane zostało oświadczenie.
dzisiaj, 08:17 Tarnogród
Mikołaj zawitał do Tarnogrodu
w sobotę, godzina 09:08 Biłgoraj
Zrzutka po pożarze. Rodzina prosi o pomoc
we wtorek, godzina 15:41 Biszcza
Nowy sekretarz wybrany
Zakończyło się postępowanie konkursowe na stanowisko sekretarza w gminie Biszcza. Kto spełnił wymagane warunki i będzie pełnić funkcję - najważniejszego po wójcie - urzędnika?
w środę, godzina 13:28 Korczów
Matka osierociła czwórkę dzieci. Szkoła w Korczowie apeluje o wsparcie
w sobotę, godzina 12:56 Biłgoraj
Mikołajowy zawrót głowy w Samorządowym Przedszkolu Nr 1
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika